Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Van egy Yamaha DX7 II D szintim.Tenni akarok rá hangszíneket.

Nem akarja venni a sysex-eket, hibaüzeneteket ír ki.

Több progival is próbáltam és nem megy.

Van valami, amit esetleg a szintin kell állítani?

Írásvédelmet mindig lekapcsoltam.

Sehogy sem jön össze a dolog.

Próbáltam a dx factory-t is, de az meg azt írja ki a gyári hangokat tartalmazó syx fájlra, hogy nem dx7 fájl.

Tud valaki segíteni?

Szerkesztette SY77

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
18 órája írta djuice:

Csabi! Editálás? Mi az hogy, mi az hogy! Az Optimizer 8 progival dolgozik pc-ről a fél világ az ilyen hangszerekre, a kiskutya fülétől a macska farkáig mindent vezérelhetően! ;)

Na, hát én mint megrögzött számítógép gyűlölő, erről már lemaradtam :)

Bár engem egy 150 euro-s Midi file optimizer nem győz meg.

Nálam ott kezdődik a hangszerelés és editálás, amit a MOXF-el lehet csinálni a saját, ingyenes editorával :)

Szerkesztette Koródi Csaba

Hozzászólás megosztása

• 0

Ja, akkor már MOXF-ed van? Én meg tegnap töltöttem fel az MO topikba amit még februárban kértél a 6-osra, akkor vettem észre...

És miket gyártasz a MOXF-el hallhatóan? :)

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 03. 21. at 0:13 írta djuice:

Ja, akkor már MOXF-ed van? Én meg tegnap töltöttem fel az MO topikba amit még februárban kértél a 6-osra, akkor vettem észre...

Írhattam volna MO6-ot vagy MOX6-ot is, az editálási és hangszerelési elv ugyanaz, de ezzel már nem akarom OFF-olni az FM topikot, átmegyek az MO6 topikba :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv Urak!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e az elmúlt kb 10 évből olyan Yamaha rack hangmodul (billentyűs nem kell!), amely meggyőzően hozza a modern FM motort akár több sávon is? Azt már láttam, hogy az új workstation-ökbe mindent belepakoltak ebben a témában, de valami kisebbet szeretnék.... volcával most példálózzunk:)

A régiek közül a TG77 modullal szemezgetek, de ha van valami korszerűbb (pl effektek sávonként satöbbi), megnézném.

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta +Vader:

Üdv Urak!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e az elmúlt kb 10 évből olyan Yamaha rack hangmodul (billentyűs nem kell!), amely meggyőzően hozza a modern FM motort akár több sávon is? Azt már láttam, hogy az új workstation-ökbe mindent belepakoltak ebben a témában, de valami kisebbet szeretnék.... volcával most példálózzunk:)

A régiek közül a TG77 modullal szemezgetek, de ha van valami korszerűbb (pl effektek sávonként satöbbi), megnézném.

FS1R

Bár az régebbi, de az a "vége" az FM-nek.

Szerkesztette NeoC

Hozzászólás megosztása

• 0

Ja, az elekerulte a figyelmemet, hogy az az egyszeruseg is cel... Az FS nagyon nem “az”...:)

Hozzászólás megosztása

• 0

Nos, én elsősorban a formant shaping systemre céloztam a legutóbbi válasszal.

Mindazonáltal arra voltam kíváncsi, hogy az elmúlt 2-3 generáció rack változataiban (neveket nem tudok, bocs) találhatok-e rendesen kidolgozott FM motort, amit nem PLG DX bővítőkártyával képzeltek el.

Hozzászólás megosztása

• 0

A TG77 nagyon jó hangú szinti! Nem csak az FM de az analóg hangokat is könnyen hozza.  A demójait és preseteit meghallgathatod itt  http://www.synthmania.com/tg77.htm . A programozásához egy editor azért jól jön pl. SoundDiver. 

A mai típusok közül Montage vagy MODX (de ezek billentyűsök). 

Szerkesztette KR~

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszönöm, jó tudni (és tényleg faín hangok vannak a bemutatóban)... programozni meg szerintem novation sl széria lesz a legjobb:)

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés