Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha FM szintik


SY77

Kérdés

Van egy Yamaha DX7 II D szintim.Tenni akarok rá hangszíneket.

Nem akarja venni a sysex-eket, hibaüzeneteket ír ki.

Több progival is próbáltam és nem megy.

Van valami, amit esetleg a szintin kell állítani?

Írásvédelmet mindig lekapcsoltam.

Sehogy sem jön össze a dolog.

Próbáltam a dx factory-t is, de az meg azt írja ki a gyári hangokat tartalmazó syx fájlra, hogy nem dx7 fájl.

Tud valaki segíteni?

Szerkesztette SY77
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
18 órája írta djuice:

Csabi! Editálás? Mi az hogy, mi az hogy! Az Optimizer 8 progival dolgozik pc-ről a fél világ az ilyen hangszerekre, a kiskutya fülétől a macska farkáig mindent vezérelhetően! ;)

Na, hát én mint megrögzött számítógép gyűlölő, erről már lemaradtam :)

Bár engem egy 150 euro-s Midi file optimizer nem győz meg.

Nálam ott kezdődik a hangszerelés és editálás, amit a MOXF-el lehet csinálni a saját, ingyenes editorával :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 03. 21. at 0:13 írta djuice:

Ja, akkor már MOXF-ed van? Én meg tegnap töltöttem fel az MO topikba amit még februárban kértél a 6-osra, akkor vettem észre...

Írhattam volna MO6-ot vagy MOX6-ot is, az editálási és hangszerelési elv ugyanaz, de ezzel már nem akarom OFF-olni az FM topikot, átmegyek az MO6 topikba :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv Urak!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e az elmúlt kb 10 évből olyan Yamaha rack hangmodul (billentyűs nem kell!), amely meggyőzően hozza a modern FM motort akár több sávon is? Azt már láttam, hogy az új workstation-ökbe mindent belepakoltak ebben a témában, de valami kisebbet szeretnék.... volcával most példálózzunk:)

A régiek közül a TG77 modullal szemezgetek, de ha van valami korszerűbb (pl effektek sávonként satöbbi), megnézném.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta +Vader:

Üdv Urak!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e az elmúlt kb 10 évből olyan Yamaha rack hangmodul (billentyűs nem kell!), amely meggyőzően hozza a modern FM motort akár több sávon is? Azt már láttam, hogy az új workstation-ökbe mindent belepakoltak ebben a témában, de valami kisebbet szeretnék.... volcával most példálózzunk:)

A régiek közül a TG77 modullal szemezgetek, de ha van valami korszerűbb (pl effektek sávonként satöbbi), megnézném.

FS1R

Bár az régebbi, de az a "vége" az FM-nek.

Szerkesztette NeoC
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A TG77 nagyon jó hangú szinti! Nem csak az FM de az analóg hangokat is könnyen hozza.  A demójait és preseteit meghallgathatod itt  http://www.synthmania.com/tg77.htm . A programozásához egy editor azért jól jön pl. SoundDiver. 

A mai típusok közül Montage vagy MODX (de ezek billentyűsök). 

 

Szerkesztette KR~
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta +Vader:

Csak hát mégsem... ezért érdeklődöm. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy eszem ágában sincs kifizetni a progit, letölteni meg csak a tízest tudom, aminek a szervere már csucsukál.

https://wetransfer.com/downloads/7ddfa25cf5ac2ead5852f230b670afbd20220225215029/4db742/grid

Ez talán enyhítheti a hiányt 😉

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azt nem tudom, hogy ezek a v12-es sqz-k kompatibilisek-e a v10-zel, de ez is jól jöhet:

ftp.soundquest.org
User: MidiQuest12Demo@soundquest.org
Password: N$=Alp;TIVA[

forrás: https://audioz.download/samples/presets/204541-download_sound-quest-midi-quest-12-all-sqz-files.html

Szerkesztette HUGO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...