Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok!
Szakmai segítségre lenne szükségem, vagyis csak lényegében arra, hogy szeretném megtudni, hogy a mellékelt pár mp.-es dalban milyen szintit, vagy dobgépet hallani (dobok érdekelnek csak), mert sehol nem találom, hogy miből szólhat. (Egyébként az előadó a Betli Duó).
...érdekelne, hogy honnan tudom megszerezni ezeket a hangokat (leginkább a pergő érdekelne) mert nagyon tetszik, és igazából más dalokban nem hallottam még ezeket a dobokat...
Köszönöm!

unknown drums 01.mp3

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Szakmai segítséget sajnos nem tudok nyújtani de szerintem ezt kb bármelyik régi boss dr sorozatú digital dobgép tudja ill. gyakorlatilag bármilyen dobgép ami tartalmaz pop/rock kiteket, lehetőleg jó "divatjamúlt" kiadásban (Zoom-ok, Alesis SR-16 pl). Hogy egészen pontosan a felvételen melyik gép melyik kitje szól azt sajnos nem tudom. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Bármelyik olcsó, kísérőautomatikás szintiből ki lehet szedni.

ez nem abbol van, utánanéztünk...

Hozzászólás megosztása

• 0

Ahogy fentebb mondták, az Alesisekre érdemes ránézni.

Itt vannak találsz hangmintákat ingyért (meg sok más dobgépről is):

http://samples.kb6.de/downloads.php

A pergőn meg ugye egy gate reverb van, szerintem azzal meg egy kis EQval akár akusztikus dobhangból is lehet hasonlókat csinálni. (esetleg fehér zaj hozzáadásával)

Hozzászólás megosztása

• 0

Ha konkrét példa kell azt hiszem Yamaha MM6 volt amiből ilyet hallottam de amit Töfi írt az általánosságban igaz erre a sound-ra.

Hozzászólás megosztása

• 0

amit én keresek, az elég atipikus pergő, abban az időben KORG M1, CASIO CZ és Roland U-20 ból keverték ezeket a típusu zenéket, kísértetiesen hasonlok benne, mindet megnéztem, de mégsem azok, ha megtalálom, felrakom a mintákat

Hozzászólás megosztása

• 0

amit én keresek, az elég atipikus pergő, abban az időben KORG M1, CASIO CZ és Roland U-20 ból keverték ezeket a típusu zenéket, kísértetiesen hasonlok benne, mindet megnéztem, de mégsem azok, ha megtalálom, felrakom a mintákat

Amit feltettél mintát, abból lehet hallani, hogy maga a kíséret egy kisérőautomatikás gagyiból jön, bár most nem tudom újra meghallgatni, de szerintem  még a "fill in" funkció is játszik benne. Gondolod, hogy hakinba vettek annyi fáradtságot, hogy különböző szintiken játszották fel a sávokat? Maga a hangzása is annyira primitív, hogy még a kísérőautomatikás szintiknél is

az aljában kéne szerintem keresgélni! :D

Hozzászólás megosztása

• 0

Nana....a 3+2 pl junokon nyomta a lagzist.

Az más, azok vannak vagy öten, és gitárok, dob, szinti a felállás. Persze, a végeredmény.... :D  Az hasonló, de egy kisérőautomatikás nyilván költséghatékonyabb... :D

Hozzászólás megosztása

• 0

Csak hogy védjem kicsit a kérdezőt: Én meg a Linndrumba vagyok beleb*zulva. Még metalhoz is használom lol. (persze csak sampleket) Meg a 707 se kutya. :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Csak hogy védjem kicsit a kérdezőt: Én meg a Linndrumba vagyok beleb*zulva. Még metalhoz is használom lol. (persze csak sampleket) Meg a 707 se kutya. :)

Linn dobokért Én is rajongok!! És valóban, a 707 is király !!

Hozzászólás megosztása

• 0

Linn-fanoknak ez érdekes lehet: http://www.alyjameslab.com/alyjameslabvlinn.html

Ugyanettől az arctól a VSDSXet is érdemes megnézni, szintén 80-as évekbeli dobgépet utánoz.  (Az OB-Xtreme meg perpillanat talán a legjobb Oberheim OB-X emuláció, ha ilyen jellegű analóg szinti kell ugyanabból a korszakból)

Hozzászólás megosztása

• 0

Linn es Simmons rajongo vagyok en is. 707 annyira nem, nekem inkabb a 808 ami a kedvenc :)

Hozzászólás megosztása

• 0

koszonom a válaszokat, én nagyon vintage hagszermániás vagyok: 3+2 JUNO-106 meg DX7 volt az első bill. hangszerük, imádom a hagzásukat, és magát a 3+2-t, igaz aki nem ezen a hangzáson nőtt fel annak "gagyi" de nekem már bele van égbe a fülembe, és a minta dalt a Betli Duó rögzítette anno. Az érdekessége, hogy az abban az idöben müködő ilyen stílusú zenekarokhoz, egyátalán nem hasonlított a stílusuk és a hangzásuk. a http://samples.kb6.de/downloads.php oldalról lehuztam az össze lehúzható hangot, az össze minta közül kb 6db olyan pergő volt, ami kísértetiesen hasonlított, és egy AKAI MPC2000 pergő nyert nálam, de 99%, hogy Roland dbokat hallati a felvételen, legalábbis a tom-ok 200%, hogy Rolandok!

Hozzászólás megosztása

• 0

A stílus "értékeitől" függetlenül egy kis megjegyzés: tényleg valami olyan jellegű dobgép, dobhang, dobütem (umca-umca) van ezekben a mulatós zenékben amiket még sosem sikerült létrehoznom, ha véletlenül megpróbáltam. Valszeg egészen más hangszerparkkal rendelkezem.

Hozzászólás megosztása

• 0

igen , igen, köszönöm, csak kb 380dobgépet kellett átnéznem, de aki keres, az talál, megéte, és persze mindíg a legutolsó 10-ben találja meg az ember amit keres :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Na am ha már itt ez a téma, egy expert nehézségű feladvány:

szerk: Ja és ez elvileg dobgép.

Szerkesztette KillerFox

Hozzászólás megosztása