Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kék NYÁK "kék"


snaper

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Megnéztem, és tetszik az a megoldás, bár úgy láttam, hogy igazán a sequencerrel együtt hasítana. :)

Mindenképpen érdekel, hogy mi lesz a tapasztalatod ezzel kapcsolatban, blogolj róla! :) Én még mindig nem mertem ilyen kontrollerbe belevágni, pontosabban idő kérdése, bá lehet hogy kikötök egy QuNexus mellett, és nem építek semmit. :)))

Én alapból nem terveztem semmilyen billentyűt a modularhoz, inkább sok random modul és zenéljen nekem :D

Ez csak megtetszett, meg akarok összerakni egy kisebb, vékonyabb házat, ilyen "skiff" jelleggel, abban ez elfér több passzív utility modul mellett.

Link to comment
Share on other sites

CGS86 alapján, még a traceket is majdnem úgyanúgy rajzoltam meg.

6 billentyűhöz van Ken által rajzolt nyákom, de az kicsi.

 

Megnéztem, és tetszik az a megoldás, bár úgy láttam, hogy igazán a sequencerrel együtt hasítana. :)

Mindenképpen érdekel, hogy mi lesz a tapasztalatod ezzel kapcsolatban, blogolj róla! :) Én még mindig nem mertem ilyen kontrollerbe belevágni, pontosabban idő kérdése, bá lehet hogy kikötök egy QuNexus mellett, és nem építek semmit. :)))

Link to comment
Share on other sites

Melyik kapcsolási rajz alapján csinálnád meg? Régebben én is nézegettem, főleg a Buchla féle kapacitív megoldást, de többen írták, hogy nem megy.

CGS86 alapján, még a traceket is majdnem úgyanúgy rajzoltam meg.

6 billentyűhöz van Ken által rajzolt nyákom, de az kicsi.

 

A Buchla megoldások nem olyan jók valamiért DIY-ban, nem tudom miért, de ezt én is hallottam.

Meglátjuk milyen lesz, most még csatlakozókra várok, lett joystickom, szóval meg tudom csinálni a joy mixert, meg ugye megjött közben a dspG-1 chip is, azzal is kellene foglalkozni.

Ki van marva még egy Buchla 110 meg egy Buchla 205, azokkal is lassan kezdeni kéne valamit :D

Link to comment
Share on other sites

Nem, nem soldermaskra gonddolok, hanem maga az anyag kék.

Van minden színben már, piros, kéks satöbbi, cak USA-ból rohadt drága a posta, ezért gondoltam talán EU-ban van valahol...

 

http://www.ebay.com/itm/4pcs-CEM-090-2-oz-Singlesided-6-x-9-BLUE-Copper-Board-Laminate-PCB-/161477670247?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2598d1b567

Esetleg meg lehetne próbálni a hagyományos nyákot befesteni valahogy. Tintában áztatni vagy valamilyen porcelánfestékkel próbálkozni :)

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

A kékezésről fogalmam sincs, de ónozó löttyöt azt én a helyi alkatrész boltban vettem.

Ilyen:

http://www.hestore.hu/prod_10028802.html

Nem kékezés, totál "elfogalmaztam" magam.

Anyagában kék....mindegy :D

 

Ezt találta én is, csak tőlük vásárolok belföldről, sajna löttyökre nincs kiszállítás...remélem Pali'bánál van :D (Ő a helyi elektro-díler :D)

Link to comment
Share on other sites

Olyat én még nem láttam, hogy maga a nyák lenne színes. Amire te gondolsz az a "solder mask" (forrasztásgátó réteg), pl itt egy tutorial. A folyékony ón az meg vegyi ónozó néven fut inkább.

Ezeket házilag szépen kivitelezni nem egyszerű de nem is lehetetlen. Ebay-en lehet kapni mindkét eljáráshoz anyagokat.

Nem, nem soldermaskra gonddolok, hanem maga az anyag kék.

Van minden színben már, piros, kéks satöbbi, cak USA-ból rohadt drága a posta, ezért gondoltam talán EU-ban van valahol...

 

http://www.ebay.com/itm/4pcs-CEM-090-2-oz-Singlesided-6-x-9-BLUE-Copper-Board-Laminate-PCB-/161477670247?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2598d1b567

Link to comment
Share on other sites

Részletesebben : 

 

Az előlapon látható cucc az touch keyboard lenne, mint a Buchla 112-őn mondjuk.

Mivel ez csak egy lap, és az előlapra kellene majd felcsavarozni, ezért kellene magának a NYÁKnak kéknek lennie.

 

Liquid Tin (folyékony ón) meg azért kellene, hogy ne oxidálódjon a rézréteg majd marás után, és szép ezüst színe legyen : 

 

PL : 

 

!B5lQ3LgCGk~$(KGrHqYOKioEyYwMu6uUBMuM6Gj

Hi!

 

A kékezésről fogalmam sincs, de ónozó löttyöt azt én a helyi alkatrész boltban vettem.

Ilyen:

http://www.hestore.hu/prod_10028802.html

Link to comment
Share on other sites

Olyat én még nem láttam, hogy maga a nyák lenne színes. Amire te gondolsz az a "solder mask" (forrasztásgátó réteg), pl itt egy tutorial. A folyékony ón az meg vegyi ónozó néven fut inkább.

Ezeket házilag szépen kivitelezni nem egyszerű de nem is lehetetlen. Ebay-en lehet kapni mindkét eljáráshoz anyagokat.

Link to comment
Share on other sites

Részletesebben : 

 

Az előlapon látható cucc az touch keyboard lenne, mint a Buchla 112-őn mondjuk.

Mivel ez csak egy lap, és az előlapra kellene majd felcsavarozni, ezért kellene magának a NYÁKnak kéknek lennie.

 

Liquid Tin (folyékony ón) meg azért kellene, hogy ne oxidálódjon a rézréteg majd marás után, és szép ezüst színe legyen : 

 

PL : 

 

!B5lQ3LgCGk~$(KGrHqYOKioEyYwMu6uUBMuM6Gj

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...