Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mixerpult - Ez a megfelelő?


aries.itsme

Kérdés

Sziasztok,

 

amit szeretnek megvalositani:

 

Lenne nehany mono szinti + nehany sztereo szinti amit szeretnek egy keveron keresztul a hangkartyara onnan meg Abletonba kuldeni. Szeretnek rakotni ket kulso effektet -> Strymon Big Sky + Strymon Timeline es ezeket az effekteket mint egy DAW Send funkcioja arra hasznalni, hogy barmelyik mono, vagy stereo csatornara ra tudjam keverni.

 

Amit a kiszemelt es arban is megfelelo kevero (Presonus StudioLive 16.0.2) tudna:

 

8x mono input

4x stereo input

4x aux output

 

1x mono output

1x stereo output

 

A kerdesem, ezzel a keverovel megvalosithato -e, mennyi tartalek inputom marad, mire hasznaljam a mono- es mire a sztereo kimenetet azaz: hogyan kossem be az emlitett cuccokat, valamint: 

 

midi in-out -> mire lehet ez jo egy keveroben?

 

Koszi!

S.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

midivel mindent tudsz vezérelni rajta, imvel minden sávon van teljes keveréshez chanel strip. illetve hangerőket panorámát... mindent

2 aux al tudod rákötni az effektjeidet és még marad 2 szabadon

16 mono bemenete van, nem tudom van e szetereo szintid? álltalában azoknak van sztereo kimenete amiben van dsp.

firewireön keresztül minden sáv bemegy a DAWba szoval abletonban hajtani a keverőt nem gond, bár nem értem minek? Van saját recorder szoftvere ami 10x értelmesebb. Iletve ami még értelmettlen hogy ez egy Keverő hangkártya, minek ennek a kimenetét még egy hangkártyára kötni? Egyenesen bemegy a gépedbe a keverőből mind a 16 sáv. A keverő effekjei kiröhödik az ableton fostalicska eq és compiját. Meg minek neked latencyvel keverni ha a keverőn már eleve meg tudod keverni az egészet!!!!! Ha nem használnád ki a presonus leetőségeit akkor fölösleges pénzkidobás DSP ekverőt hangkártyát venni, mert ez igy 2-3x annyi mint egy sima keverő.

Link to comment
Share on other sites

midivel mindent tudsz vezérelni rajta, imvel minden sávon van teljes keveréshez chanel strip. illetve hangerőket panorámát... mindent

2 aux al tudod rákötni az effektjeidet és még marad 2 szabadon

16 mono bemenete van, nem tudom van e szetereo szintid? álltalában azoknak van sztereo kimenete amiben van dsp.

firewireön keresztül minden sáv bemegy a DAWba szoval abletonban hajtani a keverőt nem gond, bár nem értem minek? Van saját recorder szoftvere ami 10x értelmesebb. Iletve ami még értelmettlen hogy ez egy Keverő hangkártya, minek ennek a kimenetét még egy hangkártyára kötni? Egyenesen bemegy a gépedbe a keverőből mind a 16 sáv. A keverő effekjei kiröhödik az ableton fostalicska eq és compiját. Meg minek neked latencyvel keverni ha a keverőn már eleve meg tudod keverni az egészet!!!!! Ha nem használnád ki a presonus leetőségeit akkor fölösleges pénzkidobás DSP ekverőt hangkártyát venni, mert ez igy 2-3x annyi mint egy sima keverő.

Tényleg jó minőségűek a Presonus beépített effektjei? UAD-dal összehasonlítva?

Ill. a pult hangminőségére panaszkodtak, ha jól emlékezem. Talán Töfi mondta, hogy nem éri meg egy DAW-hoz képest (speciel Cubase), mert a minősége nem jobb.

Link to comment
Share on other sites

Tényleg jó minőségűek a Presonus beépített effektjei? UAD-dal összehasonlítva?

Ill. a pult hangminőségére panaszkodtak, ha jól emlékezem. Talán Töfi mondta, hogy nem éri meg egy DAW-hoz képest (speciel Cubase), mert a minősége nem jobb.

Húúú ez egy jól felszerelt kis hangkártya basszus:))) 2 firewire, midi, stb, nagyon szimpi, és nagyon szép, tök jól néz ki egyébként. Nekem volt Presonus hangkártyám, az ahhoz adott effektek kb. a Logic 9 beépített dolgainak a szintjén állhattak kb. 3-4 éve mondjuk. Maga a hangkártya minőségben kb. sehol.  Azóta nem tudom mi lehet a helyzet a Presonussal, de nehezen hinném, hogy az UAD-nak még csak a közelébe is érne.

Link to comment
Share on other sites

midivel mindent tudsz vezérelni rajta, imvel minden sávon van teljes keveréshez chanel strip. illetve hangerőket panorámát... mindent

2 aux al tudod rákötni az effektjeidet és még marad 2 szabadon

16 mono bemenete van, nem tudom van e szetereo szintid? álltalában azoknak van sztereo kimenete amiben van dsp.

firewireön keresztül minden sáv bemegy a DAWba szoval abletonban hajtani a keverőt nem gond, bár nem értem minek? Van saját recorder szoftvere ami 10x értelmesebb. Iletve ami még értelmettlen hogy ez egy Keverő hangkártya, minek ennek a kimenetét még egy hangkártyára kötni? Egyenesen bemegy a gépedbe a keverőből mind a 16 sáv. A keverő effekjei kiröhödik az ableton fostalicska eq és compiját. Meg minek neked latencyvel keverni ha a keverőn már eleve meg tudod keverni az egészet!!!!! Ha nem használnád ki a presonus leetőségeit akkor fölösleges pénzkidobás DSP ekverőt hangkártyát venni, mert ez igy 2-3x annyi mint egy sima keverő.

 

Huu koszi szepen! Ugylatszik beneztem a DSP reszet az egesznek, valahogy az kimaradt, azt hittem ez egy sima kevero es ennyi. Igen, van egy Integra-7 amit belekotnek sztereon. Az AUX reszet eltudnad magyarazni, hogyan kell bekotni a ket effektet? Egy sztereo kimenetet szeretnek kapni sztereo effektekkel megfuszerezve. Ezt megprobaltam a jelenlegi Focusrite 18i20 -on is es abletonbol routoltam ki a hangot az effektekre. Akkora kesest kaptam a vegen, hogy ez nem igazan mukodot...  Igy mar ertheto a MIDI ki/bejarat is. Ez azt jelenti, hogy eladhatom a Focusrite 18i20 -at, vagy felhasznalhato lenne valami ertelmes dologra?

 

Udv, S.

 

Koszi elore is!

Link to comment
Share on other sites

UAD hoz képest minden szar. LEgfosabb dolog ami valaha tesztelés alatt nálam volt az a FocusNOTrite Liquid mix DSP. nulla kb.

Egy DAWot se lehet össezhasonlitani még egy behringer keverővel sem, mivel pcn minden hangerő szoftveres, talán pont UAD nál volt cikk erről

 

De mivel Presonus nem mondja hogy emulál egy pultecet ezért ne mis azt a minőséget kel elvárni és nyilván nem Behringer koki EQkat. Sokáig nem használtam Presonust de ne mtűnt fel hogy valami baja lenne DSP téren kb alap dolgokra jó mint az Ableton beépitett cuccai, normális kezelhető azt csinálja amit kell. 

Előbb teszteld le hogy mennyire tetszik ez előfoka (ha használnád) én semmit nem veszek ugy hogy elötte eladnám a régi motyómat. Focusriteot nem szeretem 1 értelems cuccuk van az ISA One hangkártyái romhalom, fagynak szarakodnak, förtelmes idióta mixer nagyon trágya vstket adnak hozzá. Ha bemenetet használsz és pcn kevered lesz latency minél jobb és komolyabb effektláncot kötsz rá.

 

aux az marha egyszerű, a keverő AUX outot kötöd az effektedre és azt visszaa returnbe a keverőbe, az effekt mértékét a kiválasztott sávon az AUX részen a keverőn állitod.

ugyanugy mint abletonban vagy más dawokban csak ott ne mlátod a kábelt. Csinálj egy AUX BUS sávot abletonban mondjuk egy zengetőt és kuldj rá több sávot, AUX SEND-  X értékkel adod meg hogy mennyire zengjen az adott sáv. Természetesen 1 effekt 1 féle presetre képes / AUX BUS de ezt akárhány sávon használhatod igy jobb egységes zengetést tudsz használni egy komplett zenében, nem kell sávonként zengetőt rakni, meg áttekinthetőbb is az egész mix

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, segitsetek legyszives.

 

Az AUX out -rol rakuldom az effektre ez megvan. Tegyuk fel, hogy van 2 sztereo effektem, egy Delay (Strymon Timeline) meg egy Reverb (Strymon BigSky). Hasznalhato ez ebben a "sztereo" megoldasban? Ha igen, mit hova kell kotni?

 

Ha nem, akkor jo, rakuldom az AUX1 -et a delayre, AUX2 -t a reverbre monoban, de hova kotom vissza a keveron, melyik bemenetre? Sem lattam semmit ami returnre utalt volna.

 

Sry az ertetlensegert, nem vagyok kepben digit keverokkel, ez lenne az elso es nem ismerem a lehetosegeit teljesen, de orulnek, ha a ket effektemet ra tudnam kotni ugy, hogy azokat barmelyik csatornara rakeverhessem.

 

Köszi!

S.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, segitsetek legyszives.

 

Az AUX out -rol rakuldom az effektre ez megvan. Tegyuk fel, hogy van 2 sztereo effektem, egy Delay (Strymon Timeline) meg egy Reverb (Strymon BigSky). Hasznalhato ez ebben a "sztereo" megoldasban? Ha igen, mit hova kell kotni?

 

Ha nem, akkor jo, rakuldom az AUX1 -et a delayre, AUX2 -t a reverbre monoban, de hova kotom vissza a keveron, melyik bemenetre? Sem lattam semmit ami returnre utalt volna.

 

Sry az ertetlensegert, nem vagyok kepben digit keverokkel, ez lenne az elso es nem ismerem a lehetosegeit teljesen, de orulnek, ha a ket effektemet ra tudnam kotni ugy, hogy azokat barmelyik csatornara rakeverhessem.

 

Köszi!

S.

Bármelyik bemenet line injére visszadughatod. Van, ahol külön erre van valami effect return, vagy hasonló nevű sztereo csati.

Link to comment
Share on other sites

 Focusriteot nem szeretem 1 értelems cuccuk van az ISA One hangkártyái romhalom, fagynak szarakodnak, förtelmes idióta mixer nagyon trágya vstket adnak hozzá. Ha bemenetet használsz és pcn kevered lesz latency minél jobb és komolyabb effektláncot kötsz rá.

 

 

 

Azért a jelenelg kapható ISA 430 MKII, ISA 828, RED1 modul nem hiszem hogy annyira szar lenne... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...