Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

2db Apogee Duet 2 vajon működik e egyszerre OS-x-en Logic Pro X-el?


Zongilog

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Köszi, de ha lenne 2 db Duet-em, akkor valószínüleg nem tettem volna fel itt ezt a kérdést. Nincs, de ha működne együtt a kettő, akkor lehet hogy vennék a meglévő duet-em mellé mégegyet, vagy akár egy Apogee One-t, bár ha jól tudom az gyengébben szól mikrofonnal. SM7b-vel kéne szólnia. 

Alighanem működik, próbáld meg az audio midi setup-ban az aggregate device-t.

Link to comment
Share on other sites

Nekem az a sanda gyanúm, hogy két teljesen ugyanolyan típusú eszközt nem fog tudni kezelni az op.rendszer. Persze lehet, hogy ez nem igaz, de így vélem. 

Szerintem nem véletlen, hogy vannak olyan hangkártyák, amelyek "cascade" vagy "daisy chain" módot tudnak, és ezt a képességet ki is emelik a gyártók.

 

Bár itt pl. pont két Saffire Pro device használatát írják le, de ettől még nem tartom "defaultnak", hogy bármilyen eszköz tudja ezt...

 

http://us.focusrite.com/answerbase/using-multiple-saffire-pro-units-together-in-mac-os-x

Link to comment
Share on other sites

Most egy gondolat bánt engem!

S ez kérdés is egyben,mert nem tudom eldönteni!

Logic Pro X-t használok Mac-en!

Apogee Duet hangkarival.

Mit használjak monitorozásnak?Keverésre!

A Mac fülhallgató kimenetét erősítőre? Vagy - a Duet fülhallgató kimenetét?- vagy a Duet kimenetét?

Természetesen mind erősítőre kötve?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Köszi, de ha lenne 2 db Duet-em, akkor valószínüleg nem tettem volna fel itt ezt a kérdést. Nincs, de ha működne együtt a kettő, akkor lehet hogy vennék a meglévő duet-em mellé mégegyet, vagy akár egy Apogee One-t, bár ha jól tudom az gyengébben szól mikrofonnal. SM7b-vel kéne szólnia. 

Én kipróbáltam egy Duet 2-vel és egy Focusrite Forte-val, tökéletesen működik az aggregate device. Döbbentem,csodálkoztam és nagyon örültem :) SM7B-nek elég nagy erősítés kell...minél jobb előfokkal rendelkező kártyát válassz!

Link to comment
Share on other sites

Most egy gondolat bánt engem!

S ez kérdés is egyben,mert nem tudom eldönteni!

Logic Pro X-t használok Mac-en!

Apogee Duet hangkarival.

Mit használjak monitorozásnak?Keverésre!

A Mac fülhallgató kimenetét erősítőre? Vagy - a Duet fülhallgató kimenetét?- vagy a Duet kimenetét?

Természetesen mind erősítőre kötve?

Köszi a segítséget!

 

A kérdésben benne van a válasz:

Az iMacednek fejhallgató kimenete van, ezt úgy tervezték hogy olyasmi 32 ohmos fülhallgatókat dugjanak bele mint amit az Apple árul, szóval tipikusan iPhone füles. Nem arra való hogy 32 ohm helyett néhény kiloohmmal terheljék le. Hiába szól jól, ez nem egy pro audio célokra szánt kimenet. Aztán ahogy az Apogee konvertereiről hírlik biztos vagyok benne hogy messze van az iMac "olcsó" konvertere az Apogee-jétól, tehát nem lesz olyan pontos. Kérdezd meg a Töfit, itt olvastam asszem hogy náluk a stúdióba régebben kimenetnek volt valami, úgy voltak vele hogy majdnem mindegy, aztán amikor meglett a DA16X akkor meglepődtek.

A Duetnek két kimenete van, ebből az egyik ugye szintén fejhallgató kimenet, sanszosan 32-80 ohmos fejhallgatókhoz "szánva", a 600ohmhoz ez sincs felkészülve mert a ma fejhallgatók már nem igazán ilyenek. A vonalkimenetet viszont arra tervezték hogy egy aktív stúdió monitor vagy végfok vonalbemenetét vagy pedig egy keverő vonalbemenetét megcélozzuk vele.

 

A válasz röviden: aktív hangfalat vagy végfokot vonalkimenetre kötünk, nem pedig fülhallgató kimenetre.

 

Link to comment
Share on other sites

hát ez nem is lehet kérdés. Miért használnád a MAC fejhallgatókimenetét, amikor ott van a Duet-é is, ami százszor jobb. Azt mondják a profik mind, hogy fejhallgatón nem szabad keverni, de zene íráshoz gyakorláshoz mindenképpen praktikus lehet. Nyilván a duet-et kikötheted aktív hangfalakra is és közben a fejhallgatót is tudod használni mikor melyik kell. A még profibb megoldás, ha veszel egy fejhallgató elő fokot és abba dugod bele a Duet kimenetét. Az elő fokon kéne lennie line kimenetnek,amit bele tudsz dugni az aktív hangfalakba is.

 

Most egy gondolat bánt engem!

S ez kérdés is egyben,mert nem tudom eldönteni!

Logic Pro X-t használok Mac-en!

Apogee Duet hangkarival.

Mit használjak monitorozásnak?Keverésre!

A Mac fülhallgató kimenetét erősítőre? Vagy - a Duet fülhallgató kimenetét?- vagy a Duet kimenetét?

Természetesen mind erősítőre kötve?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...