Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase és az elveszett pluginek


djuice

Kérdés

Sziasztok!

Cubase AI7LE a gépen.

Telepítéskor customizáltam a VSTi, VST3, VSTsounds mappák útvonalát egyaránt a D:\vst helyre. Namost a proginak része a GrooveAgent szoftver is, amit meg érdekes módon ezek ellenére a C:\Program Files\Steinberg... útvonal alá pakolt be. A gond hogy a VST hangszerek közt így sem jelenik meg. Átkopiztam a D:\VST... előtte megadott útvonalak alá is, hátha észbe kap a program, nyomtam egy plugin updatet is miután a Cubaseben újra megadtam a VST folderek helyét és semmi! Mi baja lehet?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hát csak az a gond hogy a c:\ alatt elég kevés ehhez a hely hisz felrak vagy 2 gigát még plusz ezekből a hangkönyvtárakból is. Eleve van egy csomó cucc a D: (audio) meghajtón a VST folderben és milyen már hogy egy efféle profi program össze-vissza működik ês nem ismeri fel a saját cuccait?

Most telepítsem újra és legyenek 600 felé szanaszét a vst pluginek? Ez nem járja, valami trükkje biztos van.

Link to comment
Share on other sites

Hát csak az a gond hogy a c:\ alatt elég kevés ehhez a hely hisz felrak vagy 2 gigát még plusz ezekből a hangkönyvtárakból is. Eleve van egy csomó cucc a D: (audio) meghajtón a VST folderben és milyen már hogy egy efféle profi program össze-vissza működik ês nem ismeri fel a saját cuccait?

Most telepítsem újra és legyenek 600 felé szanaszét a vst pluginek? Ez nem járja, valami trükkje biztos van.

A trükkje az, hogy hagyod a programot, tegye a dolgát. (Törölj valami mást a C-ről vagy vegyél nagyobb SSD-t.) A VST a Steinberg fejlesztése, vagyis annak mappájában van az autentikus helye, minden más profi program is ott keresi, ezért nem illő más helyre rakni. ;-)

A Cubase-ben természetesen konfigurálható más VST mappa is, akár más partíción.

Link to comment
Share on other sites

Ilyen meg a mesében sincs hogy a user ne választhasson szabadon helyet hova rakja a programjait szerintem. Elmúltak már a DOS 1.0-ás idők. Ráadásul a program felajánlja a lehetőséget hogy máshova telepítsem.

 

V_g_lap10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

V_g_lap11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

V_g_lap13_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

V_g_lap14_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Tényleg nincs itt aki ért hozzá? Esetleg hivatalos magyar support? A bolt ahonnan van a szoftver ugyanis azt mondja, ilyen mélyreható esetekre nincs felkészülve, próbáljak fórumokon érdeklődni.

Link to comment
Share on other sites

De van, elmondtam mit csinálj, ha nem akarsz szívni.

Amúgy teljesen más történet, hogy hová rakod a hangmintákat.

Azt általában rakhatod ahová akarod.

Annak kell sok hely, nem a kis DLL fájloknak.

A DDL fájloknak, vagyis magukat a plugineknek a VST Plugins mappában van a helye

Megpróbálhatod máshová rakni azt is, de a lényeg, hogy ne legyen belőle 4-5 darab a gépen,

mert le fogja őket dobálni.

A saját VST Plugins  mappa a Cubase mappában legyen (eleve oda csinálja magának) és abba ne telepíts idegen plugineket,

A shared mappát rakhatod máshová, mint ahová mondtam, de semmi értelme

meg a legtöbb plugin amúgy is ott keresi.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy teljesen más történet, hogy hová rakod a hangmintákat.

Azt általában rakhatod ahová akarod.

Kösz a segítő szándékot, de pont ezt csináltam amit most észrevételeztél, csak mégsem működik. :)

 

Annak kell sok hely, nem a kis DLL fájloknak.

Ezt magyaráztam hogy felrak vagy 2 gigát és sajna a dll-ek mellett kell lenni a bin, dat stb. fájloknak ahonnan szedik a vst pluginek a hangokat. Ezeket nem kellett elmagyarázni, tudtam.

 

A DDL fájloknak, vagyis magukat a plugineknek a VST Plugins mappában van a helye

Megpróbálhatod máshová rakni azt is, de a lényeg, hogy ne legyen belőle 4-5 darab a gépen, mert le fogja őket dobálni.

Felkínálja a lehetőséget hogy megválasszuk a helyet, gondolom ők sem abból indulnak ki akik írják a programot, hogy az ember Cubasezel lát először vstt és nyilván vannak akik korábban más rendszert használtak.

  

A saját VST Plugins  mappa a Cubase mappában legyen (eleve oda csinálja magának) és abba ne telepíts idegen plugineket,

A shared mappát rakhatod máshová, mint ahová mondtam, de semmi értelme

meg a legtöbb plugin amúgy is ott keresi.

Nincs annyi hely a C:\-n (írtam ezt is) illetve lenne, de nem erre. Plusz később felrakok egy 10 dvd-s Ivoryt, akkor mit csináljak? Eleve agyrém hogy hangkönyvtárakat C:\ alá telepítsen az ember mert windows reinstall után 6 nap mire újratelepítené így az ember a dolgait. Ezek toldások foldások így, direkt azt akarom elkerülni hogy 549 felé legyenek a hangkönyvtárak, vstk. Az is lehet hogy bugos a telepítő, mert ez nem normális megoldás rá, azért kérdeztem hogy komoly Cubases szakembert keresnék. Eleve nincs is shared mappa amit írsz, hanem VST3, VSTplugins és VST sound van. Szóval jók ezek az ötletek, csak nem oldják meg a problémámat.
Link to comment
Share on other sites

Akkor még mindig nem érted.

A shared mappa leginkább ez szokott lenni: Program Files/Steinberg/VST Plugins

A legtöbb plugin és szoftver itt keresi. Ha nincs, akkor hozd létre kézzel.

Vagy lehet a VST3, vagy amit akarsz, de ne legyen belőle egy rakás.

A VTS3-ba amúgy nem fognak régebbi VST2-es pluginekek települni.

A sajátja meg ez: Program Files/Steinberg/Cubase/VST Plugins

 

Ezekbe a plugineket kell telepíteni, nem a hangmintákat, illetve  sajátjába soha ne telepíts semmit,

csak a shared-be, vagy a VST3-ba, vagy akárhová.

VST sound pl. nem plugin mappa, nem kell megmutogatni neki a VST mappáknál.

Azt a Halionnak kell látni. Maga a Halion plugin meg itt van:

Program Files/Steinberg/Cubase/VST Plugins

 

Ugyanígy az Ivory plugin egy kis szir-szar DLL, ami megy a shared mappába, a hangminták meg akárhová

és majd megmutatod az Ivorynak.

 

Amúgy ha annyira kevés a hely a C-n, hogy pár kis plugin sem megy fel, akkor nem fog rendesen menni semmi sem.

A Windosnak legalább 5-10GB-ot célszerű szabadon hagyni a C-n, de inkább többet.

Link to comment
Share on other sites

C meghajtó: OS, D: audio. Ezt világszerte sokan követik és én sem magamtól találtam ki. 6GB hely van a c:\-n a 20-as rendszerpartícióból eddig is elég volt ezután is elég kell legyen.

Értem amit írsz, csak a standard formulát hajtogatod "mindent a C:\-re". A Cubaseben (is) meg meg lehet adni hova települjön a rendszer, ha nem lehetne, mindig az általad írt útvonalra lehetne rakni. Eleve az baromság hogy ő is 2 VST plugins mappát hoz létre magának. Én 1-et már létrehoztam évekkel ezelőtt a D:\-n és abba vannak a pluginek és hang adat fájlok. (Mondom, ha egy pár megabájtos dll nem látja a gigás dat stb. fájlait, akkor van obi, ezért nem szabad össze vissza pakolgatni, eddig Samplitude alatt ez így rendben is volt amit használtam.) A Cubase kedvéért nem fogom újrakavarni az egész rendszert meg a windowst, hanem lenyomom a torkán ha fejre áll tőle akkor is, mert megadja a lehetőséget, csak szerintem bugos a telepítő.

Ha más nem, írok a Steinbergnek, hogy írják meg normálisan a szoftvert mert ezt semmilyen program nem csinálja. Szerintem ti csak a bevett szokást követitek és azért mondjátok a szabvány dolgokat, márpedig ha valam i lehet másképp is, akkor annak másképp is kell lennie nálam, mert így logikus a rendszer, nem úgy hogy minden vst-nek szinte külön meghajtót meg mappaszerkezetet gyártsunk úri kedve szerint.

Itt is van például ilyenekről szó, csak marha lassan boldogulok az angollal.

https://www.steinberg.net/en/support/knowledgebase_new/show_details/kb_show/trouble-shooting-instructions-for-cubase-nuendo-and-sequel-on-windows/kb_back/2020.html

Bocs a megmondásért, de megoldást szeretnék a saját rendszerű problémámra, nem pedig egy elméleti tézist. Lehet hogy nem ide kellett volna írnom...

Link to comment
Share on other sites

"C meghajtó: OS, D: audio."

Ez teljesen evidens, ahogy az is, hogy a programoknak a C-n lenne a helye és nem szanaszét a gépen, de tégy ahogy jónak látod.

Amúgy annyi, hogy a DDL fájlokat átrakod oda ahová mondtam és elvileg máris működik.

Ezen a két könyvtáron kívül ne legyen megadva neki semmi, csak a VST3, ha ő hozta létre.

Azt nem tudom fejből, mert nem használom.

Amúgy az is lehet, hogy le kell gyalulni mindent, ami a Cubase-hez kapcsolódik és így újrarakni.

Rendbe raktam már pár ilyen disznóólat, nem a levegőbe beszélek.

Link to comment
Share on other sites

Namég1x

Az a gond, hogy ha a programot a szokásos helyre rakom ahogy írod (c:\program files\steinberg... töttöröttörö), akkor oda fogja a hangcuccokat is felrakni maga alá, a több gigát.

A hangprogramjaim pontos helye ezer éve: D:\studio\... tehát semmi szanaszétség, pont ezt sulykolom! Ezen nem fogok változtatni, akkor inkább megy a Cubase a levesbe. Amúgy is egy kényszer miatt kell megtanulnom, de ez hosszú, viszont érdekel is miben jobb, másabb, szebb, stb, de eddig nem a szerethetőségéről híres, amit csinál.

A másik meg hogy pl. a GrooveAgent nem is dll fájlokat használ már, úgyhogy azzal nem is kavarok semerre, viszont hivatalos magyar Cubase supportot eddig nem is találtam. Csak ki akarom próbálni ha már jár ez a bundle, hogy mi használható belőle, lehet hogy semmi, nem tudom és pont a semmiért nem cseszem el a rendszerem.

Na, majd lesz valahogy, most ennyi idő futotta rá mára. Kössz a tippeket azért, másnak még jól jöhetnek ha olvassa. Persze ha lesz megoldás, lepostolom majd, de már csak a hivatalos gyári supportra adok. Valakivel majd íratok egy angol panaszlevelet nekik.

Link to comment
Share on other sites

A Cubase és a Nuendo amúgy rettenet hisztis egy szarság.

Még az sem kizárt, hogy a csupa nagybetűkkel van baja: STUDIO

Próbáld meg pl. így: Studio

 

A plugin Information alatt van egy VST2x Plugin Paths fül.

Ott miket ír ki?

Ott amúgy feleslegesen mutogatod neki a VST Sounds mappát.

Annak telepítéskor kell jól működni magától.

 

Ha nem megy, akkor rakd újra úgy, hogy teljesen letakarítod a Steinberg könytárat a C-ről,

meg a Users könyvtáron belül is törölni kell az AppData/Roaming könyvtárban lévő

Steinberges dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...