Jump to content
Ménemszól.hu
  • 2

Az Én kis studióm...


silk

Kérdés

Mivel mindenki kiváncsi a "szomszéd kertjére", s azon belül, a szomszéd titkaira...ezért hajrá, itt ezt ki lehet tárgyalni.

Ide mindenki leirhatja az általa használt eszközöket.

Milyen a setupom?

Mit szeretek, mit cserélnék másra?

Miért használom pont ezt...mit szeretek benne?

Azt kérném, hogy ne trollkodjunk, ne fikázzunk...azt specifikusan majd máshol. :)

Hogy "érthetö" legyen, az lenne az egész célja, hogy mások is ötletek, tippiket kaphassanak. Nem kell "bö lére" ereszteni, nem kell "tudományoskodni". Tömören és egyszerüen. Nem kell kommentelni a többiekét, csak ha valami égetöen fontos. (Viszont a postot azért lehet pontozni.) A lényeg, hogy szép "tömören" sorakozzanak itt a különféle setupok, hogy könnyen átnézhetö legyen, ne kelljen flém hegyeket átolvasni a kiváncsi embereknek, hogy lényegi infot kapjanak.

ja...és ne menjünk át e-penis méricskélésbe se :)

Köszike

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

hell,

most regisztráltam ide,ez a motyó(egyelőre)

E-MU 1820m pci hangkártya

MOTU 2408 MK II ADAT konverter

Intel Pentium 3,4 GHz Dualcore pc

Midas Venice 320 32 csatornás keverőpult

Peavey Mark III series 16 csatornás vintage keverőpult

Genelec 1029A monitor hangfalak

Cyanide Audio SL4k analóg sztereó buszkompresszor(SSL G-Comp klón)x2

Cyanide Audio Uni-Comp 176 kompresszor/limiter(UREI 1176 klón)

Alesis 3630 kompresszor/limiter/gate/expander

2 db Universal Audio UAD-1 dsp kártya - az alábbi pluginekkel:

- Neve 88RS channel strip

- Neve 1073 Classic Console EQ

- Pultec Pro EQ

- Fairchild 670 compressor

- Teletronix LA2A Classic Leveling Amplifier

- UAD 1176 SE Classic Limiting Amplifier

- UAD Precision Buss Compressor

- UAD Precision Maximizer

- UAD Precision Deesser

- UAD Precision kHz

- SPL Transient Designer

- Little Labs IBP Phase Alignment Tool

- EMT 140 Classic Plate Reverberator

- UAD Realverb Pro

Mikrofonok:

Rode Procaster

Rode M3 x3

Rode NT3

Shure sm57

Shure sm58

Sennheiser MD 421

Audio-Technica dobmikrofonok, modolva Audix D6-D2-i5 karakterisztikára

Studio Projects B3

EV RE 50

Hangszer erősítók, hangfalak:

Mesa/Boogie Rectifier Recording® PreAmp csöves gitárelőfok

Mesa Boogie V-Twin csöves gitárelőfok

Mesa/Boogie Recto® 2:100™ Amplifier csöves gitárvégfok

Mesa Boogie Fifty/Fifty Power Amplifier csöves gitárvégfok

Marshall Mode Four 400 4*12 gitárláda

Tech21 Sansamp PSA-1 gitár-/basszuselőfok

ADA MP-1 gitárelőfok

ADA MP-2 gitárelőfok

Line6 X3 Live modellezős gitár-/basszus-/énekelőfok

MXR M80 Bass D.I. basszuselőfok

Warwick Pro Fet III. basszusfej

Warwick 611 Pro basszusláda

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Úgy érzem, én leszek a hang-csöves itt :)

elborult elektronikus zenészként sosem a cuccok minősége érdekelt, szóval az elmúlt 10 évben valahogy sosem volt a hangminőség prioritás. Ami viszont nélkülözhetetlen, az a kontrol:

- 2006 Macbook. Fagy, melegszik, nincs pénz újra, de nincs az az isten, hogy visszamenjek PC-re :)

- Novation Remote SL 25 - nagy ígéret volt anno, de nem jó hardver. A 8 fix poti és a kényelmes billentyűi miatt maradt még velem. A tolópotikat és a rotary encodereket a Novation szerintem csak viccből tette rá, annyira gyengék. Élőben nem merem használni őket, mert félek, hogy kitépem őket...

- Akai APC-20 - ez relatíve friss. A potijai ennek sem túl életerősek, de a grid mindenért kárpótol

- Rock Band USB mikrofon :) - másodpercek alatt feloldódnak az emberek mellette, annyira viccesnek találják :). -10 pont a hangminőségre, +10 pont a vocal performance-ra. Bármikor bevállalok egy ilyen cserét...

- SB Live 24 USB - csak hogy legyen cue élőben, mert a Macbook-nak csak 1 kimenete van

- Line 6 FloorPod - a pedál és a kapcsolható effektek miatt, ha az énekes hoz mikrofont, előerősítő híján erre kötöm :)

zero latency direkt monitoring helyett sört bontunk.

DAW: Live és Logic Express (utóbbi csak tracking-re, mert a live nem tud értelmesen compolni) illetve kísérletezem a Reaper-rel tracking-re, elég jónak tűnik. Kevés VST-t / AU-t használok: TAL NoiseMaker, impOSCar, Guitar Rig, illetve az Auto-Tune EFX, de főleg nem effektként, hanem skálák kinyerésére a felvett cuccokból. Nagyrészt a Live beépített cuccait használom sok-sok Freeze, Bounce és Resampling fázissal.

Nyugodtan jöhet a pro-audió sav, továbbra is fenntartom, hogy többre megy az ember ha csinálja, mintha spórolna rá, és nem csinálja addig is :) . Ha pedig be akar futni valaki, akkor nem hallgat a hozzám hasonló elborult arcokra...

Hogy mire elég mindez? Egy régebbi zene (igen, ez is a rockband-es miki :) )

http://thepaw.hu/sonny_coca/music/sonny_coca-redredballs_feat_the_millennium_hippies.mp3

és még néhány itt :

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Apám...a Rock Band mikrofonon besírtam.

De belelkesedtem azon, hogy van még olyan, aki a "másik oldalon" áll, úgyhogy itt van +1 a gettó stúdió vonalra.

- 2011 minimál iMac

- Logic

- M-Audio Firewire Solo ("óccsóér nemjó", egyszer majd lesz egy duet2)

- Hangkeltő eszközök: egy Ibanez GRG 270 BKN fekete balta, illetve egy Ibanez AF 105 NT jazz gitár, hozzá főleg Guitar Rig, EZ Drummer és a Logic mindenféle beépített dolgai (esetleg lesz majd egy Revalver, ha rászánom azt a kis pénzt). A hangszerek mindenféle varázslat nélkül direktben támadják a kártya gitár bemenetét. Egy ideig "tároltam" a bemenet és a gitár között egy Dunlop Cry Baby wah-t is fixen, de aztán erről leszoktam.

- Mikrofon: Behringer C1 (és ezt is használtan lőttem 4 számjegyű összegért). Még nem tudtam komolyabban beleénekelni, biztos nagyon jó...

- Lehallgatás: lenne, de a szomszédok miatt nincs. Amúgy egy Castone erősítőre rá van kötve 4 db 2W-os RCF (!!!) monitor láda (nagyon aranyos, kb. 20 cm magas dobozkák, meglepően nagy, de a jelenlegi lakásban sosem próbált hangerővel.

- Füles: van egy ajándékba kapott Sennheiser vezeték nélküli füles (talán RS 120?), ami már sokszor bebizonyította, hogy teljességgel fals hangzással dolgozik, de priceless a drótnélküliség miatt (biztos megvan néhány embernek az a jelenség, amikor egy gitáros egy számítógépasztal előtt ülve elkeseredett küzdelmet folytat a fejhallgató kábelével). Van egy másik régi Sennheiser játékfülhallgató is (játék = lehajtható Madonna szett mikrofon, hogy "kis koromban" CS közben tudjam valamin kiabálni, hogy "sztiktugedörtím"). Ennek egyébként meglepően normális hangja van, de méretben nem megfelelő.

Éééés...ennyi...

Lehetne fejleszteni sok mindent, de inkább majd egy padló multieffeket és loopert veszek (mondjuk Boss RC-30), hogy ha egyszer élőben kell kevés emberrel játszani, vagy elektronikával beoltott emberekkel együtt zenélni, akkor legyen valami technika amivel tartani tudom a lépést...

A kitörési pontok a későbbiekben Apogee Duet2 és valamilyen normális gitár előfok irányába mutatnak.

A mély pontot még 2010 elején egy PC ASIO emulációval hajtott alaplapi hangkártyájának mikrofon bemenetére bekötött, Line6 Pocket Pod tenyér méretű gitár multieffekt füllhallgató kimenetéből kinyert jel REAPER-ben való feldolgozása jelentette.

Példa:

De tulajdonképpen, ha így visszatekintek a házi stúdióm fejlődésének tempója egészen komoly :-).

Szerkesztette DKK
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lehetne fejleszteni sok mindent, de inkább majd egy padló multieffeket és loopert veszek (mondjuk Boss RC-30), hogy ha egyszer élőben kell kevés emberrel játszani, vagy elektronikával beoltott emberekkel együtt zenélni, akkor legyen valami technika amivel tartani tudom a lépést...

Szerintem ha megteheted, próbáld ki a Logic-ot padlóeffekt szerepkörben (a Behringernek pofátlanul olcsó pedál-midi kontrollerei vannak), a MainStage-el, illetve ha vállalkozó kedvű vagy a Live-ot (Live Lite is jó, azt pedig kb. mindenhez adják, csak szerezz hozzá pl. egy Amlpitube Free-t). Az M-Audio és egy röhejesen olcsó laptop kombója kb. ugyanannyi, mint egy korektebb padló effekt, de sokkal-sokkal-sokkal többet tud azoknál, és ahogy telnek az évek, még többet fog tudni :)

Ha nem ítéled zsigerből el a laptop-gitárerősítő gondolatát, ajánlom elolvasásra pl. ezt az írást (kicsit hosszabb, de tanulságos)

http://way.net/waymusic/?p=486

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha elmegyek a HS-online-ba venni egy Universal Audio Channel Stripet mindenkép kipróbálom ezt a Apogee Duet2 hangkártyát. Tuti én vagyok a hülye de nem tudom miért fizet az ember 2 csatornáért 130 ezer FT-t mikor azért mondjuk egy Focusrite-t kap (olcsóbban is akár) ami több ki és be menet. Ha meg jó a FireWire is akkor meg ebben az árba sokkal több jó kártya van.... De mindenképp kifogom próbálni ezt a kártyát ha arra járok mit tud ez mert több ember is ezt hozta már fel. (Igaz bármit is tud nem fogom leváltani a TC Electronic Studiokonekt 48-am mert ennyi csatornán nem birnék dolgozni az időm nagy része a kötögetéssel menne el...)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nem tudom miért fizet az ember 2 csatornáért 130 ezer FT-t mikor azért mondjuk egy Focusrite-t kap (olcsóbban is akár) ami több ki és be menet

Azért hangminőségben elég nagy a különbség, tulajdonképpen nem vészesen drága, ha azt vesszük, hogy ezt a minőséget, ebben az árkategóriában semmi nem tudja. Akinek több csatorna kell, annak "sajnos" marad a Prism Orpheus, vagy az Apogee Symphony.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyelőre elég nekem a TC Electronic Kontekt 48

De ha lesz pénzem Apogee Sympony-ra beneveznék én is. Csak az a kiszerelés amivel szemezek az drága. Viszont akkor kiesne a keverőm.

1 ik kártya: 8 analóg ki be 8 optical ki be

Másik 16 analóg be és azthiszem az 16 optikál ki

Viszont ehez kéne akkor az ő gyári kártyája és már el is hagytam a másfél milliót...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na akkor én is:

Yamaha AN200

Yamaha SU200

Roland MC-307

Korg Kaoss Pad 3

Korg Monotron

Keverő egy kici óccó Alto desktop

Recordra egy Behringer UCA202 (ratyi, de egyelőre megfelel)

A Korg KP3 line in porton tolja be az SU200, aminek mic bemenetére a Monotron, line bemenetére pedig az AN200 került, ezek együtt is tudnak szólni az Audio IN kapcsolóval. (A Monotron annyira nem liveact hangszer ezért ritkán beszél). A KP3 aztán megy a mixerbe, az MC-307-el egyetemben, aminek a kimenete a hangkártyába megy bele. A hangkártya pedig a hangfalakra, illetve füles kimenetén a fülesre (de végső esetben a hangfalnak is van fülhallgtaó kimenete).

A későbbiekben egy Sonar (Roland) VS-100 váltja le egyszerre az Alto mixert és az UCA202-t, míg érkezni fog még egy Yamaha DX200 is, így a Yamaha 200-as sorozat boldog tulajdonosa leszek. Az UCA202 pedig átalakul szoftveres hangoskodóvá, a VS-100 rekorder lesz csak, szerencsére optikai kábellel összeköthetőek így nem lesz elvileg DA/AD konverzió az UCA202 oldalán.

Tud valaki olcsón építeni egy 5 be 5 kimenetes MIDI routert? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Többőtöknek eléggé komoly studioja van, eléggé komolyan szinten foglakoztok vele.

Én csak nemrég kezdtem el "építeni" kis studiomat, eddig "csak" ezek vannak:

iMac 27', rajta: Logic Pro 9, Monitorok: Mackie MR5, hangk.:TC Electronic Desctop Connect 6, Vas: Nord Rack 2x, midibiil.: Novation 49sl MKII

De persze, mint azért mindenki, én is szeretném bővíteni a rendszert: mélynyomó: KRK 10s, második hangmodul: Access Virus c, új hangkártya: Focusrite Saffire Pro 24 DSP, kompresszor: TC Electronic C400XL, multieffect: Lexicon MX300

Így első körben, ha minden jól megy ebben a hónapban meglesznek. :)

Persze tervek a késöbbre vannak, de röviden ennyi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azért hangminőségben elég nagy a különbség, tulajdonképpen nem vészesen drága, ha azt vesszük, hogy ezt a minőséget, ebben az árkategóriában semmi nem tudja. Akinek több csatorna kell, annak "sajnos" marad a Prism Orpheus, vagy az Apogee Symphony.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Többőtöknek eléggé komoly studioja van, eléggé komolyan szinten foglakoztok vele.

Én csak nemrég kezdtem el "építeni" kis studiomat, eddig "csak" ezek vannak:

iMac 27', rajta: Logic Pro 9, Monitorok: Mackie MR5, hangk.:TC Electronic Desctop Connect 6, Vas: Nord Rack 2x, midibiil.: Novation 49sl MKII

De persze, mint azért mindenki, én is szeretném bővíteni a rendszert: mélynyomó: KRK 10s, második hangmodul: Access Virus c, új hangkártya: Focusrite Saffire Pro 24 DSP, kompresszor: TC Electronic C400XL, multieffect: Lexicon MX300

Így első körben, ha minden jól megy ebben a hónapban meglesznek. :)

Persze tervek a késöbbre vannak, de röviden ennyi. :)

TC C400XL van nekem is nem rossz cucc de mindenkép használtan vedd mert bolti ár töredéke. Én 25 ért vettem....

Effekt helyet inkább egy FireWires UAD2 re gyurj jobban fogsz neki örülni. Nekem pl egy TC M300 van azért mert van egy TC Helicon voice dublerem és olcsón jutottam hozzá. De nem hiszem hoggy drága pénzért vennék külső effektet inkább akkor UAD2 Quad kártya és pluginek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2006 Macbook. Fagy, melegszik, nincs pénz újra, de nincs az az isten, hogy visszamenjek PC-re :)

Nem kéne neki!

Ram legyen több ming 2GB, de inkább 4GB.

Merevlemezen mindig legyen legalább 20% szabad hely. A nagy fordulatszámú vinyákkal jobb vigyázni notiban, lehet hogy van, amelyik jobban melegszik.

Macbookoknál ismert probléma a szellőzők eltömődése. A gép kipucolásával felszabadíthatók a hőelvezetők.

Mindig kemény felületen legyen, de lehet kapni olyan talpakat, amikbe ventik vannak szerelve és hűtik.

Ilyen kondíciók mellett nem melegedhet és főleg nem fagyhat! Ezek miatt kár pénzzel tömni Jobs zsebét :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bárcsak ezt hamarabb is megtudtam volna! :) Most már Macbook Pro-m van, ami tuti kezeli a 4 gigát papíron is! :)

Vagyis gondolom akkoriban ez Apple marketing fogás lehetett, hogy még több különbség legyen a sima és a pro közt.

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A melegedéssel kapcsolatban olvastam hogy időnként érdemes nagytakarítást csinálni a mac házon belül, mert a por stb. eltömítheti a nyílásokat amin keresztül a gép rendesen lehűlhetne. Ha nem mered szétszedni, keress egy szakértőt hozzá. A másik dolog hogy ha mindig sleep módban pihenteted csak a macbookot, könnyen lehet hogy pár alkalmazás beragad a háttérben. Ezt az activity monitorral lőheted le.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A melegedéssel kapcsolatban olvastam hogy időnként érdemes nagytakarítást csinálni a mac házon belül, mert a por stb. eltömítheti a nyílásokat amin keresztül a gép rendesen lehűlhetne. Ha nem mered szétszedni, keress egy szakértőt hozzá. A másik dolog hogy ha mindig sleep módban pihenteted csak a macbookot, könnyen lehet hogy pár alkalmazás beragad a háttérben. Ezt az activity monitorral lőheted le.

Youtube-on bőven vannak videók különböző Mac típusokról, hogy hogy kell szétszedni/winyót cserélni, stb. Haverom is így cserélt benne winyót.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

!!!!!!!!!!!!!

ezzel a problémával szembesültünk mi is még jó, hogy koncert elött kiprobáltuk otthon nagy hangositási cucccal mert csak a helyszinen derült volna ki :)

nos a következőre jöttem rá..

áthallás az 5-6 kimeneten van, de csak akkor ha nem külön van ledugba ( tehát ha a phone outba van ez is meg a 3-4 is. Ilyenkor az 1-2 kiemeneteken hallani a 5-6 kiemenetet halkan ugyan ( kb -20 /30dB de azért az 10.000 way tton elég hangos:)

VISZONT

abban a pillanatban ha ezt ugy kötöd be hogy a 1-2 ( nálam ez megy kifele) hátul van bekötve, a 3-4( ez az énekes fülmonitor) szintén, és a dobos a takkjelet meg a mankót nem az 5-6 on kapja hanem a phones-2 kiemeneten, előlről, akkor nincs áthallás..

Tudom hogy nem egy tökéeltes megoldás de jelen pillanatban nincs jobb

ja és a legdurvább, amit már tényleg nem értek..

ugye a köv a szitu áthaljláskor..

5-6 ( phones2)Takkjel megy az fülhallgatóval

3-4 ( phones 1) Énekesnek reverb mix, szintik saját arányban

1-2 megy ki hangositásra: szinfonikusok kórusok szintik from DAW stb

véletlen a Phones1 ből kihiztam a fülest, és csak a kisjack nagyjack maradt benne.. megszünt az áthallás..

no ezt magyarázza meg valaki..

amúgy meg nem adnám el csak valami nagyon jó miatt mert szeretem

- Focusrite Saffire Pro 24 DSP: kisebb házistúdiózáshoz szerintem tökéletes, viszont élőben nagyot csalódtam benne: áthallás van a kijáratok közt. Mivel a 3-4 kimenethez a fülhallgató 1, az 5-6 kimenethez a fülhallgató 2 csatlakozik, így ha bármelyik fülhallgatón akarok hallgatni mondjuk metronómot, az halkan megjelenik az 1-2 kimeneten is. Tehát ettől emiatt szeretnék megszabadulni minél hamarabb. Bár sajnálom, mert nagyon szeretem a szolgáltatásait. Nem hiszem, hogy az árában kapnék hasonló tudású és minőségi hangkártyát.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na, majd ezeket én is kipróbálom! Köszi az ötleteket! Nem szívesen adnám el, szeretem a szolgáltatásait! :)

OK, :) szolj mi lett, bár szivesen venném valakitől a boltból is hogy leteszteljenek benn is egy ilyet eme setup alatt, tényleg kiváncsi vagyok mi lehet a dolog mögöt...még azt nem probáltam mi lehet akkor ha a takkjelet SPDIF_en küldöm mert ott már csak nem lehet digitális - analóg közt áthallás.. vagy eldobom a hajam is:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem Pro 40-em van, és eddig soha nem találkoztam ezzel az áthallásos problémával. Most világosodtam meg, hogy ennek az az oka, hogy én az első kipróbálás után hagytam a francba a beépített füles kimeneteket és rögtön beruháztam egy füleserősítőbe, konkrétan egy SM Pro HP4V-be, ami a vonalszintű kimenetekről kapja a jelet ugye. Nektek is ezt javaslom, főleg, ha élőzés is van.

Mai megfelelője egyébként Q-Amp néven fut: http://www.hs-online.com/hu/Fejhallgato-erositok-496/QAMP-3222.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egész életemben minden műfajokban dolgoztam, ezt aztán kétféleképpen lehet interpretálni: 1. Mindenhez értek. 2. Semmihez sem értek.

Ezt tükrözi a berendezésparkom is. A teljesség igénye nélkül:

Neumann SM 69, U87, KM84, KM 83

Shure SM57, 58

AKG D12,C414,Tube

Sennheiser MD 421 II

STUDER 169, 10 mikrofon csatornás mixer

Tascam DM24

Tascam DA-40

Genelec 1030ak

Studer A810 1/4" 19-38 cm/sec analóg magnetofon

Audio Design FX 760 stereo komp-lim-exp

G4 dual, G5 Quad, fehér Macbook - Digital Performer 5.13

UAD I-ek, mindenféle pluginnel

Focusrite Saffire Pro40, Motu 2408, Metric Halo 2882

TC M5000

Marshall jmp 50 1972-ből és egy 73as Stratocaster, Oberheim OB8, XV5050,ProteusI

Egy kb 80m2es stúdióban dolgozom a belvárosban, parkolóval.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...