Jump to content
Ménemszól.hu
  • 2

Az Én kis studióm...


silk

Kérdés

Mivel mindenki kiváncsi a "szomszéd kertjére", s azon belül, a szomszéd titkaira...ezért hajrá, itt ezt ki lehet tárgyalni.

Ide mindenki leirhatja az általa használt eszközöket.

Milyen a setupom?

Mit szeretek, mit cserélnék másra?

Miért használom pont ezt...mit szeretek benne?

Azt kérném, hogy ne trollkodjunk, ne fikázzunk...azt specifikusan majd máshol. :)

Hogy "érthetö" legyen, az lenne az egész célja, hogy mások is ötletek, tippiket kaphassanak. Nem kell "bö lére" ereszteni, nem kell "tudományoskodni". Tömören és egyszerüen. Nem kell kommentelni a többiekét, csak ha valami égetöen fontos. (Viszont a postot azért lehet pontozni.) A lényeg, hogy szép "tömören" sorakozzanak itt a különféle setupok, hogy könnyen átnézhetö legyen, ne kelljen flém hegyeket átolvasni a kiváncsi embereknek, hogy lényegi infot kapjanak.

ja...és ne menjünk át e-penis méricskélésbe se :)

Köszike

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Sziasztok,.

Most szereztem be ezt a Meglehetősen Ritka Vasat!

http://www.flickr.com/photos/hotelsinus/sets/72157627837138260/

1980as évekből Rebish Audio Rack System made in British!!!

RA203 Compressor-Limiter

RA204 Parametric EQ

RA208 Modulator

RA205 ADT-Dealy

RA209 Mixer

Nem egy SSL majomparedé cucc az biztos.,. de persze nem is NEVE.!. vagy Pultec

Sajnos az egyik compressor és a parametric EQ csinál egy két hibát ha bekapcsolom, szarok potik. át kéne nézetnem valami jó és megbízható szakemberrel.

de a másik compi meg eq az nagyon szépne szól és elég precíznek tűnik egy nap tekergetés után

:D

EMU PM5

Cambridge Audio 2.1

EMU 1820

EMU Command Station - Planet Earth ROM, XL1 ROM, Copmoser ROM, Protean Drums ROM

Nano Patch

PC-

2x UAD1:

- Cambridge EQ

- Pultec PRO

- Fairchild

- Precision Comp

- LA2A

- 1176LN - SE

- Realverb Pro

- Roland RE201

- Neve 88RS

- EMT 140

- Precision Enhancer

Rebis RA System:

- 2x RA203 Compressor-Limiter

- 2x RA204 Parametric EQ

- RA208 Modulator

- 2x RA205 ADT-Dealy

- RA209 Mixer

Legális Sony Media Szoftverek: Vegas 7 + Vegas 10 Pro , Soundforge 8 + 9 + 10 Pro

Native Instrument VST Hangszerek

RENOISE DAW

kb ennyi..

www.hssd.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"ja és a legdurvább, amit már tényleg nem értek..

ugye a köv a szitu áthaljláskor..

5-6 ( phones2)Takkjel megy az fülhallgatóval

3-4 ( phones 1) énekesnek reverb mix, szintik saját arányban

1-2 megy ki hangositásra: szinfonikusok kórusok szintik from DAW stb

véletlen a Phones1 ből kihiztam a fülest, és csak a kisjack nagyjack maradt benne.. megszünt az áthallás..

no ezt magyarázza meg valaki.."

Bár elég régi ez a kérdés, és közel sem biztos, hogy mások, akik szintén áthallásra panaszkodnak a Saffiroknál, azok ugyan abba a problémába futottak bele.

én a 26i/o-s tapasztalat alapján arra gondolok, hogy esetedben az insert mód okozza a hibát. A SaffireControl Pro-ban van két kapcsoló, ami az 5-6 bemenetet az 1-2-es bemenet insertjének aktíválja (baloldalon az alja közepén, Insert1, Insert2), lehet, hogy ezen funkció deaktíválásának a tökéletlensége okozza a problémát, vagy egyszerűen csak bekapcsolva maradt az insert..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Recording

Apple Logic Pro

Pro Tools M-Powered

Apple Mac Mini 2009 Core2Duo

M-Audio Projectmix I/O

M-Audio Profire 2626

Behringer ADA8000

Monitoring

Behringer Truth B1030

Outboard

Behringer Autocom Pro-XL MDX1600 compressor/limiter/gate (2x)

Behringer Multigate Pro XR4400 noise gate

Alto Mini Tube pre-amp (2x)

Alto Voie Plus vocal processor

Behringer Pro-XL HA4700 headphone amp

Behringer Eurorack PRO RX1602 rack mixer

Vannak még gyenge pontok és hiányosságok, de próbálom folyamatosan fejleszteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az én kis cuccom:

DAW: Pro Tools 9 HD, Mac Pro Core I5

Keverő (csak összegzésre és néha felvételre is:)): Crest Audio X20 R

Lehallgatás: Adam S3A (és egy EMU PS12 mélynyomó csak a subok ellenörzésére)

Konverter: Apogee Rosetta 800

Outboard-ok: Focusrite ISA430 MK2, Universal Audio LA2A (a vas) és UAD-2 plugin hadak

Mikrofon: Telefunken AK47, AKG C3000B, 10 db Shure SM58 stb

Hangszerek és erősítők: Fender Stratocaster Eric Clapton modell, Fender Jazz Bass 1979, Cort M600, Yamaha Stage piano, Ibanez 1982 akkusztikus gitár, VOX AC30 erősítő, Fender '57 Delux erősítő, EBS Bass erősítő, Premier és Gretch dobcucc

Software: Sok minden hosszú lenne leírni.

Hát ennyi. Van még egy csomó apróság, de az mindegy. Nekem nagyon tetszik, ahogy szól a cucc. Majd még veszek egy-két vasat. (pl: 1176, Neve 33609, Studer szallagos magnó no de ez a jövő:)).

Sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jó napot!

Platform: IMac 21.5 havasi macska 10.6.8

DAW: Apple Logic Pro ( tudom, nem ez ma a legjobb, de nagyon megbízható, stabil.)

Plugin: Csak kettő : U-he, és Absynth5 és persze a Logic tartozékai

Sampler: E-mu 4xt Ultra ( a kiváló hangminősége miatt.)

Keyboard: 1. A szintik jöttek, mentek, de ami maradt az a DSI Mopho Keyboard.

Hogy miért? mert cefetül jól szól.

2. Roland A500S midi keyboard

Hangkártya: Focusrite Pro40

Midi: MOTU express128

Monitor: Genelec 8030A (őt is nagyon szeretem, mert mindíg igazat beszél)

Master: rábízom a profikra

http://www.facebook.com/hadronorchestra

Link to comment
Share on other sites

  • 0

HW: egy atari hangzású szinti, egy 4 csatornás sztereó keverő, ebből egy mikrofonozható

egy lemezlejátszó, apc szinti meg még pár saját fejlesztés... diy csávó vagyok

Van egy aiwa üvegfejes kazettás magnóm is

Lehallgató rendszer: Quad 405 saját módosításokkal és egy pár tesla papírmembrános (a Quad 405 végfoknál jobb nincsen tudtomal mert 0.001% a thdja)

Hangkártya: egy diy 8 csatornás rackes fejlesztés, sajnos csak 48k-s

számítógép egy compaq c2d 2ghz 4gb rammal

SW:

Os: Ubuntu Studio Linux, ebből a legfrissebb mindig

Daw: Ardour, Fl studio 9-wine

Szoftszintik amiket találok natívan, kurvajók, fel nem sorolom most ölet

Maszterra egyébként a jammin nagy cucc...

Bitwiget várom nagyon

tervbe meg egy csöves eq, egy harison eq egy csöves compressor, egy müv ic-s compressor, egy limiter, jópár moduláris szinti, egy roland tr 909 és egy saját fejlesztésű dobgép megépítése van.

Rack dobozt kihagytam hogy csináltatok, lehet hogy még építek egy midi kontrollert, meg veszek egy midi billentyüt, meg egy maschine mikrot. kb eddig is megcsináltam mindent, ezek utánn minden jó lesz:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

Régen reggeltem, gondoltam jól jön a reklám és egy-két spanifer is feltűnt, így íme az én legó darabjaim:

Felvétel:

PC + RME Hammerfall

AD/DA: RME + 2db Soundscape I-box8

Kent audio RTA

Samson füles erősítő

Előfokok: 2db SONY MXP-21!!! Nagyon jó!!! Összegzésre is használom!!!

Mechlabor STM 210 és 310

Lefülelés:

Yamaha A100a + NS10M

Yamaha A100 + NS 615

AR 18S, AR6, UHER (vmi régi hifi, de bitang jó és részletes), és egy régi Pioneer pár.

Hangfalváltó: ADCOM

Fülesek: !!!SONY!!! + AKG-k

Mikik:

AKG-k, 421-ek, Déjvid Ribbonjai!!! nagyon jók, azt hallod, amit élőben!!! kínaiból átépített, trafós,

befosós... nekem nem is kell több!

Hangszerek:

Ampeg, JCM800 2204 (1982), Orange 4x12 Green (69), Laney Sound...

Gibson, Fender, Framus, Ibanez

Basix Custom (régi) Paiste 2002-esek, meg Zildjian AX-ek... pici pergő, nagy pergő...

Yamaha CP70, Hammond L102, Roland JV1080

Vasak:

Cyanide Audio Master Bus Comp!!! Állat!

DBX-ek, Rolandok, régi AKAI EQ, Ibanez comp, EQ-k...

Studiomaster 16-8-2

Hírtelen ennyi, a cuccokat ismerem, ha vkinek kérdése van, segytek...

Gaben

www.centurystudio.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

2011 végén idei év elején a relatív sok HW-t szinte teljesen "in-the-box" megoldásra cseréltem kisfiam érkezésének örömére :D

Ami most van :

MacBook Pro 15" (uccsó szériás alu modell) + 17" TFT osztott képernyőben.

Digi MBOX Original (a régi álló)

DAW-ok : PT LE 8 : mindenre kb ezt használom, ezen kívül van Renoise, ami egy kis modern tracker, az irodában ebben ötletelek szabadidőmben, majd innen vagy audió vagy midi formájában áthúzom a dolgokat PT-be.

RTAS-ok : hangaszerből Kontakt, ami kicsit "guminő feel" cca 3 év E-Mu után, Massive, illetve Renoise-ban Z3ta 2 (vérlázító, hogy nincs RTAS belőle, és a VST is VST3 amit persze meg a wrapper nem ismer...),effektekből McDSP, Sonnox, Waves (csak a tape emuláció), illetve PT beépített. A régi setupban futott 2 UAD meg 1 PoCo, azok nagyon hiányoznak, főleg UAD platformról a Pultec Pro, TC-ről meg a ClassicVerb.

Mackie MR4 monitorok, egy "hájfáj" Pioneer amp-al, mellé egy arany K240 (gyerek miatt legtöbbször ez zörög), a végső raw mixeket ezek kombinációja adja.

Külső eszköz nincs most semmi, sem kontroller, sem szinti, sem semmi, és nagyon nem is tervezem ilyen beszerzését, sajnos nagyon nagy buktával kellett megválnom a hangszereimtől, így egy darabig nem kell most az tuti :D

Ami küldőnek elmegy még az mondjuk max. a 2 lemezjátszó+mixer kombó. (Vinyl sampling!)

Amin változtatnék :

Erősebb lapos, bár elég ehhez a mostani "minimal" őrületemhez.

Egy újabb hangkari.

Nagyobb 2nd screen a falra :D

Uad Satellite mindenképpen.

PT10 talán.

Szerkesztette snaper
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gép1: MacPro 3.1 dual 4core, 16GB RAM OS-X 10.8 és 10.9  

Gép 2: PowerMac G4 3.6 MDD 1,2GHz Dual, 2Gb RAM OsX 10.4.11 Kitelepülésnél, kisebb koncert felvételéhez.

+Gép: PC Windows7 64bit, ProTools10, Focusrite SaffireLE  (virtuális szintetizátorok meghajtására, internet, egyéb miatt...)

 

DAW:  ProTools 10, ezzel veszek fel és szerkesztek, Cubase  4/6/8, ezen keverek. Szeretem, megszoktam, 22 éve Cubase-t használok

A/D-D/A: 1. Apogee AD-DA 16x X-HD opcióval a PT HD2-höz (16 ki-16 be)

                 2. Focusrite 8 A/D opció (+8 csatorna be)

G4-ben: Digidesign Mix/24 (Mix+Farm) I/O: Digidesign 882/20 2db  (16 be/16 ki)  

 

Lehallgatás: 1. Genelec 1030A 8040 + Emu-Ps12 sub. Nemrég cseréltem, de szerintem nemsoká továbblépek...

                     2. Yamaha NS10M Studio  Samson 110W-os erősítővel

Van még az ügyfelek megnyugtatására egy pár HiFi: Mission 760i egy Harman Kardon HK1400-zal meghajtva (Ez még igazi erősítő kevés pénzért!)

füles: AudioTechnika AT-M50   Az árkategóriájában nekem ennek a hangja tettszett...

 

Outboard:

- Midas Venice 24      Egy kis stúdióba, ahol 1-nél több sávnál több felvétel készül egyszerre, oda kötelező darab. Nagyon szeretem, az eddigi legjobb ár/érték arányú beszerzésem (minden sávnak direct out, kapcsolható EQ és kapcsolható fantom)   Tök jól szólnak az előfokjai, csendes.

- BuzzAudio ARC 1.1       Tökéletes mindenes, nem kérdés, imádom.

- dbx 376 Tube Channel Strip    Sokan alázzák a dbx-et, amire én használni szoktam (főleg basszus vonaljel felvétel, ha színesebbet-mást akarok) arra teljesen OK

- ISA 828, A/D kiegészítővel 

- 500-as lunch box dbx900-ból átalakítva, jelenleg egy Lindell Audio 6x-500 előfok ül benne. Egy Crane Song Falcon, XQP deesser kéne bele mielőbb, utána go Neve 88RLB, 1073, API512C :-)

- Klark Teknik DN100 active DiBox   Ennek segítségével osztom meg a gitárok vonaljelét felvételkor (reamp miatt)

- ART HeadAmp Pro 6   Monitor a feljátszóba a zenészeknek együtt játszásnál és külön is

kellenének nagyon: LA2A, 1176, Neve33609 vasak (...vágyak, álmok...)

SFX:

- Lexicon PCM70   Tök jó hangja van, nehéz már normális áron, normálisan működőt találni, ez szerencsére az. E mellé csakis Quantec (+$)

- Yamaha SPX90   Jó kis analóg effekt, igazi 80-as évek sound- sok régi nagy stúdióban is ott csücsül még valahol a sarokban.

- Lexicon MPX 500  Ha már van használom, főleg delay, az nagyon nem rontja el a mixet.

- TC Electronic M300  Kis klubbokban használom élőben egy Yamaha MG 16/6 keverő mellett

- UAD2   Sok Plug in-nel

- TC Powercore

- A G4-ben 3db UAD-1 (Elég sok PlugInnel: 1176, LA2A, LA3A, Neve 33609,1073,1081,88RS; Harrison32c, SSL4K, SPL Transient Des., PultecPro, Precision BussComp,EQ,MAximizer,Limiter,DeEss,, Farchild, Dreamverb,RealVerb...)

Mikrofonok:

- Telefunken AK47             Tökéletes ár/érték arányos nagymembrános mikrofon,  e mellé vennék egy Neumann U87-et, valami Brauner-t, és/vagy WunderAudo-t  

- Shure SM7B                     Rock hanghoz egy igazán jó előfokkal szuper!

- B&O BM5                          sztereo Blumlein Ribbon mikrofon. Csodás hang. Room mikrofonnak, elektromos gitár felvételnél kötelező darab

- Sennheiser MD421N Vintage (3 db) Ha csak egy mikrofon vihetnék magammal, akkor ez lenne az. 

- Rode NT5 MP                       Kondenzátor miksi overheadre, akkusztikus hangszerekhez. (143 dB hangnyomást bír)

- B.P.M. 73II                              Német nagymembrános kondenzátor mikrofon, beszédhangot, hangszert szoktam felvenni vele

- AKG C451E                           Lábcin király

- AKG D112, D5, D12              Lábdob királyok

- HiTec Audio Tube Fat                 Kínai nagymembrános-csöves mikrofon  vicces :)!

- Modifikált Shure SM57                TAB Funkenwerk transzformátoros    űber hang!!

- Shure-ok: "sima" SM57, 2db SM58, Beta 57A, Beta 56A, Beta 52A, 2db KSM109

 

- 4db Sennheiser e604               még a régi, aminek használható a hangja, az újak semmit sem érnek...

- 2db Hitec Audio SlimOne    :)

- (sok kis mindenféle: EV, Audix, AKG/Sennheiser fejmikrofonok, piezzo akusztikus gitárhoz...)

Hangszerek, társaik:

- Korg Triton Studio 88,(az összes bővítéssel)     Tipikus Korg hangszínek a 90-es évekből, a billentés érzetét nagyon szeretem

- NordLead 2x                                           Nagyon szeretem a hangjait a "kis pirosnak"

- Roland D70 (+bővítő kártyák)              PCM Roland hangok

- Korg Wavestation (+bővítő kártyák)    Semmihez sem hasonlítható Korg klasszikus, örök darab

- Ensoniq SQR (+bővítő kártyák)           Amerikai szintihangok

- Roland SC55                                          :)

- Unitor8 MIDI patchbay

- Behringer Rx1602 Line mixer                  hogy együtt tudjanak szólni.... cserére szorul (+$)

- VOX AC30 Top Boost, Reverb 1972       Ez egy eredeti Angol Vox, aki hallotta már a különbséget a mai klónjaival, az nem is hiszi el: ég és föld! 

- Engl Retro Tube 100                                Modern klasszikus

- Marshall JCM800 1959, 2210                 Úristen Lead és Crunch

- Line6 SpiderII

- Palmer Speaker Simulator PDI 03       Együtt játszáskor nagyon hasznos, mert a gitáros erősítő feje után bekötöm, utána mehet a rec, gitár hang a fülbe, utána reamp-el a lecserélhető a sáv normálisabb hangra, de kevésbé igényeseknél maradhat a rögzített hang

- Warvick Take 12                                      Meglepően jó hangú kis basszus kombó

- Virtuális szintik még a  PC-ből (Korgok, Reason , B4, Cube....)

 

(Analóg lemezjátszó DAT, MD, kazettás magnó digitalizáláshoz)

Plusz rengeteg egyéb kütyü még, ami összegyűlt az évek alatt.

Üdv,

Balázs

Sonic Garden Studio

DSC00524.JPG

Szerkesztette PropaneB
Tartalom bővítés
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Megosztom veletek én is az otthoni setupom
 
Cél:
Nem törekszem profi stúdió létrehozására, mert annyi pénzem sosem lesz. Otthon odáig szeretnék eljutni, hogy fellépésekre értékelhető anyagot vigyünk, illetve stúdióba már a rögzítéssel ne nagyon kelljen foglalkozni. Ének és mastering kizárólag profik által rögzítve illetve végezve.
 
Computer:
Mac Book Pro 13' core 2 duo + ssd. - Jó kis konfig nagyon  szeretem, atom stabil, soha nem volt még vele gondom.
Imac 27" 5K retina +SSD
Custom PC - Hackintosh 10.9.5 - Ezt nem olyan régen raktam össze, eddig jól működött, de tervben van egy Mac Pro vásárlása.
 
Recording:
hangkártya - M.O.T.U 828mk3 - sokan szídják a drivert, főleg Windows alatt rakoncátlankodig. Nekem eddig (január elején jött meg) OSX alatt stabilan működött. A hangjával nagyon meg vagyok elégedve.
hangkártya: Apollo Firewire + TB option
 
DAW:
Pro Tools 11 - Sok hozzáfűzni valóm nincs, Silk behatására álltam át a 2000-es évek elején Cubase-ről. Nem bántam meg.
 
Lehallgatás:
Behringer Thruth 2031 - Ez a rendszerem egyik gyenge pontja. A másik én magam vagyok :) Szeretnék váltani hasonló méretű, de hangzásában sokkal jobb  8"-as közeltéri monitorra. Elsődlegesen Tannoy-t szeretnék, de ez rugalmas.
Füles - AKG K270
 
Outboardom még nincs. amit szeretnék:
Lexicon MX400
 
Pluginek:
UAD2 Sattelite TB alatt sok-sok plugin
 
Midi:
M.O.T.U. Midi Express 5in5out USB. - Ezt szeretném lecserélni egy nagyobbra.
 
Hangszerek:
Emu Emulator E-Synth Ultra 128MB bővítve.
Kurzweil PC3K7 kore64
Waldorf Pulse2
Alesis Fusion 6HD 
Novation Bass Station2
Nord Lead A1
Virus Ti Desktop
 
Hangszerek tekintetében főleg analóg szintik vásárlása van tervben. Nagyon megszerettem a Pulse-t. Várom a WNAMM15-öt, kíváncsi vagyok kijönnek-e az ARP klónok. 
 
Szintik tervben:
Roland Jp8080
Nord Waves
Emu EmaxII
 
Üdv,
Upstream
Szerkesztette upstream
változtak a dolgok
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én elsősorban hangosítő ember vagyok, néha szöszmötölök itthon, viszont most EP-t fogok készíteni.

 

Ami nekem van:

iMac 21.5" Mid 2011: 2.5 i5, 8GB RAM, 250GB SSD

MacBook Air 13" Mid 2014: 1.4 i5, 8GB RAM, 128GB SSD

Logic Pro X

Roland Quad-Capture

DynaudioAcoustics BM5A

AKG K240 Monitor 600ohm

Shure SRH750DJ

AKAI LPK25

Shure Beta52A

Shure SM57 transformerless mod

Audio-Technica ATM11

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi az az EP ?

"A középlemez vagy extended play (EP) angol kifejezés olyan hagyományos hanglemezeket vagy CD-ket jelent, melyek túl hosszúak ahhoz, hogy kislemeznek nevezzük őket, egy nagylemezhez (albumhoz) képest viszont kevesebb számot tartalmaznak.[1] Számszerűsítve: egy kislemezen (single) egy-három szám jelenik meg (esetleg ugyanannak a számnak több verziója), és legfeljebb 20 perc hosszú; egy nagylemez (long play, LP) általában legalább nyolcat tartalmaz (vagy ha kevesebbet, a hossza akkor is legalább 40 perc) – az EP e kettő között helyezkedik el."

 

4 vagy 5 szám lesz, még nem dőlt el.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát ide jó rég nem írt senki, de mivel ide való megpróbálom itt kérni a segítségeteket. Én is kicsit kakukktojásnak érzem magam, ennek oka hogy szoftver fejlesztő vagyok, így nálam a számítógép mindig mindennek össze van kötve. Ennek ellenére hangszerként a vasakat részesítem előnyben. Nem vagyok zenész, fülesen a nappalinkban zenélgetek magamnak, ezért a költségvetést is a családi kasszához igazítottam. Ebből áll a home studió jelenleg:

Hangszerek: KORG m50 workstation, KORG N1 hangmodul, KORG RADIAS-R, KORG R3, Fender Squier Strat gityó
Effect: KORG AX5G, Artec Analog Delay
Mixer: Allen&Heath ZED-14
Audio: Roland TRI-CAPTURE hangkari, PCX2 stereo Zajszűrő  DI-BOX (hangkari és Keverő közé)
MIDI: Steinberg Midex 3
Kontrollerek: ALESIS QX49 (connected to the radias), Novation Launcpad, KORG nanoKontrol (for Ableton)
PC: ASUS SABERTOOTH Intel i-7 3.4Ghz, 16GB RAM, Win7
DAW: Ableton Live 9.2 / MAX for Live
DMX: USB/DMX interface, D.I.Y. interface, 4db PAR 64 RGB LED

Ahogy dolgozom ( és ami miatt kakukktojásnak érzem magam): A DAW-ban zenei alapokat készítek melyeket, scenekbe rendezek. Ezek 90%-ban MIDI sávok, melyek a szintiket hajtják. A KORG m50-hez soksávos combi hangszíneket állítok össze az effektezés és a keverés ezekre a sávokra a hangszerben történik mivel sajna az m50-nek csak egyetlen Main L/R kimenete van. A többi hangszer aránya a keverőn vagy elő játék közben a hangszeren lesz beállítva és itt kezdődnek a bajaim. Az Launchpaddal irányítom a zenei részek váltásait és közben élőben játszom. Ezek általában imporvizációk, melyeket ha tetszenek, kicsit kimunkálom. A nagy mumus és gond a felvételezés. Ha az élő játékot füles mellett felveszem, akkor az arányokon később már csak nehezen tudok állítani. Max valamilyen "mastering" szerü utómunkát tudok csinálni, mert egyetlen audió sávom lesz. Ennek az is az oka, hogy a MIDI alapok sokszor csak egy hagnemben, mondjuk Am-ban készülnek, de az élő játék során ezekből az egyéb játszott akkordok alapján hajtott ARP-k vagy eltolt dallammenetek lesznek, tehát egy felvételezett fix audió sáv már megszabná mit csinálok. Ezen kívül nagyon sokszor standalone módban (DAW nélkül) játszom a hangszereken.

Négy elektromos köröm van tehát:

1.) Táp hálózat

2.) Audió rendszer

3.) MIDI kör

4.) USB kapcsolatok

Nagy probléma az USB által okozott nagyfrekvenciás zaj, amit eddig nem tudtam elnyomni. Beszerzés alatt van egy USB Isolátor ami galvanikusan megszakítja a kapcsolatot a számítógép és a hangszerek között. Az USB-ről nem lehet lemondani, mert a DAW ezen keresztül látja a szintiket és ez szükséges a hangszínek szerkesztéséhez is. A MIDI kör azért van, hogy standalone módban is tudjak játszani. Amíg nem lett billentyűzete a RADIASnak addig egy MIDI kör volt kialakítva a tempo szinkron miatt.

 

Készítettem egy jövőbeli tervet ahhoz, hogy többsávos felvételeket tudjak készíteni, úgy hogy a fentieket is változatlanul meg tudja csinálni. Ehhez szeretném a véleményeteket kérni. Mivel amatőr vagyok lehetséges, hogy tévúton járok.

Így gondolkodtam: Zajszűrés és hangszer védelem miatt a hangszerek unbalanced line kimenetei helyett balanced MIC jelszintet csinálnék egy 8 csatornás Behringer DI-BOX-al. Így ráadásul minden hangszer azonos jelszintre kerülne. Ezeket egy Focusrite Octopre MK-II dynamic eszközbe vezetném ahol egyrészt A/D átalakítással mind a nyolc csatorna egyetlen kábelen de külön sávon mehetne tovább a hangkariba. Másrészt az analóg kimenetek balanced LINE szinten mehetnének az analóg keverőbe. A hangarit egy Focusrite 18i20-ra cserélném, ami tudja fogadni digitális csatornákat az MK-II-től. A hangkari sávjain tudnék dorbézolni, a több kimenet miatt csinálhatnék sávokat D/A átalakítással a keverő felé, így a DAW sávjait AUX-on vagy inserten keresztül a keverőről külső FX-re is irányíthatom és visszahozhatom az ALT vagy REC kimeneteken. Monitorozni is tudnék. A digitális sávok miatt végre megtehetem, hogy a hangszerek együtt szólnak egy MIX-ben, de csak egyetlen hagszer sávját, vagy mondjuk egyszerre háromét veszem fel úgy, hogy utána sávonkét tudok keverni, utómunkázni a DAW-ban.

Az volna tehát a kérdésem, hogy jó ez az irány, vagy marhaság?

Minden segítséget előre is köszönök, 

 

 

 

Original_Audio_Environment.pdf

MultiChannel_AudioRecord_Plan.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát ide jó rég nem írt senki, de mivel ide való megpróbálom itt kérni a segítségeteket. Én is kicsit kakukktojásnak érzem magam, ennek oka hogy szoftver fejlesztő vagyok, így nálam a számítógép mindig mindennek össze van kötve. Ennek ellenére hangszerként a vasakat részesítem előnyben. Nem vagyok zenész, fülesen a nappalinkban zenélgetek magamnak, ezért a költségvetést is a családi kasszához igazítottam. Ebből áll a home studió jelenleg:

Hangszerek: KORG m50 workstation, KORG N1 hangmodul, KORG RADIAS-R, KORG R3, Fender Squier Strat gityó
Effect: KORG AX5G, Artec Analog Delay
Mixer: Allen&Heath ZED-14
Audio: Roland TRI-CAPTURE hangkari, PCX2 stereo Zajszűrő  DI-BOX (hangkari és Keverő közé)
MIDI: Steinberg Midex 3
Kontrollerek: ALESIS QX49 (connected to the radias), Novation Launcpad, KORG nanoKontrol (for Ableton)
PC: ASUS SABERTOOTH Intel i-7 3.4Ghz, 16GB RAM, Win7
DAW: Ableton Live 9.2 / MAX for Live
DMX: USB/DMX interface, D.I.Y. interface, 4db PAR 64 RGB LED

Ahogy dolgozom ( és ami miatt kakukktojásnak érzem magam): A DAW-ban zenei alapokat készítek melyeket, scenekbe rendezek. Ezek 90%-ban MIDI sávok, melyek a szintiket hajtják. A KORG m50-hez soksávos combi hangszíneket állítok össze az effektezés és a keverés ezekre a sávokra a hangszerben történik mivel sajna az m50-nek csak egyetlen Main L/R kimenete van. A többi hangszer aránya a keverőn vagy elő játék közben a hangszeren lesz beállítva és itt kezdődnek a bajaim. Az Launchpaddal irányítom a zenei részek váltásait és közben élőben játszom. Ezek általában imporvizációk, melyeket ha tetszenek, kicsit kimunkálom. A nagy mumus és gond a felvételezés. Ha az élő játékot füles mellett felveszem, akkor az arányokon később már csak nehezen tudok állítani. Max valamilyen "mastering" szerü utómunkát tudok csinálni, mert egyetlen audió sávom lesz. Ennek az is az oka, hogy a MIDI alapok sokszor csak egy hagnemben, mondjuk Am-ban készülnek, de az élő játék során ezekből az egyéb játszott akkordok alapján hajtott ARP-k vagy eltolt dallammenetek lesznek, tehát egy felvételezett fix audió sáv már megszabná mit csinálok. Ezen kívül nagyon sokszor standalone módban (DAW nélkül) játszom a hangszereken.

Négy elektromos köröm van tehát:

1.) Táp hálózat

2.) Audió rendszer

3.) MIDI kör

4.) USB kapcsolatok

Nagy probléma az USB által okozott nagyfrekvenciás zaj, amit eddig nem tudtam elnyomni. Beszerzés alatt van egy USB Isolátor ami galvanikusan megszakítja a kapcsolatot a számítógép és a hangszerek között. Az USB-ről nem lehet lemondani, mert a DAW ezen keresztül látja a szintiket és ez szükséges a hangszínek szerkesztéséhez is. A MIDI kör azért van, hogy standalone módban is tudjak játszani. Amíg nem lett billentyűzete a RADIASnak addig egy MIDI kör volt kialakítva a tempo szinkron miatt.

 

Készítettem egy jövőbeli tervet ahhoz, hogy többsávos felvételeket tudjak készíteni, úgy hogy a fentieket is változatlanul meg tudja csinálni. Ehhez szeretném a véleményeteket kérni. Mivel amatőr vagyok lehetséges, hogy tévúton járok.

Így gondolkodtam: Zajszűrés és hangszer védelem miatt a hangszerek unbalanced line kimenetei helyett balanced MIC jelszintet csinálnék egy 8 csatornás Behringer DI-BOX-al. Így ráadásul minden hangszer azonos jelszintre kerülne. Ezeket egy Focusrite Octopre MK-II dynamic eszközbe vezetném ahol egyrészt A/D átalakítással mind a nyolc csatorna egyetlen kábelen de külön sávon mehetne tovább a hangkariba. Másrészt az analóg kimenetek balanced LINE szinten mehetnének az analóg keverőbe. A hangarit egy Focusrite 18i20-ra cserélném, ami tudja fogadni digitális csatornákat az MK-II-től. A hangkari sávjain tudnék dorbézolni, a több kimenet miatt csinálhatnék sávokat D/A átalakítással a keverő felé, így a DAW sávjait AUX-on vagy inserten keresztül a keverőről külső FX-re is irányíthatom és visszahozhatom az ALT vagy REC kimeneteken. Monitorozni is tudnék. A digitális sávok miatt végre megtehetem, hogy a hangszerek együtt szólnak egy MIX-ben, de csak egyetlen hagszer sávját, vagy mondjuk egyszerre háromét veszem fel úgy, hogy utána sávonkét tudok keverni, utómunkázni a DAW-ban.

Az volna tehát a kérdésem, hogy jó ez az irány, vagy marhaság?

Minden segítséget előre is köszönök, 

 

 

 

Original_Audio_Environment.pdf

MultiChannel_AudioRecord_Plan.pdf

Szia,

Nem rossz az rány, bár én első körben kihagynám a Behringert, mivel az Octopre önmagában megcsinálhatja azt a konverzió mellett, amire a Behringert szánod.

Igaz, hogy kábeleket viszont csinálnod kell, mert az Octopre-be az XLR-em célszerű bemenni, akár úgy is, hogy egyébként asszimetrikusra kötött. Tehát Jack/XLR kábelek kellenek a hangszerek és az Octopre közé. Az esetleges különböző jelszinteket meg jól tudod kezelni az Octopre potijaival.

Az USB brum valóban nagy para, de néha egészen fatális okai vannak. Gondolom a HUB cserén, kábelcserén, kizárásokon (sorban, egymás után dugod fel az öszközöket egyébként összekötve, csak az USB-t nem, hogy kiderüljön, hogy melyik eszköz, vagy kábel alkalmazásával jön meg a brum...) túl vagy már?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia,

Nem rossz az rány, bár én első körben kihagynám a Behringert, mivel az Octopre önmagában megcsinálhatja azt a konverzió mellett, amire a Behringert szánod.

Igaz, hogy kábeleket viszont csinálnod kell, mert az Octopre-be az XLR-em célszerű bemenni, akár úgy is, hogy egyébként asszimetrikusra kötött. Tehát Jack/XLR kábelek kellenek a hangszerek és az Octopre közé. Az esetleges különböző jelszinteket meg jól tudod kezelni az Octopre potijaival.

Az USB brum valóban nagy para, de néha egészen fatális okai vannak. Gondolom a HUB cserén, kábelcserén, kizárásokon (sorban, egymás után dugod fel az öszközöket egyébként összekötve, csak az USB-t nem, hogy kiderüljön, hogy melyik eszköz, vagy kábel alkalmazásával jön meg a brum...) túl vagy már?

Köszi a biztatást!

Az USB teszteken túl vagyok már. Nem is BRUM-nak nevezném mert ez egy ciripelés amit az egér, sőt a monitor is okoz. LED monitort használok, mégis tudok olyan képváltást előidézni amit hallok (lehet, hogy színesztéza :) ), de a legrosszabb az egér. Ha nem egerezek hanem zenélek, akkor is a csend helyen közép és magas tartományban van egy alapzaj. Ha felhúzom a számítógépen a ventillátorok sebességét, akkor is változik, tehát tuti a számítógép felöl jön.  A többivel nagyjából megvagyok már, a konnektorok is be vannak jelölve, hogyan kell bedugni a tápkábeleket. Az USB zajt végül is elég jól lecsillapítottam, szinte mindenhol balanced kábelek mennek és felvételkor irányt változtatva (keverő -> hangkari) bekötöm a PCX2 zajszűrőt is. Leginkább akkor zavar, amikor a DAW-ban dolgozom és szerkesztem az alapokat. Az USB isolator másnak is bevált, van egy külön fórumtéma itt valahol. A behringer-t én is utolsó eszköznek szánom, és szerintem nem is octopre lesz az első, hanem a hangkari lecserélése. Ráérek építkezni, van pár évem még a nyugdíjig :).

Kábelezés nem probléma, tele vagyok dugókkal, kábelekkel, pákával, viszont valami nem tiszta. A jelszint ami kijön a szintiből az vonal. Ha XLR-re szerelem át, akkor azt csak unbalanced módban tudom megtenni ami még nem baj, a jelszint azonban ettől még vonal marad. Azt nem tudom, hogy az ocotopre, vagy a scarlett 18i20 mi alapján választja ki, hogyan állítsa be a preampjait vonalra, vagy MIC-re. Elvileg lehet mechanikusan a csatlakoztatás alapján, vagy elektronikusan a jelszint alapján. Ha mechanikus, akkor nem lesz baj ha a vonalszintet kap MIC bemeneten? A másik amitől tartok, hogy mindkét eszközön egyetlen gombnyomással ráadhatom a 48V-ot a hangszerek line bemeneteire, ezért jött számításba a behringer.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem saját tapasztalat volt az XLR-kötés. A vonalszintnek is jónak kellett volna lenni-elméletileg, de több szintimhez "kevés" volt az az erősítési tartomány, amit így tudott, ezért szereltem át XLR-re. Alapvetően így jó lett, csak egy egység volt, ami viszont így sok volt, a Pulse, arra viszont ott volt a Pad-kapcsoló. Évekig használtam így. Nem felel meg teljesen a logikának, ezt én is tudom, mégis így működött csak normálisan. Egyébként borzalmas mennyiségű hangszer fordult már meg a kezem között az elmúlt 25 évben, és a "vonalszintű kimenet" bizony elképesztően különböző valós jelszintet jelent...:)

A fantomtápot elvileg nem tudod kiadni asszimetrikusra szerelt kábellel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyébként borzalmas mennyiségű hangszer fordult már meg a kezem között az elmúlt 25 évben, és a "vonalszintű kimenet" bizony elképesztően különböző valós jelszintet jelent...:)

 

Köszi, ki fogom próbálni, nálam az R3-nak olyan kicsi a jelszintje a többihez képest, hogy mindent le kell szabályozzak, hogy valahogy kijöjjön a nominál 0. A szintik hangerőszabályzójának középállásához szoktam állítani. Ez a mostani rendszerben is jól jöhet, őszintén szólva eszembe sem jutott volna, hogy a mono csatikon XLR-el menjek be az R3-al és kihasználjam a mixer preampját. Úgyhogy máris mantrázva hajlongok, Köszönet az ötletért.  (Mindjárt nyomtatom is a következő közösítő gombot a két mono csatornára: https://youtu.be/Surs1BdC87M ).

Szerkesztette Gábor Finta
sajtóhiba
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...