Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1
silk

Az Én kis studióm...

Kérdés

Mivel mindenki kiváncsi a "szomszéd kertjére", s azon belül, a szomszéd titkaira...ezért hajrá, itt ezt ki lehet tárgyalni.

Ide mindenki leirhatja az általa használt eszközöket.

Milyen a setupom?

Mit szeretek, mit cserélnék másra?

Miért használom pont ezt...mit szeretek benne?

Azt kérném, hogy ne trollkodjunk, ne fikázzunk...azt specifikusan majd máshol. :)

Hogy "érthetö" legyen, az lenne az egész célja, hogy mások is ötletek, tippiket kaphassanak. Nem kell "bö lére" ereszteni, nem kell "tudományoskodni". Tömören és egyszerüen. Nem kell kommentelni a többiekét, csak ha valami égetöen fontos. (Viszont a postot azért lehet pontozni.) A lényeg, hogy szép "tömören" sorakozzanak itt a különféle setupok, hogy könnyen átnézhetö legyen, ne kelljen flém hegyeket átolvasni a kiváncsi embereknek, hogy lényegi infot kapjanak.

ja...és ne menjünk át e-penis méricskélésbe se :)

Köszike

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
Ekkor: 2018. 08. 22. at 13:18 írta LiPI:

nekem nagyon fontos hogy az a rövid idő legalább tényleg a klasszikus elektronikus zenéléssel teljen és ne egy virtuális valamiben való kattintgatással ...

HMMM! :goodjob:

Hozzászólás megosztása

• 0

De jó látni a RADIAS-t a centerben :) , nálam ez a favorit eszköz.

" de nem szeretem... A munkám úgyis géphez köt" - Bár csak én is eljutnék erre a szintre, de telhetetlen vagyok. pl. Nem bírtam ellenállni az Arturia 50%-os kedvezményének és tegnap megvettem az Analog Lab-ot. (Nem hencegés, csak hátha vki nem tudja: minden vintage soft 50% most a nyár végéig) Naná, hogy 10 poti és 9 csúszka van a vezérléshez a szoftban és a MIDI keyboard-on (QX49) meg csak 8-8. Most akkor? Max For Live és kész is a kiterjesztett CC kezelés egy kis szoftverrel. Én nem tudom elszakítani a madzagot a programozás és a zenélés között és ez sajnos meglátszik a zenei teljesítményeimen. Na ezért irigykedem. ;)

Köszönjük a rajzokat, tanúságosak.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
31 perccel ezelőtt írta Gábor Finta:

De jó látni a RADIAS-t a centerben

Hogy én hogy összekevertelek titeket! Azt hittem Gábor, Te vagy a Lipi :D 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
12 órája írta Gábor Finta:

De jó látni a RADIAS-t a centerben :) , nálam ez a favorit eszköz.

" de nem szeretem... A munkám úgyis géphez köt" - Bár csak én is eljutnék erre a szintre, de telhetetlen vagyok. pl. Nem bírtam ellenállni az Arturia 50%-os kedvezményének és tegnap megvettem az Analog Lab-ot. (Nem hencegés, csak hátha vki nem tudja: minden vintage soft 50% most a nyár végéig) Naná, hogy 10 poti és 9 csúszka van a vezérléshez a szoftban és a MIDI keyboard-on (QX49) meg csak 8-8. Most akkor? Max For Live és kész is a kiterjesztett CC kezelés egy kis szoftverrel. Én nem tudom elszakítani a madzagot a programozás és a zenélés között és ez sajnos meglátszik a zenei teljesítményeimen. Na ezért irigykedem. ;)

Köszönjük a rajzokat, tanúságosak.

A RADIAS nálam is örök darab marad ;) majd' 10 éven át vágytam rá... Közben volt R3-mam... na ettől csak még jobban vágytam a RADIAS-ra (noha emlékeim szerint picit melegebb hangja volt az R3-nak) :) Aztán egyszer csak egyszerre volt meg rá az anyagi háttér is és ugyanakkor meg volt hirdetve is egy reális áron (ez most itt perpillanat egy apró visszhangja egy korábbi hozzászólásodnak ebben a topikban).

Nekem is volt olyan időszakom amikor úgy éreztem a VST tökéletesen elég arra a nagy semmire amit én össze tudok tákolni zene címén :) De őszintén szólva több időt töltöttem a preset kereséssel mint a zenéléssel. Hogy miért nem tekertem saját hangot? Kényelmetlen nekem egérrel... Megfelelő kontrollerem meg nem volt. Mikor meg lett hülyét kaptam tőle hogy ahány VST annyi féle képpen viselkedik minden tekerentyű... és itt nem a MIDI learn-re gondolok hanem a hatásra. Ahány VST annyiféle ADSR curve, filter, LFO stb ... Mire az egyik VST-re ráállt a kéz-fül szinkron kezdhetted megtanulni a másikat stb...
Ugyanakkor a programozás és a zene közötti madzag ahogyan Te nevezted nálam is megvan csak nálam ez inkább a "gépház" felőli oldalon... (lásd a RADIASlibrarian-emet vagy az FASnsEditoromat). A poén az hogy az FA SNS editort nem is használom. Néha sound ötleteléshez nyomkodom a randomizer gombot de ennyi...
A RADIAS librarian-t is elég ritkán veszem elő - többnyire inkább magam tekergetem a hangot már azon is egy hasonló családból származó hangot használva kiindulásnak. Mindenesetre azt azért gyakrabban elindítom főleg a timbre-ék összeválogatásához egy egy adott programhoz...

A DAW pedig szinte elő sem kerül. Egyrészt nem hiányzik egyik VST hangja sem különösebben, ha mégis hát megpróbálom helyettesíteni a meglévő vasakkal. Másrészt az audio rögzítés is vason megy a TASCAM-el.... Amíg csak ötletelek, vázlatozok, jam-elek, gyakorlok stb de még semmiképpen sem kész zenéről beszélünk nincs szükségem a DAW-ra. Utána lesz az biztos ;) De az egy másik történet pontosabban szólva az egy másik fázisa a zene kreálgatásnak...
Én örülök annak ami most van... Nagyobb örömöt okoz mint a DAW-os zenélés és végül de nem utolsó sorban mivel nem korlátlanok a lehetőségeim (főleg FX és track szám tekintetében) újra kreatívkodnom kell... jobban megválogatom a timbre-ket... stb... Jobban élvezem ezt a setup-ot mint a korlátlan lehetőségeket adó DAW-ot egy szál MIDI kontrollerrel. Nyilván ez személyiség és kor függő dolog :D Meg alapvetően hozzáállás kérdése is az egész műfajhoz. Az elektronikus zenéhez nekem (ezek) az eszközök is hozzátartoznak... (Ahogy annó mikor fotóztam építettem többek között egy saját kihuzatos nagyformátumú kamerát is... a sok lyukkameráról nem is beszélve...)
És tényleg másmilyen zenék születnek ezeken az eszközökön mint a DAW alatt... Legalábbis nálam ez így van... Másképpen érzek, gondolkodok, hallok a nem virtuális hangszerekkel körülvéve.

Szerkesztette LiPI
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
11 órája írta djuice:

Hogy én hogy összekevertelek titeket! Azt hittem Gábor, Te vagy a Lipi :D 

:D

Hozzászólás megosztása

• 0
24 perccel ezelőtt írta LiPI:

Közben volt R3-mam...

Én megtartottam. Nekem is jobban bejön a hangja a szerényebb tudása ellenére. Ezt használom szóló hangszernek, szeretem hogy a 4 kontroller hangonként másként működhet és ezek + a mod seq kapcsoló a bender és modwheel pont elég az élő játékhoz. Én VST-ket azért használok mert sok mindent nem tudtam kitekerni a RADIAS-ból. Nagyon kedvelem a hangját, de a régi analóg szűrők sokkal melegebbek és másként szólnak. Szabadidőm jelentős részében csak hangszínt tekergetek, számos VST hangját átültettem már a radiasba, elég jól hasonlítanak az eredetihez, de sokszor nem adja vissza az eredeti összhatást. Vasat e miatt nem akarok cserélni, főként mióta megtapasztaltam, hogy a sok vasban is csak egy VST fut. (Például a RADIAS firmware váltása olyan vezérlési fícsöröket adott a hangszerhez amik az eredeti első verzióban nem voltak. Márpedig akkor ez szoftver, még ha az oszcillátorok, szűrők chip-ek is.)

A DAW-ot én - szerintem - másként használom mint szokás. Én is a hangszereken játszva találom ki a frázisokat és ha tetszik valami, azt DAW-ba veszem fel, a bénázásokat pedig javítgatom (itt dob pattern-re basszusra vagy pad-ra gondolok). Az mindig változik, hogy a felvétel marad MIDI vagy Audio lesz belőle, egy projekten belül mindkettőt meg szoktam tartani. Minden hangszerem külön sávon jön a DAW-ba, így elvileg maradhatna élő is a hangkeltés de akkor hamar elfogynak a hangszínek. Inkább e miatt, illetve a dobok szétszedése miatt szoktam felvett audio sávokat is használni. Saját zenét mindig saját hangszerekkel és saját hangszínekkel készítek. A VST-k akkor jönnek szóba amikor kedvenc előadóim valamelyik zenéjéből csinálnék egy cover-t. No de, a DAW-ban nem zeneszámokat készítek, hanem zenei frázisokat és ez igaz mondjuk egy KRAFTWERK feldolgozásra is. Ez után  mindent úgy rendezek el, hogy Ableton Push-al tudjam irányítani mikor mi szóljon. Akkor csinálok kiállást amikor én akarok és akkor váltok a verse és refren között amikor én akarok. MIDI-vel elég kényelmesen meg lehet csinálni, hogy egy ilyen váltás során a hangszerek automatikusan váltanak a megfelelő hangszínre az ember keze alatt. Innentől kezdve az alap jön a DAW-ból, de valójában a hangszereken játszom élőben. Ez lehetőséget ad improvizációra is. Most így leírva kicsit olyan mint a mulatós hakni :D

Jelenlegi felállás:
Hangszerek: Korg m50, n1, R3, RADIAS, Fender Squier Strat
Audio: Focusrite scarlett 18i20, Allen&Heath ZED14, Roland DS-7, Sony MDR-7506, Korg AX5G
Controller:ALESIS QX49, Ableton Push I, Korg Nano kontroll
Extra: DIY DMX interface for Ableton Live, 4xLED PAR56, 1xRGB STARLIGHT
DAW: Ableton Live 10

• Like 2

Hozzászólás megosztása

• 0
9 perccel ezelőtt írta Gábor Finta:

A DAW-ot én - szerintem - másként használom mint szokás. Én is a hangszereken játszva találom ki a frázisokat és ha tetszik valami, azt DAW-ba veszem fel, a bénázásokat pedig javítgatom (itt dob pattern-re basszusra vagy pad-ra gondolok). Az mindig változik, hogy a felvétel marad MIDI vagy Audio lesz belőle, egy projekten belül mindkettőt meg szoktam tartani. Minden hangszerem külön sávon jön a DAW-ba, így elvileg maradhatna élő is a hangkeltés de akkor hamar elfogynak a hangszínek. Inkább e miatt, illetve a dobok szétszedése miatt szoktam felvett audio sávokat is használni. Saját zenét mindig saját hangszerekkel és saját hangszínekkel készítek. A VST-k akkor jönnek szóba amikor kedvenc előadóim valamelyik zenéjéből csinálnék egy cover-t. No de, a DAW-ban nem zeneszámokat készítek, hanem zenei frázisokat és ez igaz mondjuk egy KRAFTWERK feldolgozásra is. Ez után  mindent úgy rendezek el, hogy Ableton Push-al tudjam irányítani mikor mi szóljon. Akkor csinálok kiállást amikor én akarok és akkor váltok a verse és refren között amikor én akarok. MIDI-vel elég kényelmesen meg lehet csinálni, hogy egy ilyen váltás során a hangszerek automatikusan váltanak a megfelelő hangszínre az ember keze alatt. Innentől kezdve az alap jön a DAW-ból, de valójában a hangszereken játszom élőben. Ez lehetőséget ad improvizációra is. Most így leírva kicsit olyan mint a mulatós hakni :D

Szerencsére az FA kijelzője elég nagy és informatív így a MIDI szekvencia rendbetételéhez (sem) kell már DAW-ot használnom. KORG TR-hez, Yamaha MOX6-hoz kellett - azt nehezebb volt "átlátni"... De az FA előtt én is többet használtam DAW-ot a szekvencia rendbetételére mint a 2-4 soros kijelzőket ;) A végső simításoknál valószínűleg így sem fogom tudni kikerülni már csak a lustaság miatt sem - ugyanis az FA szekvenszere nélkülözi az automatizálási opciókat ? . Ha pedig már DAW-ban van az egész MIDI szekvencia praktikus hozzá rögzíteni az audio sávokat is a későbbi felhasználás végett...
A dobok szétválasztása (nekem) már a végső fázisban jön csak elő... Az meg mint mondtam már nálam is DAW központú (sávokonkénti felvétel/mix/master).
Ami miatt még szóba jöhetne (vagy jönni fog) a DAW nálam az a polifónia problémaköre... Zeneileg ugyan elég lenne a rendelkezésre álló 20-24 sáv (főleg közbeszúrt MIDI PC-el) ám ezek maximális kihasználása már feszeget határokat. Itt jönne az hogy a nagyon polifónia zabáló sávokat audio playback sávokká alakítja az ember és vagy a TASCAM-ről (lineáris előadásmódban) vagy az FA sample playerével bejátszva (improvizációs előadásmód) szúrja az ember bele a zenébe csökkentve így a teljes performance polifónia igényét. De igaz lehet mindez nem csak a polifónia miatt hanem egy esetlegesen nagyon (értsd: a vas lehetőségeit meghaladó igényű) FX-ezett timbre miatt is...
Ezen audio sávok/sample-ék/audio loop-ok finomítására már én is DAW-ot használnék és tölteném vissza a hangszerbe/TASCAM-be (ha lenne már kész "új" zeném :P).

De ugyanez igaz a dobok szétválasztására is - ha olyan dinamika/EQ/FX terjedelmet talál ki az ember ami egy az egyben nem tud kijönni a hangszerből :)

Ugyanakkor az élő előadás során - legalábbis szerintem - alap hogy másképpen szólaljon meg a produkció mint a lemezen ;) Ez pedig kihatással van az egész workflow-ra... És ezen a ponton vissza is kanyarodunk a topic témához - mert az ember (lehetőségeihez mérten) igyekszik illeszteni a saját workflow-jához a studiója kialakítását...

Volt fellépésem ahol minden élőben MIDI-vel vezérelve + hozzájátszva ment és volt olyan ahol csak egy-egy szólamot játszottam és minden más backing track volt. Az első verziót sokkal jobban élveztem és maga a fellépés is sokkal jobb visszhangot váltott ki a hallgatókból. De a legjobbak azok voltak ahol Koródi Csabival közösen, együtt, egymásra is figyelve játszottunk - minimális backing track-el vagy anélkül! :D

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
3 perccel ezelőtt írta LiPI:

De a legjobbak azok voltak ahol Koródi Csabival közösen, együtt, egymásra is figyelve játszottunk - minimális backing track-el vagy anélkül!

Yes, erről láttam felvételt, avagy csak képet(?) :goodjob:

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
6 perccel ezelőtt írta Gábor Finta:

Yes, erről láttam felvételt, avagy csak képet(?) :goodjob:

Sajnos eddig csak 2x volt rá lehetőségünk de is-is az elsőről youtube-on láthattál felvételt is (nekem az ráadásul a legelső zenei megnyilvánulásom volt) a másodikról csak képek készültek.

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés