Jump to content
Ménemszól.hu
  • 2

Az Én kis studióm...


silk

Kérdés

Mivel mindenki kiváncsi a "szomszéd kertjére", s azon belül, a szomszéd titkaira...ezért hajrá, itt ezt ki lehet tárgyalni.

Ide mindenki leirhatja az általa használt eszközöket.

Milyen a setupom?

Mit szeretek, mit cserélnék másra?

Miért használom pont ezt...mit szeretek benne?

Azt kérném, hogy ne trollkodjunk, ne fikázzunk...azt specifikusan majd máshol. :)

Hogy "érthetö" legyen, az lenne az egész célja, hogy mások is ötletek, tippiket kaphassanak. Nem kell "bö lére" ereszteni, nem kell "tudományoskodni". Tömören és egyszerüen. Nem kell kommentelni a többiekét, csak ha valami égetöen fontos. (Viszont a postot azért lehet pontozni.) A lényeg, hogy szép "tömören" sorakozzanak itt a különféle setupok, hogy könnyen átnézhetö legyen, ne kelljen flém hegyeket átolvasni a kiváncsi embereknek, hogy lényegi infot kapjanak.

ja...és ne menjünk át e-penis méricskélésbe se :)

Köszike

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

De jó látni a RADIAS-t a centerben :) , nálam ez a favorit eszköz.

" de nem szeretem... A munkám úgyis géphez köt" - Bár csak én is eljutnék erre a szintre, de telhetetlen vagyok. pl. Nem bírtam ellenállni az Arturia 50%-os kedvezményének és tegnap megvettem az Analog Lab-ot. (Nem hencegés, csak hátha vki nem tudja: minden vintage soft 50% most a nyár végéig) Naná, hogy 10 poti és 9 csúszka van a vezérléshez a szoftban és a MIDI keyboard-on (QX49) meg csak 8-8. Most akkor? Max For Live és kész is a kiterjesztett CC kezelés egy kis szoftverrel. Én nem tudom elszakítani a madzagot a programozás és a zenélés között és ez sajnos meglátszik a zenei teljesítményeimen. Na ezért irigykedem. ;)

Köszönjük a rajzokat, tanúságosak.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta Gábor Finta:

De jó látni a RADIAS-t a centerben :) , nálam ez a favorit eszköz.

" de nem szeretem... A munkám úgyis géphez köt" - Bár csak én is eljutnék erre a szintre, de telhetetlen vagyok. pl. Nem bírtam ellenállni az Arturia 50%-os kedvezményének és tegnap megvettem az Analog Lab-ot. (Nem hencegés, csak hátha vki nem tudja: minden vintage soft 50% most a nyár végéig) Naná, hogy 10 poti és 9 csúszka van a vezérléshez a szoftban és a MIDI keyboard-on (QX49) meg csak 8-8. Most akkor? Max For Live és kész is a kiterjesztett CC kezelés egy kis szoftverrel. Én nem tudom elszakítani a madzagot a programozás és a zenélés között és ez sajnos meglátszik a zenei teljesítményeimen. Na ezért irigykedem. ;)

Köszönjük a rajzokat, tanúságosak.

A RADIAS nálam is örök darab marad ;) majd' 10 éven át vágytam rá... Közben volt R3-mam... na ettől csak még jobban vágytam a RADIAS-ra (noha emlékeim szerint picit melegebb hangja volt az R3-nak) :) Aztán egyszer csak egyszerre volt meg rá az anyagi háttér is és ugyanakkor meg volt hirdetve is egy reális áron (ez most itt perpillanat egy apró visszhangja egy korábbi hozzászólásodnak ebben a topikban).

Nekem is volt olyan időszakom amikor úgy éreztem a VST tökéletesen elég arra a nagy semmire amit én össze tudok tákolni zene címén :) De őszintén szólva több időt töltöttem a preset kereséssel mint a zenéléssel. Hogy miért nem tekertem saját hangot? Kényelmetlen nekem egérrel... Megfelelő kontrollerem meg nem volt. Mikor meg lett hülyét kaptam tőle hogy ahány VST annyi féle képpen viselkedik minden tekerentyű... és itt nem a MIDI learn-re gondolok hanem a hatásra. Ahány VST annyiféle ADSR curve, filter, LFO stb ... Mire az egyik VST-re ráállt a kéz-fül szinkron kezdhetted megtanulni a másikat stb...
Ugyanakkor a programozás és a zene közötti madzag ahogyan Te nevezted nálam is megvan csak nálam ez inkább a "gépház" felőli oldalon... (lásd a RADIASlibrarian-emet vagy az FASnsEditoromat). A poén az hogy az FA SNS editort nem is használom. Néha sound ötleteléshez nyomkodom a randomizer gombot de ennyi...
A RADIAS librarian-t is elég ritkán veszem elő - többnyire inkább magam tekergetem a hangot már azon is egy hasonló családból származó hangot használva kiindulásnak. Mindenesetre azt azért gyakrabban elindítom főleg a timbre-ék összeválogatásához egy egy adott programhoz...

A DAW pedig szinte elő sem kerül. Egyrészt nem hiányzik egyik VST hangja sem különösebben, ha mégis hát megpróbálom helyettesíteni a meglévő vasakkal. Másrészt az audio rögzítés is vason megy a TASCAM-el.... Amíg csak ötletelek, vázlatozok, jam-elek, gyakorlok stb de még semmiképpen sem kész zenéről beszélünk nincs szükségem a DAW-ra. Utána lesz az biztos ;) De az egy másik történet pontosabban szólva az egy másik fázisa a zene kreálgatásnak...
Én örülök annak ami most van... Nagyobb örömöt okoz mint a DAW-os zenélés és végül de nem utolsó sorban mivel nem korlátlanok a lehetőségeim (főleg FX és track szám tekintetében) újra kreatívkodnom kell... jobban megválogatom a timbre-ket... stb... Jobban élvezem ezt a setup-ot mint a korlátlan lehetőségeket adó DAW-ot egy szál MIDI kontrollerrel. Nyilván ez személyiség és kor függő dolog :D Meg alapvetően hozzáállás kérdése is az egész műfajhoz. Az elektronikus zenéhez nekem (ezek) az eszközök is hozzátartoznak... (Ahogy annó mikor fotóztam építettem többek között egy saját kihuzatos nagyformátumú kamerát is... a sok lyukkameráról nem is beszélve...)
És tényleg másmilyen zenék születnek ezeken az eszközökön mint a DAW alatt... Legalábbis nálam ez így van... Másképpen érzek, gondolkodok, hallok a nem virtuális hangszerekkel körülvéve.
 

Szerkesztette LiPI
Link to comment
Share on other sites

  • 0
24 perccel ezelőtt írta LiPI:

Közben volt R3-mam...

Én megtartottam. Nekem is jobban bejön a hangja a szerényebb tudása ellenére. Ezt használom szóló hangszernek, szeretem hogy a 4 kontroller hangonként másként működhet és ezek + a mod seq kapcsoló a bender és modwheel pont elég az élő játékhoz. Én VST-ket azért használok mert sok mindent nem tudtam kitekerni a RADIAS-ból. Nagyon kedvelem a hangját, de a régi analóg szűrők sokkal melegebbek és másként szólnak. Szabadidőm jelentős részében csak hangszínt tekergetek, számos VST hangját átültettem már a radiasba, elég jól hasonlítanak az eredetihez, de sokszor nem adja vissza az eredeti összhatást. Vasat e miatt nem akarok cserélni, főként mióta megtapasztaltam, hogy a sok vasban is csak egy VST fut. (Például a RADIAS firmware váltása olyan vezérlési fícsöröket adott a hangszerhez amik az eredeti első verzióban nem voltak. Márpedig akkor ez szoftver, még ha az oszcillátorok, szűrők chip-ek is.)

A DAW-ot én - szerintem - másként használom mint szokás. Én is a hangszereken játszva találom ki a frázisokat és ha tetszik valami, azt DAW-ba veszem fel, a bénázásokat pedig javítgatom (itt dob pattern-re basszusra vagy pad-ra gondolok). Az mindig változik, hogy a felvétel marad MIDI vagy Audio lesz belőle, egy projekten belül mindkettőt meg szoktam tartani. Minden hangszerem külön sávon jön a DAW-ba, így elvileg maradhatna élő is a hangkeltés de akkor hamar elfogynak a hangszínek. Inkább e miatt, illetve a dobok szétszedése miatt szoktam felvett audio sávokat is használni. Saját zenét mindig saját hangszerekkel és saját hangszínekkel készítek. A VST-k akkor jönnek szóba amikor kedvenc előadóim valamelyik zenéjéből csinálnék egy cover-t. No de, a DAW-ban nem zeneszámokat készítek, hanem zenei frázisokat és ez igaz mondjuk egy KRAFTWERK feldolgozásra is. Ez után  mindent úgy rendezek el, hogy Ableton Push-al tudjam irányítani mikor mi szóljon. Akkor csinálok kiállást amikor én akarok és akkor váltok a verse és refren között amikor én akarok. MIDI-vel elég kényelmesen meg lehet csinálni, hogy egy ilyen váltás során a hangszerek automatikusan váltanak a megfelelő hangszínre az ember keze alatt. Innentől kezdve az alap jön a DAW-ból, de valójában a hangszereken játszom élőben. Ez lehetőséget ad improvizációra is. Most így leírva kicsit olyan mint a mulatós hakni :D

Jelenlegi felállás:
Hangszerek: Korg m50, n1, R3, RADIAS, Fender Squier Strat
Audio: Focusrite scarlett 18i20, Allen&Heath ZED14, Roland DS-7, Sony MDR-7506, Korg AX5G
Controller:ALESIS QX49, Ableton Push I, Korg Nano kontroll
Extra: DIY DMX interface for Ableton Live, 4xLED PAR56, 1xRGB STARLIGHT
DAW: Ableton Live 10

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 perccel ezelőtt írta Gábor Finta:

A DAW-ot én - szerintem - másként használom mint szokás. Én is a hangszereken játszva találom ki a frázisokat és ha tetszik valami, azt DAW-ba veszem fel, a bénázásokat pedig javítgatom (itt dob pattern-re basszusra vagy pad-ra gondolok). Az mindig változik, hogy a felvétel marad MIDI vagy Audio lesz belőle, egy projekten belül mindkettőt meg szoktam tartani. Minden hangszerem külön sávon jön a DAW-ba, így elvileg maradhatna élő is a hangkeltés de akkor hamar elfogynak a hangszínek. Inkább e miatt, illetve a dobok szétszedése miatt szoktam felvett audio sávokat is használni. Saját zenét mindig saját hangszerekkel és saját hangszínekkel készítek. A VST-k akkor jönnek szóba amikor kedvenc előadóim valamelyik zenéjéből csinálnék egy cover-t. No de, a DAW-ban nem zeneszámokat készítek, hanem zenei frázisokat és ez igaz mondjuk egy KRAFTWERK feldolgozásra is. Ez után  mindent úgy rendezek el, hogy Ableton Push-al tudjam irányítani mikor mi szóljon. Akkor csinálok kiállást amikor én akarok és akkor váltok a verse és refren között amikor én akarok. MIDI-vel elég kényelmesen meg lehet csinálni, hogy egy ilyen váltás során a hangszerek automatikusan váltanak a megfelelő hangszínre az ember keze alatt. Innentől kezdve az alap jön a DAW-ból, de valójában a hangszereken játszom élőben. Ez lehetőséget ad improvizációra is. Most így leírva kicsit olyan mint a mulatós hakni :D

Szerencsére az FA kijelzője elég nagy és informatív így a MIDI szekvencia rendbetételéhez (sem) kell már DAW-ot használnom. KORG TR-hez, Yamaha MOX6-hoz kellett - azt nehezebb volt "átlátni"... De az FA előtt én is többet használtam DAW-ot a szekvencia rendbetételére mint a 2-4 soros kijelzőket ;) A végső simításoknál valószínűleg így sem fogom tudni kikerülni már csak a lustaság miatt sem - ugyanis az FA szekvenszere nélkülözi az automatizálási opciókat ? . Ha pedig már DAW-ban van az egész MIDI szekvencia praktikus hozzá rögzíteni az audio sávokat is a későbbi felhasználás végett...
A dobok szétválasztása (nekem) már a végső fázisban jön csak elő... Az meg mint mondtam már nálam is DAW központú (sávokonkénti felvétel/mix/master).
Ami miatt még szóba jöhetne (vagy jönni fog) a DAW nálam az a polifónia problémaköre... Zeneileg ugyan elég lenne a rendelkezésre álló 20-24 sáv (főleg közbeszúrt MIDI PC-el) ám ezek maximális kihasználása már feszeget határokat. Itt jönne az hogy a nagyon polifónia zabáló sávokat audio playback sávokká alakítja az ember és vagy a TASCAM-ről (lineáris előadásmódban) vagy az FA sample playerével bejátszva (improvizációs előadásmód) szúrja az ember bele a zenébe csökkentve így a teljes performance polifónia igényét. De igaz lehet mindez nem csak a polifónia miatt hanem egy esetlegesen nagyon (értsd: a vas lehetőségeit meghaladó igényű) FX-ezett timbre miatt is...
Ezen audio sávok/sample-ék/audio loop-ok finomítására már én is DAW-ot használnék és tölteném vissza a hangszerbe/TASCAM-be (ha lenne már kész "új" zeném :P).

De ugyanez igaz a dobok szétválasztására is - ha olyan dinamika/EQ/FX terjedelmet talál ki az ember ami egy az egyben nem tud kijönni a hangszerből :)

Ugyanakkor az élő előadás során - legalábbis szerintem - alap hogy másképpen szólaljon meg a produkció mint a lemezen ;) Ez pedig kihatással van az egész workflow-ra... És ezen a ponton vissza is kanyarodunk a topic témához - mert az ember (lehetőségeihez mérten) igyekszik illeszteni a saját workflow-jához a studiója kialakítását...

Volt fellépésem ahol minden élőben MIDI-vel vezérelve + hozzájátszva ment és volt olyan ahol csak egy-egy szólamot játszottam és minden más backing track volt. Az első verziót sokkal jobban élveztem és maga a fellépés is sokkal jobb visszhangot váltott ki a hallgatókból. De a legjobbak azok voltak ahol Koródi Csabival közösen, együtt, egymásra is figyelve játszottunk - minimális backing track-el vagy anélkül! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta Gábor Finta:

Yes, erről láttam felvételt, avagy csak képet(?) :goodjob:

Sajnos eddig csak 2x volt rá lehetőségünk de is-is az elsőről youtube-on láthattál felvételt is (nekem az ráadásul a legelső zenei megnyilvánulásom volt) a másodikról csak képek készültek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát gyerekek, 4 év az 4 év.
Azóta bizony meg is változtak nálam a dolgok.

Először is röstellem a dolgot, kissé elhanyagoltam a fórumot, de persze az élet nem állt meg.
Az élet újabb és újabb akadályokat gördített elém, ám hálistennek sikerült a próbáját kiállnom.

Elérkeztünk 2022 végéhez.

Egy kis számvetés az elmúlt 4 év fejlesztéseiről.
Sajnos még mindig nem lett önálló helyiség a stúdióm, és valószínű, hogy a közelgő gazdasági válság miatt már nem is fognak ezirányú vágyaim teljesülni,
viszont arra lesz esély a jövő évben, hogy egy teljesen átfogó felújítás vegye kezdetét,
melynek következtében átvezetékelésre kerülhet az elektromos hálózat, kicserélésre kerülhet az ablakom, illetve megszűnhet az átjáró ház,
amellyel jelentős javulás állna be az itt élők és jómagam komfortérzetében, ugyanis ez már nem tűrhet halasztást.
Bár nem mintha a mostani mennyiségű tevékenységeimmel zavarnám az itt lakókat, de hosszabb távon így lesz a legjobb ...

Ami azt illeti a technikai oldalon viszont azóta nagyon sok víz lefolyt a Dunán.
Kialakult a gyengeáramú hálózatom közel végleges formája, amelynek köszönhetően betonstabillá vált az itthoni internetkapcsolat.
Mindennek tetejébe került egy komoly szerver is, ugyanis zenélni továbbra is zenélünk, a rögzített anyagokat pedig valahol tárolni kell.
Illetve futnak itthonról különböző weboldalak is, melynek Proxyzását egy Raspberry Pi 4B 8GB-os modell végzi.

Munkaállomás tekintetében gyökeres változásokat hozott a 2022-es év.
Ugyanis a szerver egykori prototípusával, valamint az akkori mobilklímámmal együtt igen csak tetemesen megugrott a fogyasztása annak a háznak, amiben éppen lakom.
Írd és mondd 386kWh volt egy havi fogyasztása az akkori stúdiómnak állecuzámmen.
Ez jelen piaci áron kiszámolva tetemes összeg. Én meg úgy vagyok vele, hogy amit meg lehet oldani kisebb fogyasztásból,
azért a pillanatnyi kényelemért ne fizessünk rá.
Ekkor cseréltem le a szerveremet, illetve a munkaállomásomat egy fokkal korszerűbb vasra.
Na jó ... a munkaállomásom 12. Gen-es i3-12100F alapokon épült:
- 16Gb DDR4 3200Mhz Ram
- 240Gb NVMe SSD
- GTX1050
- Windows 11 ...
Szerintem ezzel a váltással az elkövetkezendő 5-10 évre már bőven bebiztosítottam magam hardverügyileg.

A szerverem meg egy régebbi i5-ös konfigon ketyeg mára tovább.
- 8GB ram
- 120Gb SSD & 10TB össz-HDD kapacitás
- ATi Radeon 5450
- Windows Server 2019 ... bár hamarosan Debian-t fog kapni Samba 4-el.

Illetve a mobilklímámat lecseréltem egy igen kedvező ajánlat keretében Fischer Split klímára.
Így ezen fejlesztések meghozták a várva várt eredményeket, hisz az összfogyasztás nyári hónapokban felére, téli hónapokban a negyedére redukálódott.
A legnagyobb állandó fogyasztóm a szünetmentes tápegységem invertere lett a maga 40-50W-os fogyasztásával,
de ez sajnos olyan béka, ami a 100%-os hálózati rendelkezésre állásom miatt be kell nyelnem,
pláne ha későbbiekben hálózatkiegészítéses-szigetüzemű napelemes rendszer a cél.

Az első számú haknis hangszerem egy Yamaha Tyros 4 lett.
Viszont fáj a szívem egy Yamaha Genos-ért, vagy egy Yamaha PSR SX900-ért.
Megmondom őszintén, kissé kezdem a Tyros 4 határait feszegetni, illetve körbeérni a hangszerből kiszedhető kreativitás terén.
És azon kapom magam, hogy egy nóta összehangszerelése már nem nyújt kellő izgalmat ezen a hangszeren, kb. 15-20 perc alatt összerakható egy hakni képes nóta.
De egyelőre ebben a gazdasági helyzetben és ennyi hakni mellett már ez a terv is csak a fiókban maradhat.

Lehallgató berendezésem mára leredukálódott egy M-Audio BX4-re, illetve a jó öreg Sony XD150b-re.
Minekután a PA cuccok túl hangosnak bizonyultak a feladathoz, illetve az összeszerelésük időt vettek el tőlem, ezért kellett egy kisebb Setup.
Egyrészt akartam a PA cucc helyére egy megbízható monitor hangfalpárt venni arra az esetre, mikor a fülessel való huzamosabb ideig történő keverés során, ha elfáradna a fülem, akkor legyen mire átváltani.
Illetve a fülessel mostanra nincs problémám, ugyanis ebből a típusból porosodik a szekrény tetején még 3 másik ugyanilyen, ha esetleg amit használok netán tönkre menne.

DAW terén is változtak nálam a dolgok.
Fő Daw-om mostmár a Studio One 6 lett, emellett néha napján szoktam ügyködni Reaper-ben, amely szintén egy nagy tudású Daw.
Ami azt illeti, a Plugin-ok terén is leredukálódott nálam az arzenál.
iZotope Ozone 9, Valhalla, McDSP ... a többi mind a Studio One-ba beépített effektek.
VSTi-t szabadidő hiányában már nem nyektetek, de vannak azért félretéve Kontakt könyvtárak szebb időkre 1-2 a régiekből.
Sajnos a Hackintosh/Macintosh projekt kezét végérvényesen elengedtem, bár sohase mondd azt hogy soha - mondanák egy páran.
Jelen gazdasági helyzetben nem gondolom úgy, hogy egy újabb M1-es szerkezetet megengedhetnék magamnak (bár volna itt célfeladat rábízva),
a régi masinák koporsójára az új macOS-ek kikerülhetetlen M1-es hardverkövetelményével hatalmas szög került, így nem szerettem volna azért venni régebbi iMac-et
hogy majd 1-2 év múlva kidobhassam, mert az újabb szoftvereket nem fogom tudni használni rajta.
Na többek közt ezért sincs Iphone-om ...

Midire vonatkozó apparátusom változatlan maradt.
Cakewalk Pro Audio 8 és Midifile Optimizer 8

Valamint a fő interfészem is maradt Behringer UMC204HD.
Ez ugyan kibővült a PA cuccok fejlesztésével egy Allen&Heath Qu16-ra is, ha Soksáv illetve azonnali Hard Disk rögzítés kell,
egyébként csak ezek miatt van a bandában, máskülönben már régen egy Behringer X32Rack, vagy esetleg Midas M32R lenne helyette,
mivel a Qu16 igencsak keveset tud, ahhoz képest, hogy mennyivel olcsóbban lehet ezen vetélytársait beszerezni, amelyek szolgáltatásban is sokkal többet tudnak,
de ez van, és ezzel kell dolgozni, ami persze nincs ellenemre.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 08. 22. at 13:18 írta LiPI:

Látom felpörgött a topic ;)

Az "én kis studiom" sokat változott az elmúlt években (lásd előző hozzászólásom a topic elején)... Jöttek-mentek hangszerek, eszközök, egyebek... Két dolog maradt: a DIY MIDI patch bay meg a Voicekraft keverő...
Ugyanakkor érdekes -így visszatekintve-, hogy alapjában véve csak egy nagy körbenjárásnak tűnik az egész; majdnem ugyanahhoz a workflow-hoz/setup-hoz (t)értem vissza mint ahonnan elindultam.

Ami nagy változás az az, hogy már nem egy panellakás egyik szobájának sarkába zsúfolódva ülök a hangszerek előtt, hanem lett egy saját kis studióm. A házunk alatti pincehelyiség lett átalakítva. Ablakok kerültek a falakra, kigletteltem, kifestettem, került be egy radiátor is, laminált padló, bútorok stb... Akusztikailag a reverbje pont jó - a basszusok viszont hajlamosak túltengeni. Igen pici a helyiség alapterülete (a képen látható FA06 felénk eső szélétől kb 80cm-re már fal van mögöttem) és magassága is (2,1 m) - így nem hogy tökéletes de még igazán jónak mondható akusztikát sem igen lehet benne összehozni. Megelégedtem azzal, hogy a lehallgató pontban épp' elég jó ahhoz hogy a mix hibáit kijavíthassam - master-elni meg úgysem szabad(na) annak aki a mixet csinálja :D De igazából az a legfontosabb, hogy állandó helye van a hangszereimnek, van egy meleg-világos zug ahova "elbújhatok" és még a családot sem zavarom a 148-ik loop play-el. Felkapcsolom a fő elosztót és mire leülök már játszhatok is. Nincs latency, nincs frissítés, nincs semmi ami elvonná az időt/figyelmet... csak én a hangszerek meg a jó érzés, hogy mindez a magam keze munkája...
Tényleg egy igazi kis elbújós zug ami mégis kényelmes, otthonos és ahol nem zavarok senkit és engem sem zavarnak ha ott vagyok... Néha a kutyánk az beszokott nézni az ablakon :D De bele azért nem szokott ugatni semmibe :D

IMG_20180715_152740.thumb.jpg.35b1b52195f4ea30ce2c14f692d023ea.jpg
A vasak:
ROLAND FA-06
KORG RADIAS(R)
Waldorf Blofeld
Behringer DSP2024p (multiFX) (RADIAS-hoz)
Sony HR-MP5 (multiFX) (blofeldhez)
TASCAM DP02CF (hangrögzítő/playback)
Edirol PCR-800 MIDI KBD
ROLAND MC-50MKii sequencer
DIY MIDI THRU BOX + MERGER (a képen a RADIAS mögött, a SONY alatt)
Voicekraft zenekari keverő
Yamaha HS-80M monitorpár

Az elmúlt évem arról szólt hogy kiváltsam a DAW-ot. Sokat használtam (Cubase később StudioOne) de nem szeretem... A munkám úgyis géphez köt - zenélés közben inkább gombokat csavargatok-nyomogatok, potikat tologatok mintsem egerésszek... Alig maradt 1-2 VST-m is a gépen. Kevesebb van mint egy tucat. De még azokat sem használom. Nyilván előbb-utóbb ha lesz már annyi kész zeném ismét el fogok jutni oda hogy újra gép elé kell ülnöm egy kis audio utómunka miatt - de a lényeg, hogy maga a zene szerzése, előadása nem kívánja ezt meg. Mivel kevés az az idő amikor le tudok jutni a szintik elé nekem nagyon fontos hogy az a rövid idő legalább tényleg a klasszikus elektronikus zenéléssel teljen és ne egy virtuális valamiben való kattintgatással ...

Alapvetően úgy állítottam össze mindent, hogy ha netán arra kerülne a sor csak ugyanígy "összekötözöm" az egész hóbelebancot máshol és máris ugyanazt hallja a "közönség" amit én hallottam amikor kitaláltam, begyakoroltam az egészet - otthon. Így nincs külön fellépő és komponáló netán recording setup. A hangszerek pedig addig cserélődtek míg nem ez a 3 maradt ami 3 különböző hangzású vas... A blofeld jött utolsóként, "ő" hivatott pótolni azt a "digitális"/wavetable-és érát ami a DAW melőzésével kiesett (Largo/Komplexer, stb...) ám magából a set-ből azért hiányzott volna...
Az FA06 hanggenerátorát jórészt a saját szekvenszere és billentyűzete hajtja meg. A RADIAS-t és a Blofeld-et pedig az MC-50+PCR-800 combo.
Mindehhez bejátszható backing track a TASCAM-ről és/vagy az FA06 sample playerével...
A MIDI szinkront az MC-50 jele biztosítja ami befut mindhárom szintibe... Több verziót is kipróbáltam de csak EZ a variáció volt az ami pontos, megbízható szinkront biztosított:
midi.png.9f43a2a8bfc60195d526bffdf8ca0f95.png
A TASCAM felől csak a START/STOP üzenetek érdekesek... ezek indítják az MC-50et és az FA06-ot.

Az audio rögzítés a keverőn át a TASCAM-el történik.

Lehetne még ezt-azt automatizálni, pl. MIDI PC-el vezérelni a külső FX-ek programváltásait, stb... No de akkor mi marad "nekem" a live session alatt? ;)

Ami trükkös az egészben az a keverés... 8 csatornás keverőn összegzek 12 csatornát :) Meg az ahogyan az FA06 TotalFX-ét kvázi külső FX-ként használom ;) így megválaszthatom melyik track menjen rajta át és melyik nem ;)

audio.png.03c19af21b23c126ccbd4171b7eb6203.png

A hangszereimről és a múltbéli hangszereimről bővebben a website-omon olvashattok és tölthetitek le a hozzávaló jóságokat (kezelő programok/librarian/hangszínek, stb...)

Zsenialis topic es gratu a felszereleshez :) a mixer resze is izgalmas :) az EQ meg nem tiszta, nyilvan utana kellene olvasnom. 

Nalam, mivel sok munka van gep elott, a francnak sem hianyzik a laptop/DAW es 2es font meretu VST feliratok szabaidoben. Nem mitha latnam 30as monitoron is. 
Legjobb a kreativ celra nalam (nyilvan szubjektiv) a HW szinti. Felvetel marad DAW. Elektronius zene, es nalam az analog inspiral jobban.
Ha erdekes, szivesen leirom a mostani setupot, de az eredeti cikk reszlegesseget nem tudom vallalni :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...