Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Romulus

Kérdés

Üdv.
Érdeklődnék ki milyen praktikus eszközöket ajánlana a keveréshez. Egy idő után az egerezés kicsit kiborító tud lenni, úgy hiszem ezen könnyíthetnének a touchpadok, trackball egerek, stb.
Meg láttam vannak már ilyen touchscreenek is, meg kézzel vezérelhető touchpad, amik pl automatizálásnál roppant jól jöhetnek és gyanítom könnyebbé teszi a munkafolyamatot.

Elsősorban konkrét eszközök ismertetése és ajánlása lenne a topik célja

Kingston Trackball:

https://www.youtube.com/watch?v=77Z10_Yt8JY

 

Touchscreen:

https://www.youtube.com/watch?v=HX4d2KjJQwk

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Keveréshez keverőasztalt tudnék leginkább ajánlani....:)

 

De kérdésedre: Nekem pl van egy 24-es Touchscreen monitorom (Wievsonic-nem egy nagy cucc), amire kirakom néha a Logic keverőjét, de nem ad akkora élményt, ami sokkal  jobb lenne mint az egerészés. A fizikai fadereket, potikat nem pótolja semmi.

Link to comment
Share on other sites

Keveréshez keverőasztalt tudnék leginkább ajánlani....:)

 

De kérdésedre: Nekem pl van egy 24-es Touchscreen monitorom (Wievsonic-nem egy nagy cucc), amire kirakom néha a Logic keverőjét, de nem ad akkora élményt, ami sokkal  jobb lenne mint az egerészés. A fizikai fadereket, potikat nem pótolja semmi.

Főleg ha minden hétvégén fizikai potikon dolgozol :D

Link to comment
Share on other sites

Hát amúgy ez a keverő dolog erősen műfajspecifikus dolog főleg manapság. Vannak irányzatok ahol természetszerűleg nélkülözhetetlen hiszen dobot gitárokat stb rögzítünk a klasszikus értelemben vett élő zenénél. Viszont nem biztos hogy az elektronikus zene bármely területén is feltétel lenne...Pl aki technót csinál az nagy valószinűséggel lehet hogy melgesz keverő nélkül is-mint ahogy meg is van-persze lehet tévedek. És ez lehet, hogy igaz a pop zenén belül számos irányzatra, mint a hip-hop és egyéb kortárs trendek-clubzenék tekintetében.
Nem sokat tudok ezekről de van csomó digitális keverő is esetleg mixer kontroller ami a fizikai potikat pótolni hivatott vagy azt az illúziót adhatja. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...