Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Miért halk a Waldorf Blofeld?


Adamfactory

Kérdés

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltam egy Blofeld-et és döbbenten tapasztaltam, hogy mekkora gain-t kell neki adom a pulton, hogy megszólaljon a többi hangszer mellett.

Nem mondom, rohadt mód bosszant a kérdés, éppen ezért elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad meg fogom oldani ezt a problémát és ki fogom csikarni a maximális hangerőt a cuccból. :)

 

A Blofeld Help fórumot olvasva láttam, hogy vannak kísérletek szoftver frissítésre, de ez sem hozta meg többeknek a várva várt nagy durranást. Bevallom ezzel jómagam még nem is próbálkoztam, én egy másik irányból szeretném megközelíteni a kérdést.

 

Elsőként azt szeretném tisztázni, hogy ez inkább egy elektro technikai blog lesz, éppen ezért szeretnék felkészíteni mindenkit, hogy több elektronikai infó lesz amit inkább csak az elektromosok értenek. De, mindenkinek készséggel válaszolok minden kérdésére és megpróbálom a fogalmazásomat világossá és érthetővé tenni a nem elektromosok számára is. :)

 

1. lépés: Ha nem oldja meg a gyár, majd megoldom én! Csavarhúzót ragadtam, hogy szétszedjem darabjaira a két napja vásárolt hangszert.

 

A problémás pontot hamar sikerült megtalálnom. Nem kell sokat kutatni a panelen, hogy meglegyen a kimenő fokozat. Némi műszeres mérés után sikerült rögtönöznöm egy kapcsolási rajzot a kimeneti áramkörről. Nos itt van a kutya elásva, konstrukciós hiba van a cuccban. Elektromosoknak: A kimenőfokozatban egy NE5532 típusú opamp van elhelyezve. Ami számomra érdekes, hogy ez az opamp +5V-os tápról megy ami véleményem szerint kicsit elmarad a specifikációban ajánlott +/-5V-tól. Az ic erősítésének beállítása: negatív visszacsatolásban 2k2, a negatív bemenet és a föld között pedig 3k3 van. Elsőként azon gondolkodtam, hogy változtatok ennek a két ellenállásnak a kicserélésével az opamp erősítésen, de kissé tartok tőle, hogy így, ebben a formában (5V-os táppal) túlvezérlem a kimenőfokozatot és torzítás lesz a végeredmény...

 

Van e megoldás? Ami azt illeti több lehetőség is van, de kivétel nélkül mindegyik áramköri beavatkozást igényel.

 

Elsőként meg kell emelni a kimeneti opamp tápellátását. Rendelkezésre áll egyszer 12V ami a tápegységből jön. Ez elegendő lehet az opamp-nak, de szükség esetén egy DC/DC konverterrel ebből lehet csinálni +/-12V-ot is. Na ez már bőven a megfelelő táp lenne. Másik esetben egy olyan opamp-ra lehetne kicserélni a jelenlegit, ami 5V-os tápfeszről is a táphoz közeli jelszintet képes leadni, valamilyen rail to rail cucc amire gondoltam, rengeteg típus létezik ezekből.

 

Nos hát akkor projektre fel. Elsőként mérésekkel folytatom a feladványt. Full kakaón (összes poti csutkára) kiszedek egy 1kHz-es szinusz jelet a Blofeld-ből, majd oszcilloszkóppal megmérem milyen jelszint van a DAC és az opamp között, illetve az audió kimeneten. A többi ezután jöhet...

 

Innen folytatom mérési adatokkal, képekkel, stb!

Üdv mindenkinek!

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Először is van egy tök jó hír és itt kérek elnézést, de sikerült félrevezetnem magam és titeket is. Az opamp nem 5, hanem 12V-ról megy. Hála az égnek az nagyon jó, mert nagyobb kivezérelhetőséget tesz lehetővé. Azaz nincs ilyen jellegű hiba a cuccban. :) Most a legegyszerűbb módját választottam az első kísérletnek, beforrasztottam 2db ellenállás, ezáltal megnövelve a kimenő fokozat erősítését. Ezzel sikerült elérnem, hogy az eredeti kimenőszint ami full kakaós szinusz esetén peak to peak 700mV volt most a duplája peak to peak 1,5V, mindez torzítás mentesen.

700mV p-p az durván számolva -12dBV. Ha csutkára kitekert színusznál ettől nem tud többet az gáz. A vonalszintű kimenetnél névlegesnek számító -10dBV-t sem éri el ezek szerint. A 1,5V p-p meg kb. -5.5 dBV ez már pont megfelelő, csak kicsit vissza kell venni a hangerőből.

Nekem nincs Blofeldem de valszeg én is hozzád hasonlóan közelítettem volna meg a problémát. Elég rég óta kint van már a cucc, nem is értem, hogy eddig, hogy nem született egy ehhez hasonló moddolás.

Link to comment
Share on other sites

Nem sértődtem meg az Óbesteren, szép magas rang ez…:))))

 

Draco: érdekes, nekem itt figyel egy Fs1R, de azon nem tapasztalom ezt. Igaz, amikor hozzám került ilyen volt (valaki korábban eltekergette), de én minden "új" cuccomon csinálok egy hardresetet, hogy "szűz" legyen a cucc, és onnantól OK, azóta is. Az is igaz, hogy a hangszer bonyolultsága okán elég "könnyű" vele halk presetet csinálni, ha nem figyelsz az 1000.-ik paraméternél is a hangerőszintre...

Link to comment
Share on other sites

Itt arra voltam kíváncsi, hogy mekkora jelszintet képes kiadni magából a DAC. Az adatlap szerint bőven elegendőt, tehát biztos, hogy szoftveresen van elrontva a dolog. Mert ha ki lenne rendesen hajtva a DAC akkor az utána kötött - akár egyszeres erősítésű - buffer fokozat (NE5532) is elég lenne.

 

Hanem észrevettem mégvalamit az adatlapban: van az AKM4384-nek egy "mode control interface"-e. Ez három lábat jelent a DAC-on (CSN, CCLK, CDTI) és többek közt itt lehet beállítani, hogy csillapítson-e a kimenő jelszinten. Namost feltehetőleg "waldorfék" is azzal kezdték, hogy itt alapból 0dB-s csillapítást állítottak be. Viszont ha tényleg olyan trehányak ahogy írod akkor meg még az is lehet, hogy simán van itt valamekkra csillapítás bekonfigolva. Ha lenne egy blofeldem és nagyon ráérnék akkor megnézném egy logikai analizátorral, hogy milyen adatot küldenek itt be a DAC-nak. Az adatlapban ott van a regiszterek leírása, csak fel kellene venni a bemenő adatsorozatot és visszafejthető lenne minden beállítás.

Itt két dolog derülhetne ki:

 

a) Nincs csillapítás beállítva, szóval a DAC önmagában nem csillapít a kimenő jelen. Ekkor az van amit írtál, hogy a nagy headroom miatt egyszerűen nincs kihasználva az elérhető dinamikatartomány.

B) Van valamekkora csillapítás. Ekkor lehetne hackelni kicsit. A DAC-nak a szóban forgó három lábát fel kellene emelni a nyákról és rákötni egy külső mikrovezérlőre, így aztán be lehetne konfigolni tetszőlegesen. A mode control interface lábai függetlenek a master clock-tól és a bemenő audio adatoktól, szóval még működhetne is a dolog.

Az enyémen van digit kijárat is (gyári...persze...) ott is -12dB a kimenő szint, szóval eleve a DSP végeredménye halk. Bár ha a reso-t feltekerem akkor felmegy 0dB-re is, szóval lehet, hogy nem véletlen a -12 sem.

Link to comment
Share on other sites

2. : DSP : DSP56371   DAC : Asahi Kasei AKM4384   ettől semmivel nem lehet közelebb kerülni a megoldáshoz,egyik sem olyan chip ugyebár,hogy ráforrasztok egy potmétert és jelszintet állítok. (Hacsak nem fejted vissza a forráskódját a kütyünek és írsz rá jobb firmware-t  :-D ).

Itt arra voltam kíváncsi, hogy mekkora jelszintet képes kiadni magából a DAC. Az adatlap szerint bőven elegendőt, tehát biztos, hogy szoftveresen van elrontva a dolog. Mert ha ki lenne rendesen hajtva a DAC akkor az utána kötött - akár egyszeres erősítésű - buffer fokozat (NE5532) is elég lenne.

 

Hanem észrevettem mégvalamit az adatlapban: van az AKM4384-nek egy "mode control interface"-e. Ez három lábat jelent a DAC-on (CSN, CCLK, CDTI) és többek közt itt lehet beállítani, hogy csillapítson-e a kimenő jelszinten. Namost feltehetőleg "waldorfék" is azzal kezdték, hogy itt alapból 0dB-s csillapítást állítottak be. Viszont ha tényleg olyan trehányak ahogy írod akkor meg még az is lehet, hogy simán van itt valamekkra csillapítás bekonfigolva. Ha lenne egy blofeldem és nagyon ráérnék akkor megnézném egy logikai analizátorral, hogy milyen adatot küldenek itt be a DAC-nak. Az adatlapban ott van a regiszterek leírása, csak fel kellene venni a bemenő adatsorozatot és visszafejthető lenne minden beállítás.

Itt két dolog derülhetne ki:

 

a) Nincs csillapítás beállítva, szóval a DAC önmagában nem csillapít a kimenő jelen. Ekkor az van amit írtál, hogy a nagy headroom miatt egyszerűen nincs kihasználva az elérhető dinamikatartomány.

B) Van valamekkora csillapítás. Ekkor lehetne hackelni kicsit. A DAC-nak a szóban forgó három lábát fel kellene emelni a nyákról és rákötni egy külső mikrovezérlőre, így aztán be lehetne konfigolni tetszőlegesen. A mode control interface lábai függetlenek a master clock-tól és a bemenő audio adatoktól, szóval még működhetne is a dolog.

Link to comment
Share on other sites

1. : Gondolom azért,amiért a Waldorfnál nem szoktak megoldódni a dolgok. Sz@rnak bele magasról. Egy upgrade kijött,jobb lett,ennyi,örüljetek neki...

2. : DSP : DSP56371   DAC : Asahi Kasei AKM4384   ettől semmivel nem lehet közelebb kerülni a megoldáshoz,egyik sem olyan chip ugyebár,hogy ráforrasztok egy potmétert és jelszintet állítok. (Hacsak nem fejted vissza a forráskódját a kütyünek és írsz rá jobb firmware-t  :-D ).

 

Sajnos a Waldorf "egydéespés" cuccaival mindig bajok voltak,a nagyobb cuccaik tudását próbálják belepréselni a hardverbe úgy,hogy dinamikusan kezeli a poifóniát (értsd : összetettebb hang - kevesebb polifónia). Na ez soha nem jön össze nekik valamiért. A Blofeld szintproblémája apróság a többi "kiswaldorf" (MicroWave,MicroQ) firmwarecumijaihoz képest.

Valószínűleg ahhoz hogy az eddiginél nagyobb változást hozhassanak a jelszintben,alapjaiban meg kellene változtani a meglévő szoftver struktúráját,és akkor az valaminek a rovására menne,vagy már lehetetlen az eredeti szoftverben kialakított memóriafelosztás,regiszterkezelés miatt...vagy valami ilyesmi. (Vagy tényleg most is csak sz@rnak bele magasról,ahogy ezt sok éven át a cégtől megszokhattuk).

 

Abban persze igazad van,hogy a kimenőfokozat-tuning beépítésével legalább nem kell gainelhető keverő mellé.

Link to comment
Share on other sites

A Blofeldnél a D/A konverter felé már eleve kisebb jelet hordozó adat megy,pontosabban nagy headroomot akartak elérni - gondolom hogy több sáv esetén se verje be a fejét a jel - ezért "alászámolja" a DSP a dinamikát. Ez az új firmware-ben módosítva van némileg  szvsz..

Ok, de ha szoftveresen orvosolható a probléma akkor miért nem lett még mindig megoldva? Érdekelne, hogy milyen DSP és DA konverter van a blofeldben, az adatlapjukból kiderülhetnek dolgok... Adamfactory ha már úgy is szétbontottad a kütyüt nem néznéd meg? :)

 

Az erősítést növelheted persze,de a zaj is nőni fog,tehát ugyanott vagy mintha ráadnál a gainre a keverőn.

Felesleges...

Akkor a waldorfnak be kellene írni egy olyan sort a blofeld brossúrájába, hogy "figyu legyen nálad mindig egy keverő amivel tudsz hangerőt növelni ha nem lenne elég hangos"... azért ez így nem poén. Mi van akkor ha direktbe bekötöm a hangártyám vonalszintű bemenetére és nincs analóg gain lehetőségem az adott csatornán? Meg ha gagyi keverőd van az megint csak ront a helyzeten. Egyértelmű, hogy az eszköznek nem csináltak egy tisztességes vonalszintű kimenetet, így ezt most minden esetben a felhasználónak kell megoldani külsőleg. Szerintem praktikus ha házon belül sikerül orvosolni a hangerő problémát.

Link to comment
Share on other sites

A 12V tápfeszültség bőven elég

Gondolj bele : ha mondjuk még 2V dropoutot rá is számolunk a műverő kimeneti fokozatán,akkor is 10Vpp,azaz egy szinuszjel esetében 3,54Vrms. Nehogy már ne legyen elég.

A Blofeldnél a D/A konverter felé már eleve kisebb jelet hordozó adat megy,pontosabban nagy headroomot akartak elérni - gondolom hogy több sáv esetén se verje be a fejét a jel - ezért "alászámolja" a DSP a dinamikát. Ez az új firmware-ben módosítva van némileg  szvsz..

Az erősítést növelheted persze,de a zaj is nőni fog,tehát ugyanott vagy mintha ráadnál a gainre a keverőn.

Felesleges...

 

Mindezek mellett max. respect hogy nekiálltál,nehogy félreértsd a hozzászólásomat!  :-)

Link to comment
Share on other sites

Én is tapasztaltam ilyet (hogy halkabb, mint a többi) ezekkel a cucokkal: Alesis D4, Alesis S4, Alesis NanoVerb 2. Nem elegáns, de gyors megoldás, ha a Blofeld fejhallgatókimenetét hangosítod egy Y kábellel.

A gyorsaság helyett általában a minőség, ami lényeges. A fejhallgatókimenetet erősítve, vonaliként használni nem a legszerencsésebb, ha jól tudom.

Link to comment
Share on other sites

Ashtring! A tegnapi mérésnél egy fullra tekert szinusszal mértem. Valóban nem tűnt halknak. Akkor fogy el a hangszer, amikor oda teszem a többi közé :))))

 

 

Énis a többi közé tettem, és úgy nem halk. nem lehet, hogy mittomén a korai modellek halkabbak, aztán javítottak valamit az erősítésen? vagy.. nekem fekete van, azok hangosabbak!!4 :D

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Végigolvastam mindent ami a tegnapi mérési adataimra érkezett.

 

Brevis! A moddolása sajnos nem olyan egyszerű a cuccnak. Tegnap bepakoltam 2db ellenállást ezáltal megváltozott a kimenő fokozat erősítése. Ez eddig tök jó, csak az a baj, hogy ezt nem lehet büntetlenül csinálni. Nagyon kicsi az az intervallum amin belül működik ez a dolog. A gyári erősítés halk, amit csináltam az már hangosabb, ha még kisebbre veszem az ellenállásokat, akkor torzít a kimenő fokozat. Erre számítottam is. Mindez sajnos az ic egyszer 12V-os tápellátása miatt van. Ha ez 2x, azaz +/-12V lenne, akkor irgalmatlan nagy kimenő szintet lehetne elérni.

 

Ashtring! A tegnapi mérésnél egy fullra tekert szinusszal mértem. Valóban nem tűnt halknak. Akkor fogy el a hangszer, amikor oda teszem a többi közé :))))

 

Most meg aludtam is az egészre és azon gondolkodtam az írásokat olvasva, plusz a tegnapi kísérletet végigcsinálva, hogy nem is tévedés a gyártó részéről ez a dolog? Ez egyszerűen ilyen? Végül is lehet ezzel együtt élni nem? Kicsit több gain és kész. Nem akarom :(

 

A következő lépésben kiszedem az általam beforrasztott ellenállásokat és a második verziómat fogom megcsinálni. Összerakok egy kísérleti áramkört, ahol 12V-ról járatok egy más tipusú opamp-ot. Megnézem abból mit tudok kicsikarni. Ehhez időt kérek, mert dolgoznom kell és koncertezni is megyek...

 

Mindenkinek köszi az eddigi hozzászólásokat. Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem halkabb a blofeld mint a többi (tudományosan a mininovához mértem hozzá). A gyári presetek halkak, illetve nem is halkak, hanem a hangerőhöz rendelt velocityre reagál kevéssé érzékenyen a cucc úgy vettem észre, de egy sima saw mindennélkül max hangerővel még hangosabb is mint a mininova hasonló paraméterekkel.

 

Jaja. Inkább a USB port-noise ami fájó pont. Sajnos az valós. Bár erre is van megoldás, de én nem csináltam meg.

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem halkabb a blofeld mint a többi (tudományosan a mininovához mértem hozzá). A gyári presetek halkak, illetve nem is halkak, hanem a hangerőhöz rendelt velocityre reagál kevéssé érzékenyen a cucc úgy vettem észre, de egy sima saw mindennélkül max hangerővel még hangosabb is mint a mininova hasonló paraméterekkel.

Link to comment
Share on other sites

Helló

Nekem is volt bloefeldem, én azért vittem vissza, mert össze-vissza mentette a user patcheket, ill. nem lehetett menteni vele.

A kérdésem viszont az lenne, hogy megnéztem a sorry c. számotokat / tetszik/ , tehát hol vettétek fel a klippet? Mátra, Pilis vagy esetleg máshol? Előre is köszi!

Kőszeg, Szabó hegy :)

Link to comment
Share on other sites

Eslő mérés után... :)

 

Először is van egy tök jó hír és itt kérek elnézést, de sikerült félrevezetnem magam és titeket is. Az opamp nem 5, hanem 12V-ról megy. Hála az égnek az nagyon jó, mert nagyobb kivezérelhetőséget tesz lehetővé. Azaz nincs ilyen jellegű hiba a cuccban. :) Most a legegyszerűbb módját választottam az első kísérletnek, beforrasztottam 2db ellenállás, ezáltal megnövelve a kimenő fokozat erősítését. Ezzel sikerült elérnem, hogy az eredeti kimenőszint ami full kakaós szinusz esetén peak to peak 700mV volt most a duplája peak to peak 1,5V, mindez torzítás mentesen.

 

Na innen folyt köv, izé óbester-ér bocs, NeoC-re akartam reagálni, nem vagyok nagy fórumozó :D

 

Joccakát!

Helló

Nekem is volt bloefeldem, én azért vittem vissza, mert össze-vissza mentette a user patcheket, ill. nem lehetett menteni vele.

A kérdésem viszont az lenne, hogy megnéztem a sorry c. számotokat / tetszik/ , tehát hol vettétek fel a klippet? Mátra, Pilis vagy esetleg máshol? Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Más vas mellé téve sem volt kiugróan halk?

 

Igaz ugyan, hogy az 1.3-as szoftverfrissítés után javult a kezdeti állapot, de még az után is elég gyér volt. A (szintén) Waldorf Pulse-1-et olyan 3-as gain állásban lehetett küldeni az előfokkal, míg a Blofit "koppanásig" kellett tolni (akkor már van egy kis sistergés) ugyanazon a cuccon. Az persze igaz, hogy voltak nagyon halk, és kevésbé halk presetek, de preseten belül állítgatva, meg jól túl lehetett vezérelni a kedvezőtlen tartományba.

 

Jópár patch halkabb volt, de a legtöbbnél csak annyi volt a baj hogy valamiért le volt húzva a hangerő. Szerintem a Yamaha FS1R legalább - ha nem sokkal inkább - ilyenebb volt. És ez ugye eléggé jó darab vas volt.

Link to comment
Share on other sites

Eslő mérés után... :)

 

Először is van egy tök jó hír és itt kérek elnézést, de sikerült félrevezetnem magam és titeket is. Az opamp nem 5, hanem 12V-ról megy. Hála az égnek az nagyon jó, mert nagyobb kivezérelhetőséget tesz lehetővé. Azaz nincs ilyen jellegű hiba a cuccban. :) Most a legegyszerűbb módját választottam az első kísérletnek, beforrasztottam 2db ellenállás, ezáltal megnövelve a kimenő fokozat erősítését. Ezzel sikerült elérnem, hogy az eredeti kimenőszint ami full kakaós szinusz esetén peak to peak 700mV volt most a duplája peak to peak 1,5V, mindez torzítás mentesen.

 

Na innen folyt köv, izé óbester-ér bocs, NeoC-re akartam reagálni, nem vagyok nagy fórumozó :D

 

Joccakát!

Link to comment
Share on other sites

Hú hirtelen ennyien jöttök, tök jó.

 

Megígérem, hogy le fogom frissíteni az oprendszert, ha nem a legújabb van rajta. A probléma ettől függetlenül továbbra is fenn áll, hogy a kimeneti fokozatot 5V-ról hajtava képtelenség olyan szinten kivezérelni, hogy megfelelő jelszintet adjon le. mint pl. az MPC2500, vagy a Nord Stage, de még egy 30 éves Moog Source-tól is elmarad. Amit Óbester ír, abban teljesen igaza van, hogy a többi eszközhöz képest halk a cucc. kb 20-30dB-s gain kell neki és ez egy vonal szintű eszköznél abnormális. Viszont a zaj, ami a gain emeléssel hozzáadódik, nem feltétlen a Waldorf sistergése. Ez a zaj lehet a keverő, vagy hangkártya előerősítőinek a zaja is.

 

Természetesen a preseteken belüli hangerő, illetve a főhangerő nálam is full állásban van...

 

Most az a célom, hogy megoldást találjak egy olyan konstrukciós hibára, amit sajnos elkövettek a Waldorf mérnökei. Nem találok igazából magyarázatot arra, hogy miért így oldották meg és ezt miért nem javították ki a gyártás folyamán. Bár, én is fejlesztőként dolgozom, van némi belelátásom a folyamatokba. Olyan is előfordul, hogy akkor derül ki egy hiba, amikor már 1000db áramkör le van gyártva. Ilyenkor irgalmatlan nagy költség kidobálni a kész paneleket és újra gyártani mindent. Inkább azt mondják, hogy okés, lehet ezzel együtt élni, próbáljuk meg valamelyest szoftveresen orvosolni a dolgot. Hozzáteszem több, kevesebb sikerrel. Nagyon híres neves és nagy gyártóknál is előfordulnak ilyen esetek, hisz ők is emberek és nem valami tudományos varázslók. :)

 Szerintem ez (a bugmentes készülék) nem varázslás, hanem teszt/kontroll kérdése. Az meg persze idő és pénz, így a "bevállaljuk/nem vállajuk be kérdéssé" válik a dolog.

Az Óbester a hozzászóló rangja. ;-) Lefrissíteni? Az mit jelent?

Amúgy egyetértek veled és hajrá! Remélem sikerül a projekted!

Link to comment
Share on other sites

Hú hirtelen ennyien jöttök, tök jó.

 

Megígérem, hogy le fogom frissíteni az oprendszert, ha nem a legújabb van rajta. A probléma ettől függetlenül továbbra is fenn áll, hogy a kimeneti fokozatot 5V-ról hajtava képtelenség olyan szinten kivezérelni, hogy megfelelő jelszintet adjon le. mint pl. az MPC2500, vagy a Nord Stage, de még egy 30 éves Moog Source-tól is elmarad. Amit Óbester ír, abban teljesen igaza van, hogy a többi eszközhöz képest halk a cucc. kb 20-30dB-s gain kell neki és ez egy vonal szintű eszköznél abnormális. Viszont a zaj, ami a gain emeléssel hozzáadódik, nem feltétlen a Waldorf sistergése. Ez a zaj lehet a keverő, vagy hangkártya előerősítőinek a zaja is.

 

Természetesen a preseteken belüli hangerő, illetve a főhangerő nálam is full állásban van...

 

Most az a célom, hogy megoldást találjak egy olyan konstrukciós hibára, amit sajnos elkövettek a Waldorf mérnökei. Nem találok igazából magyarázatot arra, hogy miért így oldották meg és ezt miért nem javították ki a gyártás folyamán. Bár, én is fejlesztőként dolgozom, van némi belelátásom a folyamatokba. Olyan is előfordul, hogy akkor derül ki egy hiba, amikor már 1000db áramkör le van gyártva. Ilyenkor irgalmatlan nagy költség kidobálni a kész paneleket és újra gyártani mindent. Inkább azt mondják, hogy okés, lehet ezzel együtt élni, próbáljuk meg valamelyest szoftveresen orvosolni a dolgot. Hozzáteszem több, kevesebb sikerrel. Nagyon híres neves és nagy gyártóknál is előfordulnak ilyen esetek, hisz ők is emberek és nem valami tudományos varázslók. :)

Link to comment
Share on other sites

Más vas mellé téve sem volt kiugróan halk?

 

Igaz ugyan, hogy az 1.3-as szoftverfrissítés után javult a kezdeti állapot, de még az után is elég gyér volt. A (szintén) Waldorf Pulse-1-et olyan 3-as gain állásban lehetett küldeni az előfokkal, míg a Blofit "koppanásig" kellett tolni (akkor már van egy kis sistergés) ugyanazon a cuccon. Az persze igaz, hogy voltak nagyon halk, és kevésbé halk presetek, de preseten belül állítgatva, meg jól túl lehetett vezérelni a kedvezőtlen tartományba.

Link to comment
Share on other sites

Ha ezt a moddolást megfejted, akkor "hülyére keresheted" magad ha vállalod worldwide a javítást...:)

Nagyon jó hangszer a Blofi, de nagyon elcseszték ezt a részét. (most már tudományosan is értem, hogy mit)

Szerettem a hangját, de ezért a hangerőprobléma miatt adtam túl rajta annó.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...