Jump to content
Ménemszól.hu

Megjelent az UAD v8!


madhead

Recommended Posts

Megjelent a NAMM-on már bemutatott új szoftver verzió az UAD DSP kártyákhoz. Az új plug-ineket kívül a várva várt új Apollo Concole, mely rengeteg korábbi bosszantó dolgot kiküszöböl. Nem mellékesen, mostantól mindössze Thunderbolt kábel segítségével összefűzhető több Apollo kártya is.

 

Az új driver/szoftver letölthető az alábbi linkről: http://www.uaudio.com/support/uad/80.html

 

post-7-0-10561000-1425560464_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Helló Mindenkinek!

Ahogy elnézem ,nem sűrű a forgalom itt!

Én most lettem egy Apollo Duo kisgazdája!

Mivel más gondolkodásmódot igényel,az eddig használtakkal ellentétben!

Szivesen olvasnék hozzászólásokat az Apollo Duo,vagy egyáltalán az Apollo használatával kapcsolatban,mert most csak kérdések vannak!

Az agyam egy görcs,mert nincs a kisujjamban az egész!

Angol nyelvű promóciókat találok,de abból csak a mutogatásokat tudom értelmezni,mivel a nyelvet nem beszélem.

Idő kérdése,hogy ezt is megtanuljam,de ettől függetlenül,elolvasnék mindent ami ezzel kapcsolatos,hogy kupáljam magam egy kicsit.

De ha valaki tudna egy fórum félét,ahol ilyenről csevegnek,akkor megköszönöm a linket is!

Link to comment
Share on other sites

Én mindíg techinakai oldalról közelítem a kérdést!Tudatosan akarom kezelni az egészet!- úgy,hogy átlátom a működési elvét!

Mivel van egy olyan szakmám,hogy tudok erősítőt,keverőt,szintit javítani.Előveszem valahonnan a kapcsolási rajzát,elmélázok rajta,és ezután,megtalálom,hogy hol lehet a hiba.

De ez azt jelenti,hogy átlátom az egész elvi és elektronikai felépítését.

Na most ebből nem tudom érthető-e az én problémám!

Egy elvi kapcsolási sémát keresnék,amiből átlátom az egész rendszerbe épitését!

Az utakat,hogy mi hogy épül a rendszerbe. 

http://kepfeltoltes.hu/150402/K_perny_fot__2015-04-02_-_7.59.33_www.kepfeltoltes.hu_.png

A fenti kép alapján talán látható,mire gondolok.

Egyébként használom.De mindent úgy kisérletezek ki!

De az én agyamnak egy fenti kép alapján könnyebb az egész átláthatósága.

Egyébként Logic Pro X a rendszerem amibe használom.

Talán egy konkrét kérdés!Amikor felvételt csinálok,és összeállítok szettet,azt minden esetben el kell menteni,hogy amikor újra megnyitom,azt amiben használtam felvételkor,előjöjjön magától?

Hú de nehéz írásban kérdezni,hogy érthető legyek!

De a lényeg,egy elvi felépítési rajz! - hogy az utakat betudjam járni.

Köszönöm!Ha nem érthető a problémám,elnézést kérek!Idő kérdése minden!

Mint ahogy a Bödöcs is mondta!Talán hallotátok: kb így van: - "az UFO-k nem probléma,csak kapcsolási rajz legyen hozzá!"- mondta a helybéli ezermester!

Na így vagyok én is! :)

Link to comment
Share on other sites

Megnézve a fenti videót,most egy konkrét kérdésem lenne!

0,49 másodpercnél mi az ajánlott beállítás!

Logic Pro X - Apollo Duo az alapfelállás!

Softver monitoringot ki kell kapcsolni eleve?

I/O Buffer Size : 256

Process Buffer Range : Small

Megnézve a fenti videót,egy bizonyos jártasságot,tudást eleve feltételezne rólam,hogy értsem.

Link to comment
Share on other sites

Természetesen a szoftvermonitort kapcsold ki, hiszen buffer mérettől függően késik a hang.

Az Apollonak pont a monitorozás az egyik fő erőssége, hogy realtime tudsz effekteket pakolni a sávokra a konzolban.

Hát igen!A monitor! De ebben a felállásban,ahogy kisérletezek,csak az UAD pluginjeire él!

Tehát!Én Logicot használok,s az ebben levő pluginekre ez nem él!

Vagyis!Ha én a Lgic pluginjét akarom használni,kénytelen vagyok a szofvermonitort használni?!

Vagy lehet,hogy valamit rosszul konfigurálok?

De itt van rögtön egy másik kérdés? Az UAD Rec ? Ez milyen célt szolgál?

Bocsánat,ha nagyon béna kérdéseket teszek fel?

Még egy nagyon nem mindegy kérdés? A Logic Preferencisben mi az optimális beállítás?

Mert a demó videóból,nem derül ki egy optimális beállítási alap.

Nagyon hülye vagyok?! Ha így van nyugodtan küldjetek el a francba,s nem háborgatok itt senkit!

Link to comment
Share on other sites

http://www.controllerbooks.hu/cubasekonyv.php 

 

Ez a könyv a Cubase- hez készült, de kb 50 % - ban függetlenül a szoftvertől, alapokat tartalmaz a felvételkészítés-keverés-masztering stb-ről. Mivel elég sok alapvető dolgot kérdezel csak egyetlen kis szegmensről, ebből az következik, hogy valószínűleg rengeteg újabb kérdésed lesz. Szerintem sok időt energiát megspórolhatsz ezzel a könyvel. És magyarul van :)  Van egy könyv a Logic-ról is , azt nem ismerem.

 

-Az Uad rec-kel fel is veszed azokat a plugineket, amiket rápakoltál a monitor sávra a konzolban. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...