Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

ASIO üzemmód mellett winamp...youtube..stb?


Arnoux

Kérdés

Sziasztok,

 

Évek óta nem tudtam sosem megoldani ezt a helyzetet...így hát segítséget kérnék...

 

Az az egyszerű problémám van, hogyha mondjuk egy DAW szoftvert futtatok ASIO alatt, akkor nem tudok meghallgatni egy zenét sem a winampban amíg ki nem lépek vagy újra nem indítom a hangkártyát.

 

Van erre valamilyen beállítási lehetőség? Vagy két hangkártyát kell futtatni, egy Asio-hoz egy pedig normálba? ASIOnál egyszerre csak egy felületet tud kiszolgálni?

 

Örülnék egy megoldásnak ha valaki...;)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

miért nem használod a winampot NEM asioval? ott van még a wdm meg a mittomén micsodák win alatt, a dawnak jó az asio, a winampnak meg úgyis mindegy, csak szóljon, nem? vagy zenehallgatásnál is számít a latency? :)

Link to comment
Share on other sites

Évek óta nem tudtam sosem megoldani ezt a helyzetet...így hát segítséget kérnék...

Az az egyszerű problémám van, hogyha mondjuk egy DAW szoftvert futtatok ASIO alatt, akkor nem tudok meghallgatni egy zenét sem a winampban amíg ki nem lépek vagy újra nem indítom a hangkártyát.

 

 

Pl. Cubasenél így:

 

vst_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ableton-t használok....a frekvencia ugyanaz a winampon is mint ott, viszont a "release driver when application in background" funkció nincs külön a software-ben, viszont van egy cpu gomb elvileg amit ha kikapcsolok elvileg szólni kéne a többinek de nem megy.

Viszont engem az a normál beállítás érdekelne, hogy ténylegesen menjen az ASIO a Daw-ban a winampnak meg persze ahogy mondtad Strázsamester nem kell a latency. Annyhi hogy ugyanaz a hangkártya hajtja meg az ASIO-t mint ugye a normál üzemmódot egyéb dolgokhoz, viszont a kettő nem képes egyszerre működni.

Konkrétan ez ugye előfordulhat ha a szerkesztés közepette megnéznél egy videot vagy ilyesmi :)

Link to comment
Share on other sites

Megoldódni látszik a probléma. Olyasmiről olvastam hogy az output egyszerre nem szolgálhatja ki ugyanazon hangkártyán az ASIO-it is meg a WDM-et egyszerre. Végülis kezd érthetővé válni már... 

A kártyámon viszont egy sztereo kimenet van (EMU 0202)

 

Letöltöttem hát egy Voicemeeter nevű virtuál mixert, amit beállítottam alapértelmezettként sound device-nak a windowsban. A mixeren kiválaszottam, hogy a hardware output-ot: EMU ASIO.

Emelllet pedig két DAW-ot sikerül kezelni, ott pedig a virtual mixer ASIO-ját kell beállítani, úgy hogy az egyik DAW-on out 1&2 legyen míg a másikon 3 & 4.

 

Szóval ez így megoldódott, már csak további két kérdés merül fel.

Meg kell néznem hogy a latency-je mennyire jó, meg hát a hangminőség... ugyanazt adja vissza egy virtuál mixer-en routolt hangkártya mint alapból?

Link to comment
Share on other sites

Az az egyszerű problémám van, hogyha mondjuk egy DAW szoftvert futtatok ASIO alatt, akkor nem tudok meghallgatni egy zenét sem a winampban amíg ki nem lépek vagy újra nem indítom a hangkártyát.

 

Használd Winamp helyett az AIMP3 lejátszót, azon ASIO is lehet a kimenet.

Link to comment
Share on other sites

Olyasmiről olvastam hogy az output egyszerre nem szolgálhatja ki ugyanazon hangkártyán az ASIO-it is meg a WDM-et egyszerre. Végülis kezd érthetővé válni már... 

Pedig itt is van ilyen! Persze az Emu lehetőségei lehet mások. SamFischernek abban igaza van, hogy az Emu interfacek nagyon problémásak tudnak lenni. Nekem is egy haverom rengeteget szopott vele. Végül vett egy M-audiot, azóta is gond nélkül használja.

 

vts_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...