Jump to content
Ménemszól.hu

A/D

Recommended Posts

Szerintem gyarkorlatilag semmi ujat nem tudnak mar kitalalni az audio iparban ami tenyleg forradalmi lenne - amirol keszulne majd sok ev mulva egy onallo dokumentumfilm pl. mint amit a heten mutatnak be a TR-808-rol. (Synthopian megtalaljatok a trailerjet ha erdekel) Visszakanyarodva a DAW-okra, hogy ne offoljuk szet a topikot ugyanez van. Egyszeruen nincs tobbre szukseg. Ha teljesen vakon nezzuk minden DAW-ban meg tudsz csinalni mindent. Igen, ket agyverzes kozott meg Logicban is lehet audiot vagni...  Ellenben NLE fronton kokemenyen jonnek az ujitasok mert ott nagyon sok labon all a tortenet.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 75
  • Created
  • Last Reply

Szerintem gyarkorlatilag semmi ujat nem tudnak mar kitalalni az audio iparban ami tenyleg forradalmi lenne - amirol keszulne majd sok ev mulva egy onallo dokumentumfilm pl. mint amit a heten mutatnak be a TR-808-rol. (Synthopian megtalaljatok a trailerjet ha erdekel) Visszakanyarodva a DAW-okra, hogy ne offoljuk szet a topikot ugyanez van. Egyszeruen nincs tobbre szukseg. Ha teljesen vakon nezzuk minden DAW-ban meg tudsz csinalni mindent. Igen, ket agyverzes kozott meg Logicban is lehet audiot vagni...  Ellenben NLE fronton kokemenyen jonnek az ujitasok mert ott nagyon sok labon all a tortenet.

Dehogynem!

Multitouch-ért könyörögni kell 2015ben! Ez milyen már?!

Stabil MIDI órajel?

Latency?

A "hangkártyák" a mai napig csak interface-ek.

UAD=filléres, őskövület procik milliókért.

Egy ötvenezres gamer videókártyán, meg konzolokban bezzeg van külön audióra  fentartott proci rész.

Az arcoskodó hangszeres-stúdiós multik tojnak fejleszteni. Megelégszenek azzal, ha 5 évente lecserélik a csatlakozó szabványokat.

Videóban mi volt 20 évvel ezelőtt? SD DV kamera meg hasonlók, ma már 4K hétköznapi, kommersz.

Audio? 20 évvel ezelőtt pont ugyanaz, mint most.

Kis túlzással 48kHz-nél nagyobb mintavéttől a mai napig megfekszenek az eszközök.

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, a mai napig Trackerezek. 

Használtam minden ami a piacon van, cubase, nuendo,logic,protools,ableton, reaper, flstudio btwidet még nem.

Nekme mindig az volt a gondom ezekkel a dawokkal hogy csak bizonyos területeken jók egyik se képes átfogó képet adni vagy nyujtani egy projekt levezetésére.

Talán Cubase amit a legjobban gyűlöltem aztán fl studio és nunedó. 

Protools valami szánalmas a maga gyötrelmes felületével és a nehézkes ui val. Minden 100klikkre van és csak lassitja a munkámat.

 

Logicot szerettem de tökéletesen egyet értek vele , hogy folyamatosan ujra meg ujra meg kellet küzdenem vele.

ABleton nekem egy gyerekjáték a ui talán a legszánalmasabb ami létezik ma a piacon.

Reaper egy cubase clone de vannak benne sokkal jobban átgondolt dolgok.

 

Tehát FT2 és Impulse tracker multamból lettem 10x évig Jeskola Buzz használó. Ez utóbbi moduláris mivotlja a mai napig a legtöbb szabadságot adja a fehasználónak.

De rengeteg bugja volt igy beruháztam Renoise-ra.

 

Tökéletes program de van kb kettő hiányossága. Viszont All in One ez biztos. Sample editor, Kontakt szintű Sampler és instrument editor.

Nem sávokra zárt teljes szabadság, minta vst midi akár egy sávban és bármyleik sávban akárhányszor használható. Tökéletesen kielégit a felülete is.

Minden ott van ahol lennie kell. Érdemes megnéznie mindenkienk aki csak vizszintes seqt használt eddig.

Link to comment
Share on other sites

@Kilobeat : Tobb dolog is santit abban amit irsz, de nem fejtem ki a velemenyem, mert felesleges mivel neked alapvetoen semmi nem jo. (ref masik topikokbol) Gondolom nem dolgozol aktivan audio/video teruleten, igy abszolut ertheto a fotelbol fujkalos hangnem.

 

@hotelsinus : Valamikor egyszer nagyon regen en is FT2-vel kezdtem :) Amugy post-audiora probald ki a Reapert, szerintem nagyon jo.

 

@idioty : Nekem tobb bajom is van az Audition-nel. A leges legnagyobb az, hogy nem arra valo amire az Adobe gondolja. Rohadtul alkalmatlan post-audio editalashoz. Agyon van bonyolitva es legalabb annyira tul is van marketingelve. A teljes UI-t ujra kene irni hogy DAW-kent tudjak tekinteni ra - es en nagyon szeretnek mert sok idot sporolna meg nekem ha nem kene a master sequence-et atvinnem Reaperbe majd egy 48khz-es mixet visszahozni es cserelni allandoan. Ma is legalabb 3x meg kell ezt a kis muveletet csinalnom majd. Persze tudok az AATranslator progirol ami konnyitene rajtam de az csak PC-re van es nincs se kedvem se idom azert felnyalazni egy winfost hogy egy app fusson.

Link to comment
Share on other sites

@idioty : Nekem tobb bajom is van az Audition-nel. A leges legnagyobb az, hogy nem arra valo amire az Adobe gondolja. Rohadtul alkalmatlan post-audio editalashoz. Agyon van bonyolitva es legalabb annyira tul is van marketingelve. A teljes UI-t ujra kene irni hogy DAW-kent tudjak tekinteni ra - es en nagyon szeretnek mert sok idot sporolna meg nekem ha nem kene a master sequence-et atvinnem Reaperbe majd egy 48khz-es mixet visszahozni es cserelni allandoan. Ma is legalabb 3x meg kell ezt a kis muveletet csinalnom majd. Persze tudok az AATranslator progirol ami konnyitene rajtam de az csak PC-re van es nincs se kedvem se idom azert felnyalazni egy winfost hogy egy app fusson.

Igen, ezt értem, és totál egyet értek veled! Attól függetlenül DAW akar lenni, ha még nem is jön össze neki! Hozzáteszem azt is, hogy nekem is megvan (meg lenne, ha letölteném) a CC miatt :D.

De inkább veszek egy másik DAW-ot (pontosabban inkább úgy fogalmaznék, hogy akkor inkább veszek egy DAW-ot), ha elengedhetetlen a munkám során.

Link to comment
Share on other sites

@Kilobeat : Gondolom nem dolgozol aktivan audio/video teruleten, igy abszolut ertheto a fotelbol fujkalos hangnem.

 Egy TV-nél dolgozok, műszaki osztályon, ahol félévente találkozunk valami olyan új szabvánnyal, eszközzel, stb-vel, hogy csak pislogunk.

PL a műholdas adatátvitel terhelhetősége konkrétan kétévente négyszereződik.

 

"winfos" :D Ennél bővebb bemutatkozás nem is kell!

 

Link to comment
Share on other sites

Én is az a ritka allatfajta vagyok hogy Renoiset gyúrom.rettenetesen nehez de százszor jobban szol mint barmi amit probaltam (live8, cubase5, reason5). Nuendo4el ala berakom rewirebe ha keverni szeretnék de probalom azt is elhagyni mert ront abbol amit a renoise rendelel. Akkor lettem bele szerelmes amikor zengetoket hasonlitgattam és a nuendoba nagyon szenvedtem hogy ne mosson hanem teret adjon a renoiseba nem mosott csak vastag es Huge lett a cucc :D nem egy uad de nekem ez az arkategoriam

Link to comment
Share on other sites

Bitwig elég inspiráló onnantól kezdve, hogy rájössz, hogy a sávon belül párhuzamosított effektutak közösíthetőek a sávon kívüli párhuzamosított effektutakkal (fx track-ekkel) plusz emellett a hibrid sávokon az audio és a MIDI keverhető, és effektek rendelhetőek egyikhez vagy másikhoz ill. mindkettőhöz közösen

Link to comment
Share on other sites

 

ABleton nekem egy gyerekjáték a ui talán a legszánalmasabb ami létezik ma a piacon.

 

 

Gondolom azért mert túl advanced vagy.

 

Ezért imádom ezt a fórumot. Mennek az orbitális dumák, közben az ország zenei életének nemzetközi megítélése valahol bulgária és macedónia között van félúton. Hol vannak az eredmények, amik minimálisan is alátámasztanák az olyan fokú arcoskodást, ami néha itt folyik ?

Link to comment
Share on other sites

Gondolom azért mert túl advanced vagy.

 

Ezért imádom ezt a fórumot. Mennek az orbitális dumák, közben az ország zenei életének nemzetközi megítélése valahol bulgária és macedónia között van félúton. Hol vannak az eredmények, amik minimálisan is alátámasztanák az olyan fokú arcoskodást, ami néha itt folyik ?

Ezzel nagyon nem értek egyet. Miért ne lehetne igénye a programok kezelőfelületére, ergonómiára vontakozóan?! Ehhez mi köze a tehetséghez?

Mi a baj pl. a makedón népzenével? Hogy nemzetközi szinten nincs jelen, ellenben nagyon sok angol/amerikai hányadék igen, az inkább a nemzetközi porondot minősíti.

Magyarországon is vannak világszínvonalú tehetségek - ezzel remélem tisztában vagy-, csak a geopolitaki helyzet, a kultúra vagy valami más miatt nem érnek el olyan sikereket, mint egy Justin Bieber.

A Ménemszólon is felbukkanhat egy-egy komolyabb tehetség... persze az is egy hozzáállás, hogy mi itt a Ménemszólon csak ne kritizáljunk semmit, inkább bólogassunk meg másoljuk másokat - ők úgy is jobbak. :-S

Link to comment
Share on other sites

persze az is egy hozzáállás, hogy mi itt a Ménemszólon csak ne kritizáljunk semmit, inkább bólogassunk meg másoljuk másokat - ők úgy is jobbak. :-S

 

Nagyon nem értetted meg mit akarok, de nincs ezzel semmi baj. Ki mondott ilyen hogy másolni kéne bárkit ? Pont ez a gond, hogy csak másolást látni, eredetiséget csak elvétve.

 

Kismillió nagyon komoly tehetségnek megfelel a szánalmas ableton és a többi -itt- lenézett daw, ami nem azt jelenti, hogy tökéletesek, de aki nagyon akarja, az ezeken is meg tudja oldani, amit szeretne.

 

/on

Link to comment
Share on other sites

Nagyon nem értetted meg mit akarok, de nincs ezzel semmi baj. Ki mondott ilyen hogy másolni kéne bárkit ? Pont ez a gond, hogy csak másolást látni, eredetiséget csak elvétve.

 

Kismillió nagyon komoly tehetségnek megfelel a szánalmas ableton és a többi -itt- lenézett daw, ami nem azt jelenti, hogy tökéletesek, de aki nagyon akarja, az ezeken is meg tudja oldani, amit szeretne.

 

/on

Ne haragudj. Ez szalmabáb érvelés. Tehát azt mondod, mi ne merjünk kritzálni semmit sem, mert akiknek jók ezek a cuccok, nagyobb tehetségek.

"..nem azt jelenti, hogy tökéletesek, de aki nagyon akarja, az ezeken is meg tudja oldani, amit szeretne." Ezzel szerintem Hotelsinus is tisztában van.

Link to comment
Share on other sites

Értsd ahogy akarod. Őszintén szólva semmi kedvem 6 oldalon keresztül fejtegetni, hogy mit hogyan értek, ha nem haragszol.

Itt nem volt semmi félreértés. Ez a velős lényege a hozzászólásodnak:

"Mi ne merjünk kritzálni semmit sem, mert akiknek jók ezek a cuccok, nagyobb tehetségek." Ennyi. Világos.

Link to comment
Share on other sites

Értem, én csak kussoljak és lássam be, hogy piciny országunk egy mélyen alulértékelt zenei nagyhatalom volna, csak az a szemét angolszász zenei világ elnyomja a kibontakozásunk lehetőségét, mert minden dicsőséget maguknak akarnak és különben is, hogy jövök én ahhoz, hogy bármit is megkérdőjelezzek ugye. A szent magyarság zenei affinitásának legparányibb kritikája is megtorlásért kiált, hisz annyi könnyűzenei stílus teremtődött már hazánkban, hogy a felsorolásuk is órákat venne igénybe. Tudom-tudom, az egész világ tele van szakbarbárokkal, akiknek minden jó amit eléjük tesznek, mert konzumidióták, de mi itt, nos mi vagyunk a kivételezettek, a kiválasztottak, akik átlátják, hogy az ableton live egy szánalmas szar, meg a többi daw program is. (Nos, most szándékosan pont ugyanolyan aljasan és manipulatívan félreértelmeztem amit írtál, ahogy te is azt, amit én, hogy ezzel mások szemében jobb fejnek tűnjek). 

Link to comment
Share on other sites

_cutoff

 

 

...közben az ország zenei életének nemzetközi megítélése valahol bulgária és macedónia között van félúton. Hol vannak az eredmények, amik minimálisan is alátámasztanák...

Ha már így rákérdeztél:

http://www.zeneszmagazin.hu/interjuk/czomba+imre+hollywoodban.html

De mondhatnánk még Szenes, Bradányi, Wolf, Fenyő, Charlie stb... zenészeinket, szerzőinket is, hogy a Benkó Dixielandről ne is beszéljünk több mint 50 éves nemzetközi és hazai pályafutásukkal és ezek nem csak itthon elismertek!  Igaz más a stílusuk valószínűleg, akár Csak Kocsis Zoltánnak, Binder Károlynak vagy Ránki Dezsőnek is.

Link to comment
Share on other sites

Nos, most szándékosan pont ugyanolyan aljasan és manipulatívan félreértelmeztem amit írtál, ahogy te is azt, amit én, hogy ezzel mások szemében jobb fejnek tűnjek).

Én nem manipulatívan értelmeztem félre amit írtál, én azt csak úgy tudom értelmezni, ahogy mondtam följebb.

Még mindig nem mondtad meg, hogy hogyan kellene azt érteni (élek a gyanúperrel, nem is fogod), mert eddig így és/vagy úgy, de szidtad a magyar zenei miliőt; én nem szidtam semmit, csak Justin Biebereztem, mert igenis létezik az a jelenség, amit úgy mellékesen írtam.

Néhány régebbi hozzászólásaimban esetleg láthatod, hogy én bizony kritizálom a magyar zenét rendesen*, de nem ilyen aspektusban. Egyáltalán nem értem, hogy jön ez ide, ahol DAW-ok kritikájáról van szó. Tényleg.

Ezekután nem tudom, hogy kritizálhatok-e bármit... frappáns, támadó és beszóló reakciókat elkerülve. Úgy tűnik, nem.

Én sokak szemében nem tűnök jófejnek - kötve az ebet a karóhoz, ami ráadásul egy marginális álláspont -, de ez érdekel legkevésbé. A negatív kritika a leglényegesebb jellemzője a termékeknek, ami a pozitívval kiegészítve adja a teljes értékelést.

Ha vásárlás előtt review-kat olvasol, akkor hamar átugrod azokat az autistákat, akik szerint minden "amazing" és "brilliant" és a realistább emberek velős értékeléseit olvasod, hogy igazi képet kapj a termékről.

Még ha nem is értesz egyet mindegyik véleményezővel, nem támadhatod be őket, hogy Te, figyu! Nálatok ott Albániában ki sem használják az iPhone-t, akkor mit szidod a batteryt?!

Pont az a szép, főleg egy fórumban, hogy egymás mellett van sokféle nézőpont és vélemény...

Ha félreértettem, ELNÉZÉST, de az ilyen ráutaló, meg nem is- virágnyelvet, trendi kamuszöveget nem értem. ;-)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ezzel nagyon nem értek egyet. Miért ne lehetne igénye a programok kezelőfelületére, ergonómiára vontakozóan?! Ehhez mi köze a tehetséghez?

[...]

Itt nem volt semmi félreértés. Ez a velős lényege a hozzászólásodnak:
"Mi ne merjünk kritzálni semmit sem, mert akiknek jók ezek a cuccok, nagyobb tehetségek." Ennyi. Világos.

 

ezt most komolyan? lehet, hogy gyorsan olvastad a dolgokat és átszaladtál afölött a hozzászólás fölött, amit cutoff idézett, ezért idézném itt még egyszer: 

 

ABleton nekem egy gyerekjáték a ui talán a legszánalmasabb ami létezik ma a piacon.

 

itt nem arról van szó, hogy ne lehetne felhozni fájó pontokat a kedvenc (vagy épp gyűlölt) DAW-jaidban, hanem arról, hogy az a stílus, ahogyan ezt teszed, milyen. amit cutoff ír mindössze annyi, hogy ilyen magas lóról osztani talán csak akkor lenne ildomos, hogyha az illető legalább a szakmai múltjával alá tudná támasztani állításait, ha már indoklásra nem vette a fáradtságot. (mondjuk szerintem meg még ekkor sem. persze csak ha komolyan vennénk ezt a fórumot :) de szerintem hotelsinus sem vette komolyan ezt a megjegyzést, viszont attól még teljesen érthető, hogy cutoff miről beszél)

 

a profik ("tehetségesek") meg úgy kerülnek ide, hogy ők egyszerűen nem sírják tele a fórumokat indoklás nélküli lehúzásokkal, hanem használják az adott termékeket arra, amire tudják. megértem, hogy hobbistáknak fájóbb egy-egy hiba/ergonómiai megbicsaklás a kedvenc programjaikban, elvégre mégiscsak a szabadidejüket szeretnék vele eltölteni, nem pedig a munkaóráikat, de attól mégiscsak az lenne az igazi, ha megtartanánk egy színvonalat a kommunikációban, nem? komolyan ennyire érthetetlen, hogy valaki ezen kiakad?

 

a "tele tehetségekkel az ország blablabla" érvelés meg súlytalan, mert a világ minden országa tele van tehetségekkel. lehet indulni a globális porondon. lehet indulni egy szakmaibb globális porondon is, ha valaki azt szeretné (DeMarco hoz is példát arra, ahol magyarok az utóbbiakban értek el sikereket). ettől függetlenül is elmondhatod a véleményed bármiről, de csak azért, mert valakinek vannak tehetséges állampolgártársai, egy fikarcnyit sem érnek többet a vagdalkozásai. 

 

persze ez tényleg egy kicsi, családias fórum, nem kell minden megnyilvánulást ennyire centivel mérni, meg eleve azért merült fel a téma, hogy mindenki elmondhassa a véleményét. ebbe viszont az is beletartozik, akinek nem tetszik, hogy valaki csak sárdobál. szerintem cutoff ezt tisztán leírta, nem értem, hogyan lehetett ennyire félreérteni azt, amit írt, de lehet csak arról van szó, hogy ahogyan hotelsinus rosszkor/rosszul fogalmazott valamit cutoff szemszögéből, ő ugyanezt tette a tiédből. 

 

De mondhatnánk még Szenes, Bradányi, Wolf, Fenyő, Charlie [...] Benkó Dixielandről ne is beszéljünk [...]

mondjuk azért arra kíváncsi lennék, hogy ebben a felsorolásban szereplő összes ember az egy szál kaval sviri-vel szemben kimutatható ismeretséggel rendelkezik-e :) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...