Jump to content
Ménemszól.hu

Zenei Baleseti Helyszínelők 8. epizód: Madi (2015. március)


A/D

Recommended Posts

Igen a presetjei ijesztők elsőre és a kitekerés ott bonyolult, hogy irgalmatalan mennyiségű a láda-mikrofon kombináció. Én nem vagyok egy tökölős, nüanszokon lovagló típus, a 6. után elvesztem a fonalat és megúnom, pedig van vagy 60 változat. 4-5 perc alatt lehet abból jót csinálni. Tény, hogy nem olyan, mint a marci, azt nem tudom, a vas ENGL-hez hogy viszonyul, mert olyanom nem volt. Egy 9 számos anyagot gitároztam fel úgy hogy két napig mentek a valódi, öreg jmp50, Bluesbreaker, Mona fejek + nagy ládák, utána meg egy csomó minden ENGL-Apollo került rá plusz néhány totál clean direct inputos hang gitárszimulátor nélkül pusztán kompi, eq és reverbbel. Most, hogy lassan befejezem a keverést, már egyáltalán nem emlékszem és a mixben nem hallom, hogy melyik a digitos és melyik a vas. Nem is fontos. Szerintem egy nyugis, laza lelkiállapotban, otthon, gatyában, mindenféle korlát nélkül feltolt uados sáv jobbnak fog tűnni, mint egy a stúdió összes kényelmetlenségét és negatív hatását magán hordozó vasas felvétel ami közben még meg is süketül az ember, vagy fülesezik, vagy órákig tököl a technikából játszás hosszú kábel + zaj problémáinak a megfejtésével.

 

Hasonló érzéseim vannak úgy általában a dolgokkal kapcsolatban. A cipolla szólójában sem hallik hogy az plugin. Meg lehet úgy a dolgokat közelíteni a dolgokat mint a Töfi, nagyon szakmaian, de azt egy kicsit valamiért "iparinak" érzem már, mintha nem a technika szolgálná a zenét hanem a zene a technikát. Mindig a zenének kell a legfontosabbnak lennie és ezt kell szolgálnia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...