Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apollo Twin Duo - Record What You Hear


boka

Kérdés

Szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehet apollo twin duo-n felvenni azt ami szól a böngészőben. Régebben az RME kártyán az output-ot virtuálisan vissza tudtam routeolni az ADAT 1/2-re és tök jól ment, apollon nem találom ezt az opciót - de lehet én vagyok béna és itt a szemem előtt van? 

 

Soundflower-rel nem akarok bohóckodni.

 

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Janos, 

 

Miutan nem sikerult megcsinalni irtam az UA Support-nak is es ok is azt irtak amit Te, ugyhogy valamit en benazok. Ma este nekiesek ujra... Kattintom a helyes valasz gombot. Koszonom.

Nincs mit.  8-as systemed van ? ( Még egyszer: a konzol jobb szélén, alulról 10 centire van a "cue outputs" gomb, megnyomod. A felugró ablak alsó sor, bal szélső gombot ( line 3/4) megnyomod. A felvevő sávodban inputnak beállítod az apollo 3-4 in-t.  Gondolom az oprendszeredben be van állítva a sound outként az apollo twin és nincs lehúzva a hangereje sem. Ennyi, mennie kell.)

Link to comment
Share on other sites

Koszi. Elmeletileg este lesz egy kis idom es akkor nekifutok megegyszer. Amugy ahhoz hasznalom mar evek ota ezt a modszert (meg az RME-n kezdtem el), hogy stock music-ot felvegyek bongeszobol ha nincs letoltheto preview / vagy csak nagyon rovid. A teljes vizjelezett verziot kikuldom, ha tetszik az ugyfelnek akkor meg megvesszuk.

 

 

Nincs mit.  8-as systemed van ? ( Még egyszer: a konzol jobb szélén, alulról 10 centire van a "cue outputs" gomb, megnyomod. A felugró ablak alsó sor, bal szélső gombot ( line 3/4) megnyomod. A felvevő sávodban inputnak beállítod az apollo 3-4 in-t.  Gondolom az oprendszeredben be van állítva a sound outként az apollo twin és nincs lehúzva a hangereje sem. Ennyi, mennie kell.)

Link to comment
Share on other sites

Koszi. Elmeletileg este lesz egy kis idom es akkor nekifutok megegyszer. Amugy ahhoz hasznalom mar evek ota ezt a modszert (meg az RME-n kezdtem el), hogy stock music-ot felvegyek bongeszobol ha nincs letoltheto preview / vagy csak nagyon rovid. A teljes vizjelezett verziot kikuldom, ha tetszik az ugyfelnek akkor meg megvesszuk.

 

 

Boka!
Én most szeretnék hangkártyát venni és érdeklődnék, hogy miért váltottál RME-ről Apollora és, hogy bevált a csere? MInden tapasztalat érdekel.

Link to comment
Share on other sites

Szia Gábor! 2 ok volt ami miatt váltottam. Az első az, hogy olyan jellegű munkáim vannak szinte már csak ahol kulcs fontosság, hogy mobil legyek. Namost a Mac Pro fullra pakolva nem 2 kiló, nem is 5 és nem is 10. Úgyhogy eladtam a Mac Pro-t és macbook pro lett helyette. A másik ami fontos volt, hogy UAD-om maradjon de nem akartam mobil UAD-ot (satellite talán a neve?) az plusz egy macera. Apollo Twin meg az abszolút ideális megoldás, kicsi hangkártya, tök jó előfokokkal, pluginekkel. Egyetlen hátránya nekem, hogy thunderbolt-ról nem tud felvenni tápot. Keresem már régóta a megoldást, hogy létezik-e olyan mobil akkumlátor ami mondjuk tudná 2-3 órát üzemeltetni, de az UA support sem tudott nekem ebben segíteni még. ( DIY Guru sracok, ha van ötlet, fogadom szivesen :) ) Stabilitásban semmi különbség az RME és az Apollo között, mindkettő szuper jó. Ami észrevehető, az a preamp. A QuadMic-en keresztül (az volt nekem a Multiface II mellett a rack-ben) nem tudott olyan jól szólni az SM7B mint az Apollo preampokkal.

Link to comment
Share on other sites

Szia Boka!
Köszönöm  a válaszod!  Igazából a "MIlyen hangártyát vegyek?" topikban posztoltam erről de nem jött senkitől válasz. A három alternatívám: 

-UAD Apollo Twin

-Apogee Duet 2

-Rme fireface ucx

Ezeket néztem ki és kellene döntenem de elég nehéz.

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Szia Boka!
Köszönöm  a válaszod!  Igazából a "MIlyen hangártyát vegyek?" topikban posztoltam erről de nem jött senkitől válasz. A három alternatívám: 

-UAD Apollo Twin

-Apogee Duet 2

-Rme fireface ucx

Ezeket néztem ki és kellene döntenem de elég nehéz.

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

A háromból kettő volt illetve van.

Apollo Duet for Mac/iPad. Imádtam. Baromi jól szól. Nagyon. Van valami a hangjában, egy kis prezensz valahol. Tök jó feature hogy pl. Logicból tudod állítani a preampot. Érdemi felvétel nem készült vele nálam, rövid ideig volt meg. A kezelőszoftverje viszont sokszor nem egyértelmű. Egyébként 32 biten szabályozza a hangerőt digitálisan (hiába mondta az A/D hogy nem úgy van, leírták az Apogee oldalán és a supportosuk is megerősítette). Baromi nagy jelet képes kiadni, -22dBFS-ig tudtam tekerni. Engem idegesített a breakout kábel megoldás, viszont a 600 ohm fejhallgatóm meghajtotta.

A fentit cseréltem el egy Apollo Twin Solo-ra. Ez is nagyon jól szól. Kicsit hiányzott eleinte az Apogee sound, viszont ez simább, inkább ha azt mondom átlagosabb az jó szó. Itt analóg a hangerőszabályzás, relatív jól ki vannak találva a kezelőfelület gombjai. Az Unison 610B hangja nekem nagyon tetszik, éneken és dobon is tök szerethető "musthave" sound. Az UAD dolog számomra mint eszköz annyira talán nem hasznos, de máshogy látom sok eszköz alkalmazását tőle, mióta megvan sokat fejlődtem szakmailag. Tök jó rajta az ADAT mert van a környezetemben egy 01V96 keverő amit ha kell el tudok hozni és tudok 10 sávot felvenni. Szóval nekem ez most többet ér. De azért hiányzik az Apogee sound.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gábor, nekem Apogee-m nem volt még, de szerintem bármelyiket is választod az említett hangkártyák közül, nem fog egyik sem szűk keresztmetszetet létrehozni a setup-odban. A legfontosabb talán az, hogy tudd, mire van szükséged! Ha készítesz mikrofonnal felvételeket akkor én javasolnám az Apollo-t. A 610B hangja valóban nagyon jó és még ott a többi is, nekem most az API-ra fáj a fogam...:)

Link to comment
Share on other sites

Szia Rootkiller,

köszönöm, hogy így kifejtetted, igen, az apogee duet-et sokan dicsèrik amiatt amit te is megerősítettèl most.

Attól is fèlek kicsit, hogy ha megveszem az apollot akkor megàllíthatatlan pénzköltèsbe kezdek.... Pluginekre :lol:

 

Én még véletlenül se kezdtem el nekiállni kipróbálni a demókat. Ellen kell állni. Amit kaptál hozzá azzal is tök jól el lehet lenni. Az LA-2A és a 1176 kötelező darab, a Pultec megint egy jó kis sound csinálós EQ. A precision channel nekem az a feeling amit mondjuk egy digit pult csatornája tud, azért szimpatikus. Én a zengetőbe nem látok fantáziát, a Lexicon PCM Nativeban megtaláltam azt amit keresek mert vagy a Vintage Plateért vagy a Hallért nyúlok. A gitáros pluginek hasznosak ha valaki jön felvenni hozzád vonaljelet és kell valamit neki adni visszahallgatni.

Nálam sok minden megváltozott, rengeteg hosszú távra kölcsönbe vett plugin ment a kukába mert nem kellenek. Maag EQ-m, deesserem, brickwall  meg egy molot nevű ingyenes compressor van még. Én ennyiből megoldom, a Logic pluginei nagyon is jók!

Link to comment
Share on other sites

Szia Rootkiller,

köszönöm, hogy így kifejtetted, igen, az apogee duet-et sokan dicsèrik amiatt amit te is megerősítettèl most.

Attól is fèlek kicsit, hogy ha megveszem az apollot akkor megàllíthatatlan pénzköltèsbe kezdek.... Pluginekre :lol:

 

Hat erre nagyon jo esely van, viszont ha varsz turelmesen akkor ki lehet fogni idovel (legalabb) felaron mindegyiket. Erdemes a demo verziot kiprobalni, hogy szukseged van-e az adott pluginre. Ellenben az UAD-1-es korszakkal most mar olyan kinalatuk van, hogy szerintem lehetetlen mindegyiket kihasznalni. Nekem nincs meg mindegyik, de igy is van amit honapokig nem inditok el.

Link to comment
Share on other sites

Tegnap vettem fel dobot 10 csatornán egy Yamaha 01V96 közreműködésével. 95%-ig használtam ki a "nyomi" egy magomat. Nyilván ebből sokat evett maga az unison 610B, egyébként erre kerültek az overheadek, a többit a 01V96-ba dugtam. Mindjárt felvételnél EQztam, lábdobra, pergő felsőre és tamokra a Pultec Pro Legacy került, ezen felül lábdob-pergőre került 1176LN Legacy is, valamint lábcire és ridera Precision Channel Strip mint mélyvágó.

Keverésnél a subkickre került egy Precision Channel Strip mind EQ-t mind a Compressort használva, a lábdobra további 1176LN pergő felsőre Pultec Pro+1176LN, lábcin+ride párosra ismételten Prec CH egy kis finom magasemelés gyanánt. Tamokra csak gate került, overheaden viszont megint ott figyel a 1176LN. Most 46%-on vagyok.

Nekem az a véleményem hogy jól lehet dolgozni az alap pluginekkel, elfogadtam hogy ez van, igazából nem is vágyom úgy nagyon sok minden másra.

Link to comment
Share on other sites

És amikor már minden tiszta lesz, unalmadb

 

És amikor már minden tiszta lesz, beleolvasol a manualba :)

Az angol tudásom,hiányos nagyon!Inkább úgy jellemezném,hogy semmit nem tudok.

Ettől függetlenül,az angol nyelvű "gépkönyvek" valahogy érhetőbbek számomra,mint a magyar.

Volt rá példa több is,már régen használtam a Roland szekvenszerét,amikor megkaptam a magyar fordítást.

Pontosítani akartam egy-két műveletet,hát elolvastam.Nem értettem,hogy mit ír,holott használtam a funkciót.

Ha abból kellett volna megtanulnom,nem tudom.Szóval egyszerűen érthetetlen volt.

Most Chrom-t,vagy Googl fordítót használom általában.

De majd átnézem a gépkönyvet is.

Kösz mégegyszer a fenti jó tanácsot.

Link to comment
Share on other sites

És amikor már minden tiszta lesz, unalmadb

 

Köszi a segítséget.

De egy nagy hibát elkövettem,nem írtam pontosan,hogy nekem Apollo Twin duom van.

De megpróbálom kikisérletezni,hogyan is tudom összehozni.

Mert a Consol működése még nem teljesen világos nekem.Itt kellene valószínű,valamit bütykölnöm?

De valószínű,hogy a di box tűnik egézséges megoldásnak.

Kösz mégegyszer.

És amikor már minden tiszta lesz, beleolvasol a manualba :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget.

De egy nagy hibát elkövettem,nem írtam pontosan,hogy nekem Apollo Twin duom van.

De megpróbálom kikisérletezni,hogyan is tudom összehozni.

Mert a Consol működése még nem teljesen világos nekem.Itt kellene valószínű,valamit bütykölnöm?

De valószínű,hogy a di box tűnik egézséges megoldásnak.

Kösz mégegyszer.

Semmi hiba nincs, nekem is az van.

Bedugod a gitárt elöl.

A mixeren elküldöd a jelet az a1 illetve a2 potikkal az auxokra.

Az auxokba beteszed azt az effektet, amit akarsz használni.

A felvevő munkaállomásodon beállítasz egy mono felvevő csatornát apollo 1 inputtal

Beállítasz még egy sztereo csatornát apollo 19-20 inputtal.

megnyomod a recordot, játszol és láss csodát :)

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat, pontosan az aux 1 az apollo 17-18, az aux 2 az apollo 19-20 csatornákon jön.

Köszi a segítséget.

De egy nagy hibát elkövettem,nem írtam pontosan,hogy nekem Apollo Twin duom van.

De megpróbálom kikisérletezni,hogyan is tudom összehozni.

Mert a Consol működése még nem teljesen világos nekem.Itt kellene valószínű,valamit bütykölnöm?

De valószínű,hogy a di box tűnik egézséges megoldásnak.

Kösz mégegyszer.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...