Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

ÚJ PC - minden hangkártya akadozik rajta


Arnoux

Kérdés

Üdv,

Most újítottam be egy asztali gépbe. 

i5 processzor (beépített hd 600 videomeghajtó)

4GB RAM

SSD-HDD

 

Próbáltam minden hangkártyával, de általában egy óra elteltével, de most épp újraindítás után is csinálja.

Szóval a hangkártya probléma kizárva.

Ami tippjeim vannak:

Alaplap hiba

I5 CPU HD4600 grafikus meghajtója (illetve a biosban van valami allocate vagy mi memória, gondolom hogy mennyit foglalhat le a ramból, az sokra kevésre állítva sem segít)

A ram meg 50% körül mozog, szóval az sem igazán hiszem hogy csinálhatja...

 

Valaki valami tipp???

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Próbáltam egy Focusrite Saffire 24 DSP-vel, megy egy régi EMU0101 PCI - jal is.

Mindkettőnél alapértelmezett volt a hangkártya, illetve a DAW-ban is mindkettőnek a saját ASIO-ja van beállítva. Nem a latency csinálja.

Arra gondolok még hogy ez a RAM mérő kis óra nem mutatja a valóságot és valójában túlterhelt.

A másik gyanúm, hogy a firewire kavart be a saffire hangkártyával, mert úgy tudom a firewire kapcsolat képes kárt tenni a gépben...vagy nem?

 

Amúgy windows 7 64bit-tel megy.

Ha esetleg hardware hiba akkor visszavinném a boltba, de csak alkatrészenként lehet, de azt se tudom mi lehet a rossz (már ha rossz) 

 

Nagy tanácstalanság ez...:)

Link to comment
Share on other sites

Elsősorban ne a memóriát nézd, hanem inkább a futó processeket. A CPU terheltsége okozhat ilyet. (Esetleg olyanokat, amik a hangkártyát is szeretnék használni, pl. skype...)

Nekem egyszer egy TV kártya infra távvezérője (illetve a rettenetesen kókányul megírt drivere) csinálta azt, hogy alapértelmezetten elindult, és 100%-on (!!!!) hajtotta a CPU-t, mert úgy gondolta, hogy márpedig ő most teljes erőbedobással figyel az infra portra. 

 

Aztán az is lehet, hogy - mivel friss gép - a háttérben szépen keresi és tölti le az op.rendszer frissítéseket. A Windowsnál az alapértelmezett beállítás az, hogy letölt és telepít minden frissítést külön értesítés nélkül. Erről legtöbbször persze nem tájékoztat, csak azt érzékeled, hogy az egész rendszer lassú, akad, "nem veled foglalkozik". Lehet, hogy nálad is ez van.

A Windows 7 elég régi már ahhoz, hogy egy friss telepítés után 100-200 frissítést is letöltsön.

Link to comment
Share on other sites

Nekem egyszer egy friss telepítés után olyan gondom volt, hogy az egyik plugin miatt terhelte szét a procit! 99%-on volt folyamatosan! Egy régi projektet töltöttem be! Leszedtem az adott plugint a csatornáról és leesett a terheltség 30%-ra....Érdekesség, hogy ha vissza raktam, teljesen jó volt! Amúgy ez az iZotope Ozone 5 volt!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...