Jump to content
Ménemszól.hu

Újdonságok, pontozási rendszer, visszaélések


A/D

Recommended Posts

Azért jó lenne, ha az aprókat sikerülne valahogy átmenteni, ha nem is pont ugyanígy, ahogy most van, de valami hasonló megoldással, ha lehet, akkor ne fórumtémaként. Pl. az avx.hu-n is fórumtémaként van az adok-veszek (ugyanezzel a motorral), és nem a legjobb úgy, sokkal kevésbé kezelhető/használható, mint az itteni apró. Bár nem gyakran használom (aktívan), de azért szeretem az itteni apróhirdetéseket, hasznos résznek tartom, mindig megnézem.

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk jó lenne, ha az apróknál is lenne valami visszajelzési lehetőség,

nemrég vertek át, vettem egy hangkártyát, azt ígérte az eladó, hogy ha nem megy akkor visszaveszi,

hazahoztam, kipróbáltam, nem ment,

egy ideig még válaszolt a leveleimre, hogy biztos bekapcsoltam, meg ilyenek,

amikor mondtam, hogy ok meguntam csere vissza, eltűnt :(

Link to comment
Share on other sites

Bozobreak, nagyon sajnálom ami történt, de a jövőre nézve mondom, hogy ezt azért el lehet kerülni. Semmilyen használt cuccot ne vegyél úgy, hogy nem tudod kipróbálni. Ezt nem lehet másképp kivédeni (ld. Ebayen is vernek át embereket pedig rating rendszer van...)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
30 perccel ezelőtt írta MMate:

Még új vagyok a fórumon, úgyhogy bocsánat az értetlenkedésért.

Hogyan lehet egy választ, meg egy felhasználót értékelni?

A hozzászólásnál a jobb alsó sarokban van egy szív, ha arra rámész, akkor ott tudod értékelni a hozzászólást az öt opció alapján. A felhasználót magát direktben szerintem sehogy, csak a hozzászólásokon keresztül.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta kib:

A hozzászólásnál a jobb alsó sarokban van egy szív, ha arra rámész, akkor ott tudod értékelni a hozzászólást az öt opció alapján. A felhasználót magát direktben szerintem sehogy, csak a hozzászólásokon keresztül.

Köszönöm! És a felhasználók profilképe alatt ami található "+" és [pipa] jelzés azok mit jelentenek?

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta MMate:

Köszönöm! És a felhasználók profilképe alatt ami található "+" és [pipa] jelzés azok mit jelentenek?

Azok a hozzászólások értékeléséből jönnek. A pluszjel utáni szám a reakciók a hozzászólásra, a pipa meg szerintem az, ha valaki válaszol egy kérdésként indított topikban és a kérdező az ő válaszát jelöli meg helyesnek (ez a pipa egyébként új, a fórum a múlt héten új kinézetet kapott, azzal jött, előtte nem volt, legalábbis kijelezve, de a háttérben valahol gyűjtötte a rendszer az információt).

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015. 06. 15. at 0:10 írta A/D:

Helló!

 

Örömmel jelentjük, hogy elértük a 4000. regisztrált felhasználót.

 

Annyi szomorúság van ehhez, hogy nem kispályás troll találta meg a fórumunkat, akinek köszönhetően átalakítjuk az értékelési rendszert.

 

A troll személyére csak tippem van, de elég hardcore ember, aki minimum 10 különböző kontót volt képes létrehozni a fórumon AZÉRT, hogy saját magát pontozhassa le és másokat le :) Legutóbb Proaudio_C névvel futott a gyökér, aki pl. ebben a topicban úgy próbálta megvédeni az "érveit", hogy felpontozta saját magát a többi ál-kontójáról. 

 

Például ezeken a neveken futott: proaudio_c, rezynator, redbulls, alenso, djjesB, barinkaj, timeeeoO, MarkE, dj_sunriser, SzeifertAron.

 

Kicsit se volt feltűnő :) Csak tegnap pl. minimum 3 vagy 4 kontót hozott létre ahhoz, hogy tudjon magának "igazat adni".

 

Változások:

 

-Először is, fórumunk egyik hajtómotorjának, Töfinek visszaadom a reputáció pontjait. (A troll nem gondolt erre? Tök sok munkába lehetett neki amit egy gombnyomással lehetett javítani...)

 

-Nincs negatív reputáció, ami a gyűlölködés, bosszúállás motorja volt. Likeolni lehet.

 

-Láthatóak a likeolók neve! Ezzel látható lesz ki a troll, akit nyugodtan jelentsetek.

 

-Mert: továbbra is célunk a jó komment, az az érték. A rendszer a minimum 5 likeot kapó kommenteket KIEMELI, ezzel jutalmazza. 

 

-A likeok nagyon nagy segítséget jelentenek a tájékozódásban, pl. kommentelők megbízhatóságában.

 

Ha valaki ezt a rendszert saját szánalmas céljai miatt kijátsza, azt azonnal tiltással büntetjük, kérdést sem teszünk fel.

 

-A 4-nél több likeot kapó poszt automatikusan kap egy nagy csillagot "Népszerű" felirattal.

 

-Megszűnik a tagok értékelésének lehetősége, ez nem volt túl hasznos funkció.

 

-Azt hiszem száz vagy kétszáz komment után a tagok saját maguk szerkeszthetik a rangot jelző szövegüket.

 

A jövőről:

 

Az új IPBoard (fórum) verziója már létezik, de sajnos a hirdetési app nem kompatibilis azzal. Gondolkodom hogy az apróhirdetési részt megszűntetem és sima fórumtémát csinálok belőle. Részint mert bugos, másrészt mert a 4-es motorra nagy szükség volna, túl sok jóság van benne, pl. mobilnézet, új kereső, mégjobb wysiwyg editor stb.

 

Nagyon elégedettek vagyunk a fórummal, benne a tematizálással, a tartalom minőségével, frekvenciájával. Részint az egyik oka hogy mi magunk kevesebbet publikálunk, hogy a tagok postjai önmagában is izgalmas és érdekes témát adnak (a videóinkat, pl. a ZBH-t tekintsük MÉNEMSZÓL tartalomnak egyébként). Persze ha időnk és energiánk engedi, folytatjuk a postolást.

 

Mindenkinek köszönöm az eddigi részvételt az egész csapatunk nevében!

Szerintem is jó ötlet volt megszűntetni a negatív reakciókat, mert abból csak nagy harag lett volna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...