Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

anomalia

Kérdés

Sziasztok! Tuti tisztítási módszer javaslatokat kérnék ének mikrofonok fej(háló,szivacs) tisztítására. Nem rozsdás, csak amolyan halvány-sárgás, inkább vízkő lerakódás van rajta a sok év alatt hidegben, lecsapódott párás levegőben énekléstől. Konkrétan ez nem egy gagyi miki, sőt egy felső kategóriás EV kondis miki. Milyen bevállt módszerek vannak?
Köszönöm!

post-4149-0-72281300-1434999576.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Köszönöm! A belső szivacs, elég vékony, és valahogy rögzítve van, nem merem kivenni. Féktisztító??? Potntosan mire gondolsz? én még ecetes vizes oldást+fogkefét hallottam a szappanos áztatás után.... meghát fizikailag valamilyen vékony tűvel óvatosan kipisztálni a vízkövet.....
Persze láttam "gyári" szettet miki tisztítót, de nem hiszem hogy kéne, 5évente 7-8 mikrofont kell "kitakarítanom".... tehát nem kell nekem, hangosító cégeknél megértem

Link to comment
Share on other sites

sikerült megoldanom, valószínüleg kivehető a szivacs, de nem mertem kivenni, mert szerintem roncsolódna, de a lényeg: szappanos vizes áztatás (csaj a fej) kb 15perc ,majd ecetes vizes áztatás kb 45perc, utána fogkefével sikálás az ecetes vízben kb 10perc = bevállt - siker :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! 
Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdésem... :unsure:
Neumann nagymembrános kondi mikrofonom bekapcsolás után fortyogó hangot ad, ami egy kis idő után megszűnik, de később újra hallható. 
Azt olvastam, hogy talán kapszula csere megoldaná, de mivel nem értek hozzá és mert tele van a net hamisítvány kapszulákkal ezért inkább szakemberre bíznám a javítást, ha lehetséges. Hazánkban van olyan cég aki foglalkozik javítással, vagy legalább a hibáját megállapítani? 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Xemi:

Sziasztok! 
Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdésem... :unsure:
Neumann nagymembrános kondi mikrofonom bekapcsolás után fortyogó hangot ad, ami egy kis idő után megszűnik, de később újra hallható. 
Azt olvastam, hogy talán kapszula csere megoldaná, de mivel nem értek hozzá és mert tele van a net hamisítvány kapszulákkal ezért inkább szakemberre bíznám a javítást, ha lehetséges. Hazánkban van olyan cég aki foglalkozik javítással, vagy legalább a hibáját megállapítani? 

Milyen tipus? Nalam a multkor egy U89 PAD kapcsoloja produkalta ezt. A membrannak semmi baja nem volt a kapcsolo kontakthibas. Ha van rajt probald meg kikapcsolni.

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta vati:

Milyen tipus? Nalam a multkor egy U89 PAD kapcsoloja produkalta ezt. A membrannak semmi baja nem volt a kapcsolo kontakthibas. Ha van rajt probald meg kikapcsolni.

Igen, ezek is tudnak ilyesmit csinálni. Az egyik U87-em engem is szívatott mostanában így.
Érdemes szétkapni, kapszulát levenni, kapcsolókat megmozgatni, hátha megoldódik a baj.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...