Jump to content
Ménemszól.hu

Next iOS


DeMarco

Recommended Posts

Jelenlegi MacPro-m 2 darab 4 magos procit és 16 giga rammot foglal magában. 5 HDD 1 SSD
Nincs ezzel baj de 6 éves múlt.
Semmi se tart örökké lehetőségek meg szűkek:
1, Ha tönkremegy valami akkor zsebbe nyúlok mélyen és veszek hozzá alkatrészt.
2, Kiszálok belőle mihamarabb még ér valamit és nem nálam döglik be.

Igazából mai napig reménykedek hogy ez a macpro olyan mint régen a powermac g4 cube volt és jön az igazi ütős verzió cserélhető VGA-val 8 ram slottal, legalább 4 HDD bővíthelyel....

Én szeretem az olyan gépet amit később könnyen és egyszerűen lehet bővíteni az új retina macbook pro-m alap baja a régi 13-as macbook pro-val szemben hogy ebbe van gyárilag ráhegesztve 16gb ram 256 pcie ssd és csok a régibe meg 1 ssd 1 hdd kombó volt.
De a laptop téma nem izgat legyen vékony ahogy az apple akarja.

Azt viszont nem birom ép ésszel felfogni miért kell egy pro gépet zsugurítani
Ez olyan mintha az lenne a menő hogy egy LA2A egy 1176 compressor egy Neve 1073 előfok és egy neve 1081 eq férjen el egy 10x10x10 cm dobozban.....

Link to comment
Share on other sites

Szerintem jobban járnál, ha nem vennél új gépet, hanem felbővítenéd annyi RAMmal, amennyivel csak lehet (32? 64? Vagy ebbe még "aranyárban" van a RAM?), és mondjuk jövőre két 1TB-os SSD-vel. (Állítólag jövőre drasztikusan lecsökken az SSD-k ára.) 

Én biztosan nem vennék még új gépet a helyedben. 

Illetve, ha a napi munkához, a meglhetéshez kellene, akkor persze rizikós egy idősebb géppel dolgozni. Ha viszont hobbi, akkor - szerintem - még 3-4 évig tökéletesen megfelelő a gép. 8 mag, SSD-k, sok RAM... mi kell még?

Link to comment
Share on other sites

Most még hobby de szeptembertől mar nem lesz az.
Igazából a ram úgy lett megválasztva 8 mag 16 szál és ekkora procinak szálanként elég az 1 giga ram. Olvastam a neten 15% gyorsaságot úgy lehet elérni ha nem 8 hanem 6 rammot használsz mert 3 csatornás ram vezérlő van elvileg a 4.1 es macpro-n. Szóval akkor 4x6=24gb ram lehetetlen 4 gigás rammot elfogadható áron találni
az ssd pedig olyan dolog hogy rendszernek és pro toolsnak a 120gb sok is.
Hangkönyvtáram meg akkora hogy ha azt ssd-re akarnám tenni egy autó ára elmenne :)

Megvárom a win10-et addig biztos nem lépek.

ui: Jól szétoffoltuk a témát :D

Link to comment
Share on other sites

Nagyjából ugyanez a problémám, csak nekem 1.1 Prom van, ami ugyabár már inkább 9 éves, mint nyoic...

Tökéletes, de már nem megy fel az új oprendszer, stb. és az új "karácsonyfa" nem tetszik, akármilyen erőmű...

 

Én két utat látok:

 

Szekondhend egy "utolsó", még tisztességes, házas, bővíthető Pro (ez melyik, és milyen árban vannak ezek egyébként?)

Ha már karácsonyfa, akkor egy erős Mini, csak kérdés, hogy az van-e ugyanolyan erős és megbízható, mint a jelenlegi (2006-os) Pro-m?

Link to comment
Share on other sites

A minivel az a baj, hogy eleve max 8GB RAM lehet benne, ráadásul már csak 2 magos mini van hivatalosan. És az is aranyárban. Ami elég erős, az minden kategóriában horror áron van. Egy 27-es imac 1TB SSD-vel és 32GB RAMmal  ~1.260.000. Igaz, ekkor nem kell már külön displayt venni. Vagy megveszel egy 21.5-öst 16GB RAMmal és 512GB SSD-vel, valamint egy Cinema Displayt. nagyjából ugyanott vagy, viszont így már két displayed van. (Viszont csak 16GB RAM és 512GB SSD.) Horror.

 

Lehet, hogy nagyon felértékelődnek a 2011-es iMacek? Ezekbe még úgy lehet SSD-t tenni, hogy nem kell "szétbarmolni" a ragasztott displayt, mert nem ragasztva van a gépvázra. Továbbá 32GB RAM-ot kezel. Nekem egy 512-es SSD-t szereltek be a DVD "mögé", szakszervízben, rendes kábelezéssel. Gyakorlatilag a hátfalig le kellett bontani a gépet. Viszont ez rögtön "össze lett kötve" egy pasztázással, takarítással. A későbbiekben "csak" ki kell szednem a displayt, és bármilyen nagyobb SSD-t betehetek. Az lesz a királyság, ha jövőre tényleg drasztikusan olcsósodnak az SSD-k, és a TRIM is menni fog trükközés nélkül(!).

Link to comment
Share on other sites

Jelenleg nem kapható olyan gép az apple kinálatában ami megfelelő lenne profiesszionális célra.
Láttam 5K-s iMacet birtálisan gyönyörű a kijelző elképesztő de más szemszögből nézve mi a jobb studio célra burtális kép vagy ami nálam van 4K-s tv és az egész projekt kifér gyönyörűen. Nincs olyan porjekt amit görgetni kéne mert kicsi a kijelző. A keverőpultban minden látsik egyszerre az összes sáv. Nem retina hanem igazi 4K.

49" alatt nincs értelme a 4K-nak. pl 32" monitoron a 4K vagy nagyitóval nézhető vagy "retinásítva nézel mondjuk egy pl: 2560x1600" felületet..."

Link to comment
Share on other sites

Nagy öröm, boldogásg: működik a trimforce az iMac (MID) 2011 gépen a Samsung 840 EVO SSD-vel :D Nem kell többé(?) trim enabler! Egy potenciális veszélyforrással kevesebb. (Vissza lehetett állítani a kext signing feature-t.)

 

Úgy sejtem, most elég jó beruházás egy 2-3-4 éves 4 magos Mac Mini. Bele kell tenni 16GB RAM-ot és egy 512-es SSD-t. Világbajnok kis masina lesz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...