Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi dinamika kérdés


djuice

Kérdés

Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy 2 különféle billentyűs hangszer összemidizésénél a dinamikagörbék kiegészülnek, "átlapolódnak" szerintetek egymással vagy mindig a vezérlő billentyű dinamika beállítása érvényesül? Hogy kezeli ezt a midi protokol?

Azért kérdezem, mert egy Korgot meghajtva egy Roland szintivel, sokkal játszhatóbbak a Korg hangszínei mind piano, mind mezzoforte, mind forte vagy fortissimo játéknál. Pl. a Korg dinamikagörbéi közül a 4-es, 5-ös használható csak, a többi már nem igazán és 4-esen 120 feletti velo értékekhez csépálni kell a hangszert rendesen, 5-ös fokozatban meg már túl hamar jönnek a fortissimók, még ugyanez Roland billentyűzetről sokkal valóságszerűbben képződik le, mondjuk csak egy akusztikus koncert zongora hangját nézve is.

??

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy 2 különféle billentyűs hangszer összemidizésénél a dinamikagörbék kiegészülnek, "átlapolódnak" szerintetek egymással vagy mindig a vezérlő billentyű dinamika beállítása érvényesül? Hogy kezeli ezt a midi protokol?

Azért kérdezem, mert egy Korgot meghajtva egy Roland szintivel, sokkal játszhatóbbak a Korg hangszínei mind piano, mind mezzoforte, mind forte vagy fortissimo játéknál. Pl. a Korg dinamikagörbéi közül a 4-es, 5-ös használható csak, a többi már nem igazán és 4-esen 120 feletti velo értékekhez csépálni kell a hangszert rendesen, 5-ös fokozatban meg már túl hamar jönnek a fortissimók, még ugyanez Roland billentyűzetről sokkal valóságszerűbben képződik le, mondjuk csak egy akusztikus koncert zongora hangját nézve is.

??

 

Szia Djuice!

 

A MIDI portokol ezt sehogyan sem kezeli és nem is lapolódik át semmi. Ez mind a meghajtó billentyűn belüjátszódik le, ahonnan már csak velocity értékek távoznak a MIDI-n keresztül.

A meghajtóként funkcioló billentyűzet közvetlenüa meghajott hangszer hangmoduljávakerüösszeköttetésbe és a saját maga áltakiadott velocity értékekkeszólaltatja meg aztÍgy a meghajott hangszer billentyűzete teljesen ki van kerülve. A velocity görbe csak az adott hangszeren belüvégez munkát, és azt határozza meg hogy adott leütéshez milyen velocity érték tartozzon, illetve ilyesformán milyen érték menjen ki a MIDI-n keresztül is.

Link to comment
Share on other sites

Igen, én is írom, hogy tuti! :D

Csak annyival akartam kiegészíteni, hogy a velocity értékét nagy mértékben befolyásolja a fizikai kialakítás. Az az igazság, hogy a Roland esetében én is érzem nagyon a különbséget, hogy mennyivel jobban sikerült lemodellezni egy igazi zongorát. Sőt 15 éve utáltam a Rolandot, most szerintem ő csinálja a legjobb digitális zongorákat! Persze ez csak szubjektív vélemény. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...