Jump to content
Ménemszól.hu

Zenei Baleseti Helyszínelők 10. epizód: Kulisszatitkok egy producer szemével (2015. július)


A/D

Recommended Posts

Ákos Silk méltó párjaként szintén hihetetlenül okosan és átláthatóan osztja meg a tudást, ill. inkább sztorizgat, na de 31:16-nál hogy hogy félbeszakad, ill. vége a műsornak a mondat közepén fiúkák??? :D

+ néha olyan halkan beszél, hogy tekerni kell rá! (???)

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

Akik nagyhirtelen elkezdték nézni, el kell keserítsem őket, hogy valami hiba történhetett, mert nincs meg a vége. újból feltöltöm nemsokára. Elnézést mindezért.

(Ha valakit vígasztal, 1 órája linkelem be a videóba az elhangzó cuccokat, és most veszem észre hogy nincs fent a vége...)

Link to comment
Share on other sites

Remélem, nem a Ménemszól közönségét sikerül "megajándékozni" egy hibával, mert sajnos megint TI fogjátok tesztelni az új epizódot, mielőtt azt bejelentenénk bárhol máshol. Fölraktam, nézhető, és köszi a türelmet!

Link to comment
Share on other sites

csak a végét néztem meg, mert tegnap azt nem sikerült. most már minden okésnak tűnik, megvan az elköszönés is.

 

köszi ezt az epizódot, szerintem az egyik legjobb amit csináltatok. hol lehet +10 pontot adni rá? :)

 

Köszi, felírtam a készítők oldalára az eredményt, biztos nagyon örülnek neki :)

Link to comment
Share on other sites

Ferenc Ferdinánd talán csak nincs gyakorlatod lehallgatásban, mert nálunk ugye az ATC-k mellett mást nemigen tudsz csekkolni, és gondolom összezavart a szikár akusztikánk (nálunk minden sokkal "rosszabbul", szól mint a kezetelten házi stúdiókban). Borítékolom, hogy öszeszarnád magad ha beraknék mellé egy olyan hangfalat amit ismersz (pontosabban az történne, hogy azon vekengenél, hogy mi lehet az oka, hogy eddig nem hallottad ennyire rossznak.).  Szívesen segítek ha ilyen igény van.

 

Az "angolos" szólást nem értem :) 

Link to comment
Share on other sites

Pedig elképesztően jók ezek az ATC-k.

Egészen más kategória, mint bármi, amit eddig próbáltam.

 

Töfi, várjál, ráadásul ő nem az scm25-öt, hanem a scm150-et hallgatta. Ugye ott még azért lehet találni  legalább 1 kategóriányi ugrást, ha az ember "nagyon akar" :)

Link to comment
Share on other sites

Én is meghallgattam az ATC falakatt. Nekem a igazából csak a 150-es model jött be. scm20-nál olyan volt mintha elvágták volna a zene alját és a scm25-nél se éreztem át a mélyebb tartományokat. Nekem eddig 1032 volt most sikerült átülnöm egy nagyobba úgy hogy az illető leépítést tartott és nem kellet mélyen zsebbe nyúlni lett egy 1037 amibe azért átjönnek a közepek. Igaz az ATC-ben scm20-25-150 a közepek olyanok mint egy luxusautó de ha én zsebbenyúlnék 3 millióért biztos nem vennék scm25 öt akkor inkább gyüjtök hozzá 150-re....

Persze ez az én nézőpontom. Lehet ha hozzám is beállítana valaki egy SCM25-el hogy használd 1 hónapig utána nyilatkozz akkor benne van a pakliban hogy vissza se akarnám adni..... De a boltban hallgatás után nekem a 150-es model jött át. Utána a többi dobogós helyen biztos nem az ATC lenne....

Link to comment
Share on other sites

Üdv! nekem ez a rész tetszett eddig a legjobb,iszonyat komoly studioja van igaz le is tett már sok mindent az asztalra érte.Én spec lekönyököltem amikor megnéztem pár linkelt eszköz árát.. pl az ATC több mint 3 miska :o  egyébként én is megkérdeztem volna hogy anno miket használt a bonanzas korszakban és mik a kedvencei láttam a jó öreg JP8000-el ott figyelt a háttérbe :) Köszi a feltöltést :) alig várom a a következő részt!

Szerkesztette FLman
Link to comment
Share on other sites

Hallottam amúgy a nagy ATC-ket a boltban, nekem nagyon semmilyen a dolog jó értelmében, amellett olyan angolos. Az volt az érzésem hogy ez az ami, se több se kevesebb. Erősen need faktoros cucc de csak kezelt akusztikába raknám be.

És tényleg angol. Az angolokról olyan nehezen tudom elképzelni, hogy valamiben tökéleteset gyártanak manapság.

Link to comment
Share on other sites

És tényleg angol. Az angolokról olyan nehezen tudom elképzelni, hogy valamiben tökéleteset gyártanak manapság.

 

Azért írtam hogy angol a sound mert úgy szól mint a Martin Audionk ami persze tök máshogy szól mint egy Meyer Sound meg egy L-Acoustics meg egy JBL meg egy EAW meg stb. Annak megszoktam a hangját, olyan zenét raktam be amit azon hallottam már 100000x

Link to comment
Share on other sites

"pontosabban az történne, hogy azon vekengenél, hogy mi lehet az oka, hogy eddig nem hallottad ennyire rossznak"

Igen, pontosan ez történt velem is, amikor itt volt az SCM25.

Legszívesebben baltával vertem volna szét a Genelec 1032-t és a 8050-et. :)

Azóta volt alkalmam kipróbálni az SCM45-öt is. Az még jobb, a felette lévők meg aztán nyilván megint egy más kategória.

 

Nekem az volt a megdöbbentő, hogy az ATC-n azonnal hallatszott, hogy hangszínek tekintetében valójában mekkora célbalövöldözés zajlik.

Elkeserítő volt hallgatni rajta a korábbi mixeinket, amiket pedig mások általában dicsérni szoktak.

Néha beletrafáltunk ugyan, de a legtöbbnél azonnal belenyúltam volna az ATC-n hallgatva.

A célbalövöldözés persze nem csak ránk érvényes, hanem nagyjából minden itthoni produkcióra,

de sok nyugatira is. Azok közül is elvérzett pár, ami eddig jónak tűnt.

 

A másik nagyon érdekes tapasztalat az volt, hogy ezen azonnal hallani, hogy mi a megoldás egy-egy szituációban,

nem kell órákat tekergetni, kínlódni. Nem kell hazavinni megnézni, újra nekiesni, stb.

Amit ezen összeraktunk, az lényegében kész volt.

Úgyhogy én azért gyúrok rá, mert egyrészt nagyon megkönnyítené a munkámat, másrészt meg lényegesen jobb

mixeket tudnék vele készíteni, mint eddig.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...