Jump to content
Ménemszól.hu

Jean-Michel Jarre, Vince Clarke


Pityu

Recommended Posts

Semmi gond nincs azzal, ha valaki kísérletezik. Csak a kísérletezés ne az legyen, hogy ő is megpróbál ugyanolyan jellegű zenét "csinálni", mint 37 másik.

 

Sajnos a Pink Floyd már soha nem fog létezni, mióta Rick Wright meghalt. Roger Waters és Rick Wright nélkül nincs Pink Floyd.

Az idén kiadott albumuk felemás érzéseket ébreszt. 

Waters viszont a mai napig "hozza a formáját". 

Mark Knopfler - gondolom - éldegél a millióiból, néha örömzenél egy kicsit, és nem próbálja elhitetni a világgal, hogy az "ötlettelensége" kísérletezés.

Jarre-nál - sok magyar "nagy névhez" hasonlóan - egyfajta jelenlét-kényszert érzek. Új ötlet nincs, de a színpadi siker olyan, mint a kábítószer, szükség van rá, tehát ki kell állni, és újra és újra "elnyomni" a 20-30-40 évvel ezelőtti "nagy slágereket". Új "húzás" meg semmi. (LGT, Omega, Illés... ) Félreértés ne essék, tiszteletre méltó a múltjuk, de valahol problémásnak érzem azt, hogy valakik abból éljenek 30 évig, hogy az azt megelőző 10-15 évben "ők voltak a....". 

A Yes viszont időről időre letesz valamit az asztalra, legutóbb a 2014-es Heaven and Earth albumot. Nagyon jó, nagyon "korszerű", és nagyon Yes. Ők pl. nem "mentek le tuc-tuc-ba". 

Link to comment
Share on other sites

Semmi gond nincs azzal, ha valaki kísérletezik. Csak a kísérletezés ne az legyen, hogy ő is megpróbál ugyanolyan jellegű zenét "csinálni", mint 37 másik.

 

Szerintem nem "megpróbál", hanem kényszert érez :) Ez persze még nem garantája hogy jól is sikerül neki :)

​De gondoljunk bele hogy mekkora húzás lenne ha sikerülne neki. Ez persze csak utólag derül ki mikor már a piacon van az anyag.

 

De úgy is nézhetjük, hogy ez neki a munkahelye. Én is sokszor szenvedve hozok össze egy-egy prospektust és a végén szar is lesz, de muszáj volt engedelmeskednem az elvárásoknak. És egy-két elcseszett prospektus után meg pláne nem mondom, hogy "na jó, én itt befejezem az egészet" és visszavonulok az egész szakmától. Igaz én megélhetésből teszem, neki meg gondolom nincs gondja a megélhetéssel :) De akkoris, ez a munkahelye :)

 

Viszont a Yes lemezt máris letöltöttem az Apple Musicról :)

Link to comment
Share on other sites

Sztem semmi baj nincs azzal, ha új ötlet híján egy "legenda" elmegy az entertaintment irányba, és örömmel nyomja a szinpadon a 30-40 évvel korábbi slágereit, úgy is arra kiváncsi mindenki.... (pl. Stones, Pink Floyd (ma))

Ahogy azzal se, ha valaki képes megújulni, és valóban többé kevésbé töretlenül hozni a szinvonalat évtizedeken keresztül, még akkor is, ha esetleg ettől már elfordul a közizlés, és milliók helyett, már csak "ezrek" kiváncsiak a legújabb alkotásra. (pl. Laibach)

 

Azzal viszont igen, ha valaki a második kategóriába akar tartozni, de erre nem képes, "modernizál", "korszerűsít", de alapvetően ugyanazt, ahelyett, hogy belátná, hogy inkább az első kategóriában kellene mozognia, békében és nyugalomban nyomni a "Satisfaction-t", (ahogy a Stones, immár ötvenedik éve), új számokat meg csak érdekességnek, csemegének csinálni, ha éppen van rá kedv, és ötlet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...