Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Touchscreen Monitor DAW-hoz


zsole

Kérdés

Sziasztok! 

 

 

Van valakinek tapasztalata  Touchscreen monitor használatáról  ( cubase )?

Érdekelne, hogy 

-lassítja e esetleg a rendszert ?

-egyszerre valós időben több, vagy csak egy kontrollálást tud ?

-vst-ket, pluginokat is kontrollálhatok,- (esetleg mindent ami a képernyőn megjelenik ?

-esetleg ha jól használható, akkor két monitoros rendszerben legyen mindkettő ilyen,vagy csak az  egyik?

-előnyök - hátrányok -tapasztalatok..jól használható e, vagy felejtős ?

Kicsit körbejárhatnánk a témát, kérem akinek van tapasztalata ossza meg velünk...Köszi :geek:  

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Csak úgy gondolom, még nem is láttam közelről ilyet:

Szerintem a visszajezés hiánya miatt, mint kb. gépeléskor, elég kényelmetlen a touchscreen.

Úgy lehet hasznos, ha már egy dedikált kontroller mellé alkalmazzuk, kiegészítésként. Pl. az aktív területet a képernyőre rábökve kijelöljük, majd a paramétereket a kontrollerrel állítjuk, precízen.

Az egerészés is ócska, jöhetne valami forradalmi és olcsó alternatíva, de ahhoz az érintőképernyő kevés.

Link to comment
Share on other sites

Teljesen jol hasznalhato. En masodik monitorkent hasznaltam ilyet Logichoz, ahol a kevero, meg az effektpluginek voltak azon, mig az arrange a fokepernyon.

Csak azer hirdetem (szare'-hugye') a Touchscreen-t (lasd Apro), mert alig hasznalok plugint, igy szuksegtelen. De workflow valtozas miatt, nem azert mert rossz.

Link to comment
Share on other sites

Én anno azért vettem touch screent, mert a frissen vásárolt szonaramat azzal hírdették, hogy milyen jó kis multitaccsos felületet rittyantettek neki. És valóban, működik, mint egy kisangyal. Egyszerre lehet rángatni több fadert, scrollozni jobbra-balra, le-föl, előre-hátra, EQ-t birizgálni, effektet tekergetni... tök jól műküdik, mégsem használom. Nem tudom megmagyarázni, nem áll rá a kezem. Tableten tök jól elvagyok a tapizással és néha használom is, mint remote controllert, de ha az asztalnál ülök egyszerűen nem jön be. Igazi potikat akarok birizgálni és igazi gombokat nyomkodni, sőt akár egerezni is hajlandó vagyok, de nem áll rá a kezem a touch screenre, pedig ott áll és várja, hogy taperoljam.

Link to comment
Share on other sites

És ergonómiai szempontból is okés? Nálatok hogyan van elhelyezve?
Egérrel asztalon van a kezem (monitor szemnek kényelmes távolságban) nem kell emelgetni, úgy tartva ujjazni :) a monitort.

Álló monitornál ez totál kényelmetlen és ha elérem kézzel, akkor az már közel van szemnek, fekvőt meg sajnos nem tudok kézreállóan elhelyezni.

Link to comment
Share on other sites

És ergonómiai szempontból is okés? Nálatok hogyan van elhelyezve?

Egérrel asztalon van a kezem (monitor szemnek kényelmes távolságban) nem kell emelgetni, úgy tartva ujjazni :) a monitort.

Álló monitornál ez totál kényelmetlen és ha elérem kézzel, akkor az már közel van szemnek, fekvőt meg sajnos nem tudok kézreállóan elhelyezni.

Pedig akkor használható, ha (majdnem) fekvő, monnyuk a billentyűzet mögött (vagy a helyén), a tapi monitor fölött meg a második monitor...legalábbis nálam.

Álló monitort nagyon izé böködni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...