Jump to content
Ménemszól.hu

ÚJ MÉNEMSZÓL


A/D

Recommended Posts

Helló! Ez nem programozói hiba, hanem nyelvészeti feladvány. 

"Ahelyett, hogy kiírta volna, hogy létrehozott valaki egy kérdést."

Mert az eredeti angol szöveg kiírja azt, hogy melyik kérdéshez szóltak hozzá :)

De az angol nem ragoz, ezért olyan mondatot kellett kitalálnom, amiben a magyar szavakat se kell ragozni.

 "Go to this Új téma". Mint ha abban a pillanatban, amikor a levelet küldi, még nem lenne bejegyezve az új kérdés címe.

Kérdés, hogy ez a levél mikori! Tippem szerint több napos kell legyen, mert szerintem ezen a levélsablonon már gyúrtam.

 Ahogy említettem, a fórum nem egész mondatokat ír ki, hanem mondatokat szerkeszt. Hogy értsed, a kritizáld mondatod forrás szövege ez:

<a href='%s'>%s</a> has posted %s,

a %s-ekbe gyártja le a szótárban levő szavakból és változókból.

a magyar változatot ilyenre csináltam:

<a href='%s'>%s</a> hozzászólt %s:

vedd észre a kettőspontot!

"a question" az egyik változó, amit pedig "ehhez a kérdéshez"-nek fordítottam, mivel nem ragozhatom.

Ebből lesz az a mondat, amit kritizáltál. Ha van jobb ötleted, várom :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A/D, mit csináltam rosszul, hogy a YT video helyett csak a link jelent meg az utolsó posztomnál itt:

http://www.menemszol.hu/topic/2544-demoscene-sunday/

A régi oldalon nem kellett trükközni, kapásból beágyazódott a video is.

ezt teljesen biztosan cáfolom. a régi oldal ha https-t írtál be nem ismerte fel a youtube linket és nem ágyazta be. most annyit rontottál el, hogy a linket formázott html formátumban próbáltad bemásolni. ha pl. a youtube oldalán a share gombból másolod be a szöveget vagy "paste and match style" funkcióval szúrod be, működni fog. mégpedig olyannyira, hogy már miközben beírod megjelenik a videó, el se kell küldeni a postot! ellentétben a régi fórummal. elég advanced, de katyvasz html formázott linkkel ki lehet trükközni, ezt sikerült most neked :)

Szerkesztette A/D
Link to comment
Share on other sites

ezt teljesen biztosan cáfolom. a régi oldal ha https-t írtál be nem ismerte fel a youtube linket és nem ágyazta be. most annyit rontottál el, hogy a linket formázott html formátumban próbáltad bemásolni. ha pl. a youtube oldalán a share gombból másolod be a szöveget vagy "paste and match style" funkcióval szúrod be, működni fog. mégpedig olyannyira, hogy már miközben beírod megjelenik a videó, el se kell küldeni a postot! ellentétben a régi fórummal. elég advanced, de katyvasz html formázott linkkel ki lehet trükközni, ezt sikerült most neked :)

köszi, sikerült megfixálni :)

az viszont érdekes, hogy ctrl-c ctrl-v (yt share linket) nem ágyazza be a videót. ha a yt linket kijelöltem, jobbklikk copy, majd menemszolon jobbklikk paste akkor meg okés.

(a régi oldalnál szerintem sosem használtam a https-t, mindig kitöröltem a s-t :) )

Link to comment
Share on other sites

Nálam sokkal lassabb ez az új Ménemszól, mint a régi.

A kiszolgáló szerver teljesítménye ingadozhat (ahogy az internetkapcsolat sebessége is), de a kód tutira gyorsabb a réginél, optimalizálták az adatbázisát, és a cache funkciói és fényévre vannak. Másképp fogalmazva ugyanabban az időpillanatban a régi oldal lassabb lenne mint a mostani, tuti.

Link to comment
Share on other sites

Egy apró javaslat/kérés az amúgy pöpec apróhoz: ezres csoportosítást lehetne kérni még így utólag a számokhoz (a meghirdetett eszköz áránál) a fejlesztő csókától esetleg? Vagy tőletek, ha tudjátok direktben szerkeszteni a forrást.

Ja és részemről is elismerés a titkárságnak, főleg, hogy a lehetőségekhez mérten igyekeznek figyelembe venni a felhasználók nyűgjét baját. (Persze nyilván nem véletlenül tart ott a bolt ahol, és végeredményben ez is egy valahol (megérdemelten) megtérülő befektetés).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Most pedig Chrome alól.

Mindkét esetben a fenti kódot bemásoltam a szövegbe, ütöttem egy soremelés, és automatikusan beágyazta.

Firefox nincs a gépemen.

Csekkeljétek le a rendszereteket (delete cookies/caches illetve update).

 

Szerkesztette A/D
Link to comment
Share on other sites

Most pedig Chrome alól.

Mindkét esetben a fenti kódot bemásoltam a szövegbe, ütöttem egy soremelés, és automatikusan beágyazta.

Firefox nincs a gépemen.

Csekkeljétek le a rendszereteket (delete cookies/caches illetve update).

 

Köszi!   Valószínűleg verzió gond lesz, én még 10.6-ról próbálkozom(safari,chrome) :)

Otthon megpróbálom majd 10.10-ről.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...