Jump to content
Ménemszól.hu

ÚJ MÉNEMSZÓL


A/D

Recommended Posts

Én azt gondolom, hogy szuper dolog, hogy valaki a saját pénzén, a saját szabadidejéből egy ilyen fórumot bocsát a rendelkezésünkre. Időnként megváltozik, megújul, aztán megszokjuk... később azt tartjuk jónak ami először fikázva volt és az új van fikázva helyette. Szóval én köszönöm hogy van ez a fórum és várom hogy kiforrjon. 

Amivel gondom van, hogy mobil felületen nincs az említett piros gomb az új eseményekről. Illetve mobil eszközön nem lehet "normál" módra váltani...  tableten eddig is a teljes webfelületet használtam, de erre most nem találtam módot. 

Link to comment
Share on other sites

Én azt gondolom, hogy szuper dolog, hogy valaki a saját pénzén, a saját szabadidejéből egy ilyen fórumot bocsát a rendelkezésünkre. Időnként megváltozik, megújul, aztán megszokjuk... később azt tartjuk jónak ami először fikázva volt és az új van fikázva helyette. Szóval én köszönöm hogy van ez a fórum és várom hogy kiforrjon. 

Amivel gondom van, hogy mobil felületen nincs az említett piros gomb az új eseményekről. Illetve mobil eszközön nem lehet "normál" módra váltani...  tableten eddig is a teljes webfelületet használtam, de erre most nem találtam módot. 

Csaba: mobilon az új tartalmak a fenti ötágú csillag ikonra kattintva jelennek meg. De nálam az desktopon sem piros gomb, hanem ötágú csillag és "Új tartalom". 

Vagy ha nem erre gondolsz, akkor melyik piros gombra?

Link to comment
Share on other sites

Csaba: mobilon az új tartalmak a fenti ötágú csillag ikonra kattintva jelennek meg. De nálam az desktopon sem piros gomb, hanem ötágú csillag és "Új tartalom". 

Vagy ha nem erre gondolsz, akkor melyik piros gombra?

Ahha, köszi, az lesz az :)  AD egy New content gombot említett és pirossal volt írva, ezért asszociálhattam pirosnak. De az öt ágú csillag megoldotta. Arra azért nem kattintottam, mert minden más oldalon a csillagot az aktuális tartalom kedvencként történő elmentésére használják a mobilon pedig nincs semmi magyarázat az ikon mellett.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

Jó bizony!! Éppen írni akartam, hogy meg-e lehet oldani az apróhirdetéseknél, hogy látszódjon valami kép is? :)

Jobb oldalt ott vannak a kategóriák is szóval szuper lenne, szerintem!

A blog bejegyzések helyére kellene kerülnie az új témák, új bejegyzések rovatnak! Jobban átlátható a régi forma miatt.

Egyébként pedig tényleg szuper lesz a fórum, emelem kalapom a "titkárnő" előtt :):) Nem kis meló van/lesz benne!!

Szerkesztette steven0718
Link to comment
Share on other sites

Nekem mostmár működik az oldal Safari alatt OSX 10.10 eddig nem tudtam hozzászólást írni csak Firefoxon.

Kicsit szokatlan az oldal de 1-2 hét és olyan mintha évek óta ilyen lenne.

Ha már olyan lelkesen segítetetek, kaptam egy linket, ahol ilyen módon oldották meg az aprót ugyanilyen fórummotorral (ráadásul hangszerek, de olaszul LOL). Nézzük meg, hogy ez jó lenne-e nekünk.

A linken található apróhirdetés szerintem tökéletes! Átláthatóbb mint a mostani topicos megoldás. (Ha nincs ár és nincs kép az olyan "rossz") Hiába van kép a címen belül és ár igy sokkal nehezebb és lassabb végig futni rajta mint képpel és árral. Pl van egy termék mondjuk az ára 130-tól 180-ig terjedhet. Ha tudom hogy 130 felett van alapból meg se nézném. Így viszont mindenképp rá kattintok a hirdetésre. 

 

Elkeztem olvasni a téma elejét és a sok negatív hozzászólás szerintem szörnyű. A ménemszól nem termel pénzt csak viszi Ádámtól. Arról nem is beszélve nem kevés energiát kell egy oldal fenntartására fordítani és IDŐT!!!! Saját céges weboldalam (www.barazutti.hu) egyedül készítettem most tartok jeneleg 50 óra munkánál és még van bőven mit csinálni rajta. 
Mindig lesz 1-2 olyan akinek nem tetszik valamilyen oldal. Jó példa rá az új beszeljukmac.com. Szerintem borzalmas lett.

UI: Szerintem amíg a fentartást Ádám végzi és a szinvonal magas (nincsenek idióta kérdések mint a legtöbb facebook csoportban) addig az oldal 100%-ban tökéletes. 

Link to comment
Share on other sites

Egy másik lehetséges megoldás a gearslutz féle cimkerendszer. ekkor véges számú előre definiált cimkével lehet ellátni a hirdetéseket, és rájuk szűrni. Így néz ki.

Közben megkerestem a szerzőjét a fent említett apróhirdetésnek, megállapodtam vele az árban is (szerény 150 euróért leprogramozza, viszont ez nem egy plugin, hanem az oldal pages nevű moduljának customizálása, tehát kb örökké működne). Ha "szokások rabja" Balázs kollegám áldását adja, akkor mehet a fenti változat, főleg hogy már ketten kifejezték tetszésüket.

Link to comment
Share on other sites

Plusz egy szavazat az "olasz" apróhirdetésre.

Szintén Balázsként, és szintén a szokások rabjaként én is azt kérdezném, mint korábban már páran, hogy vissza lehetne varázsolni az utolsó hozzászólások menüpontot a jobb oldalra? Nem is tudom, hogy mennyi hozzászólás látszódott korábban, talán 5 vagy több? Ha megint lehetne (legalább) ugyanannyi, és ugyanúgy dátummal, mint régen, az jó volna.

Link to comment
Share on other sites

Plusz egy szavazat az "olasz" apróhirdetésre.

Szintén Balázsként, és szintén a szokások rabjaként én is azt kérdezném, mint korábban már páran, hogy vissza lehetne varázsolni az utolsó hozzászólások menüpontot a jobb oldalra? Nem is tudom, hogy mennyi hozzászólás látszódott korábban, talán 5 vagy több? Ha megint lehetne (legalább) ugyanannyi, és ugyanúgy dátummal, mint régen, az jó volna.

most számos jó megoldás van erre a problémára, csak még nem jutottam el odáig. a fordítás nagyon komplex, és alapvető dolgok hiányoznak, pl. hogy regisztráció szükséges a hozzászóláshoz ésatöbbi. 

az oldal amúgy tud csinálni listát az új tartalomról, lásd jobb fenti gomb, ahogy már korábban írtam.

Link to comment
Share on other sites

Bár az apróhirdetések nagyon fontosak, van itt még valami annál is fontosabb: hogy a kérdések precízen legyenek megválaszolva.

Na, az új Ménemszól ebben a témában óriásit lép előre. A kérdésekből mazsoláz a rendszer, lehet kérni a megválaszolt kérdéseket, a megválaszolatlanokat, és rendezni összevissza. Érdemes megnézni hogy...

 

Link to comment
Share on other sites

nemtom volt-e már ez a javaslat, elnézést, ha duplázás:

tökjó, hogy kint van jól látható helyen az utolsó 5 poszt, viszont ebből a legtöbbször 3-4 is apróhírdetés. az megoldható lenne, hogy az aprók ne kerüljenek be hot topicnak?

Link to comment
Share on other sites

nemtom volt-e már ez a javaslat, elnézést, ha duplázás:

tökjó, hogy kint van jól látható helyen az utolsó 5 poszt, viszont ebből a legtöbbször 3-4 is apróhírdetés. az megoldható lenne, hogy az aprók ne kerüljenek be hot topicnak?

Hello Str! A srácok megszavaztak egy új apróhirdetést, amit épp fejlesztünk. Ezt látod Loop hozzászólásában is lentebb.

Ha ez fog működni apróként, akkor a hírdetések már nem fognak összekeveredni a hozzászólásokkal!

Ez az új aprohirdetés ne használd kurva jó lesz!
Chat megszünt? 
 

Köszönjük, mindenki megszavazta, úgyhogy épp fejlesztjük. Jelenleg a hostingosokkal kardozok hogy rakjanak be pár SQL hívást, ha végre átvágjuk a bürökrácia burkát, akkor kb készen is vagyunk. Remélem végül belemennek.

Chat: leszedtem mert úgy láttam nemigen használják. Rakjam vissza? Fájni nem fáj, csak most a főmenül túl van zsúfolva a két apróval.

 

Link to comment
Share on other sites

Tényleg kezd "összeállni" a dolog bár a valaha jobb oldalt helyet foglaló "új hozzászólások" nincs előnyös helyen. Jobb oldalt jobb volt, átláthatóbb volt és tényleg abban nincs keresnivalója az apróhirdetéseknek. Egyébként klassz lesz!

Ne felejtsük azt el, hogy az oldal "ideális" használata most más mint korábban. Ez túl összetett ahhoz, hogy leírjam részletesen, de erről talán annyit mondanék, hogy más fórumokon nem véletlen nem volt ilyen funkció.

A szokás nagy úr, ahogy mondják. Pl. volt, aki képtelen volt megszokni, hogy a régi absolute.hu fórumon - és ez ellentétes volt a világ összes bevett szokásával - a legfrissebb hozzászólás jelent meg a témában ELSŐNEK. Én találtam ki, az emberek megszokták : én már csak tudom, hogy hülyeség, és átgondolatlanság miatt lett olyan :)  És mégis, volt aki körömszakadtáig ragaszkodott hozzá, hogy de az úgy volt jó :)

most főleg KÉRDESEK vannak a fórumon, nem annyira témák. ha pedig megválaszolandó kérdés van, abban a régi fórum nem volt jó, most nagyon könnyen tudod listázni mely kérdésekre nincs válasz. hogy csak egy példát említsek.

Mutatok egy példát: ha érdekel valami téma, odamész és rögtön látod mi újság. Például.

Rögtön mutatja a népszerű kérdéseket és a megválaszolásra váró kérdéseket.  

A másik gomb, ami nagyon jó az a lista az új tartalomból gomb legfelül. Persze az majd akkor fog jól működni, ha végre az aprók kikerülnek a fórumtartalmakból.

Hogy az új tartalom listája meg most jobb oldalt van vagy bal oldalt..hidd el nekem, az már tényleg nagyon csak szokás kérdése :)

Röviden: néha az előre arra van, hogy változtatni kell pár bevett szokásunkon...

Szerkesztette A/D
Link to comment
Share on other sites

Du. nem engedett szöveget beírni, most viszont enged (3:30 AM) ahhoz a posthoz amit 7 órája küldtem. (érdekes!)
Ellenben a cpu pörgött mint a disznó és a ram is fogyott rendesen az oldal betöltésekor + akadt az oldal rendesen.
Alfa-beta verziók... vajon mikor lesz jó?

De!
Hogy hogy kell itt idézni ezek után, azt csak a gépmester tudja! Mindenesetre megoldom így:

AD: "ez ellentétes volt a világ összes bevett szokásával - a legfrissebb hozzászólás jelent meg a témában ELSŐNEK....
Én találtam ki..."

Gondolom a Prohardvert nem ismered ezek szerint, ahol ez már 1000 éve működik, s választható oldalanként hány posttal és milyen kronológiában jöjjenek a topicokban a hsz-ek? Sőt, olyan van, hogy [téma.../friss.html] link, ami pont ilyenekre hívatott. Szóval ahol adtak arra hogy egy tisztességes fórumot fejlesszenek, ami működik, az úgy néz ki mint ott szvsz. És a hitspacehez képest csak mezítlábas pc-buherátorokból, mobilosokból nőtte ki magát az oldal, ill. az azóta lapcsaláddá bővült webkolóniájuk. De hozhattam volna más, fiatalabb startup oldalt is példának. Ez így sajna nagyon nyögve nyelős, mint ha most akarna felfutni a bolt, kb. mint ha egy már bejáratott, de frissen felújított first-class szállodában nem működnének a csapok és a liftek. :(

Szerkesztette DeMarco
(ez itt egy bug volt...) :)
Link to comment
Share on other sites

Javaslom, hogy az apróhirdetés létrehozásának oldalán a "Cím" mezőt módosítsátok valami olyasmire, hogy "Tárgy", mert egy-két öööö ..... felhasználó úgy értelmezi most, hogy az a lakcímre avagy az eladni kívánt tárgy helyének a címére vonatkozik, így bekerül néhány olyan hirdetés, aminek az a címe, hogy "Budapest", vagy "Nagykálló, Keresztesi utca 1." stb. 

Link to comment
Share on other sites

Az új témáról szóló levél kicsit érdekes. Mert az első sor, hogy "valaki hozzászólt ehhez a kérdéshez...". Ahelyett, hogy kiírta volna, hogy létrehozott valaki egy kérdést.
De nem is ez az érdekesebb, hanem a nagy kék gomb alul, amivel a témát lehet megnyitni, annak a felirata: "Go to this Új téma". Mint ha abban a pillanatban, amikor a levelet küldi, még nem lenne bejegyezve az új kérdés címe. Ez nekem programozási hibának tűnik, nem tudom, hogy ezen tudtok-e javítani vagy esetleg időközben javításra került-e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...