Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 7 el megy a hang!


PéterLászló

Kérdés

Adott egy Cubase 7 Elements+Audio technica at2020+Focusrite Scarlett Solo külső hangkártya! Minden kapcsolódik minden működik egyetlen problémám van,mégpedig az hogy a Cubaseben egy idő után el megy a hang! Van hogy 5 perc van hogy 10 perc után..a beállitások megmaradnak de hang kifelé és befelé is el megy..aztan újra indítom a Cubaset és újra 5-10 percig jól működik! Valakinek van ötlete? köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Adott egy Cubase 7 Elements+Audio technica at2020+Focusrite Scarlett Solo külső hangkártya! Minden kapcsolódik minden működik egyetlen problémám van,mégpedig az hogy a Cubaseben egy idő után el megy a hang! Van hogy 5 perc van hogy 10 perc után..a beállitások megmaradnak de hang kifelé és befelé is el megy..aztan újra indítom a Cubaset és újra 5-10 percig jól működik! Valakinek van ötlete? köszönöm!

Pár kérdés: csak a cubaseben csinálja ezt, vagy ha elmegy akkor máshol sincs hang (rendszer hangok, winamp, stb.)? Ha elmegy a hang, a Scarlet világit vagy villog? Tápról megy a Scarlet vagy USB-ről? Windows 8-at használsz?

Egyik barátom vett nem régen egy Scarlet Solo-t és nála is volt egy hasonló jelenség, miszerint random elment a hang, de egy sima winamp közben. Scarlet világított de nem reagált. Nála egyszerűen az volt a probléma, hogy egy USB hősszabitón keresztül volt összekötve a géppel, ugye táp híján azon kapta a tápot és random szerűen a windows 8 kidobta. Eleinte USB kihúz-bedug és megjavult, aztán kivette az USB hosszabbítót a rendszerből és azóta jó. De pl ugyan ezt produkálta ha hibernálta magát a rendszer.

Link to comment
Share on other sites

Pár kérdés: csak a cubaseben csinálja ezt, vagy ha elmegy akkor máshol sincs hang (rendszer hangok, winamp, stb.)? Ha elmegy a hang, a Scarlet világit vagy villog? Tápról megy a Scarlet vagy USB-ről? Windows 8-at használsz?

Egyik barátom vett nem régen egy Scarlet Solo-t és nála is volt egy hasonló jelenség, miszerint random elment a hang, de egy sima winamp közben. Scarlet világított de nem reagált. Nála egyszerűen az volt a probléma, hogy egy USB hősszabitón keresztül volt összekötve a géppel, ugye táp híján azon kapta a tápot és random szerűen a windows 8 kidobta. Eleinte USB kihúz-bedug és megjavult, aztán kivette az USB hosszabbítót a rendszerből és azóta jó. De pl ugyan ezt produkálta ha hibernálta magát a rendszer.

Van hogy nekem is el megy a hang egy szimpla winamp közben,és igen nekem is világit tovább a scarlett solo! Usb-ről megy és Win 7 rendszeren!  És nem hosszabitoval van összekötve! 

Link to comment
Share on other sites

Izgalmas életed lehet azt figyeled hogy itt ki ír helyesen és ki nem :D Köszönd meg magadnak hogy milyen szép okos gyerek lettél és ezt le tudtad ide írni :D Ahelyett hogy segítenél inkább te kutya ;) 

Akkor meg is adtad a választ a másik kérdésre, ami felmerült bennem: tehát cigány vagy. Gratulálok hozzá, sajnos az gyógyíthatatlan.

Link to comment
Share on other sites

Akkor meg is adtad a választ a másik kérdésre, ami felmerült bennem: tehát cigány vagy. Gratulálok hozzá, sajnos az gyógyíthatatlan.

Ne haragudj amiért bunkón válaszoltam,de nem értem....ha nem segíteni akarsz akkor miért kezdesz el itt oktatni! Képzeld nem vagyok cigány,de nem értem mi gáz lenne azzal ha az lennék :) Kérdeztem valamit normálisan és a legnagyobb probléma legyen az hogy az igekötőt rosszul használtam! Én telefonon írok ráadásul útközben szóval nagyon nem érdekel mit írok helyesen és mit nem! Szép napot :)   

Link to comment
Share on other sites

Off:

A helytelen írás engem is zavar, de már szóvá sem teszem, mert bizony a többség nem ír helyesen és megsértődik, ha valaki felhánytorgatja.

Az igénytelenségre hivatkozni, meg ("Ugyan már, kit érdekel?!") egyenesen dühítő, de igaza van, mert a többséget tényleg nem érdekli!

Itt vicces, hogy a nevét pedig egybeírja.

Ez általános jelenség (tehát nem a témaindítót pécéztem ki), a romló helyesírás engem is érint, főleg itt külföldön, de senki nem javít ki. :-( :-)

Ilyen aspektusban ill. öncélúan a cigányozás (és a hozzátartozó stílus) is zavar!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...