Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio Apollo Twin USB, Windows támogatással!


madhead

Recommended Posts

6-8 év támogatás:

El Capitan will work these Macs running OS X Snow Leopard or later:

iMac (Mid 2007 or newer)
MacBook (Late 2008 Aluminum, or Early 2009 or newer)
MacBook Pro (Mid/Late 2007 or newer)
MacBook Air (Late 2008 or newer)
Mac mini (Early 2009 or newer)
Mac Pro (Early 2008 or newer)

Ha 2015-ből kivonom az évszámokat 6, 7 ill. 8 évet kapok. (????)

A PC-t / Macet használók 90%-ának tökéletesen elég lenne a "korlátozott szutyok" (Pages, Numbers, Keynote), mert nem készítenek annyira szofisztikált dokumentumokat. Persze mégis mindenki az Office "Enterprise Full Extra All In" verziót használja, pedig a legblikkfangosabb dolog, amit kihasznál belőle, az a "sorkizárt bekezdés". 

Azért ha lehet, én a saját szememnek, saját tapasztalataimnak jobban hiszek, mint másoknak. Ettől még persze lehet, hogy mások úgy tapasztalják, hogy a Mac ugyanolyan szar, mint a PC-k, PC-notebookok. Viszont az  biztos, hogy Macnél még soha nem tapasztaltam olyat, mint egy Asus notebook esetén, aminek szarul volt megírva az energiagazdálokdásért felelős szoftvere, és gyakorlatilag 3 hónap alatt kinyírta az akksit, mert - rejtélyes, hogy milyen okból - folyamatosan ki-bekapcsolgatta a töltést. (Természetesen akku csere, program pedig - miután rájöttem, hogy az a szar - uninstall. Gyári, az adott notebookhoz sepciálisan kifejlesztett szoftver volt, nem third-party!!!) Ilyesmit sem tapasztaltam Macnél. (Tudom, tudom, egyesek szerint az Asus szar. No de mások szerint meg a HP, megint mások szerint az Acer, aztán van olyan is, aki szerint meg a Dell... Akkor most mi van?)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
1 órája írta Hegedüs Ferenc:

Sziasztok!

Mit gondoltok, felveszi a versenyt egy PCI kártya (emu 1212) alacsony latency-ével? Attól tartok, hogy egy nagyobb projektnél, ami most 8ms-al tökéletesen fut a jelenlegi PCI kártyámmal, ott el fog vérezni a Twin... USB3 ide vagy oda. Nem szeretnék 10ms fölé menni semmiképp.

Biztos lehetsz benne, hogy nem. Már az USB 2.0-ás Focusrite Forte is jobb volt, mint a 1820m (1212m+külső dock). 3ms stabil!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3 March 2016 at 14:36 írta Hegedüs Ferenc:

Sziasztok!

Mit gondoltok, felveszi a versenyt egy PCI kártya (emu 1212) alacsony latency-ével? Attól tartok, hogy egy nagyobb projektnél, ami most 8ms-al tökéletesen fut a jelenlegi PCI kártyámmal, ott el fog vérezni a Twin... USB3 ide vagy oda. Nem szeretnék 10ms fölé menni semmiképp.

 

szerintem nem érted, hogy a 10ms az ROUNDTRIP latency. A roundtrip nem érinti a virtuális hangszereket. Az annak a fele.

az Apollo USB-3as viszont a buffermérettől függetlenül 3ms alatt fog kerülni. ezt tudja az EMU is, de csak az alap pluginjeivel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...