Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

A Nord  Drum 2-es szerintem remek hangszer, amolyan underground cucc, ami viszonylag kevés online figyelmet kap, nem túl sok demót lehet róla találni. A dobszintit az iPad Mini 2-esemről hajtom meg, erdenedően a Clavia saját fejlesztésű szekvenszer app-jával, a Nord Beat-tel dolgoztam de a közelmúltban megjelent, az Olympia Noise Co. által készített Patterning nevű, sample-alapú dobgép/szekvenszer/MIDI kontroller teljesen újraszabta a lehetőségeket és számomra legalábbis feleslegessé tette a többi iOS-dobgépet. 8 sávos, sávonként 2-64 lépés  között tetszőlegesen, akár páratlan értékre egyesével állítható, a köralakban elrendezett sávok szó szerint forgathatók előre beállított módon, ezáltal az adott track note-jai időről-időre "arrébb mennek" és így még komplexebbé teszik a groove-okat. Egy csomó dobkészlet van beépítve de saját mintákat is lehet importálni és custom kiteket építeni belőlük.

Az alábbi linken elérhető demóban a Patterning app-pal hajtottam meg a Nord Drum 2-est, de nem csak az szól, mivel kb.a track első harmadánál a Patterning saját hangja is megérkezik, persze szinkronban a Nord-dal. Egyéb részletek a track leírásában olvashatók.

Szerkesztette jooga1972

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Jónak tűnik, én is kipróbálnám, bár már túladtam az ipaden, és előtte én is a nord beatet használtam. Most viszont, hogy a beatstep-ben van drum sequencer, teljesen kielégíti az igényemet ez a megoldás. Nagyon jó a nord drum, nagyon sokoldalú.

Szerkesztette Mada

Hozzászólás megosztása

• 0

Jónak tűnik, én is kipróbálnám, bár már túladtam az ipaden, és előtte én is a nord beatet használtam. Most viszont, hogy a beatstep-ben van drum sequencer, teljesen kielégíti az igényemet ez a megoldás. Nagyon jó a nord drum, nagyon sokoldalú.

A Beatstep Pro-t használod? Ha igen MIDI-n  vagy gate out-on keresztül hajtod róla a Nordot? Szívesen kipróbálnék én is hardver szekvenszert, bár a Patterning olyan sokodalú, illetve az iPad eleve a setup része, hogy igazából nincs szükségem újabb eszközre. De a Beatstep Pro-n gondolkodtam elég sokat...

Szerkesztette jooga1972

Hozzászólás megosztása

• 0

A Beatstep Pro-t használod? Ha igen MIDI-n  vagy gate out-on keresztül hajtod róla a Nordot? Szívesen kipróbálnék én is hardver szekvenszert, bár a Patterning olyan sokodalú, illetve az iPad eleve a setup része, hogy igazából nincs szükségem újabb eszközre. De a Beatstep Pro-n gondolkodtam elég sokat...

Gate out-on külön - külön a 6 csatornát. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Marha jó! :) Kíváncsi lennék a technikai háttérre, felhasznált szoftokra, vasakra :)

Köszönöm. :)  Ezen a tracken a Nord Drum 2, a microGranny granular sampler és a Teenage Engineering OP-1 szinti szól. Egy menetben büytköltem össze tegnap éjszaka, eredetileg a legújabb effekt-boxot akartam csak tesztelgetni, de aztán megint egy ilyen valami lett belőle. A Nord egyik csatornáján dolgozott 5 effektpedál, a másik tisztán ment a mixbe. A pedálok: Red Panda Particle granular delay/pitch shifter, EWR Ugly Face LFO fuzz, EWR Horde of the Rings ringmod/reverb (ez a legújabb szerzemény), EWR stereo booster, Strymon Dig double delay. A microGranny-ra egy faék egyszerűségű analóg delayt raktam, az OP1 pedig a saját digitális effektjeivel szólalt meg. Minden hangszert élőben rögzítettem külön sávokra Reason 8.3-ban.  Ezúttal semmi VST (bár már amúgy sem nagyon használom másra a DAW-t, csak a sávok rögzítésére és automatizálásra, néha egy-egy effekt azért befigyel...), csak egy default master van rajta. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi! Hát ez elég impozáns. Azt hittem földi ésszel átlátható lesz, de ez egy nagyon húzós kombináció :)

Az OP-1 azthiszem egész életemben csak "álomszinti" marad :)

Hozzászólás megosztása

• 0

A Nord Drum-ot mindig nézegettem, az 1-es már egész baráti áron beszerezhető használtan, de mindig lebeszéltem magam, hogy "billentyűs vagyok, minek nekem egy 4 hangos dobgép?". De hallgatva ezeket az alkotásokat, egyre inkább tudatosul bennem, hogy nagy hiányosságaim vannak perkusszív hangokból. Egész pályafutásom alatt preset dobszettekkel dolgoztam és lapos, uncsi. Az iPad-re már korábban beszereztem az iMPC-t, gondoltam majd azzal csinálok jó kis sample dobokat, ritmusokat, de ahhoz ugye minták, kreativitás és rengeteg szabadidő kell. Viszont egy ilyen Nord Drum-ból saját hangokat tud az ember generálni, nem kell mintát keresgélni, válogatni, felvenni, vagdosni, PC-n menedzselni, majd felszerkeszteni a megfelelő helyekre. Már vágom hogy mitől olyan frankó… meg persze a brutál hangjától.

Nord Drum-ra most nem fussa, de jobban utánagondolva az iPad-en ott van hasonló megfejtésnek a Waldorf Attack. Azt próbáltad már?

Hozzászólás megosztása

• 0

A Nord Drum-ot mindig nézegettem, az 1-es már egész baráti áron beszerezhető használtan, de mindig lebeszéltem magam, hogy "billentyűs vagyok, minek nekem egy 4 hangos dobgép?". De hallgatva ezeket az alkotásokat, egyre inkább tudatosul bennem, hogy nagy hiányosságaim vannak perkusszív hangokból. Egész pályafutásom alatt preset dobszettekkel dolgoztam és lapos, uncsi. Az iPad-re már korábban beszereztem az iMPC-t, gondoltam majd azzal csinálok jó kis sample dobokat, ritmusokat, de ahhoz ugye minták, kreativitás és rengeteg szabadidő kell. Viszont egy ilyen Nord Drum-ból saját hangokat tud az ember generálni, nem kell mintát keresgélni, válogatni, felvenni, vagdosni, PC-n menedzselni, majd felszerkeszteni a megfelelő helyekre. Már vágom hogy mitől olyan frankó… meg persze a brutál hangjától.

Nord Drum-ra most nem fussa, de jobban utánagondolva az iPad-en ott van hasonló megfejtésnek a Waldorf Attack. Azt próbáltad már?

Waldorf Attack még nincs meg, na de majd....  Ha érdekel, tudok egy Nord Drum 1-est nagyon jó áron. Enyém volt, most a haveromé. Ha van vmid, amivel meghajtod (iPad + vmi MIDI/USB/iOS hub, pl. iConnectMIDI vagy Kenton USB hub kell hozzá.... vagy vmi egyszerű szekvenszer...), akkor remek dolgokat lehet kikeverni belőle, még a négy hang és a mono out sem csapja agyon az élményt. Írj rám itt a menemszolon ha érdekes lehet, megdumáljuk. 

Hozzászólás megosztása