Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Genelec 8030+szub(?)


Hobkins

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 perce írta Thomas Smith:

Oh rendben. Engem is erdekelne egy jo sub ebben az arkategoriaban. kerlek ha tudsz majd valami infot kesobb ird meg nekem:)

sok szerencset.

Köszi!

De amint látod, nem tolonganak a válaszok :) Látni fogod úgyis, ha lesz valami jó. Feltéve, ha követed a témát :)
Anno EMU PS12 volt a császár, de olyat nehéz kifogni, és többségének az erősítője meghibásodott már, vagy meg fog. A szervizelése meg...az olyan kutya vacsorája lámpa oltás után. Legjobb információim szerint. De egyébként (SZVSZ), biztosan lenne vállalkozó szellemű DIY-os, vagy hozzáértő szakember valahol, aki megjavítaná. 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta Thomas Smith:

Mackie MR10 mk3-on kívül. Miert nem szeretned a mackie-t?

Szeretem a Mackie-t. Első, viszonylag normális monitorom Mackie MR5 mk1 volt. Valami más alternatívára gondoltam, mert azt ismerem. Gondoltam, valaki hátha tud valamit, ami jó lehet még ezen kívül és árban kedvező. Pl. a Presonusokat nem ismerem, a KRK-t sem. Ezekről, és más hasonló árkategóriában lévő szubokról várnék véleményt, javaslatot, bármit, akármit :)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen!

A magason nagyot néztem :D De így már értem. A 120 Hz kiemelés jól látszik és az is hogy 70-50Hz alatt már csökken rendesen (már ha jól olvasom a grafikont). Na én pontosan emiatt gondolkodom szubon. Valakinek ötlet, hogy ha már szub, akkor miféle? Mackie MR10 mk3-on kívül. Genelec 7050b teljesen kilőve.

Link to comment
Share on other sites

Nem találtam meg a régi méréseket, csináltam újat.

Egy kis magyarázat: a szobám egyszerre zeng és csillapított. Ezt konkrétan úgy képzeld el hogy ha a hangfal mellett tapsolok, akkor nincs zengés, viszont ha a fejem fölött, akkor olyan mintha direkt effektezve lenne :) Szerintem ez azért van, mert van a plafontól egy 80cm-es sáv ahol teljesen csupasz falfelületek néznek egymással farkasszemet (régen volt itt is szivacs, de a klíma szereléskor levettem őket és lehet hogy hiba volt nem visszarakni).
A magas beszakadását én ennek  a zengésnek tulajdonítom, bár zenében, fülre nem hallani. Mondjuk a zengést sem, úgyhogy valószínűleg már csak simán hozzászoktam a rossz akusztikához.

 

spl.jpg

waterfall.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mintha olvastam volna régebben valahol külföldi fórumokon, hogy vannak akiknek kell hozzá a sub. Én égető szükségét eddig nem éreztem, de az nem jelenti azt, hogy nem kellhet hozzá.

Nekem még csak pár hónapja van meg. Eleinte én sem éreztem, hogy kellene pláne, ha olyan helyről hallgatom. Nyilván az én szobám sem alkalmas, de nincs más megoldás, itt kell megoldanom mindent amit csak tudok. 3mX4m-es szoba és a 4m-es oldalon vannak a Genelec-ek. Nem a legjobb elhelyezés de máshova nem tudom rakni. 1-2 lábdobbal és basszusgitárral bajban vagyok néha.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ! Mekkora a szobád? (én néha érzem, hogy kellene sajnos :( )

Kicsi, viszonylag közel is vannak a falak. Van rajta akusztikai szivacs, de szerintem messze nem ideális a hely. Amúgy nagyon elégedett vagyok a 8030-al. 5 éve használom, és eszemben sincs lecserélni. Ez idő alatt jól ki is ismertem a hangját.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!  Én eddig nem éreztem, hogy nagy szükségem lenne külön szubra a 8030 mellé.

Azt nem mondom, hogy ideális a szobám akusztikai helyzete, de úgy érzem, hogy nekem elég az a mély mennyiség, amit ad, és szépen teszi.

Bár egyszer meghallgatnám egy külön szubbal is.

Köszönöm a választ! Mekkora a szobád? (én néha érzem, hogy kellene sajnos :( )

Link to comment
Share on other sites

Üdv!  Én eddig nem éreztem, hogy nagy szükségem lenne külön szubra a 8030 mellé.

Azt nem mondom, hogy ideális a szobám akusztikai helyzete, de úgy érzem, hogy nekem elég az a mély mennyiség, amit ad, és szépen teszi.

Bár egyszer meghallgatnám egy külön szubbal is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...