Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

EMU1212 ASIO + DAW + Groovebox Help!!


Arnoux

Kérdés

Üdv,

Szerintem sokak számár egyszerű lehet a kérdés, sajnos én mégsem vagyok képben. Szükségem lenne egy konkrét beállításra, esetleg a "lényeg" megértésére, hogy elvégezzem a megfelelő beállításokat! Igyekszem röviden...

EMU1212 PCI - vonalkimenet két hangfalon ok. vonalbemenetre egy groovebox ez is rendben szól a hangkártyán keresztül.

A DAW elindításakor (AbletonLive - Asio) ugyanúgy szól, tudom is rögzíteni, ha lenémítom a kimenő jelet a felvételre szánt Ableton csatornán. Igaz kell rá Trim/Gain rendesen.

Szóval a problémám az, hogy a DAW nem csak a külső forrást veszi fel, hanem önmagát is ami szól. Ha viszont mute-olom a hangkártya szoftverén a z inputot, akkor a daw nem rögzíti a külső jelet, bár a belső project egyéb hangjait továbbra is resamplingeli.

Settings problem.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nem kell kihúzni a 0202 társkártyádat, nem lesz semmi baja, hogyha mind a kettő be van dugva, mert a szoftver automatikusan letiltja, ha rádugod a dockot helyette. Még akkor is, ha közben be van kapcsolva a gép ("hot-swappable"). Viszont új session-t kell nyitni neki majd a PatchMix-ben, hisz új csatornák jelennek meg (a régiek meg letiltódnak pirossal). Szerintem csak azért halkabb, mert a +4/-10dB jelszintbeállítás eltérő. Azt állítsd át (a "Session Settings"-ben az "I/O" lapon)!

Link to comment
Share on other sites

Nincsen többféle. A 1820(M) neve "hivatalosan" az AudioDock(M), a 1616(M) pedig a MicroDock(M). És mindkettőből van kétféle, az "M"-es és az "M" nélküli változat (utóbbiban gyengébb minőségű konverterekkel, de más különbség nincs). Ezeket még anno külön termékként is meg lehetett venni (csak a dockot magában, a kártyák nélkül, bővítési céllal - én is így vettem a magamét).

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015. 11. 23. írta Isten Nyila:

1820M, de az se hozzáférhető most sajna. (Az otthon van, én külföldön...) Elvileg a manualban benne van, hogy milyen paraméterekkel bíró táp kellene hozzá (ha nem az eredeti van). A vonali ki- és bemeneteket is próbáld ki, mert hátha csak a füleskimeneted ment tönkre. Az EDI kábelt sem mindegy, mivel helyettesíted, legalább egy minőségi Cat6 osztályú (Gigabit) Ethernet kábel kell, és nyilván előnyös, ha minél rövidebb. Na és egyenes (patch), azaz nehogy véletlen egy crosslink típusú legyen... (Bár valószínűleg úgy meg se szólalna.) Más ötletem nincs.

Azt hiszem nem mondtam el mindent...még ezt röviden vázolnám...hátha esetleg itt lehet a hiba :)

Szóval van egy EMU 1212M PCIe szettem. (EMU1010 alapkártya + EMU 0202társkártya)

Amit vásároltam az egy EMU 1616M dock, viszont ez egy PCMCIA káryával volt használva.

Lehetséges vajon az hogy a 1616M dock + PCMCIA kombónál maga a dock nem ugyanaz mint a PCIE verziónál? Ezért produkálna negyed hangerőt az én PCIE 1010 alapkáryámmal?

Hogy továbbmenjek lehet, hogy a 1616M PCIE - hez tartozó 1010 alapkártya nem egyezik meg a 1212M PCIEhez tartozó 1010-zel sem?

Mivel, hogy a dockom PCMCIA-os még arra gondoltam, hogy elhozom azt is és megnézem vmi átalakítóval, hogy azzal esetleg mit produkál....

 

Link to comment
Share on other sites

1820M, de az se hozzáférhető most sajna. (Az otthon van, én külföldön...) Elvileg a manualban benne van, hogy milyen paraméterekkel bíró táp kellene hozzá (ha nem az eredeti van). A vonali ki- és bemeneteket is próbáld ki, mert hátha csak a füleskimeneted ment tönkre. Az EDI kábelt sem mindegy, mivel helyettesíted, legalább egy minőségi Cat6 osztályú (Gigabit) Ethernet kábel kell, és nyilván előnyös, ha minél rövidebb. Na és egyenes (patch), azaz nehogy véletlen egy crosslink típusú legyen... (Bár valószínűleg úgy meg se szólalna.) Más ötletem nincs.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Isten Nyila:

Nem kell kihúzni a 0202 társkártyádat, nem lesz semmi baja, hogyha mind a kettő be van dugva, mert a szoftver automatikusan letiltja, ha rádugod a dockot helyette. Még akkor is, ha közben be van kapcsolva a gép ("hot-swappable"). Viszont új session-t kell nyitni neki majd a PatchMix-ben, hisz új csatornák jelennek meg (a régiek meg letiltódnak pirossal). Szerintem csak azért halkabb, mert a +4/-10dB jelszintbeállítás eltérő. Azt állítsd át (a "Session Settings"-ben az "I/O" lapon)!

Köszi, valóban rajta lehet hagyni, lecsekkoltam....Igaz új routing kell de a kimenő jelen ugyanannyit mutat. A +4db-re átállítottam, és így van még mindig az a bizonyos negyed(harmad) hangerő.  De valószínű a probléma kicsit nagyobb, mert most is ha bekapcsolom minden led kigyullad rajta...

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta karnold:

Köszi, valóban rajta lehet hagyni, lecsekkoltam....Igaz új routing kell de a kimenő jelen ugyanannyit mutat. A +4db-re átállítottam, és így van még mindig az a bizonyos negyed(harmad) hangerő.  De valószínű a probléma kicsit nagyobb, mert most is ha bekapcsolom minden led kigyullad rajta...Írtam az EMU supportnak is. Nem tudom, hogy működik e még a segítség náluk...

Ami fontos még, hogy a 1010 kártya milyen verzió. Ha van rajta egy FireWire port is, akkor az a régi (v1), ahhoz elviekben csak a 1820M dock passzolhat (de gyakorlatban nem próbálta ki még senki sem a másikkal). Ha nincsen rajta FW, akkor az az újabb (v2), ami már a 1616M-mel megy.

A régi dock még belső tápos volt, az újnak pedig saját külső tápegysége van. Tehát az is lehet, hogy a tápegysége rossz, és nem kap elég áramot.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta Isten Nyila:

Nem kell kihúzni a 0202 társkártyádat, nem lesz semmi baja, hogyha mind a kettő be van dugva, mert a szoftver automatikusan letiltja, ha rádugod a dockot helyette. Még akkor is, ha közben be van kapcsolva a gép ("hot-swappable"). Viszont új session-t kell nyitni neki majd a PatchMix-ben, hisz új csatornák jelennek meg (a régiek meg letiltódnak pirossal). Szerintem csak azért halkabb, mert a +4/-10dB jelszintbeállítás eltérő. Azt állítsd át (a "Session Settings"-ben az "I/O" lapon)!

Köszi, valóban rajta lehet hagyni, lecsekkoltam....Igaz új routing kell de a kimenő jelen ugyanannyit mutat. A +4db-re átállítottam, és így van még mindig az a bizonyos negyed(harmad) hangerő.  De valószínű a probléma kicsit nagyobb, mert most is ha bekapcsolom minden led kigyullad rajta...Írtam az EMU supportnak is. Nem tudom, hogy működik e még a segítség náluk...

Link to comment
Share on other sites

Az az igazság, hogy nagy izgalmamban rádugtam az ethernet kártyára elsőre, szóval nem tudom, hogy anélkül milyen lett volna a szitu :)

De visszadugtam a 1616m dockból a 0202 társkártyára és a hangerő kb négyszeres, hozza amit kell, úgy hogy a szoftveres DSP mixerhez hozzá sem nyúltam, szóval alapból ugyanazt a hangerőt kellett volna produkálnia. A setup le is van egyszerűsítve nehogy valahol máshol legyen a hiba. PC-EMU-Monitor...semmi több.

Szóval a szoftver nem valószínű, microdock led világít rajta. Még annyi, hogy nem volt hozzá EDI kábel, de mint utánajártam helyettesíthető bármilyen hálózati kábellel. A hitspace-ben van EMU kábel, ami végülis kb ugyanaz, nem hiszem hogy az lenne gond...

Szóval lehet, hogy odavágtam neki...:( De még azért nem festeném az ördögöt a falra :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta karnold:

Hey All!

Pár hónap elteltével egy kis változtatást kéne kieszközölnöm, ugyanis a vásároltam az EMU 1010 alapkártyához egy 1616M-et. Mint utánajártam ez azzal jár hogy a 1212 daughter kártyát (2IN 2OUT, ADAT) ki kell iktatni. Helyébe lép be a 1616M az EDI hálózati kábellel összekötve.

Tisztában voltam vele, hogy véletlenül se dugjam be a számítógép Ethernet bemenetébe (lévény ugyanolyan csatlakozás), ennek ellenére sikerült, bár nem hinném, hogy a probléma ebből adódik.

Szóval a problémám az, hogy a PatchMix alapján ugyanúgy 0-ra van állítva minden és kb negyede hangerőt produkál a 1616m, ahhoz képest, 0202 daughter kártyával szemben.

Valaki tipp?

Ne legyél benne biztos, hogy nem emiatt van. Előtte minden jól működött vagy már az első összekötésnél ez a hiba? A 1616m, ha  jól tudom csak a PCIE csatolós 1010 kártyával működik, a régebbi sima PCI-os kártyához a 1820,1820m dock-ok passzolnak. A dock kijelzői normálisan működnek? Más egyéb észrevétel?

Link to comment
Share on other sites

Hey All!

Pár hónap elteltével egy kis változtatást kéne kieszközölnöm, ugyanis a vásároltam az EMU 1010 alapkártyához egy 1616M-et. Mint utánajártam ez azzal jár hogy a 1212 daughter kártyát (2IN 2OUT, ADAT) ki kell iktatni. Helyébe lép be a 1616M az EDI hálózati kábellel összekötve.

Tisztában voltam vele, hogy véletlenül se dugjam be a számítógép Ethernet bemenetébe (lévény ugyanolyan csatlakozás), ennek ellenére sikerült, bár nem hinném, hogy a probléma ebből adódik.

Szóval a problémám az, hogy a PatchMix alapján ugyanúgy 0-ra van állítva minden és kb negyede hangerőt produkál a 1616m, ahhoz képest, 0202 daughter kártyával szemben.

Valaki tipp?

Link to comment
Share on other sites

Erre is van megoldás tuti, hirtelen erre csak annyit tudok lépni, hogy kihúzod a vezetéket a grooveboxból, és a jack végét fogdosod, hol egyiket, hol a másikat(de ne érj testhez, mert nem lesz jeled), miközben megy a felvétel, visszajátszásnál hallani fogod, hoyg stereo vagy sem. Nagyon bagatel, de eddig ez jutott eszembe :D.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm, úgy néz ki működik. Nem rögzíti a belső hangokat miközben veszi a külső forrást. Ezt úgy látszik az ASIO 31/32 csatorna csinálja. Lehet ez külön így van alapból.

Mostmár csak annyi a kérdés hogy a Patchen van egy I/O card L és egy I/O card R csatorna. Az egyikre beállítottam az ASIO 1/2-t a másikra a 3/4-et. Az abletonban viszont mint a képen is látszik ki lehet választani 1/2-t vagy 3/4-et ....stb. Szóval az lenne a kérdés, hogy a jel amit felveszek a ha DAWban az Stereo, úgy hogy ASIO 1/2ből fogadja jelet? Mert a Patch elvileg 2 mono csatin küldi a jelet nem? Kép alapján talán érthetőbb leszek :)

 

Settings problem 2.png

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szívesen!

Még azt is megpróblhatod, hogy adsz a patchmixhez egy újabb ASIO kimenetet, ami mondjuk lesz valóban a 31/32...mert ez is okozhatja ezt a problémát, nálad szemmel láthatóan az abletonnak az ASIO 1/2-n kellene megszólalnia. Ebben az irányban is elmozdulhatsz, sőt...csináld meg ezt is. És akkor az Abletonban vagy átállítod ASIO 1/2-re, vagy arra, amit most hozzá fogsz adni.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm rá is próbálok nyomban.

A felvétel egyébként meg csak realtimeban nem tudom rögzíteni mert akkor az Abletonban szerkesztett egyéb hangokat is felveszi a külső forrással együtt ez az igazi gond. Az Abletonban vmi oknál fogva ASIO 31/32 csatornán jön be az input jel a hangkártyáról.

Mindesetre megpróbálom kivitelezni az általad elmondottakat! ;)

Köszönöm!!!!

Link to comment
Share on other sites

Üdv,

Szerintem sokak számár egyszerű lehet a kérdés, sajnos én mégsem vagyok képben. Szükségem lenne egy konkrét beállításra, esetleg a "lényeg" megértésére, hogy elvégezzem a megfelelő beállításokat! Igyekszem röviden...

EMU1212 PCI - vonalkimenet két hangfalon ok. vonalbemenetre egy groovebox ez is rendben szól a hangkártyán keresztül.

A DAW elindításakor (AbletonLive - Asio) ugyanúgy szól, tudom is rögzíteni, ha lenémítom a kimenő jelet a felvételre szánt Ableton csatornán. Igaz kell rá Trim/Gain rendesen.

Szóval a problémám az, hogy a DAW nem csak a külső forrást veszi fel, hanem önmagát is ami szól. Ha viszont mute-olom a hangkártya szoftverén a z inputot, akkor a daw nem rögzíti a külső jelet, bár a belső project egyéb hangjait továbbra is resamplingeli.

Settings problem.png

Szia!

Régen volt már EMU-m, de megpróbálok segíteni. Ha jól értem, csak azt szeretnéd, hogy a grooveboxot rögzítse, és csókolom... A patchmixedben alapból hiányzik még a trimpot előtt egy send. Lehet, hogy nem jól emlékszem, de az első helyre kell egy Send Asio 1/2-2/2. Cubse csak akkor látta a fizikai bemeneteket (EMU 1820m), ha mindegyik csatornán volt egy ilyen insert. Már csak rémképeim vannak, bocsánat, ha nem pontosan írom az infót, de talán el tudsz indulni rajta. Az Ableton beállításait sem ismerem, de valószínűnek tartom, hogy hasonló lehet a Cubase-hoz. Első lépésben szerintem katt a trim_pot helyére és "insert send asio out". Hangsúlyozom, emlékeim szerint. Sorry, ha nem pontos a megnevezés/leírás. Aztán Abletonban a felvételi forrás kiválasztást is nézd meg. Ha a wave csatornára is beraksz ilyen send asio out -ot, akkor a hangkártya kimenetén megjelenő összes hangot is tudod rögzíteni. De mivel neked sehol nincs ilyen insert a patchmixben, így valószínűnek tartom, hogy alapból így működik a kártyád, mert nincs megmondva abletonnak, hogy melyik ASIO-t használja. Ha így sem oldódik meg, írj, és folytatjuk az agyalást :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...