Jump to content
Ménemszól.hu

Budapest Music Expo 2015


A/D

Recommended Posts

De hang karakterében nem nyújt nagy változást egy Tetrához ami 300 körül megkapható újonnan, használtan meg 160.000. Szóval lehet rajta gondolkozni kinek mi éri meg. Én inkább veszek egy Tetrát a rossz kezelőfelületével, ha erre kerül sor. Bár most inkább egy 808-as hangokat is rendben tudó analóg dobgép hiányzik még az életemből az MFB503-am mellé.

Revidálásra bocsátanám ezt :) Gyakorlatilag nincs a hangszernek olyan aspektusa, ami bármiben is emlékeztetne a Tetra vagy akár a Prophet 08 hangjára. Nem is lehetséges, hogy hasonlóak legyenek, mivel a felépítésükben egyetlen közös elem sincs. Az árbeli különbséget is ez indokolja. A Tetra kimondottan egy low end szinti, a Prophet 6 pedig szerintem a legjobb polifón szintik magassága, simán ott van ahol pl. az SE Omega 8, vagy a Jupiter 8 vagy épp a Prophet 5 :)

Gyakran találkozom általánosítással ("a DSI sound"), pedig ennyire más spektrumú termékeket mint a DSI senki nem csinál. Mind a Pro 2, mind a Prophet 12 és a Prophet 6 is olyan, mintha konkrétan más cég gyártotta volna őket. Hangra legalábbis.

Link to comment
Share on other sites

Én is elmentem eredetlieg nem erre az eseményre mentem fel pestre de ez is belefért :)

Szal próbáltam sokmindent. Hogy folytassam az előzőeket a prophet 6-ot pőróbáltam. Rohadt jó!! Én amolyan kompaktanak gondoltam a leírás alapján de jobb mint pl. az arturia prophet 5!

Bár a 12 többet tud, jobban programozható ennek ellenére a prophet 6 a drágább, ki tudja miért?!

 

Aztán próbáltam a Buchla music boxot is bár nem tekertem órákig de nem ezt tartottam a legjobb vasnak :o

Moog sub 37 is jó bár az nem idei csemege.

A Korg sv-1 amiben van 1 cső a bal oldalán ettől elég analóg, a zongora és orgona tökéletes, a vonós hangszín is nagyon megközelítő egy igazi vonóshoz mérten.

Endorphin.es sem jött be annyira. Más szavakkal: nekem nincs rá szükségem.

 

Link to comment
Share on other sites

Revidálásra bocsátanám ezt :) Gyakorlatilag nincs a hangszernek olyan aspektusa, ami bármiben is emlékeztetne a Tetra vagy akár a Prophet 08 hangjára. Nem is lehetséges, hogy hasonlóak legyenek, mivel a felépítésükben egyetlen közös elem sincs. Az árbeli különbséget is ez indokolja. A Tetra kimondottan egy low end szinti, a Prophet 6 pedig szerintem a legjobb polifón szintik magassága, simán ott van ahol pl. az SE Omega 8, vagy a Jupiter 8 vagy épp a Prophet 5 :)

Gyakran találkozom általánosítással ("a DSI sound"), pedig ennyire más spektrumú termékeket mint a DSI senki nem csinál. Mind a Pro 2, mind a Prophet 12 és a Prophet 6 is olyan, mintha konkrétan más cég gyártotta volna őket. Hangra legalábbis.

Mivel te meg tudod hallgatni A/B-ben olyan felületen ami nekem elképzelhetetlen, elhiszem. :) De ezért rühellem a fülesen hallgatózást, mert nekem nem jött ki a más karakter amikor megpróbáltam.

De azért annyira nem lehet low end ha 2333 € a Prophet 08 ára beépített DSP nélkül meg mono filterrel, és már rég elnyűtt cucc amit kevesen vesznek mostanság a túlkínálatban.

Más kérdés ha tényleg a zajos és felemás hangerejű kimeneten értjük a low endet... ;)

Link to comment
Share on other sites

Revidálásra bocsátanám ezt :) Gyakorlatilag nincs a hangszernek olyan aspektusa, ami bármiben is emlékeztetne a Tetra vagy akár a Prophet 08 hangjára. Nem is lehetséges, hogy hasonlóak legyenek, mivel a felépítésükben egyetlen közös elem sincs. Az árbeli különbséget is ez indokolja. A Tetra kimondottan egy low end szinti, a Prophet 6 pedig szerintem a legjobb polifón szintik magassága, simán ott van ahol pl. az SE Omega 8, vagy a Jupiter 8 vagy épp a Prophet 5 :)

Gyakran találkozom általánosítással ("a DSI sound"), pedig ennyire más spektrumú termékeket mint a DSI senki nem csinál. Mind a Pro 2, mind a Prophet 12 és a Prophet 6 is olyan, mintha konkrétan más cég gyártotta volna őket. Hangra legalábbis.

Egyébként a digit oszcillátoros cuccok biztosan másképpen kell hogy szóljanak, de azok engem hidegen hagynak: az Elektron Analog Four "legnagyobb hibájának" is a digit zajoszcillátort tartom (?).

Link to comment
Share on other sites

Letelt a moratórium, a Moog megengedte hogy visszarakjam a kiállítási videómat, amiben benne volt az új Moog Mother-32. Az idea két monofón Moog (Werkstatt és Mother32) tökegyszerű hangszínével változó dallamot+ritmust készíteni generatív módszerrel. Számítógép nincs ebben a patchben.

 

Link to comment
Share on other sites

Én kint voltam idén is, de most csak körberohantam. A Hitspace-nél tele voltak és nem volt kedvem most kivárni. Ráadásul a kisfiam is sürgetett... 

A bajom nekem az, hogy minden évben szinte ugyanaz. Vannak apróságok, amik újak, kis változtatások, de összességében ugyanazt láttam, mint tavaly. Mármint nem a Hitspace területén, hanem úgy általában. Nem vagyok szinti mániás (sajnos vagy szerencsére???). Sem szoftszinti, sem vasszinti. A Sub37 tavaly megfogott, tavaly nyomogattam legalább fél órát, most nem volt kedvem kivárni.

Ha vennék analóg szintit, akkor tuti Moog-ot vennék. Ha digitális zongorát vennék, akkor tuti, hogy Rolandot (hehhe, bő 10 évvel ezelőttid ki nem állhattam a Rolandot, most meg szerintem ők szállítják a legjobb digit zongora hangot és zongorázási érzést). Ha meg workstationt keresnék, akkor meg tuti Korg Kronos.

Link to comment
Share on other sites

Én kint voltam idén is, de most csak körberohantam. A Hitspace-nél tele voltak és nem volt kedvem most kivárni. Ráadásul a kisfiam is sürgetett... 

A bajom nekem az, hogy minden évben szinte ugyanaz. Vannak apróságok, amik újak, kis változtatások, de összességében ugyanazt láttam, mint tavaly. Mármint nem a Hitspace területén, hanem úgy általában. Nem vagyok szinti mániás (sajnos vagy szerencsére???). Sem szoftszinti, sem vasszinti. A Sub37 tavaly megfogott, tavaly nyomogattam legalább fél órát, most nem volt kedvem kivárni.

Ha vennék analóg szintit, akkor tuti Moog-ot vennék. Ha digitális zongorát vennék, akkor tuti, hogy Rolandot (hehhe, bő 10 évvel ezelőttid ki nem állhattam a Rolandot, most meg szerintem ők szállítják a legjobb digit zongora hangot és zongorázási érzést). Ha meg workstationt keresnék, akkor meg tuti Korg Kronos.

Tavaly próbáltam egy Kurzweil digit zongit a HS standon. Engem azért az is eléggé megfogott, nem tudom a pontos típusát, de tudom, hogy volt benne "Steve Rhodes".
Tény, hogy a Roland mindig jó zongikat csinált, akár hangban akár "mechanikában", de szerintem vannak mellette hasonló jók Korg, és Yamaha fronton is.
Az idei expon úgy éreztem, hogy kevesebb stand volt, vagy kevesebb eszközökkel, mint pl. tavaly. Ennek ellenére természetesen öröm volt ott lenni :)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként én úgy éreztem tavaly, amikor kipróbáltam nagyon sok szintit és legalább fél órát nyomkodtam darabonként, hogy mindegyik szinti kicsit másra való. Pl mást vennék, ha egy jó zongora kellene, mást, ha egy "lakodalmas szinti", mást, ha egy minden egyben eszköz kellene, mást ha ötletelésre kellene, és szintén mást, ha színpadra kellene. Valahogy úgy érzem, hogy nincs egy olyan eszköz, ami mindent egyben tud. De persze ez csak szubjektív dolog...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...