Jump to content
Ménemszól.hu

A Roland folytatja a klasszikusaik digitalizálását


V László

Recommended Posts

Én semmiféle technika fejtegetésbe nem mennék bele, csak símán józan paraszti ésszel tekintve: félmillás-millás hangszereket régen is lehetett kapni, meg ma is lehet. Viszont régen a 100 ezer alatti (környéki) kategóriában csupán a Yamaha, Casio és Roland vendéglátós szintik leginkább gyerekeknek szánt tanuló változatai voltak kaphatóak..., ma pedig kapunk a Waldorf Rocket-től kezdve a MicroBrute-on át a Boutique szintik-ig egy csomó mindent. Nem látok semmiféle összehasonlítási alapot egy Boutique és egy V-Synth között.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

A JP-08-hoz és a JU-06-hoz van standalone / plug-in (VST,AU) editor szoftver. Remélem, a JX-03-hoz is elkészül. (A JP-08-hoz már beszereztem.)

http://jp-08remote.jimdo.com/

Egy kiegészítés, ha valaki használni szeretné: 

A JP-08-hoz a hivatalos kézikönyv-kiegészítés hibás:

A Dual gombot nyomva tartva nem a Patch Preset [1]-et, hanem a Patch Number [1]-et kell előbb megnyomni, majd 1-4-ig ami éppen kell.

1 - No output
2 - Output only to USB
3 - Output only to MIDI
4 - Output to USB and MIDI

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Alapvetően jól csinálja a Roland!

Kiadták a TR-08-at és az SH-01A-t a Boutique szériában.

https://www.roland.com/us/promos/roland_boutique/

A "know-how" már gyakorlatilag megvolt a plug-out szintikben, csak "újra kellett csomagolni". Valószínűleg - világviszonylatban - sikeres a széria, különben - gondolom - nem bővítenék ilyen rohamtempóban. Ügyes!

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Bendi:

Alapvetően jól csinálja a Roland!

Kiadták a TR-08-at és az SH-01A-t a Boutique szériában.

https://www.roland.com/us/promos/roland_boutique/

A "know-how" már gyakorlatilag megvolt a plug-out szintikben, csak "újra kellett csomagolni". Valószínűleg - világviszonylatban - sikeres a széria, különben - gondolom - nem bővítenék ilyen rohamtempóban. Ügyes!

Már csak a 606 hiányzik!

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

Alapvetően jól csinálja a Roland! Ügyes!

Nem, krvára nem csinálja jól ezekkel a digitális szutykokkal!
Rohadtul megérdemlik, hogy ellenük követték el az év zeneipari trollkodását!  :P:lolu::bow:

 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Nem, krvára nem csinálja jól ezekkel a digitális szutykokkal!
Rohadtul megérdemlik, hogy ellenük követték el az év zeneipari trollkodását!  :P:lolu::bow:

 

Ha a profitképzés a szempont, akkor jól csinálja. (És azért nem kell ezeket úgy szidni, elég jó kis hangszerek. Vagy szerinted a Nord Lead is digitális szutyok?)

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Bendi:

Ha a profitképzés a szempont, akkor jól csinálja. (És azért nem kell ezeket úgy szidni, elég jó kis hangszerek. Vagy szerinted a Nord Lead is digitális szutyok?)

#demagóg, ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy az ájfon is digitális.
Nem, nem jók, főleg a J-106. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Kilobeat:

Nem, krvára nem csinálja jól ezekkel a digitális szutykokkal!
Rohadtul megérdemlik, hogy ellenük követték el az év zeneipari trollkodását!  :P:lolu::bow:

 

Hah - ez legfeljebb egy platónyi önirónia gyakorlása mellett lenne vicces a behringer "szájából". Bár lehet, hogy a következő húzásuk egy sh-101 klón lesz és kiderül, hogy távolról sem vicceltek.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta draco draconis:

Szvsz. a Behringer sokakat be fog darálni. 

De erről a nagy gyártók tehetnek: kritikus állapotba hozták a piacot, a drága hangszerekkel gyakorlatilag megágyaztak annak, hogy ne lehessenek a jövőben ott. Hogy a mindenki által szidott, gagyinak tartott Behringer legyen ott.

ez a kritika szerintem is igaz a Rolandra, főleg a bejelentés kapcsán, de a többi gyártóra nem, vagyis az általánosítás kényelmessége hamis konklúziót eredményez.

a Behringernek még gyakorolnia kell ezt a szinti tervezést, maradjunk annyiban, hogy a Deepmind pont annyit ér mint amennyibe kerül. ennyivel tenném helyre a dolgot. A többieknek akkor lenne mit aggódnia, ha fennálna a veszélye annak, hogy vagy javítják az ár-érték arányt (nem történt meg), vagy kitalálnának valami groundbreakinget (nem történt meg). Ha felveszel ezer mérnököt legfeljebb a termékbejelentések frekvenciája nő, de a zsenit nem lehet így pótolni. Rossum, Buchla, Pearlman, Moog, Oberheim - ilyenek ritkán történnek, és sosem ilyen cégeknél. Ehhez hasonló élő nagyságok amúgy léteznek, csak Eurorack vagy szoftver vonalon lol :) Pár példa: Cwejman, Machbeth, Gillet, de az öreg Serge is heggeszt valamit mostanság, csak erről kevesen tudnak. A második vonal se gyenge amúgy, de ezekhez a Behri egész mérnöki gárdája a galgamácsai pizzafutárok szintje, akik 1 éves elektromérnök képzés után tankönyvi vagy publikált kapcsolásokat építgetnek. Nekem ezzel nincs bajom, a piac elég széles, elfér ez is.

Mondjuk az új Rolandok közül a TR-08-at én speckó pont értékelem. Az SH-t nem értem, főleg a SE-02 után. A Behringer jól teszi amit tesz.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta A/D:

Mondjuk az új Rolandok közül a TR-08-at én speckó pont értékelem. Az SH-t nem értem, főleg a SE-02 után. A Behringer jól teszi amit tesz.

Az SH-01A - szerintem - kifejezetten a "retro" jegyében került a terméklistára. Az SH-101 legalább annyira emblematikus darab, mint a Jupiter-8. Az SE-02 inkább SE termék, amivel a Boutique széria egy "magasabb" osztályba is "bemerészkedett". (Valódi analóg, szemben az összes többivel.)

Azt, hogy jól csinálja a Roland, úgy értettem, hogy üzletileg valószínűleg bejön a dolog. A Roland márkanév még mindig "hívó szó", és azért - mindenféle fanyalgással szemben - ezek a hangszerek azért vállalhatóak. (Nem szeretnék senkit megbántani, de a fanyalgók jellemzően nem is próbálták még ki élőben a Boutique darabokat, csak notebook hangszórón keresztül hallották jobb-rosszabb youtube videókból.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta GMTboi:

Na ennek nem kedvez ez a sok kis szar.

 

Csak a tényszerűség kedvéért: próbáltad bármelyik Boutique darabot kicsit hosszabb ideig? (Mondjuk fél napig...) Vagy Te is beállsz a fikázók táborába, és "ismeretlenül" szarozod? ...mert az most olyan trendi...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 órája írta A/D:

ez a kritika szerintem is igaz a Rolandra, főleg a bejelentés kapcsán, de a többi gyártóra nem, vagyis az általánosítás kényelmessége hamis konklúziót eredményez.

a Behringernek még gyakorolnia kell ezt a szinti tervezést, maradjunk annyiban, hogy a Deepmind pont annyit ér mint amennyibe kerül. ennyivel tenném helyre a dolgot. A többieknek akkor lenne mit aggódnia, ha fennálna a veszélye annak, hogy vagy javítják az ár-érték arányt (nem történt meg), vagy kitalálnának valami groundbreakinget (nem történt meg). Ha felveszel ezer mérnököt legfeljebb a termékbejelentések frekvenciája nő, de a zsenit nem lehet így pótolni. Rossum, Buchla, Pearlman, Moog, Oberheim - ilyenek ritkán történnek, és sosem ilyen cégeknél. Ehhez hasonló élő nagyságok amúgy léteznek, csak Eurorack vagy szoftver vonalon lol :) Pár példa: Cwejman, Machbeth, Gillet, de az öreg Serge is heggeszt valamit mostanság, csak erről kevesen tudnak. A második vonal se gyenge amúgy, de ezekhez a Behri egész mérnöki gárdája a galgamácsai pizzafutárok szintje, akik 1 éves elektromérnök képzés után tankönyvi vagy publikált kapcsolásokat építgetnek. Nekem ezzel nincs bajom, a piac elég széles, elfér ez is.

Mondjuk az új Rolandok közül a TR-08-at én speckó pont értékelem. Az SH-t nem értem, főleg a SE-02 után. A Behringer jól teszi amit tesz.

Nem tudom miért a Rolandot választottad ki, amikor pont hogy a Moognak kellett reagálnia a Model D leállításával. 

Persze mindenki elhiszi azt a Moog által adott bullshitet - vmit mondani kell mert a valóság kényelmetlen - hogy egy sikeres termék gyártása azért áll le, mert nincs gyártói kapacitás. Na persze. Röhögnöm köll ha ilyent olvasok, mert aki ezt elhiszi az vagy nagyon naiv vagy ő is tolja a fanatizmusa miatt a szekeret. 

A Roland a butik izéivel megpróbál időt húzni, mert ami olcsó, az mindegy hogy mi az megy még valamennyire. Szerintem gagyi, nem kell, mert nemhogy semmi újat nem nyújt, még a régit is rosszabb minőségben interpretálja. Ja és ehhez mérten rohadt drága. Bocs Bendi.

De hogy pölö a DM12 pont annyit ér. Aha. Mondjuk egy Nord A1 vásárlásakor az ember elgondolkozik hogy digit 100 pénzért többért vagy analóg 100 pénzért olcsobban. Hát akinek esze és füle van az DM12-t fog venni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Én nem értem ezt a fikázódást minden egyes Boutique megjelenéskor. Ez a fanyalgás olyan képet fest, mintha minden rádiótávirányítós autó megjelenésekor ott fröcsögne valaki, hogy: "a f.szért csinálnak ilyet, mikor ÉN (a mérnök, a zseni, a dizájner, a guru, a szakértő, a mindenható (hiszen minden aminek négy kereke van csak nekem szól)) már rég Subaru Imprezával csapatom, de már azt is kinőttem". Közben valószínűleg egy Toyota Corolla áll a parkolóban, amivel a vizes pályán is megbukna. Ezek az eszközök nem nektek készülnek, pont. Próbáljátok túltenni magatokat rajta.

Nekem speciel a pénztárcám, a hobbim a család mellett max. annyit enged meg hogy a Boutique és hasonszőrű eszközök között nézelődjek. Valószínűleg rajtam kívül is vannak akiknek ilyesmire van pénzük / ingerenciájuk / igényük / helyük / kedvük / kíváncsiságuk (a megfelelő aláhúzandó). Az ilyen célközönségnek készítik ezeket a "szutykokat".

Feltételezem, senkit nem kényszerítenek kispuskával a halántékuknál hogy Boutique-ot vagy Monologue-t, Minilogue-t, vagy bármi más hasonló "szutykot" vegyen. Ha nagyobbak az igények, mindenkinek lehetősége van 5x - 10x drágább eszközt venni, az talán kiszolgálja a professzionalitásukat (ha van olyan).

A butik cuccokból annyit kell venni hogy rosszabbul jársz mintha vennél egy Korg Kronost. És digit-digit mindkettő. 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta GMTboi:

Ez teljesen alap dolog, minél hamarabb eljtuni a jóság irányába: a legalsó szinttől kezdve a lehető legjobb, inspirálóbb hangforrással megfejtve. Na ennek nem kedvez ez a sok kis szar.

Szerintem kedveznek, mert VANNAK. Ha nem lennének ilyen árkategóriájú termékek, akkor nem lenne hangszerem egyáltalán és akkor nem lenne mivel eljutnom a jóság irányába.

Ráadásul ez a jóság iránya elég relatív. Van aki 1,2 millánál leljebb nem tud eljutni a jóság irányáig, nekem viszont elég ha egy darab Boutique-al csinálok egy kis muzsikát a fiókomnak... nekem ez már elég cél.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

Ja és ehhez mérten rohadt drága. Bocs Bendi.

Ezt nem vitattam - legfeljebb a "rohadt" kicsit túlzó, maradjunk simán a "drága" megjelölésnél.

Valószínűleg egy "ismeretlen(ebb)" gyártó ennek az árnak a 2/3-áért lenne kénytelen adni ugyanezt a "tudást". Teljesen nyilvánvaló, hogy a Roland két dolgot használ ki (sikeresen):

- "retro" divat

- márkanév

Azt se felejtsük el, hogy egy átlagos nyugat-európai, amerikai fiatal nagyjából 1-2 napot dolgozik egy ilyenért. (Nálunk meg egy hónapot.) Más a nézőpont. Ennek fényében már nem olyan meglepő, hogy "kinn" népszerűek ezek a "játékszerek".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

A butik cuccokból annyit kell venni hogy rosszabbul jársz mintha vennél egy Korg Kronost.

Butik cuccból tudok venni 1-2 évente egyet. Kronos-ból 10-20 évente.... vagy se. A fiókomnak teljesen mindegy hogy 80 ezer Ft-ból, vagy 1,2 millió Ft-ból hoztam össze azt a kis muzsikát, amivel két napig elszórakoztattam magam :)

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta GMTboi:

Nem gondolom, hogy a vásárlók lehetőségeinek kellene a felhozatalt alakítani.

Ja igen, ez is most jutott el az agyamig :D Hát dehogynem, mi másnak kéne alakítania a felhozatalt?

Szerintem erről szól a világ összes piaca. Megmakacsolhatná magát akár az összes autó gyártó, hogy márpedig nem gyárt 15-20 milliós autónál gyengébbet, lesz@rva a vásárlóközönség fizetőkészségét, és akkor be is zárhatna mind.

Azon miért nem akadnak fent a zenészek nap mint nap, hogy lehet kapni Suzuki-t 2 milláért és BMW-t 20 milláért? Vagy miért nem akadnak ki a zenészek nap mint nap a boltban, hogy van felvágott 450 Ft/kg-ért és 6500 Ft/kg-ért is. Ugyanez a helyzet a hangszerekkel is. Szerintem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Ja igen, ez is most jutott el az agyamig :D Hát dehogynem, mi másnak kéne alakítania a felhozatalt?

Szerintem erről szól a világ összes piaca. Megmakacsolhatná magát akár az összes autó gyártó, hogy márpedig nem gyárt 15-20 milliós autónál gyengébbet, lesz@rva a vásárlóközönség fizetőkészségét, és akkor be is zárhatna mind.

Azon miért nem akadnak fent a zenészek nap mint nap, hogy lehet kapni Suzuki-t 2 milláért és BMW-t 20 milláért? Vagy miért nem akadnak ki a zenészek nap mint nap a boltban, hogy van felvágott 450 Ft/kg-ért és 6500 Ft/kg-ért is. Ugyanez a helyzet a hangszerekkel is. Szerintem.

... ráadásul a "haszálati érték" nem tükrözi az árbeli különbséget. Egy 4-5 millás Suzuki full extrásan mindent tud, hogy A-ból B-be kényelmesen, gyorsan eljussunk. Ja, hogy nem bálnapéniszbőr a kormányhuzat, nem selyemcérnával kézzel varrott a váltószoknya... Hát kérem, nekem sokkal többet számít az, hogy 10 éves koráig ne legyen vele (komoly) probléma, ne gyulladjon ki 4-5 évesen a nyaralás legelején...

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/07/21/a_bmw_kiirta_hogy_engine_failure_es_mar_langolt_is/

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/07/14/vegigneztem_ahogy_porra_eg_a_bmw-m/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Bendi:

... ráadásul a "haszálati érték" nem tükrözi az árbeli különbséget. Egy 4-5 millás Suzuki full extrásan mindent tud, hogy A-ból B-be kényelmesen, gyorsan eljussunk. Ja, hogy nem bálnapéniszbőr a kormányhuzat, nem selyemcérnával kézzel varrott a váltószoknya... Hát kérem, nekem sokkal többet számít az, hogy 10 éves koráig ne legyen vele (komoly) probléma, ne gyulladjon ki 4-5 évesen a nyaralás legelején...

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/07/21/a_bmw_kiirta_hogy_engine_failure_es_mar_langolt_is/

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/07/14/vegigneztem_ahogy_porra_eg_a_bmw-m/

( Ja! NEM Suzukim van. De japán! :) Nem is Toyota! ;) )

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...