Jump to content
Ménemszól.hu

A Roland folytatja a klasszikusaik digitalizálását


V László

Recommended Posts

4 órája írta Koródi Csaba:

Butik cuccból tudok venni 1-2 évente egyet. Kronos-ból 10-20 évente.... vagy se. A fiókomnak teljesen mindegy hogy 80 ezer Ft-ból, vagy 1,2 millió Ft-ból hoztam össze azt a kis muzsikát, amivel két napig elszórakoztattam magam :)

Érdekes ahogy az árakat húzod az egyik meg a másik irányba.

100 alatt nincs butik izé, sőt elég gyakran 140-150 is az ára. És billentyű nem is jár érte, és azért elég drága egy jó minőségű billentyű mellesleg. És kapsz érte mondjuk egy vacak, determinisztikus 909 vagy 808 vagy 606 hangot. Etc.

A legújabb Kronos meg 1.089.000 akció nélkül. Akár egymilla alatt is megveheted kis szerencsével. A 909, 808, 707, 606 hangok benne vannak a Kronosban is és elképesztő felhasználási lehetőségekkel. 100 polifónia felett.

De ha már butik klón kéne, inkább ezt venném, mert legalább analóg és még szép is:

 

 

 

 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

50 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Érdekes ahogy az árakat húzod az egyik meg a másik irányba.

Tény hogy a butikok árait az apróhirdetésekben figyelgetem, ahol 70-80 ezer Ft körül akadnak már. A Kronos árát pedig az ÚJ 88 billentyűsre helyeztem, hiszen használtan még nem láttam eladó Kronos-t. De tévedtem... az új Kronos nem 1,2 milla, hanem 1,32 milla (Kronos 2 - 88). Szóval akkor következetesen annak az árát is lefelé húztam a megfelelő mértékben :D

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta draco draconis:

Nem értem ez mire jó, mert ez azért elég egyszerű matek.

Ezt én sem értem. A mondanivalóm lényegén mit sem változtat. De akkor legyünk számszakilag ne csak 99%-ban, hanem 100%-ban korrektek:

Én egy JP-08-at szeretnék, bolti új ára 118.500 Ft. Billentyűm van súlyozott és kalapácsos is, helyem viszont már nincsen egy Boutique-nál nagyobb. A Korg Kronos 2-61 bolti új ára 1.089.000 Ft.

Tehát, helyesbítve: a fiókomnak teljesen mindegy hogy 118.500 Ft-ból, vagy 1.089.000 Ft-ból hoztam össze azt a muzsikát, amivel két napig szórakoztattam magam.

Nem hiszem hogy bármit változtatott volna a mondanivalón, a több mint 9x-es árkülönbség így is fennáll. Ezt az összeget pedig nem tudom elvenni a családtól, ahogy azt az időt sem, amit egy Kronos használata igényelne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Bendi:

Csak a tényszerűség kedvéért: próbáltad bármelyik Boutique darabot kicsit hosszabb ideig? (Mondjuk fél napig...) Vagy Te is beállsz a fikázók táborába, és "ismeretlenül" szarozod? ...mert az most olyan trendi...

Nem, mostanában az a trendi, hogy ha valaki kritikát fogalmaz meg annak nekiestek, néhány Oravec Nóra életbölcsesség kíséretében, a pozitív gondolkodásról. Már csak egy kis magyarozás hiányzik ebből a topikból és teljesen tipikus lesz. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Kilobeat:

Nem, mostanában az a trendi, hogy ha valaki kritikát fogalmaz meg annak nekiestek, néhány Oravec Nóra életbölcsesség kíséretében, a pozitív gondolkodásról. Már csak egy kis magyarozás hiányzik ebből a topikból és teljesen tipikus lesz. 

Már meg ne sértődj, de az, hogy "sok kis szar", nem kritika, hanem "kinyilatkoztatás". Kritika pl. ez itt: (A "trendszerűen, látatlanban fikázott" Behringer minimoog klón kapcsán)

 

20 perccel ezelőtt írta GMTboi:

Hogyan lehet párhuzamot vonni és nem érezni a nagy különbséget a BMW és Suzuki / tempera és jó minőségű olaj festék / egy rendes szinti és egy ’boutique’ között? Talán hamis ideológiával?

 

Bizony, van különbség! A BMW kigyullad, a Suzuki nem :)

Másrészt a BMW-t - valószínűleg - mostanában fogják jó alaposan megvágni kartellezés miatt. Ja, prémium márka. Háááááát...

 

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Kilobeat:

A 909 hangok benne vannak a internetbe is, még a jútúbon is mutatták, Vágási Feri mesélte.
(Ennyi erővel...)

Ajvé. Erre nem is gondolt senki!

Azért ne menjünk egymásnak ezen a hülyeségen. Sokkal jobb más hülyeségen egymásnak menni. 

Vagy inkább nézzük meg Risitas Roland 909 day videóját! :D

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 9-8-2017 at 9:03 írta GMTboi:

Nem gondolom, hogy a vásárlók lehetőségeinek kellene a felhozatalt alakítani.

Nem gondolom, hogy barmit is tudsz a gazdasagi tarsasagok alapveto mukodeserol, tovabba azt sem gondolom, hogy valaha is vallalkozasba kellene kezdened, ha valoban komolyan gondoltad, amit irtal.

A tobbiekkel nagyjabol egyetertek, ha van aki veszi, akkor gyartsanak belole jo sokat. Speciel engem is hidegen hagynak ezek a digi-mini-kutyuk, de az nem jelenti, hogy barki mas ne hasznalhatna oket teljes megelegedessel... sot, meg azt se, hogy en nem tudnam hasznalni, vagy nem lennek elegedett, ha valahol, valamiert hasznalnam oket. Az en penzem viszont nem csinal hasznot azoknak a cuccoknak. A SE-02-t meg mar masfel honapja kifizettem amolyan "shut up and take my money" hirtelenseggel... :D 

Szerk.: latom azota mar masok is felhivtak GMTboi figyelmet arra, hogy a vasarlok lehetosegein es igenyein kivul semmit mast nem kell figyelembe vennie egy gyarnak, szoval kvazi az egesz hozzaszolasom okafogyotta lett. :(

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Bendi:

És milyen? (Ahogy egyre több video jelenik meg róla, egyre használhatóbbnak tűnik.)

Majd ha megjon (szept 15 utan) beszamolok rola. :) Mar vagom a centit.

Addig is ajanlom eztet... szerintem Te (foleg szolokhoz) nagyon hamar meg tudnad imadni. :D

szerk.: engem kb ez a soundcloud oldal gyozott meg. Ahogy ezt athallgattam, mar fizettem is. Nem csak a (szamomra) meggyozo mintak alapjan, hanem a teny altal is, hogy a Studio Electronics is ilyen mellszelesseggel beleall a project-be. Nekik azert meg van arcuk, amibol lehet vesziteni. :) Bar ok meg mindig mondhatjak, hogy "na, ja, kis penz, kis analog"... :D 
Szerk.: o, bazmeg, remelem nem igy lesz... :S
Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta _cutoff:

Én még sosem hallottam olyan zenét, ami attól lett volna jó, hogy minimoog d szól benne boutique roland helyett, mert nincs ilyen zene. Ettől még nyilván van létjogosultsága a drága cuccoknak, de az olcsó hangszerek lesajnálása olyan mint amikor hangszerboltos sales figurák nyomják a  "ha bohóckodni, hobbizni akarsz butikot veszel,de ha komoly stúdiós arc vagy, akkor a minimoog kell neked" című szöveget. pistike meg elhiszi :))

Ehhez hozzatartozik, es ezt nem eloszor irom, hogy egy kibeba*.* zsenialis zenesz a foga pocogtetesevel is vilagslagert fog irni, szoval nem a technikan mulik. Bitang jo ZENET lehet csinalni nagyon kevessel, es kevesbol is. Sosem azon mulik. Mostanaban meg tenyleg csak valogatni kell. Van nagyon olcso ilyen, olyan, de pl egy volca-keys-en, meg egy monotron-on is gondolkodom pl, filleres biszbasz, es lehet, hogy pont az dobja fel. Mindegy, szoval ingyen plugin a legallja hangkartyahoz adott DAW-ban, reason, apro analog biszbaszok, apro digi biszbaszok, komolyabb analog, komolyabb digi, stbstbstbstb. Ha a zene, amit az ingyen plugin-nal az olcso hangkari melle kapott DAW-ban csinalsz nem tetszik (neked... amit csinalsz...), akkor vegulis megoldodott a gondod, ne aldozz ra. Semmire. :D

Ha meg igen, akkor valassz... van mibol.

Szerkesztette DutchFlowers
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Koródi Csaba:

Szerintem nem veszed figyelembe az ok-okozati sorrendet. Nem azért esnek neki a fikázóknak, mert trendi, hanem azért, mert fikázódik. Méghozzá egy olyan dologról, olyan kritikus hangnemben, ami még távol áll attól hogy egyáltalán találkozzon vele. Lássuk be, ha 10 órakor megjelenik egy hangszer a Roland (Korg, bárki) honlapján, itt már 11 órakor fikázzák.

 

Hogy kerül ide a trendi kifejezés? Legjobb példa (ezen a fórumon kívül) a Youtube. Nézd meg a világ legártatlanabb videóját… mondjuk egy sirály lassítva száll tökéletes kamerabeállítással… és… fikázást fogsz alatta olvasni. Mé?

 

Vagy kanyarodjunk kicsit messzebbre. Már általános iskolában trendi volt rossz jegyet szerezni, a jó tanulót meg fikázták hogy pedálgép (vagy kis buzeráns). Vagy sokkal trendibb a tanárral bunkónak lenni, mint szót fogadni neki.

 

Az egész világban ez a tendencia dívik. Ha egy kisgyerekes családapa a Suzukiban, a családdal, lakott területen a megengedett maximum 50-el „csapatja”, akkor az összes BMW-s ott dühöng mögötte, majd forgalomtól elzárt területen, a gyalogos sziget bal oldalán 80-al megelőzi és még nem is által az ablakon kifikázni, hogy a f@szért tartja fel a forgalmat a szutyok Suzukival!!! És ki a trendi? A BMW-s. Ki a köcsög? A Suzukis, mert 50-el cammog.

Ezért mondják hogy trendi ma a fikázás (És mindenhol!). Nyilvánvaló, hogy ez a jóérzésű emberekből ellenreakciót vált ki, így előbb van a fikázás mint ok, és csak aztán a többi.

 

Oravecz Nóra nem tudom hogy került ide… még olyan érvelést nem olvastam, hogy „Hallgasd jól, és jól fogod hallani!” hogy csak egy kis Oraveczi-szerű szösszenettel éljek. Itt racionális dolgokról beszélünk.

 

A racionalitás pedig a számomra az, hogy a hangszert egy órája jelentették be, még senki nem látta, fogta, hallgatta, depláne nem próbálta egy hétig otthon, de még vitrinben sem látta, hogy a festését méltassa, tehát nincs elegendő információ a birtokában a fikázódáshoz.

 

Tehát a racionalitás számomra az, ha valaki megvásárol egy hangszert, használja, majd ide a fórumba beírja, hogy „srácok ez a hangszer nagyon szar, 3 hete próbálok vele zöldágra vergődni, de zajos / vacakul szól / rossz a szűrője / rossz a kezelése stb.", bármi. És ha sok pénzt adott érte, akkor a kritikusabb hangvétel is indokolt, például hogy „ez a hangszer egy szutyok”. Ilyenkor már tökéletesen el tudom fogadni a kritikát, ami így már nem fikázódás hanem felhasználói vélemény.

 

Erről beszéltem... :D

Az van, hogy a Roland már hiteltelenebb, mint egy politikus. Butiq, Aira, MC mind-mind a ,,tökéletes újászületései voltak a legendás hangszereiknek", aztán meghallgattuk őket. Van okunk röhögni, amikor ezt nyolcszáznyolcadszor is be akarják adni. Az SE-02-t leszarom, az eredetinek sem vagyok rajongója, az árak reálisabb szintre csökkentésének viszont igen. Eddig a klónok is baszott drágák voltak, kellett már a Behringer!

Nem, nincs fikázódás egy sirályos videó alatt, viszont ha valaki feltölt egy videót amin az orrát túrja és megeszi, és van 10000 feliratkozója, akkor százan fognak kommentben ujjongani és versenyt nyalizni, hogy ,,csak így tovább, ne törődj a sekélyes életű, negatív trollokkal, ezek a magyarok semminek sem tudnak örülni". Tegnap ugyanezek még szövetségi kapitányok voltak, ma már viszont motivációs terapeuták. :P

Szerkesztette Kilobeat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rendben, akkor a fenti érveitek alapján én itt már most kijelenthetem hogy a következő (bármi lesz is az) Roland cucc egy lom lesz. Csak hogy örüljetek, és szabad véleményt formáljak és ne álljak be azon birkák sorába akik olyan maradiak, hogy csak személyes próba után kritizálnak. Ezzel befejezettnek tekintem a ki nem próbált hangszerek elemzését.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 órája írta GMTboi:

Ó Te jó Isten. Szegény Suzukisok, akiket fikáznak. Szegény egyszeri emberek, akik nem tartják a véleményt leírhetónak valamiről, bármiről, hogy bűzlik és átverés szagú, silány, megúszási, játszó, gyenge hangú, egy maréknyi túlárazott miniszámítógép, arra hivatkozva, azt képzelve, projektálva, hogy fizikálisan még nem szembesült vele a leíró, bárki, hogy milyen jó - vagy rossz a vitatott termék. A nép szava, mely mint egy öntudatára ébredt egységben pulzáló önérvényesítő, a hasonló véleményben és a hasonló lőzungokra szűkített információs forrásokban dagonyászik a bármi mást kizárva. A Szuzuki - mindenki által jól fel ismert hangja, Oravecz szintje így kerül ide.

Uramisten mennyire elmentel a mondando mellett... :S

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Szerintem ezekkel a hangszerekkel csak egy baj van, az aruk. Ez latszik is a hasznalt piacon, ahol szepen 70 ezer kore bearazodnak. Annyit talan meg is ernek, annak akinek ilyen kell.

Az mindig beszédes, ha egy hangszer beárazódik majdnem félárra 1 év leforgása alatt. Személy szerint én nem tartom teljesen szarnak a boutique-okat, de kb bármelyik 15 éve kiadott va szintit hasznosabbnak gondolom végeredmény szempontjából. Még a microkorgban is van mod mátrix, effektek, tök jó kis arpeggio, stb és hangra sem rosszabb ezeknél, sőt ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nekem volt D50-em nagyon jó hangszer,ez a D-05 sztem jó ötlet,és jól is néz ki :) ! egyébként nem tudom ti hogy vagytok vele de azért ne feledkezzünk meg a komoly vst szintikről sem amik szerintem majdnem fullra vissza adják az eredeti vasak hangját (pl UVI Workstation vst-k) én spec.sokat használom őket és néha pislogok hogy mi hangokat ki ad néhány komolyabb darab.. de szerkeszteni is nagyon jó őket ha ráérez az ember pl Xfer-Serum.. brutál.. :P  B) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...