Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

jooga1972

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Üdv! Gondoltam írok ide a téma kapcsán, mert bár nagy tapasztalatom nincs IOS zeneszerkesztéssel kapcsolatban, de egy pár dologra szinte rendszeresen használom. Egy iPad2-m van, 64GB, az oprendszer 6. valahanyas, nem tudom most fejből, de régebbi. Általában két zenei app-et szoktam használni, az Animoogot, és a LiveFX-et. Az Animooggal szerintem olyan padeket, ill. más különleges hangokat lehet gyártani, amiket szinte semmi mással nem lehet. Az ott készült dolgokat kiexportálom, és Logic Pro-ban folytatom, és fejezem be a zenéimet. A másik a LiveFX. De ez utóbbit kizárólag a Grain shiftere miatt használom.
 Szóval részfeladatokra számomra tökéletes egy iPad. Több olyan zeném is készült már, ami csak egy céltalan Animoog nyomkodásnak indult, ( pl. bankban ülve a soromra várva ) de annyira inspiratív, hogy nem tudtam megállni ennél a fázisnál. Aztán otthon folytattam.

Linkelek ide egy tracket, amiben a elejétől szinte majdnem végig futó pad, Animoog, valamint több hang LiveFX grain shifterén ment keresztül. Dobok, szöveg minták.

 

Szerkesztette Hadron
Link to comment
Share on other sites

  • 0

'Hirtelen' track kizárólag Samplr-ben gányolva. Az alapja egy Figure-ben összerakott loop, amit a Propellerhead új, Allihoopa nevű kreatív közösségi platformjára toltam fel, onnan megnyitottam Reason-ben, ahol készíttem belőle pár új loopot, ezek mentek a Samplr-be, onnan pedig egy menetben, élőben vettem fel Audioshare-rel. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sector, Patterning, WOW Filter. AUM-ban mixelve, Audioshare-rel rögzítve. Amiért imádom az AUM-ot ( sok más mellett): a hangszereket inter-app-audio eszközként kezeli, így azok az AUM-ban beállított tempóval dolgoznak, tökéletes a szinkron. És ott van még benne az Ableton Link + a MIDI sync is, szóval maga a tökély. 

https://soundcloud.com/joogasvault/office-glitch

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Jonas73:

Van esetleg olyan kedves fórumtárs aki iPad pro 12,9-est használt zenélgetésre!? Mik a benyomások, jól működik? A zenei appok rendben futnak?

Sajnos nem ilyen komoly iPad-el zenélek. Volt már iPad Mini retina, most meg egy gyengusz iPad2. De ha figyelembe veszem az eddigi tapasztalataimat a harmatos teljesítményekkel az iPad Pro-hoz képest, meggyőződésem, hogy egy iPad Pro-val brutál jól lehet zenélni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Jonas73:

Van esetleg olyan kedves fórumtárs aki iPad pro 12,9-est használt zenélgetésre!? Mik a benyomások, jól működik? A zenei appok rendben futnak?

Szia.
Én ipad2 megjelenése óta zenélek, szerkesztek, samplerezek,stb... ios-en.
Most ipad air1-en készítem a muzsikákat. Tökéletes!! Az egyetlen mobil eszköz ami tényleg perfekt használható zenélésre!
Pro-val, Air-hez képest szerintem +50% sebesség gyorsulás, megbízhatóság ugyanaz lesz! Hajrá!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Költői kérdés: milyen párhuzamos alternatívák ismertek ma egy midis keyboard és egy iPad kapcsolatában?

Én nézegetem ezt a nem is túl olcsó, de mégis elég jól összekombinált, midi és audio kapcsolatot egyszerre teljesítő iRig Prot. Az viszont homályos, hogy csak mono jelet képes fogadni, vagy stereot is? :huh:

http://www.ijoe.hu/irigpro/

Mit szóltok, javasoltok?

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta djuice:

Költői kérdés: milyen párhuzamos alternatívák ismertek ma egy midis keyboard és egy iPad kapcsolatában?

Én nézegetem ezt a nem is túl olcsó, de mégis elég jól összekombinált, midi és audio kapcsolatot egyszerre teljesítő iRig Prot. Az viszont homályos, hogy csak mono jelet képes fogadni, vagy stereot is? :huh:

http://www.ijoe.hu/irigpro/

Mit szóltok, javasoltok?

Van iRig Pro-m, jól működik, leginkább mikrofonnal használom, elsősorban mindenféle narrációk, call-center szpotok felvételére. Egyéb monó  audió processzálására is tök jó. Sztereót viszont nem kezel, de szerencsére van már iRig Pro Duo is:

https://www.muziker.hu/ik-multimedia-irig-pro-duo?gclid=CjwKEAiAg5_CBRDo4o6e4o3NtG0SJAB-IatYa9irgffznENWhZJSe1X46AnHlnRorjMTOWQdmilYuBoCdePw_wcB

Billentyűzettel nem próbáltam még, de nyilván működik azzal is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta djuice:

Költői kérdés: milyen párhuzamos alternatívák ismertek ma egy midis keyboard és egy iPad kapcsolatában?

Én nézegetem ezt a nem is túl olcsó, de mégis elég jól összekombinált, midi és audio kapcsolatot egyszerre teljesítő iRig Prot. Az viszont homályos, hogy csak mono jelet képes fogadni, vagy stereot is? :huh:

http://www.ijoe.hu/irigpro/

Mit szóltok, javasoltok?

Én pont ugyanebben a cipőben járok. Hardveres megoldásként az iRig Pro Duo és a Korg PlugKEY jöhet szóba. Az iRig többet tud, de ez árban is jelentkezik.

Szoftveresen kiváltható az "Inter Device audio" plusz "MIDI over wifi" megodlással, ez "ingyenes", "magától" tudja az Apple ökoszisztéma, viszont - ahogy tapasztalom - maradéktalanul csak erősebb iOS eszközzel jó, pl. iPad mini2-n már van egy érezhető, hajszálnyi latency a midin. 

Fizetős szoftveres megoldások is vannak, amik - elvileg - helyettesíthetik a fenti hardveres megoldásokat: studiomux, musicIO. Tervezem, hogy megveszem a studiomuxot. Ezek annyiban "jobbak"(?), mint a midi over wifi + inter device audio, hogy a MIDI is a kábelen "jön-megy", ami talán stabilabb és pontosabb, mint a wifi.

A wifi-midi kapcsán mindenképpen figyelni kell, hogy ne routeren keresztül történjen, mert az gyakorlatilag használhatatlan. Folyton "eldobálja magát", borzalmasan nagy és lötyögős latency van...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Bendi:

Én pont ugyanebben a cipőben járok. Hardveres megoldásként az iRig Pro Duo és a Korg PlugKEY jöhet szóba. Az iRig többet tud, de ez árban is jelentkezik.

Szoftveresen kiváltható az "Inter Device audio" plusz "MIDI over wifi" megodlással, ez "ingyenes", "magától" tudja az Apple ökoszisztéma, viszont - ahogy tapasztalom - maradéktalanul csak erősebb iOS eszközzel jó, pl. iPad mini2-n már van egy érezhető, hajszálnyi latency a midin. 

Fizetős szoftveres megoldások is vannak, amik - elvileg - helyettesíthetik a fenti hardveres megoldásokat: studiomux, musicIO. Tervezem, hogy megveszem a studiomuxot. Ezek annyiban "jobbak"(?), mint a midi over wifi + inter device audio, hogy a MIDI is a kábelen "jön-megy", ami talán stabilabb és pontosabb, mint a wifi.

A wifi-midi kapcsán mindenképpen figyelni kell, hogy ne routeren keresztül történjen, mert az gyakorlatilag használhatatlan. Folyton "eldobálja magát", borzalmasan nagy és lötyögős latency van...

 

Hardveresen még vannak a dock-ok is midi+audióra.   (pl: Alesis io dock, focusrite itrack stb)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta djuice:

Költői kérdés: milyen párhuzamos alternatívák ismertek ma egy midis keyboard és egy iPad kapcsolatában?

iConnectivity iConnectMIDI termékvonal (csak MIDI, egyes modellek tudják az audio passThru-t is).
 

8 órája írta djuice:

Én nézegetem ezt a nem is túl olcsó, de mégis elég jól összekombinált, midi és audio kapcsolatot egyszerre teljesítő iRig Prot. ... Mit szóltok, javasoltok?

iConnectivity iConnectAUDIO termékvonal (Audio&MIDI)

Link

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta Bendi:

Én pont ugyanebben a cipőben járok. Hardveres megoldásként az iRig Pro Duo és a Korg PlugKEY jöhet szóba. Az iRig többet tud, de ez árban is jelentkezik.

Szoftveresen kiváltható az "Inter Device audio" plusz "MIDI over wifi" megodlással, ez "ingyenes", "magától" tudja az Apple ökoszisztéma, viszont - ahogy tapasztalom - maradéktalanul csak erősebb iOS eszközzel jó, pl. iPad mini2-n már van egy érezhető, hajszálnyi latency a midin. 

Fizetős szoftveres megoldások is vannak, amik - elvileg - helyettesíthetik a fenti hardveres megoldásokat: studiomux, musicIO. Tervezem, hogy megveszem a studiomuxot. Ezek annyiban "jobbak"(?), mint a midi over wifi + inter device audio, hogy a MIDI is a kábelen "jön-megy", ami talán stabilabb és pontosabb, mint a wifi.

A wifi-midi kapcsán mindenképpen figyelni kell, hogy ne routeren keresztül történjen, mert az gyakorlatilag használhatatlan. Folyton "eldobálja magát", borzalmasan nagy és lötyögős latency van...

MIDI over Bluetooth jóval gyorsabb, és stabilabb nálam a wi-fi helyett, azt próbáld esetleg ki.

Szintén Bluetooth eszközök Yamaha MD-BT01 vagy UD-BT01 attól függően hogy mihez szeretnéd csatlakoztatni. Az MD-BT01 nálam pl jól szerepel. Stabil, pontos (wireless keretein belül) és a latency is gyakorlatilag olyan mintha USB/MIDI kábelen keresztül menne.

 

All in one-nak szerintem az iConnectAudio a legjobb ár / értek / feature jelenleg, pláne Macen. Esetleg egy babyface (MIDI, 10/12 io, TotalMix), nálam azzal fut az air2 és olyan mint az RME általában, hagy zenélni. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2016. 12. 08. at 21:45 írta recccp:

MIDI over Bluetooth jóval gyorsabb, és stabilabb nálam a wi-fi helyett, azt próbáld esetleg ki.

Szintén Bluetooth eszközök Yamaha MD-BT01 vagy UD-BT01 attól függően hogy mihez szeretnéd csatlakoztatni. Az MD-BT01 nálam pl jól szerepel. Stabil, pontos (wireless keretein belül) és a latency is gyakorlatilag olyan mintha USB/MIDI kábelen keresztül menne.

 

All in one-nak szerintem az iConnectAudio a legjobb ár / értek / feature jelenleg, pláne Macen. Esetleg egy babyface (MIDI, 10/12 io, TotalMix), nálam azzal fut az air2 és olyan mint az RME általában, hagy zenélni. :)

 

Sajnos az iMacem még nem tudja a MIDI over bluetooth-t, mert nem 4.x-es a BT. (Az igazi megoldás azért pl. egy Korg PlugKey, vagy más hasonló hardver. Nincs bizonytalanság, nincs "eldobás".)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2015. 10. 09. at 12:02 írta Koródi Csaba:

 

Köszi a választ! :)

 

Egy dologban talán félreérthető voltam: a vas hangszerekből nem ábrándulok ki, sőt az issue oka épp a vas-mánia ötvözése a modern, szoftveres eszközökkel. A MicroStation-t mint központi workstation-elemként emeltem ki, de ezen kívül Roland VR09, GW8, Nord Electro2 Rack amiket használok és le nem mondanék a vasakról. Az egyetlen “számítógépes” eszközöm az iPad és ebben próbálom összegezni a munkamenetet, és bár az érintőfelületes UI hasznos és jó, mégsem tudok olyan munkafolyamatot kialakítani (kitalálni), ami a vas eszközöket a korábban megszokott egy szál szekvenszeres munkafolyamat gördülékenységével kapcsolja össze az iPad-es felületekkel.

Mostanra már az egy vas szeki megoldás kevésnek bizonyulna, így értem, hogy abból kicsit kiégtem, kellenek a modern hangzások és megoldások. E tekintetben akar nehezen összeállni a workflow.

Az írásod óta meg is vettem a Samplr-t. Még ismerkedek vele, amihez nagy segítséget nyújt az iménti folyamat-leírásod. Azt látom, érzem, hogy a Samplr hogyan akar működni, de egyelőre nem akar kezes lenni, főleg az ütemszámok beállításával és az egy adott track-en elkövethető három layer rögzítésével van gondom… konkrétan hogy nem találom hogyan lehet menedzselni… nem tudom beállítani hogy csak mondjuk 16 ütemet rögzítsen és induljon elölről, mert ha előbb nyomok Stop-ot, akkor 15-öt rögzít, ha későn, akkor kivárja hogy lejárjon a következő négy ütem és akkor meg 17-en áll meg. Utólag meg sehogyan nem engedi átírni az ütemmutatót 16-ra… a menüben meg hiába kutakodok, mert ott meg alapból 4-re van állítva és csinálhatok bármit, azt a 17-est nem tudom átírni. Na ez csak egy apró közjáték, majd még tanulgatom :)

A SampleWiz mint UI továbbra is elég kaki szerintem is, de azóta beletettem pár mintát régi Prophecy-ból megmentett hangmintáimból, és azt kell mondjam, hogy funkcióját tekintve abszolút hasznos kis szoftvszer. Van rengeteg hiányossága, a grafika trágya, nem lehet importálni Dropbox-ból, csakis audio felvételt lehet készíteni, azt meg csak monó-t, de végeredményben bármilyen hangból van egy temperált hangszerünk, ez meg baromi tuti :)

A KORG Gadget-et én mondjuk nem fogom eltávolítani, de én is csak ötletelésre, vagy inkább hobbi célból tartom, hisz nagy Korg fan vagyok. Van hogy csak azért készítek vele valamit, hogy legyen mit megosztanom a blogomon :)

Vázlatolásra, ötletelésre egyébként meglepő módon a Loopy-t használom. Alapvetően azért vágtam annó bele, mert látva a sok loop-os youtube videót, azt gondoltam, hogy ez igen, ez az én utam is, vérge a vas hangszerekkel egyetlen érintőfelületen egy komplett performance eszközt használhatok. De sajnos ehhez nem vagyok elég ügyes és kreatív, de azért még nem zártam ki a lehetőségét.

Vázlatolásra még remek lehet a GarageBand, persze hogy ez is megvan, de mégsem ezt használom, talán főleg azért, mert a legtöbb játékmódot úgysem lehetne komolyabb hangszeren reprodukálni, gondolok itt a vonósokra, gitárpengetésekre stb. Ráadásul szerintem sokszor össze-vissza játszik, kavarja a MIDI folyamot.

Aztán ott van még a többi Korg, az iMS-20 és a iPolysix, ezeket is inkább hobbi célra vagy standalone hangszernek használom. Illetve említésre méltó a Korg iM1 is, amibe régi, eredeti Korg M1 syx-eket is bele tudtam importálni… talán a MicroStation miatt nem használom annyit.

Még több szoftszinti is említésre méltó, amiket szintén kifejezetten standalone hangszernek használok:

Sunrizer: Ez az egyik legérdekesebb eszköz, de az iPad Mini2-n nagyon hamar laggolni kezd… ezt mondjuk nem is értem sokszor.

Waldorf Nave: Különleges sound, érdemes foglalkozni vele… én még nem igazán értem az analógiáját, úgyhogy főleg presetekben szoktam turkálni. Sajnos masterkeyboardon szinte lehetetlen ugyanazokat a finomságokat előállítani, mint az iPad kijelzőjén lévő játékfelületen, én viszont nem a képernyőn akarok játszani.

Animoog: Nagyon letisztult és mégis az egyik legkülönlegesebb hang. Sajnos masterkeyboardon ugyanaz a helyzet vele, mint a Nave-el.

Magellan: Az eddigiekből talán ez a legklasszikusabb VA felépítés, ennél fogva a legkönnyebb VA helyettesítésére használni.

Thor: Érdekes moduláris felépítés, szintén VA-ra hasonlító gondolkodásmódot igényel, ezért ez is egy klasszikus felállás lehet.

Laplace: Fizikai modellezést utánoz, ezért olykor-olykor felsejlik nekem benne a korábbi Prophecy hangja. Ezért is lett beszerezve. Bár olyan túl széles skálán nem lehet csavargatni, mint elsőre gondoltam.

Galileo: Egyértelmű kedvenc, hisz alapvetően élő zenéléssel és hangszerekkel foglalkozok, alapvető Hammond elfogultsággal, úgyhogy ez szerintem a legkíválóbb iPad-Hammond klón. A paraméterek sokasága és a kicsi csavarók miatt élőben kevésbé használható, inkább előre programozott presetekkel kell operálni, vagy jól konfigurált kontrollerrel.

iGrand Piano: A Hammond mellett a másik alapvető hangszer nálam a zongora, ez pedig szerintem sokkal szebben szól mint a KORG Module zongorája.

Ja igen, Korg Module. Alapvetően mindegyik modulja egy nem túl erős PCM szinti, bár a zongora, EP nem rossz, az orgona viszont nagyon keveset tud. A két effektproci ami pozitívan áll mellette. Nem sok iPad szinti kínál két effektprocis általános PCM szintimodult jobb zongorával mint akár egy vas KORG X50.

iProphet, iMini, Arturia iSEM: Mindhárom a VA szinti jelleget képviseli. Ha sima alap VA-ból szeretnék kiindulni, mindig ezek közül választok. Letisztultak, hatékonyak és jól szólnak. Az iProphet egy kicsit kakukktojás, mert amolyan morph-FM szinti szerű, így mocorgó hangokhoz praktikusabb.

Az Impactor nálam is játszik, ehhez nincs mit fűznöm, úgy jó, ahogy van. Én egy KORG kontaktmikrofonnal szoktam meghajtani. Jó live eszköz lehet, de ehhez ügyesnek kell lenni.

Ami még játszik, az az iMPC Pro. Valami hasonlót akartam vele létrehozni mint amire a Samplr jó. Erre nem is olyan rossz, talán csak időm nem volt még kifejleszteni a dolgot vele. Ami nagyon problémás benne, hogy össze-vissza reagál a MIDI paraméterekre, vagyis pontosabban a billentyűlenyomásokra… eleve a Pad-ek szanaszét vannak konfigurálva a billentyűzeten (véletlenül sem sorban), ráadásul a billentyűről elindul a REC, vagy a STOP stb. Amivel nem lenne baj, ha át lehetne definiálni, de nem lehet. Így ha csak előkerül az iMPC Pro, ki kell húzkodnom a MIDI csatikat, így meg megette a fene a billentyűzeten játszást.

A fenti tobzódásból is látszik, hogy van minden mint a búcsúban, csak megállapodás nincs :) Az alapvető hogy vas hangszereket kéne keretbe foglalni valami modern eszközben. Egyébként erre volt egy elképzelésem, hogy egy BOSS RC-50 Loop-pedál kéne, és abba bármi belemehetne, vas, VA, effektek stb., de mielőtt ekkorát beruháznék, gondoltam kipróbálom az elméletemet az 1500 Ft-os Loopy HD-n. Csakhát itt még nem volt sikerélményem. Talán csak annyi, hogy gondoltam majd a Loopy elfeledteti velem a pedál igényét, de azóta eltelt egy év és még mindig nem vetettem el a pedál gondolatát. Szóval marad a tanácstalanság :) 

 

Azon is gondolkodtam, hogy el kéne felejteni az iPad-et és egy hardveres eszközt visszatenni a hangszereim közé. De mi lenne az? Groovebox workstation, HD recorder, Looper pedál, Electribe2?

Szia Csaba!

Én még csak most kezdek minimál-fokon ismerkedni ezzel a témával. Zenekarban játszom, ezért ötletelésre kerestem valami használhatót. Az általad megemlített Loopy HD-t töltöttem le és mindjárt falba ütköztem, mert nem tudok angolul. Kerestem videókat, ami bemutatja a használatát. Az egyikben, amit majd linkelek, 4,05-től csinál valamit a képernyő jobb-közép szélénél, aminek hatására lejön egy kis ablak-csík amin további választási lehetőségek vannak. Az én ipadomon ekkor nem egy világos kis téglalap jön le először - amire a videón rápöccintve lenyilik az említett ablakcsík -, hanem egy szürke, benne a képernyő közepe felé mutató nyíllal. Ha erre pöccintek, bekúszik egy térkép és valami "barátokat keresek" szöveg... Szóval, nem jön be az, amit a videón látsz. Ráadásul ezen az ablakcsíkon több ikon van, amire pöccintve ol. feljönnek újabb ablakok, de ezt majd látod, ha megnézed.

Mit csinálok rosszul? Estleg van-e magyar leírása ennek valahol, neadj isten, egy rövid használatival - akár általad felvett videóval és magyarázattal - tudsz-e segíteni az ilyen anti-angolosoknak, mint én?

Szép napot :)

 

Tamás

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta tamaspapa:

Szia Csaba!

Én még csak most kezdek minimál-fokon ismerkedni ezzel a témával. Zenekarban játszom, ezért ötletelésre kerestem valami használhatót. Az általad megemlített Loopy HD-t töltöttem le és mindjárt falba ütköztem, mert nem tudok angolul. Kerestem videókat, ami bemutatja a használatát. Az egyikben, amit majd linkelek, 4,05-től csinál valamit a képernyő jobb-közép szélénél, aminek hatására lejön egy kis ablak-csík amin további választási lehetőségek vannak. Az én ipadomon ekkor nem egy világos kis téglalap jön le először - amire a videón rápöccintve lenyilik az említett ablakcsík -, hanem egy szürke, benne a képernyő közepe felé mutató nyíllal. Ha erre pöccintek, bekúszik egy térkép és valami "barátokat keresek" szöveg... Szóval, nem jön be az, amit a videón látsz. Ráadásul ezen az ablakcsíkon több ikon van, amire pöccintve ol. feljönnek újabb ablakok, de ezt majd látod, ha megnézed.

Mit csinálok rosszul? Estleg van-e magyar leírása ennek valahol, neadj isten, egy rövid használatival - akár általad felvett videóval és magyarázattal - tudsz-e segíteni az ilyen anti-angolosoknak, mint én?

Szép napot :)

 

Tamás

Szia Tamás!

Itt az ürge egy komplexebb folyamatot mutat be. A lényege épp abban rejlik amit nem találsz, mert az nem a Loopy HD része. Az a kis ablakocska az Audio Bus nevű alkalmazás, ami lehetővé teszi, hogy egyik alkalmazás hangját átirányítsa egy másikba. A videó esetében egy gitáreffekt van az Audio Bus-ban "átemelve" a Loopy HD-be. Mikor fut az Audio Bus, akkor ez a kis szürke fül behúzható és onnan érhetőek el lejátszási, felvételkészítési lehetőségek, illetve azon a fülön lehet gyorsan váltani az alkalmazások között.

Ha konkretizálod az elképzeléseidet, milyen hangszert, hogyan, merre szeretnél kötni, milyen szoftvert szeretnél még az iPad-ről használni, akkor akár személyre szabottan is tudok neked lehetőségeket javasolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Szia Tamás!

Itt az ürge egy komplexebb folyamatot mutat be. A lényege épp abban rejlik amit nem találsz, mert az nem a Loopy HD része. Az a kis ablakocska az Audio Bus nevű alkalmazás, ami lehetővé teszi, hogy egyik alkalmazás hangját átirányítsa egy másikba. A videó esetében egy gitáreffekt van az Audio Bus-ban "átemelve" a Loopy HD-be. Mikor fut az Audio Bus, akkor ez a kis szürke fül behúzható és onnan érhetőek el lejátszási, felvételkészítési lehetőségek, illetve azon a fülön lehet gyorsan váltani az alkalmazások között.

Ha konkretizálod az elképzeléseidet, milyen hangszert, hogyan, merre szeretnél kötni, milyen szoftvert szeretnél még az iPad-ről használni, akkor akár személyre szabottan is tudok neked lehetőségeket javasolni.

Amit a pali kihagyott a videóból, az ez a lenti kép. Az Audio Bus alkalmazásban bemenetként kijelölte az Amp Kit-et, kimenetként pedig a Loopy HD-t:

 

IMG_0023.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 01. 31. at 17:30 írta Koródi Csaba:

Szia Tamás!

Itt az ürge egy komplexebb folyamatot mutat be. A lényege épp abban rejlik amit nem találsz, mert az nem a Loopy HD része. Az a kis ablakocska az Audio Bus nevű alkalmazás, ami lehetővé teszi, hogy egyik alkalmazás hangját átirányítsa egy másikba. A videó esetében egy gitáreffekt van az Audio Bus-ban "átemelve" a Loopy HD-be. Mikor fut az Audio Bus, akkor ez a kis szürke fül behúzható és onnan érhetőek el lejátszási, felvételkészítési lehetőségek, illetve azon a fülön lehet gyorsan váltani az alkalmazások között.

Ha konkretizálod az elképzeléseidet, milyen hangszert, hogyan, merre szeretnél kötni, milyen szoftvert szeretnél még az iPad-ről használni, akkor akár személyre szabottan is tudok neked lehetőségeket javasolni.

Ah, akkor értem már :)

Nos, akkor: én ezt a progit egyenlőre kizárólag ötletelésre akarom használni, tehát gyakorlatilag a saját miksijén keresztül akarok felvenni bármit, ami eszembe jut szám-kezdemény vagy ötlet szinten. Tehát egyenlőre nem kellenek külső loopok, ami ütem vagy hangszer, azt akusztikusan játszom be a miksin keresztül, egyenlőre. Illetve azt megtaláltam, hogy van benne néhány dob-loop, meg még valamik. Hogy később mi lesz, majd látom. Van GarageBand is az ipademen, ha szerkeszteni akarok, akkor azt majd azzal, van iRig 1-em ha hangszert akarok bevinni, tehát egyenlőre kezdő szinten próbálkozom. Ezért nekem bőven elég lenne csak annyi, hogy egyáltalán hogy kell kezelni ezt a progit ahhoz, hogy az ütemet és a hangszereket külön-külön fel tudjam venni, aztán elmenteni, hogy később lehessen finomitani már a GB-del. Ha ennél komolyabb munka szükségeltetik, akkor átmegyek a fiamhoz, ő most fejleszt saját magának, ő sokkal előrébb tart. Szóval, ennyi. HA ebben tudsz segíteni, megköszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2015. 10. 13. at 12:44 írta Koródi Csaba:

 

Tényleg hasonló cipőben járunk. Persze mindenki más, és amíg ennyi féle ember és igény van, addig nem is lesz általános válasz. Abban is hasonlóak vagyunk, hogy én is hobbiból és örömködésből csinálom…  Viszont épp ezért van szükségem a (számomra) optimális megoldásra… mert csak hobbi és nincs elég szabadidőm hogy annyit foglalkozzak vele amennyit csak akarok..., ezért keresem a hatékony, kézreálló és azonnal örömet okozó megfejtést. Ó, ha lenne rá időm, olyan setupot csinálnék hogy beszabehu :D

De valószínűleg csak kísérletezés, majd megállapodás kérdése az egész. Amíg kéznél van a hardver szekvenszer, meg az iPad, meg kéznél van a vas szinti és a szoftver, meg képben van a MIDI többsáv vagy az Audio többsáv, a Szoftver Workstation és a hardver Workstation és egyikből másikba ugrál az ember, addig nincs munkamódszer és ez sok időt felemészt közben pedig mindenhol csak zenekezdemények alakulnak ki. Ennek a megoldására keresek benyomásokat. Szóval jó hogy mindenki megosztja a módszereit.

 

Kedves Csaba, kedves Kollégák!

Az iPad-es zenélés elég régóta foglalkoztat, úgy gondolom - a képességeimhez mérten - többé-kevésbé otthon vagyok benne. Csaba kételyei, töprengései ezért közelről érintenek, és magam is sokat teszek azért, hogy autodidakta zenészként a legtöbbet hozzam ki az iPad (és általában az iOS) lehetőségeiből. (Itt jegyzem meg, hogy Csaba "Green fields" című számára évekkel ezelőtt véletlenül bukkantam rá a Youtube-on, és őszintén mondhatom, hogy inspiratív volt).

A részletekkel most, első körben nem terhelnék senkit. Röviden annyit, hogy rengeteg szoftvert vásároltam, és évek óta próbálgatom, feszegetem ezek határait. Általában midi-ben írom a zenét, ehhez igyekszem megtalálni a megfelelő hangmintákat, majd - érdekes módon még most is - GarageBand-ben állítom elő a sávokat. Nemcsak azért, mert ez volt az első szoftver a zenei szárnypróbálgatásaimban, hanem mert mind a mai napig úgy látom, hogy ebben lehet a legkönnyebben dolgozni. A masterelés és a végső "termék" előállítását aztán persze kicsivel profibb DAW-okban, főleg Cubasis-ban végzem, annak minden korlátaival együtt. (Bár az új Cubasis 2 már lényegesen többet tud az eddig ismert DAW-oknál).

A zenei stílusom elég sokrétű: a reggae-től a chillout-ig, a tropical house-tól az urban zenéig mindent csinálok Eléggé megtapasztaltam, hogy amióta a zene a művészet felől eltolódott az ipari gyártás felé, minden zenei stílusnak megvannak - sajnos - a tuti receptjei. Akárcsak a hollywood-i filmeknek, ahol részletes előírások mondják meg, hogy hanyadik percben kell a nézőnek elsírnia magát vagy elfehéredő ujjakkal belekapaszkodni a moziszékbe. Hogy aztán ehhez tehetség, valami plusz is járul-e, amitől a film jó film, a zene pedig jó zene lesz, az már egy másik történet.

Csatolok bemutatkozásképpen egy számot: ez éppen az általam kitalált - úgynevezett - urban classical stílusba tartozik, ahol a klasszikus zenét a hip-hop-pal próbálom meg ötvözni. Hangsúlyozom: az elejétől a végéig minden hang és minden munkafázis iPad-dal (most éppen iPad Air 2-t használok) készült.
Ha volnának kérdések, természetesen szívesen válaszolok.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...