Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Windows 10 munkaállomás


bgrassfield

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
1 órája írta efa98:

Üdv Mindenkinek! ☺️
 

Remélem nem gond, hogy ebben a fórumban teszem fel a kérdésemet.
Elég zöldfülű vagyok még, tegnap frissítettem a gépem Win10 pro-ra. Elég sok oldalt átnyálaztam, és be is állítottam szépen az energiasémát, grafikus megjelenítést etc. amiket javasolnak optimalizálás céljából.
Viszont nekem ez egy mindenes gép, tehát főleg netezek rajta, office-t használok stb... És ha van időm akkor használom zeneszerkesztésre.


Néhol láttam olyan leírásokat, hogy két win fiókot állítanak be, egyik munkaállomásra optimalizálva, a másik normál felhasználásra. Ki is próbáltam, de pl. az energiasémát sem tudtam úgy beállítani, hogy más legyen a fiókokban. Így összeségében mi az értelme a több fiók beállításának azon kívül, hogy más az asztal elrendezése/pár megjelenítési beállítás különbözik?
Mert így jelenleg az energiasémát, netkapcsolatot, tűzfalat úgyanúgy állítgatni kell, a többi funkció meg lehet nem zavaró átlag felhasználás során sem.


A másik kérdésem, hogy ha most csinálok egy backup file-t, akkor ha TFH 4 hónap múlva helyre szeretném vele állítani a gépem, akkor az összes jelenlegi szoftver, driver, rendszerbeállítás meglesz? Vagy újra kell raknom majd mindent?

Köszönöm előre is a válaszokat, és elnézést ha merőben hülyeséget írok néhol! :D
 

Szép napot!

 

Szia!

Én csak egy fiókot használok, és azt zeneszerkesztésre optimalizáltam, de nem babráltam a hálózati beállításokkal, csak a kötelező energiasémákat állítottam be, és a proci kihasználtságot a háttérszolgáltatásokhoz és kész.. Szóval mindenre használom a gépet, és ritkán használom zeneszerkesztésre. Nyugodtan használd egy fiókkal mindenre. És igen, ha csinálsz a jelenlegi rendszeredről egy teljes backup-ot a windows-zal, akkor később bármikor a jelenlegi már feltelepített állapotot kapod vissza. Előfordulhat, hogy néhány telepített szoftver licens-ét újra kell aktiválnod, de ez sem mindig fordul elő. Nálam volt rá példa, de 20 pluginből talán 3nál kellett újra aktiválni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Érdmees lehet még 2 particiót létrehozni és az egyikre csak stúdiót raktni a másikra mindenes wint! És így 2 külön beállításaik lesznek habár a zenéléshez érdemes még az alaplapi hangkártyát és hálókártyát is letiltani tehát az a legjobb ha 2 gép van mindenre.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nálam dettó ugyanez. Egy jó munkaállomásbeállítás egy felhasználóval megteszi, azzal még netezni/böngészni is ugyanúgy lehet.

37 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Így összeségében mi az értelme a több fiók beállításának azon kívül, hogy más az asztal elrendezése/pár megjelenítési beállítás különbözik?

Mások a jogosultságok pl. Ha azt jól állítod be, védeni is tudod a projektjeidet. Egy vendég fiókkal nem lehet akár véletlenül sem beletörölni a dolgaidba, mert nem fér hozzá. Tehát ha egy haverod átmegy hozzád netezni/szórakozni (a gépeden), használja azt. Ez csak egy példa volt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...