Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Windows 10 munkaállomás


bgrassfield

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Stimmel, de a virtuális meghajtót nem rakja fel. Nem jelenik meg Total Commander-ben. Nem próbáltam ki mindet. A pro demoját raktam fel. Telepítésnél kiírja, hogy virtual scsi, ide stb. virtual bla, bla, de a végén van valami error. Nem szórakoztam vele tovább, holnap..azaz majd ma kipróbálom a többi verziót is.

A Gizmo drive nekem bevált win10 alatt. Win8-ig én is a Daemont preferáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A hyperthreading-et tiltsd le már a BIOS-ban, ha van rá mód, hisz mint említik a cikkben, ez okozhatja a legtöbb ilyen gondot (a mindenféle energiatakarékossági funkciókon kívül). A Windows számára a virtuális magok valódiként látszanak, és miközben azt hiszi, hogy a processzeket külön magra osztja szét, előfordulhat, hogy fizikailag mégis közös magra kerülnek.

Végülis mi előnye van a hyperthreadingnek? Elég komoly marketinget kap és csak a prémium procik tudják...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezzel most elgondolkodtatott erősen abban, hogy állandó rendszerré tegyem és ne csak kísérleti rendszer legyen. Holnap tovább telepítem, és megosztom a tapasztalataimat. Csak az a bajom, hogy jó pár jelenleg használt "alap" program, amit már megszoktam, nem kompatibilis, pl. daemontools, és még talány, hogy hogy veszem rá az Edirol billentyűmmel való kommunikálásra. A win 8 driverrel nem akarja az igazságot egyelőre. 

A Daemon Tools nem igazán illik egy zenei munkaállomás konfigba. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Daemon Tools nem igazán illik egy zenei munkaállomás konfigba. ;-)

Nem kizárólag "zenei munkaállomás" . Ez egy volt zenész mindenes gépe, amin néha napján, amikor jön egy kis ihlet, akkor zenél rajta :). Nem stúdióm van, ahol csak és kizárólag hangszerelek stb. ez egy kicsi szoba sok zeneszerszámmal,és a számítógépemmel, amivel rögzítek, vagy éppen netezek rajta, vagy képekből videót csinálok :).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1ms-en még most sem fordult elő reccsenés. VST meter peak már igen, de eddig nem okozott problémát vst instrument rögzítésnél. A daemon tools lite jobbnak bizonyult, mint a pro verzió demoja. Ez most működik. Nincs állandó virtuális meghajtó, de ha egy iso fájlra duplán kattintok, azonnal van. Úgyhogy ez kipipálva. Viszont az Edirol midi billentyűzetem sehogy sem működik. pedig az nagyon nagyon kellene. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi a leirást, frankó :)

Én windows 7-hez alkalmaztam. Érezhetően jobb lett a dolog :)
Érdekes, hogy nálam is lehet affinitást állitani a feladatkezelőben.

A prioritást viszont sajna a win7 nem tudja megjegyezni, arra viszont itt ez az ingyenes program :
http://www.prnwatch.com/prio/

Milyen konfigod van és miben érzed a javulást?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Milyen konfigod van és miben érzed a javulást?

Egy régi Core 2 Quad 9400 2.67GHz és 6GB ram :)

E-mu 1212m.

Épp a napokban kezdtem rápörögni erre a windows/gép optimalizálás dologra, úgyhogy pont kapóra jött a cikk :)
A leirason kivül még egy töredezettmentesités volt a rendszerlemezen, mert katasztrófa volt. :)

A windows is sokkal gyorsabb lett, de szerintem nem ez hozta a javulást, mert inkább a vstik fogták a gépet a projectekben.

Pár napja a mostani Studio One projectem már akadozott, recsegett, (75ms latency mellett... :)), most nem.

Kivancsisagból beleraktam egy Spire presetet amit régebben csináltam és már nem nagyon szeretett a gépem a sok detune meg voice miatt önmagában sem,

(4osci x 9 voice saw unison, 60% detune, 4poly, nagy release) és megy :) 90% a cpu terhelés a projecttel együtt lejátszás közben a főrésznél.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Egy régi Core 2 Quad 9400 2.67GHz és 6GB ram :)

E-mu 1212m.

Épp a napokban kezdtem rápörögni erre a windows/gép optimalizálás dologra, úgyhogy pont kapóra jött a cikk :)
A leirason kivül még egy töredezettmentesités volt a rendszerlemezen, mert katasztrófa volt. :)

A windows is sokkal gyorsabb lett, de szerintem nem ez hozta a javulást, mert inkább a vstik fogták a gépet a projectekben.

Pár napja a mostani Studio One projectem már akadozott, recsegett, (75ms latency mellett... :)), most nem.

Kivancsisagból beleraktam egy Spire presetet amit régebben csináltam és már nem nagyon szeretett a gépem a sok detune meg voice miatt önmagában sem,

(4osci x 9 voice saw unison, 60% detune, 4poly, nagy release) és megy :) 90% a cpu terhelés a projecttel együtt lejátszás közben a főrésznél.

Most mennyi latency mellett nem recseg?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Végülis mi előnye van a hyperthreadingnek? Elég komoly marketinget kap és csak a prémium procik tudják...

Alapvetően a kevésbé számításigényes, de a többszálú végrehajtást támogató alkalmazások számára előnyös. Például egy Excel és egy Word sokkal jobban ki tudja használni a 8 virtuális magot, mint a 4-et. De az előny még ekkor is csak esetleges, az elvégzendő feladattól is függ. A marketingben ritkán nevezik meg, hogy egész pontosan milyen feladatok esetén gyorsítja a végrehajtást, és persze szó sem esik arról hogy melyik esetben lassítja, mert ilyen is bőven előfordul. Az a kijelentés, hogy a hyperthreading növeli a gép kapacitását csak egy olyan statisztikai kijelentés, mint hogy az emberek logikusan gondolkodó élőlények. Jobbára.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A hyperthreading alapvetően nem gyorsítja lényegesen a dolgokat. Nagyjából 5-15%-os növekedés (valóban feldattól is függően). A nyers processzorerő nem pótolható, tehát egy hatmagos hyperthreading nélküli proci sokkal-sokkal jobb, mint egy négymagos, hyperthreadinggel. (Ha durván akarok fogalmazni, azt mondom, parasztvakítás. Nagyjából olyan, mint hogy alapveten mindegy, hány be- és kijárata van egy áruháznak, ha csak két pénztár üzemel.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Végülis mi előnye van a hyperthreadingnek? Elég komoly marketinget kap és csak a prémium procik tudják...

Csak egy kis kiegészítés, a többiek (és a cikk) már jól körülírták (videót nem néztem meg):

http://lifehacker.com/how-hyper-threading-really-works-and-when-its-actuall-1394216262

"Tasks like video editing, 3D rendering, and heavy multi-tasking are great examples."

Játék (egyelőre), audio nem annyira.
("operations where tasks have to be done in serial, or where one operation has to take place before another can begin, generally don't benefit from Hyper-Threading.")

Szerkesztette emzéperiksz
link javítás
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy kicsit idefűződik...
Kipróbáltam mi van akkor, hogy ha a Windows 7-ben a Cubase 8-hoz csak 2db processzort rendelek. Az történt, hogy a Cubase betöltési ideje lényegesen megnövekedett. Az elején szemmel láthatóan minden plug-int kilistázott, míg az összes mag engedélyezésekor csak felsorolta, hogy VST2, Global, stb. stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2015. 10. 21. at 22:41 írta bgrassfield:

http://azemberahangmogott.tumblr.com/post/131490988393/windows-10-és-a-zene

Egy viszonylag részletes beállítási útmutató.

Win 10 pro x64 alatt a leírásod alapján a feladatkezelőben beállítottam a prioritást és a processzor affinitást az Abletonnak, de csak addig marad meg, amíg le nem állítom a programot. Ha újraindítom megint alap értékekre áll.

Mi ennek az oka? Hogy lehet megjegyeztetni a Win 10-el, hogy ugyanazzal a beállítással induljon legközelebb is a program?

Szerkesztette nemethchek
win, cpu
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy fura kérdésem lenne az Urakhoz!

Én mindig fáztam a "generációk közötti" update-től, de hátha csak arról van szó, hogy hibás a gondolatmenetem.

Van különbség (stabilitás, stb) a 3 metódus között?

  1. Használt win7 upgrade win10
  2. Szűz win7 upgrade win 10
  3. Szűz win10 telepítés

Elméletileg nem kellene, de annó már egyszer nagyon megjártam egy ilyennel (talán win7-ről win8-ra, nem emlékszem). Teljesen berottyant a rendszer aminek az lett a vége, hogy fromat C: és irány elölről minden.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2016. 06. 23. at 23:39 írta malaga:

Egy fura kérdésem lenne az Urakhoz!

Én mindig fáztam a "generációk közötti" update-től, de hátha csak arról van szó, hogy hibás a gondolatmenetem.

Van különbség (stabilitás, stb) a 3 metódus között?

  1. Használt win7 upgrade win10
  2. Szűz win7 upgrade win 10
  3. Szűz win10 telepítés

Elméletileg nem kellene, de annó már egyszer nagyon megjártam egy ilyennel (talán win7-ről win8-ra, nem emlékszem). Teljesen berottyant a rendszer aminek az lett a vége, hogy fromat C: és irány elölről minden.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Hát először úgyis mindenképp az 1-essel kell kezdened (ha ki akarod használni az ingyen upgrade lehetőséget még pár hétig). A frissítés utáni első aktiválás közben automatikusan "legyártja" a Microsoft szervere az új Win10 telepítőkulcsot, és egyúttal online bejegyzi a hardvert (ezután már akárhányszor tudod újratelepíteni). Másrészt tudod vele tesztelni, hogy át bírja-e venni gond nélkül a meglévő rendszerből a drivereket és a beállításokat stb. (De azért ez nem biztos, hogy tökéletes lesz...)

Ha ez megvolt, akkor gyaluld le az egészet, és tedd fel újra nulláról. Sőt, szerintem két külön partíción tedd fel egymás mellé szűzen mindkettőt (kivéve, ha laptop). Utána a Win7-ből meg szépen ki kell irtani a telemetriás update-ket meg a GWX-et és a többi hülyeséget végleg.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2016. 06. 25. at 3:00 írta Isten Nyila:

Hát először úgyis mindenképp az 1-essel kell kezdened (ha ki akarod használni az ingyen upgrade lehetőséget még pár hétig). A frissítés utáni első aktiválás közben automatikusan "legyártja" a Microsoft szervere az új Win10 telepítőkulcsot, és egyúttal online bejegyzi a hardvert (ezután már akárhányszor tudod újratelepíteni). Másrészt tudod vele tesztelni, hogy át bírja-e venni gond nélkül a meglévő rendszerből a drivereket és a beállításokat stb. (De azért ez nem biztos, hogy tökéletes lesz...)

Ha ez megvolt, akkor gyaluld le az egészet, és tedd fel újra nulláról. Sőt, szerintem két külön partíción tedd fel egymás mellé szűzen mindkettőt (kivéve, ha laptop). Utána a Win7-ből meg szépen ki kell irtani a telemetriás update-ket meg a GWX-et és a többi hülyeséget végleg.

Ettől féltem Én is... A válaszodból arra következtetek, hogy mindenképpen érdemes szűz win10-et telepíteni, mert az upgrade sosem lesz az igazi.

Köszönöm a válaszod!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2015. 10. 22. at 12:10 írta Hobkins:

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Pontosan ezek a reccsenések zavarnak de nagyon. Pláne amikor rögzítek egy éneket és a reccsenést is rögzíti (gondolom ez lehet a baj, mert mást nem találtam eddig). A feladatkezelőben lévő prioritás és affinitás beállítás nem olyan hatásos Win 7-ben, mint a 10-ben ezek szerint? Az affinitásnál a programra rákattintva ki tudom jelölni a 8magból bármelyiket illetve akármennyit. Mondjuk, ha a Cubase-t lekorlátozom max 2 magra, az lehet javulás? Vagy szimplán próbáljam ki és rájövök? :)

Szerintem elsőként tiltsd le a Hyper-threading-et BIOS-ból, és próbáld ki. Szerintem problémamentes leszel azonnal, de ha nem jön be, akkor max visszakapcsolod. De ha az nem segít, akkor az pi*áját, értsd, akkor sokkal hosszasabb művelet lesz kibogozni mi nem jó, és hogyan lehet megjavítani. De én adok neki egy 75%-ot, hogy a HT kikapcsolása megoldja a problémát a mag-hozzáférések korlátozása nélkül is.

Itt egy gyors összefoglaló hogyan is csináld:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2422874,00.asp

Nyilván visszakpcsoláshoz ugyanez csak pepitában.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 10/22/2015 at 12:10 írta Hobkins:

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Pontosan ezek a reccsenések zavarnak de nagyon. Pláne amikor rögzítek egy éneket és a reccsenést is rögzíti (gondolom ez lehet a baj, mert mást nem találtam eddig). A feladatkezelőben lévő prioritás és affinitás beállítás nem olyan hatásos Win 7-ben, mint a 10-ben ezek szerint? Az affinitásnál a programra rákattintva ki tudom jelölni a 8magból bármelyiket illetve akármennyit. Mondjuk, ha a Cubase-t lekorlátozom max 2 magra, az lehet javulás? Vagy szimplán próbáljam ki és rájövök? :)

teszt idézt. kié lesz az uccsó hozzászólás?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv Mindenkinek! ☺️
 

Remélem nem gond, hogy ebben a fórumban teszem fel a kérdésemet.
Elég zöldfülű vagyok még, tegnap frissítettem a gépem Win10 pro-ra. Elég sok oldalt átnyálaztam, és be is állítottam szépen az energiasémát, grafikus megjelenítést etc. amiket javasolnak optimalizálás céljából.
Viszont nekem ez egy mindenes gép, tehát főleg netezek rajta, office-t használok stb... És ha van időm akkor használom zeneszerkesztésre.


Néhol láttam olyan leírásokat, hogy két win fiókot állítanak be, egyik munkaállomásra optimalizálva, a másik normál felhasználásra. Ki is próbáltam, de pl. az energiasémát sem tudtam úgy beállítani, hogy más legyen a fiókokban. Így összeségében mi az értelme a több fiók beállításának azon kívül, hogy más az asztal elrendezése/pár megjelenítési beállítás különbözik?
Mert így jelenleg az energiasémát, netkapcsolatot, tűzfalat úgyanúgy állítgatni kell, a többi funkció meg lehet nem zavaró átlag felhasználás során sem.


A másik kérdésem, hogy ha most csinálok egy backup file-t, akkor ha TFH 4 hónap múlva helyre szeretném vele állítani a gépem, akkor az összes jelenlegi szoftver, driver, rendszerbeállítás meglesz? Vagy újra kell raknom majd mindent?

Köszönöm előre is a válaszokat, és elnézést ha merőben hülyeséget írok néhol! :D
 

Szép napot!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...