Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
bgrassfield

Focusrite Scarlett 18i20 vs. Focusrite Forte

Kérdés

Sziasztok!

Hétfőn megérkezett a Forte hangkártyám a Scarlett 18i20 mellé. Ennek apropóján készítettem is tegnap este egy tesztet, hogy melyik hangkártya hogyan konvertálja ugyanazt a jelet. A forrás egy Dave Smith Instruments Evolver volt, ugyanaz a szekvencia ugyanarról a pontról indítva. 

A felvétel mindkét hangkártya esetében 3 módon készült:

96 kHz 32bit (moder DAW, a konverterek persze csak 24bit-en dolgoztak)
96 kHz 24bit (hankártya natív)
44.1 kHz 16bit (CD)

Letölthető innen: https://drive.google.com/open?id=0B6KB3DRL5rqiSDRQWGFjMTF6VVE

Kiváncsi vagyok a véleményekre!

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Szia!

Miért kellett a 18i20 mellé még a Forte?
Látom, senki nem töltötte még le, de legalábbis nem nyilatkozott. Én megteszem, ha hazaértem és nyilatkozom :) Nekem is Forte (is)van.

Hozzászólás megosztása

• 0

Az az érdekes, hogy első hallásra nincs eget verő különbség, de érdekes, hogy beimportálva C8-ba, a jelalak mindnél mást mutat. Nincs két egyforma jel alak. De legalább azonos mintavételezési frekin hasonlóan néznek ki. Első ránézésre ennyi.

Hozzászólás megosztása

• 0

Szia! Köszi hogy megnézted, tényleg nem tűnik olyan nagynak a különbség, de azért hallható. Ez szerintem akkor lenne igazán szembetűnő, ha ugyanazt a tracket elkészíteném 18i20-al és Forte-val is. Akkor valószínűleg elég jól hallható lenne a küönbség.

Egyébként azért kellett a Forte, mert a 18i20-at nem akarom fellépésekre hurcolni, a Traktor Audio 2 meg már kicsit sovány volt nekem.

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon,tehát elnézést ,hogy ide írom a problémám.

3napja vettem egy vadi új FORTE interface-t,tökéletesen működik minden beállítás ha a szofteverben állítok,viszont magán a hangkártyán össze vissza ugrándozik a menü random módon.Hol a füles menübe,hol a bemeneti menübe ugrál stb. Tapasztalt már valaki ilyen problémát? :(

Letöltöttem a Forte Control 1.1-et Telepítettem a leírtak szerin,tehát nem volt a telepítés alatt rádugva a gépemre a Forte.Aztán több USB portra is átdugtam,hátha az a gond,kivéve előlapira. Találtam Forte Control Beta drivert azt is kipróbáltam ,semmi változás. Ezek verzó szerint: 1.2b8 és 1.3b1   A gépemen win8.1 fut.

Ha van ötletetek ,vagy valaki tapasztalt hasonlót,légyszi segítsetek!

Előre is köszi! :)

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta Cs.Attis:

Sziasztok!

3napja vettem egy vadi új FORTE interface-t,tökéletesen működik minden beállítás ha a szofteverben állítok,viszont magán a hangkártyán össze vissza ugrándozik a menü random módon.Hol a füles menübe,hol a bemeneti menübe ugrál stb. Tapasztalt már valaki ilyen problémát? :(

Letöltöttem a Forte Control 1.1-et Telepítettem a leírtak szerin,tehát nem volt a telepítés alatt rádugva a gépemre a Forte.Aztán több USB portra is átdugtam,hátha az a gond,kivéve előlapira. Találtam Forte Control Beta drivert azt is kipróbáltam ,semmi változás. Ezek verzó szerint: 1.2b8 és 1.3b1   A gépemen win8.1 fut.

Szia!

Több, mint 2 éve van Forte-m, de konkrétan ilyet nem tapasztaltam. Olyan viszont volt, hogy win 8.1 alatt a kijelző és maga a kártya rettenetesen fagyott. Windows 7-el semmi probléma. Javasolnám, hogy egy másik gépen,lehetőleg olyanon próbáld ki, amin win 7, vagy win 10 van. Win 10-el latency és Vst peak javulást tapasztaltam.

Hozzászólás megosztása

• 0
13 órája írta Hobkins:

Szia!

Több, mint 2 éve van Forte-m, de konkrétan ilyet nem tapasztaltam. Olyan viszont volt, hogy win 8.1 alatt a kijelző és maga a kártya rettenetesen fagyott. Windows 7-el semmi probléma. Javasolnám, hogy egy másik gépen,lehetőleg olyanon próbáld ki, amin win 7, vagy win 10 van. Win 10-el latency és Vst peak javulást tapasztaltam.

Köszi szépen! Megpróbálom.

A Forte Control 1.1 kompatibilis WIN10-el is?

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta Cs.Attis:

Köszi szépen! Megpróbálom.

A Forte Control 1.1 kompatibilis WIN10-el is?

Szia! 

Igen

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2015. december 4. 17:56:03 írta Cs.Attis:

Sziasztok!

…vagy próbálj egyel régebbi drivert, - ha van, nekem egy másik Focusrite kártyánál bejött.

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta Jonas73:

…vagy próbálj egyel régebbi drivert, - ha van, nekem egy másik Focusrite kártyánál bejött.

Köszönöm! Végül rendbe jött a dolog, a megoldást végül a Forte Control 1.0 hozta meg ,amit már a hivatalos oldalról le sem lehet tölteni :D

Végre nem ugrál a menüben és Abletonban az Overall Latency 14ms 96000Hz-en Buffer Size 256 Samples Ez jónak mondható?

Hozzászólás megosztása

• 0
50 perccel ezelőtt írta Cs.Attis:

Köszönöm! Végül rendbe jött a dolog, a megoldást végül a Forte Control 1.0 hozta meg ,amit már a hivatalos oldalról le sem lehet tölteni :D

Végre nem ugrál a menüben és Abletonban az Overall Latency 14ms 96000Hz-en Buffer Size 256 Samples Ez jónak mondható?

a Forte Control-ban ez konkrétan hány ms latencyt jelent? Ha ott 3ms alá tudsz menni recsegés mentesen, akkor jó! :)

Hozzászólás megosztása

• 0
8 órája írta Hobkins:

a Forte Control-ban ez konkrétan hány ms latencyt jelent? Ha ott 3ms alá tudsz menni recsegés mentesen, akkor jó! :)

Szia! 2ms-ot jelent.

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta Cs.Attis:

Szia! 2ms-ot jelent.

Szia!

Elküldhetnéd nekem is azt az 1.0 drivert...megnézem, hogy valami javulást hoz-e. Megköszönném! :)

Hozzászólás megosztása

• 0
11 órája írta Hobkins:

Szia!

Elküldhetnéd nekem is azt az 1.0 drivert...megnézem, hogy valami javulást hoz-e. Megköszönném! :)

Elvileg elküldte! Amúgy nekem a 2ms megvolt 1.0 ,1.1 és 1.2b8-nál is, viszont 1.3b1 az egy hulladék, mindegy mire állítottam akkor is recsegett. Érdekes amúgy amit csinál a Forte mert gondol egyet és visszatér a probléma. Szórakozik 1-2 órát ,aztán megjavul és órákig minden rendben. Talán majd ha lesz firmware update 502-ről 503-ra rendbejön a dolog ,bár  erős a gyanúm ,hogy más hat ki rá a gépemről. Mindenesetre win 8.1 és win 10 -nél is ugyan azt csinálja.:angry:

Hozzászólás megosztása