Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Juno DS vagy FA workstation?


DeMarco

Kérdés

Nézegetem ennek az új DS-nek a videóit, nem tűnik rossznak számomra. Korg Krossal összehasonlítva ami hasonló árban, nekem jobban is tetszik.

Kérdés, hogy a már korábbi FA szériához hasonlítva, ami kb. 2x annyi árban, a tudás (plussz szolgáltatás) és hangszínek vonatkozásában mennyivel érheti meg jobban esetleg?

Ill. a Juno széria combosabb szinti hangjai talán mégis a DS javára billentené a mérleget? Ki hogy látja, tapasztalta már esetleg?

Pardon! A Juno G, Gi mintájára esetleg váható egy "turbósabb", ezzel analóg módon, egy Juno "GS" modell is esetleg majd? :)

Egy technikai kérdés a végére: az FA vagy DS szintikben van aux busz effekt csatornákra? Azaz 1 effekt rootolható akár több midi csatornára is, mint mondjuk a Korgoknál?

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
2 órája írta Szodike:

Ha mégis a DS mellett döntök, akkor mindenképpen írok róla egy bővebb beszámolót, miután kiismertem, kipróbálgattam.

A fene vigye, eddig tök jól elücsörögtem a babérjaimon az MX-el, de most megkívántam ezt a DS-t :D

 

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

A fene vigye, eddig tök jól elücsörögtem a babérjaimon az MX-el, de most megkívántam ezt a DS-t :D

 

Ilyen ez :)

A bogár beül a fülbe, elkezded nézegetni a youtube videókat, keresgélsz a neten, fórumokat böngészel, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy már megint egy új szinti van a szobában :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Koródi Csaba:

a DS viszont igen, hogy egy saját wav fájlt ki tud osztani a billentyűzetre dallam hangszernek…

Ezt egy szoftverfrissítéssel már rég megoldhatták volna az FA-ban is! :(

10 órája írta Koródi Csaba:

az FA természetesen tartalmazza a DS-ben is megtalálható klasszikus PCM motort

De ezt nem úgy érted hogy azonos hangmintákkal?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 órája írta power32:

És milyen az első benyomás?

Hát, ilyen gyorsan nem megy. Egyelőre csak a bogár beült a fülbe :)

 

17 órája írta djuice:

De ezt nem úgy érted hogy azonos hangmintákkal?

Hát, a pcm waveformokat nem álltam neki összehasonlítani, pláne nem a Music Expo-n fej-fej mellett, de nem gondolnám, hogy az FA-nak fejlesztettek egy X, a DS-nek meg egy Y PCM motort. Ergo, az én olvasatomban az FA tartalmazza a DS-ben is megtalálható klasszikus PCM motort... és ezt szerintem elmondhatjuk az összes PCM alapú Roland szintire is :) A minták méretében biztos van eltérés, de erre én sem látok rá.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Hát, ilyen gyorsan nem megy. Egyelőre csak a bogár beült a fülbe :)

 

Hát, a pcm waveformokat nem álltam neki összehasonlítani, pláne nem a Music Expo-n fej-fej mellett, de nem gondolnám, hogy az FA-nak fejlesztettek egy X, a DS-nek meg egy Y PCM motort. Ergo, az én olvasatomban az FA tartalmazza a DS-ben is megtalálható klasszikus PCM motort... és ezt szerintem elmondhatjuk az összes PCM alapú Roland szintire is :) A minták méretében biztos van eltérés, de erre én sem látok rá.

Egy ideje a Roland nem teszi közzé a PCM rom méretét - aminek egyrészt az az üzenete, hogy nem ez határozza meg alapvetően a hangszer minőségét - másrészt viszont nagyon is fontos, mivel az akusztikus hangszerek mintavételezése és a hangzás reprodukálása valljuk be, kis méretben (64-128-256mb) nem optimális.

Ha azt vesszük, hogy a legutolsó Fantom (G) belső PCM memóriája 256 mb volt, a következő generációnak (elvileg) nagyobbnak kellene lennie... de ez valószínűleg nem így van, az FA-ban (és a DS-ben is) 128 mb méretű rom lehet. Meg ha ez valóban nagyobb lenne mint mondjuk a Fantom G esetében, akkor azt nem rejtené véka alá a Roland (szerintem).

Én is azt gondolom, hogy a két szinti alapjai nagyjából ugyanazok, csak a DS-ből kihagyták a Supernatural motort és a teljes szekvenszert (ami helyett kapott egy remek pattern szekvenszert). Ja, és a 2*32 mb flash ott van a DS-ben is, de ott csak az egyikbe tölthető pcm expansion, a másikat a saját mintáknak nyitották meg.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta Koródi Csaba:

A minták méretében biztos van eltérés, de erre én sem látok rá.

A DS állítólag az összes Juno hangjait tartalmazza ami előtte volt (Di, Gi). Az FA meg az Integrából merített. (Abban mondjuk az XV5080 is benne van, amiben meg az egész JV széria) :) Szóval biztos lehetnek átfedések, de ki tudja hány százalékban...?

7 órája írta Szodike:

az FA-ban (és a DS-ben is) 128 mb méretű rom lehet

DS: 256 http://archive.rolandee.hu/lib/punbb/viewtopic.php?pid=7123#p7123
Amúgy a GW8-ban is hiába volt ekkora, nagyon gányul szólt a hangszer, annyira le volt butítva valamivel a hangzása. A G70-ben csak 192 volt (ebből a Fantom X 4 layeres Steinwaye 64), mégse lehet a minőségüket egy lapon említeni!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta djuice:

ebből a Fantom X 4 layeres Steinwaye 64

Szerintem ma már lehetetlen a ROM méretet, a hangszer megszólalását és az egyéni ízlést közös nevezőre hozni. Ki kell próbálni, érezni a hangszer (hangszín) viselkedését és hallgatni a finomságokat. Én még soha nem néztem meg hogy papíron mekkora egy ROM készlet, vagy egy hangszín mérete, hisz a tömörítés technológiájáról dörgésem sincs.

Speciel nekem a GW8 hangja tetszett, az RS5 és az RS50 hangja is. Volt Fantom X6 is, annak a Steiway-e nem tetszett, inkább a VR09 zongoráját használtam. Most az FA SN-A zongorája tetszik, de itt is felhasználás kérdése, mert az apró részletek, a billentyű felengedésének hangja stb. ugyan chill zenében, fülesben tetszik, de a színpadon a country, vagy bluesrock zenekarban nemcsak szükségtelen, de még zavaró is... Oda kell egy jó egyenes, nem túl részletes zongora hangszín és kész.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Most az FA SN-A zongorája tetszik, de itt is felhasználás kérdése, mert az apró részletek, a billentyű felengedésének hangja stb. ugyan chill zenében, fülesben tetszik, de a színpadon a country, vagy bluesrock zenekarban nemcsak szükségtelen, de még zavaró is... Oda kell egy jó egyenes, nem túl részletes zongora hangszín és kész.

Ja, bocsánat, egy apróságot mindig elfelejtek leszögezni, ami azért jelentősen árnyalja egy hangszer megítélését: az FA06-ot kifejezetten hómrekording szinti-, chillzene oldalról vizsgálom, a DS61-re pedig konkrétan színpadi bluesrock szempontból tekintek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Koródi Csaba:

Én még soha nem néztem meg hogy papíron mekkora egy ROM készlet, vagy egy hangszín mérete

Igen, mert ezt eleve úgy adják meg, hogy lineáris tömörítetlen formátumban mennyi lenne. Azért ez elég fontos paraméter volt, mikor még egy szinti 8-16MB ROM-mal rendelkezett és a multisampling lista alapján látható volt, hogy sok száz hangmintát passzíroztak bele. Mikor pl. a Korg Trinity megjelent 95-ben 24 MB ROM-mal az addigi max. 8-12 mellett, csak ámultunk micsoda kánaán volt az már. :) Oké, a rövid perkusszív hangok nyilván kevesebbet vettek ebből el, de összehasonlítva, mikor pl. a nevezett Fantom X-nél is külön kiemelték, hogy a memória felét csak a fő zongora foglalja, azért az már engedett következtetni dolgokra. Én mikor először ültem egy Fantom X8 elé, rendkívül meglepett mennyire lágy, krémes tónusok is előjöttek abból a hangszerből, akárcsak egy igazi zongorából. Régen ilyet nem nagyon lehetett tapasztalni, mert többnyire a 127-es megütött velocityhez tartozó 1 szem layer volt mindig szűrve és halkítva, ami azért nagyon nem ugyan azt a hatást adja ami kéne. Persze megvan erre is a magyarázat, hogy a szinti elsődlegesen szinti és nem zongora. Ehhez képest mikor a kifejezetten digitális zongoráknak gyártott modellekben is egynéhány hangszínre fordítottak hasonló méretű memóriaterületeket, mint a szintikben (vagy még többet - pl. Yamaha S90-es szériák), nyilvánvalóvá lett, hogy a nagyobb memória / kevesebb hangminta azért tud emeltebb minőséget képviselni a hangzásban e hangszereknél.

Azt nem tudom mi okozta valójában, csak egyszer hallottam a GW8-at, mikor haveromnak segítettem megszabadulni tőle és vittem meghallatásra az új gazdáját. Lehet hogy az ő típusával volt pont akkor probléma, de kb. a zongora hangszíne is sajnos úgy szólt, mint egy 64 kbps tömörítésű mp3 fájl. Nekem nagyon nagy csalódás volt ott. Fater G70-eséhez képest meg kerestem is addig a fél óráig benne még előttem lehetett a plusz hangszíneket, mintákat a nagyobb ROM méret végett. Pár jobb, egyedi basszusgitár hangot mondjuk találtam is ami a G70-ben nem volt meg gyárilag! Azok annyira nem lettek volna rosszak, de a tömörítést azokon is hallottam sajnos eléggé. :( Na mindegy, ilyen hangszert nemigen látunk már vissza a jövőben... De az amúgy nem vita tárgya, hogy egy belépő, olcsó hangszerben nem fognak csúcs kategóriás megszólalást biztosítani a gyártók. 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta Koródi Csaba:

Ja, bocsánat, egy apróságot mindig elfelejtek leszögezni, ami azért jelentősen árnyalja egy hangszer megítélését: az FA06-ot kifejezetten hómrekording szinti-, chillzene oldalról vizsgálom, a DS61-re pedig konkrétan színpadi bluesrock szempontból tekintek.

Ez azért is érdekes felvetés számomra, mert a gyártók home keyboard szinten köztudottan inkább az arranger hangszereket képzelik el a vásárlók igényeihez hangolva (mint GW8, Prelude, PSR Yamahák stb.) a stúdió/színpadi kategória nincs elkülönítve ilyen téren szerintem, sőt... de persze bárkinek lehetnek egyéni koncepciói, a törvény nem tiltja. :) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
47 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez azért is érdekes felvetés számomra, mert a gyártók home keyboard szinten köztudottan inkább az arranger hangszereket képzelik el a vásárlók igényeihez hangolva (mint GW8, Prelude, PSR Yamahák stb.) a stúdió/színpadi kategória nincs elkülönítve ilyen téren szerintem, sőt... de persze bárkinek lehetnek egyéni koncepciói, a törvény nem tiltja. :)

Hm, én ezt nagyon másképp látom. Oké, a Yamaha PSR szériái 100 ezer Ft alatt valóban a klasszik home hangszerek szerepét töltik be, hogy legyen a családban valami bármi, amit a gyerek is csapkodhat.

Az igazi homestúdiózós hobbi zenészek véleményem szerint inkább a KORG KROSS félékkel, meg úgy minden márkában a hasonló, elérhető árú Workstation-ökkel van megszólítva.

Szerintem épp a roland az, aki megkülönbözteti a stúdió és a színpadi kategóriákat... Stúdiózni ott voltak a Juno G-k, színpadra a Juno D-k. Most stúdiózni ott az FA, színpadra a DS. Jellemző különbség a színpadi hangszerben a csökkentett, vagy kihagyott szekvenszer mód.

Nyilván a mai számítógépes világban bármiből lehet stúdió hangszer. De én magamból tudok kiindulni és én nem zenélek számítógéppel, ergo egy FA-val tudok zenét szerezni otthon, egy DS-el meg nem... és akkor ebből az analógiából jön ki, hogy a DS-el meg marha jól lehet a színpadon dolgozni. Nyilván az FA-t sem dobja le a színpad, de minek oda szekvenszer? Oda inkább az egyszerűbb, könnyebben elérhető funkciók kellenek, amire pedig a Juno D-k, Juno DS-ek, Yamaha MX-ek jobban fókuszálnak. (Szerintem)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy kis nyalánkság :)

A következő videó ugyan nem DS, hanem Di - de mivel a két szinti PCM motorja kb ugyanaz - valamint a DS tartalmazza a Di hangmintákat is ezért különösen fincsi.

A srác szerintem eléggé csúcsra járatja a patch készítést, az általa készített hangok megdöbbentően jók és elmagyaráz mindent szépen, érthetően. Ráadásul eddigi kutakodásaim alapján ezek a patch-ek is importálhatók DS-be :) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Most stúdiózni ott az FA, színpadra a DS.

Én pont a "kis" pattern szekvenszer miatt húzok a DS felé. Ezek a korlátozott lehetőségű eszközök jó hatással vannak a kreativitásomra, és azt vettem észre, hogy komplett dalt úgysem raknék össze a hangszeren, ott leginkább az ötleteket rögzíteném, csiszolgatnám. A végleges struktúrát pedig Cubase-ben építeném fel. Persze ez én vagyok, szóval másnál valószínűleg más dolgok hatnak inspirálóan, és más a munkamódszer is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
37 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

a Yamaha PSR szériái 100 ezer Ft alatt valóban a klasszik home hangszerek szerepét töltik be

Na itt is pont az S670, S775, S970-re gondoltam. :) Utóbbi már 6-700 e. Ft! Hát ezeket a fenti koncepciókat meg én nem gondoltam így végig sosem, mint Te a ROM méretet. :D 1:1

De szerintem inkább az van, hogy az olcsó cuccokkal, meg a mára elharapódzott fiatalokkal megjelent pár éve egy új piaci szegmens, a belépő, low cost fiatalos hobbi kütyü, ami meg régebben az olcsóbb volt, most középkategóriát nyitott magának. Sőt a Rolandnál már saját bevallása szerint sincs a Fantom G óta pro felső kategória billentyűben, csak az Integra jelenti modulként náluk a felső osztályt, esetleg még az RD2000 stage pianojuk, de az inkább színpadi performance keyboard, mint széteditálható stúdió kütyü.

Egy Korg M1 idején pl. 1990-ben azért 18 éves gimisek nem igen tudtak volna mihez hozzá jutni, mikor 4000 német márkába fájt a hangszer és nem volt más mellette. Az X5 is pl. csak jóval később jelent meg, de hogy nem volt benne pl. sequencer meg floppy, az nem a színpadiasság jelképe volt szerintem ahpgy ma sem, hanem hogy olcsón csak így lehet/ett adni. Meg a drágább modellekhez képest csak ki kellvalamit hagyni azért.
A home keyboard kérdést nézve meg pl. a Yamaha nem csak a PSR-eket teszi ebbe a kategóriába, hanem a Tyrosokat is a maga milliós árával. Hát lehet 1-2 dolgot másként látunk mi mint a gyártók. :) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta djuice:

Na itt is pont az S670, S775, S970-re gondoltam. :) Utóbbi már 6-700 e

Hmm, hát szerintem ezek a kategóriák már az árukat tekintve sem home kategóriák, ezek kőkemény vendéglátózós, melózós hangszerek, amivel pénzt keresnek.

9 perccel ezelőtt írta djuice:

A home keyboard kérdést nézve meg pl. a Yamaha nem csak a PSR-eket teszi ebbe a kategóriába, hanem a Tyrosokat is a maga milliós árával

A milliós kategória meg pláne.

Nyilván ebben is van átfedés, mert valaki megteheti anyagilag, hogy egy millás Tyrosal bohóckodik otthon, más meg 24 éve zenél színpadon (én) és örül ha van erre egy külön MX-e vagy DS-e.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Hmm, hát szerintem ezek a kategóriák már az árukat tekintve sem home kategóriák, ezek kőkemény vendéglátózós, melózós hangszerek, amivel pénzt keresnek.

A japánoknál pl. ez teljesen ismeretlen fogalom, hogy "vendéglátó". Ott kareokiznak inkább. A magyar piac egy nagyon kis borsszem nekik, meg az itteni fizetéseken is röhögnek szerintem. Ha megnézed a gyártó oldalát (legalábbis régebben ilyen volt a felosztás), ott professional keyboards és home keyboards kategóriákra osztják ezeket...

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta djuice:

A japánoknál pl. ez teljesen ismeretlen fogalom, hogy "vendéglátó". Ott kareokiznak inkább. A magyar piac egy nagyon kis borsszem nekik, meg az itteni fizetéseken is röhögnek szerintem. Ha megnézed a gyártó oldalát (legalábbis régebben ilyen volt a felosztás), ott professional keyboards és home keyboards kategóriákra osztják ezeket...

Na jó, igaz, én mindenképp hazai szemlélettel közelítem meg, a gyártó meg nemzetközi. Erről, meg az árképzésükről ők tudnának nyilatkozni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
27 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

valaki megteheti anyagilag, hogy egy millás Tyrosal bohóckodik otthon, más meg 24 éve zenél színpadon

Találkoztam már olyan arcokkal, akik egyáltalán nem nagyképűségből mondták, hanem mert annyit hakniznak egy évben, hogy mikor kérdeztem: na és az asszony mit szól hogy Yamaha Genosra meg Korg Pa4X Pro-ra megy el másfél misi egy évben? (mikor csak megjelenik vmi top kategória) és engem mosolyogtak meg a kérdésért, hogy: "tudod te mennyit lehet egy évben összemuzsikálni, mikor 50-100 ezerért vállalunk 1-2-3 fővel egy bulit és szinte hetente van belőle vagy több is egy héten"? :) 
Szóval a vers vége az volt, hogy szerintük (nem célzásként mondom), aki 1 év alatt nem keresi meg a hangszere, hangosítása stb árát ebből, az vagy nem sokat muzsikál vagy nagyon olcsón jár zenélni vagy nem érdekli hogy 15 éve egy PSR2000-el tolja... Nyilván egy pop sztár meg szinte 1-2 fellépéséből vesz magának egy Yamaha Montaget. Jó példa egy múltkori, bár lehet ide egyedi eset, szóval egy határmenti zenész érdeklődött, hogy az olasz határ mellé svájcba hívták esküvőt játszani és szégyelli, de nem tudja, hogy arra milyen árakat kell mondani. Simány nyomták a választ rutinos külföldön fellépők, hogy 2000 € alatt nehogy vállalja, mert azt hiszik hogy kezdő vagy analfabéta! :) 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta djuice:

Szóval a vers vége az volt, hogy szerintük (nem célzásként mondom), aki 1 év alatt nem keresi meg a hangszere, hangosítása stb árát ebből, az vagy nem sokat muzsikál vagy nagyon olcsón jár zenélni vagy nem érdekli hogy 15 éve egy PSR2000-el tolja...

Ja, hát, a zenélésnek is vannak fokozatai. Van a megélhetési zenész, ebből is van a full hakni, meg a magára igényes. És van aki a zenélés öröméért teszi.

Egy magára igényes vendéglátós zenész heti 2-3 műsor alatt többet keres, mint amennyit én összesen a 24 év alatt láttam. Én full a zenélés öröméért csinálom. A 24 év alatt minden koncert bevétel a közös kasszába ment, én egy fillért nem láttam sosem, max tudom, hogy lett belőle konténer, meg digit pult, meg adóvevők, meg mittomén.

Lásd, nemhogy 1 év alatt, de a 24 év alatt nem kerestem a zenéléssel annyit, hogy a hangszerem kifizessem belőle. Sőt nulla fillérből ugyebár semmi mást sem lehet kifizetni. Ugyanakkor amit csinálok, arra igényes vagyok, tehát számít a hangszer, nem lennék el 15 évig egy Roland XP10-el, de egy Yamaha PSR2000-el sem. 

De lenne a dolognak egy másik aspektusa is, hogy aki igazán jó zenész, annak mindegy mi van a keze alatt. A jazz tanárom egy 10 éves 90 ezer Ft-os CASIO zongorával úgy zenél, mint más az 1,2 millás KRONOS-al sem tud. Az ő keze alatt bámelyik hangszer jobban él mint amennyire a kategóriájából adott lenne. De ez már egy egészen új topiktéma.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 01. 25. at 13:04 írta Koródi Csaba:

Tartalmaz egy SN-S szintimotort, ami egy olyan 3 oszcillátoros VA szinti, amiben mind a három oszcillátornak saját filtere, EG-je, LFO-ja van (nem GLOBAL!), és mind a három oszcillátor szabadon lehet VA hullámforma, vagy Multisample… lényegében egy GAIA motorról van szó, és mivel az FA 16 multitimbrális, ezért 16 GAIA-ról beszélünk…

Gyerekek, van itt egy dolog amiben eddig tévedtem egy kicsit. Sokat hangoztatom, hogy az FA SN-S szinti motorja gyakorlatilag egy GAIA... hmmm, sokkal több annál :)
Igen, tartalmazza egy az egyben a GAIA-t, de az oszcillátornál az FA-ban van a Multisample (PCM) opció, amit szintén sokat hangoztatok hogy mekkora tárház, DE az csak most esett le nekem, hogy ez az opció HIÁNYZIK a GAIA-ból. A GAIA-ban csak a VA hullámformák vannak jelen.

Összegezve tehát: az FA SN-S szinti motorja egy GAIA, meg egy CS1X ötvözve :)  x16 timbrál.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Koródi Csaba:

az oszcillátornál az FA-ban van a Multisample (PCM) opció, ez az opció HIÁNYZIK a GAIA-ból

Mindig is érdekelt, hogy ez akkor mit tesz hozzá tulkép az egészhez? Ez hasonló akkor mint a Nord Wave és egyéb olyan cuccokban a wave table? De mennyivel tud alapjaiban más lenni vele a hangzás mint fűrész, négyszög stb jelalakkal igazából? Mondjuk egy trombita mintából mi lesz ott, autentikusabb szinti fúvós szekció?

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta djuice:

Mindig is érdekelt, hogy ez akkor mit tesz hozzá tulkép az egészhez? Ez hasonló akkor mint a Nord Wave és egyéb olyan cuccokban a wave table? De mennyivel tud alapjaiban más lenni vele a hangzás mint fűrész, négyszög stb jelalakkal igazából? Mondjuk egy trombita mintából mi lesz ott, autentikusabb szinti fúvós szekció?

Nem, ezt úgy kell elképzelni, mint a YAMAHA CS1X-et. Van kb. 360 multisample, ami úgy viselkedik mint egy klasszik PCM szintiben, vagy ahogy a MicroKorg XL-ben is van pár multisample, amit az egyik oszcillátorhoz rendelhetsz. Csak az SN-S-ben a 3 oszcillátor bármelyikéhez rendelheted akár a VA hullámformákat, akár a pcm mintákat, például megteheted, hogy egyáltalán nem VA szinti hangot csinálsz, de megteheted azt is, hogy valami ügyesen kevert hangszínt készítesz VA+PCM összetevőkből. A többi minden ugyanúgy megy mint a GAIA-ban: FILTER, EG, LFO, SYNC, RING, DETUNE stb.

A fent említett trombita mintából például trombita minta marad, csak szét tudod szűrni, LFO-zni, átalakítani az EG-jét és össze tudod zombítani a VA hullámformával, meg mellé tehesz még egy supersaw oszcillátort is. Szóval ja, csinálhatsz ott egy sokkal karakteresebb szinti fúvós szekciót belőle.

A lényeg, hogy ne wavetable-ként gondolj rá, hanem multisample-ként. Nyilván így már kevésbé izgalmas mint egy NORD Wave, viszont sokkal izgalmasabb mint egy PCM, vagy egy VA szinti :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...