Jump to content
Ménemszól.hu

Ménemszól 4.1


A/D

Recommended Posts

7 órája írta A/D:

na ezzel totál nem értek egyet! a használat egyértelmű...

No akkor legyünk konstruktívak ahogy Ádám bátyánk szokta volt mondani!

Szóval most már hogy 2-en 3-an is látják amit én mondok "hibaként", másként szemléltetvea dolgot, a fórumozó nem látja a fától az erdőt! A/D meg azért nem tud a fórumozók "megszokott" látásmódjával objektív lenni, mert neki egyértelmű, ha ő foldozza a dolgokat.

Azért nekem magas hogy az évekig vitt hasznos featurek egy röpke divathóbort gyanánt rögvest tiprandó ellenséges dologgá válnak! Akkor tisztelt A/D, kb. a 2003-tól üzemelő régi Absoluteos site alapján is, miért nem volt eddig elítélendő, hogy adott témákban az új hozzászólók postjai hátrébb rangsorolják a régebbieket? Most csak elvi kérdésként tisztázzuk, mert akkor vegyük úgy hogy a Lista az olvasatlanból opcióval a "függöny" mögül előráncigálhatók a dolgok ha még nem is hirdetésmentesen.
Hogy értsd is amit kérdezel, arra meg az a válasz, hogy ha valaki kérdést nyit új témában, nem neki van feltétlen szüksége hogy odataláljon, mert katt a könyvjelzőre a böngijében vagy stb. és kész, hanem annak van jeletősége, hogy aki jártas a témában és tudja a választ, az megtalálja hogy hova várják a segítséget! :) De vegyük úgy hogy ez is megoldható, csak amég idájig eljutunk, kinő a szakálunk...

Ha rákeresnél, akkor pedig látnád hogy hazai vonalon már említettem a remekül szűrhető és karbantartott Prohardvert vagy Mobilarenát is pl. OK, hogy ott egy team van az üzemeltetés mögött, erre írtam hogy meg lehet bízni profi web üzemeltető vállalkozásokat is és ők bugmentes supportot és frissítést fognak nyújtani levéve a terhet egy hangszerboltos válláról... Szóval nem tudom de ez máshol is így megy, hogy a vízvezetékszerelő, a festékboltos vagy a tüzépes nem maga fog weboldalt szerkeszteni meg fórumot karbantartani, hanem profi külsősnek kiadják, cipész a kaptafájánál alapon, már ha tartja valakinek magát persze.

Most akkor zárnám soraimat. Thx!

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta oldbrian:

ha példa kell, akkor ott a KVR

nyilván vak vagyok, de nem látom hogy a KVR-en lenne lista a friss témákból és hozzászólásokból. Pont erről beszélek. 

vagy elcseszted a linket és inkább erre gondoltál. azt látom, hogy neki van egy news oldala ahol összeszedi a tartalmat. ez a megoldás egyébként nem rossz,

bár kicsit visszatetsző, hogy a tartalom a híg fos szintjét se üti meg, és a egész úgy néz ki, mint egy ötforintos 10 évvel ezelőtti vst plugin. elképesztően megerőltető olvasni.

1 órával ezelőtt írta oldbrian:

közel 50 kategóriát kell átgörgetni a főoldalról

a "fragmentált" (bár én inkább rendszerezettnek mondanám, nagyon nem mindegy) szerkezet azért van, hogy kérdést tegyél fel, amihez az efféle tematizálás a legjobb. erre tudsz jobbat? ezt csinálja a kvr is.

ha valaminek, inkább annak lenne értelme, hogy azokat a témákat listázza, amire nem érkezett még "legjobb válasz". ők egyébként megtehetik azt, hogy ilyen dömpingszerűen közlik a híreket, mert annyi olvasójuk van, hogy a fórumozók nem lesznek képbe mindennel, az a kevés, aki beleakad egy feltett kérdésbe is elég lesz arra, hogy szülessen válasz.

a megnyilvánulások tipusú követés ami nincs KVR-en pedig egyértelműen advancedebb szint. pl. a kvr-en nem tudod megmondnai, hogy az olvasatlan tartalmat listázza, vagy csak azon emberek hozzászólásaiból állítson feedet amit követsz. ha valakinek, pont nekik lenne szükségük egy ilyen rendszerre.

egyébként ha engem kérdezel, én az apple support fórumát mondjuk mértékadónak tartom szerkesztés és tartalom alapján. nem tudom azt ismered-e.

 

foglaljuk össze:

1) én azt gondolom, hogy a megnyilvánulások nagyon erős feature, hozzászokés kérdése. 

2) a blogok nagyon erős tartalom az oldalon (erősebb szvsz mint a KVR-en bármi) amiket tipikusan favorizálni szeretnék, tehát blogajánlót nem akarok kitolni a képernyőről.

3) el lehetne gondolkozni a kvr-hez hasonló struktúrán, hogy tudniillik állítunk egy külön nyitóoldalon feedet, de akkor azon nem látszanak a fórum elemei ahogy most van. ekkor a kecske is jóllakik eset van. de tényleg ez a jó?

vagyis először el kell dönteni, hogy a mostani struktúrából mi az ami jó és kell.

3 órája írta Tetsuo:

Az új megnyilvánulásokat viszont szétbarmolja a sok hirdetés

fyi a megnyilvánulások könnyűszerrel szűrhetők, és beállítható a default. ezt speciel én is megtehetném, hogy az alap template-nek olyat adok be, amiben nincs hirdetés. de annak a kiszedése éppúgy kritizálható.

nem tudom, nekem túl adja magát az, hogy a megnyilvánulások alatt rögtön van pl. "lista az olvasatlanból" ami ugyanúgy egy preset szűrő, amit létrehozhatsz.

 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Tetsuo:

Végülis csak a tényleg nagyon rossz kereső és az idézés miatt volt érdemes váltani, amit egy kisebb update-ban is megejthetett volna a (szoft-) gyártó, ehelyett új kezelőfelület, új bugokkal...

valójában a fórum maradt a régi, a főoldali gyűjtőt én húztam ki, de épp most azon vagyunk, hogy kitaláljuk a legjobb megoldást.

3 órája írta Tetsuo:

Az pedig egyértelmű, hogy egy-egy profibb cikk pörgeti a fórumot, ha havonta, esetleg hetente írnátok valami alaposabb megfejtést, netalán videóban történne az, durván növelnétek az aktivitást - és a fórum értelmét.

 

coming up next.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta A/D:

nyilván vak vagyok, de nem látom hogy a KVR-en lenne lista a friss témákból és hozzászólásokból. Pont erről beszélek. 

erre írtam, hogy kattintani kell ("What's New @ KVR Audio" alatt jobbról a 3. - de régebben pl. ott csak négy ikon volt, azelőtt meg alapból az volt a jobboldalon), de utána úgy is marad. 

6 perccel ezelőtt írta A/D:

a "fragmentált" (bár én inkább rendszerezettnek mondanám, nagyon nem mindegy) szerkezet azért van, hogy kérdést tegyél fel, amihez az efféle tematizálás a legjobb. erre tudsz jobbat? ezt csinálja a kvr is.

mi azt csináltuk céges fórumon, hogy sokkal kevesebb (~10) főtéma (kategória) van, amin belül már külön topic-okban teszik fel az emberek a kérdéseiket. az ittenihez hasonló (vagy inkább valamivel lassabb) frekvenciájú a postolás, szóval azért elég sokáig láthatóak maradnak az újabb témák a kategóriákon belül. így legalább szemre, egyetlen képernyőn is átlátja az ember, hogy milyen területen van új kérdés. 

Link to comment
Share on other sites

Működik a jó öreg "RTFM" :) 

Beállítottam a saját "Megnyilatkozások" stream-et, és lőn világosság, nem jelennek meg az apróhirdetések. ( Öreg vagyok már, lassabban esik le a tantusz* :) )

 

* - lehet, hogy itt páran nem is tudják már, mi volt az a tantusz? ;)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Nyilv%C3%A1nos_telefon#Leesett_a_tantusz

Ez a szólás meggyökeresedett a magyar nyelvben. Eredete onnan származik, hogy az illető bedobott egy tantuszt (a nyilvános telefonba), tárcsázott, majd várt az összekapcsolásra. A hívott jelentkezésekor egy csengő-bongó hang volt hallható. Az érme beleesett a perselybe. A szólás akkor használatos, ha valaki csak sokára ért meg valamit, vagy sokára jön rá valamire,

Link to comment
Share on other sites

Ja, a konstruktivitáshoz kapcsolódóan ez lemaradt, hogy pl. a "Legújabb státusz változások" blokknak mi a túrós bukta értelme van, miért annyira lényeges, hogy az meg kiveri mindenki szemét a site jobb felső sarkában kérdéses létjogosultságával?! Az nem diszkriminatív akkor csak az utolsó hozzászólók diszkriminatívak hogy előresorolják magukat másokkal szemben a bejegyzéseikkel?
Csak úgy kérdezem, halkan...
Bocs! :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Már a kezdetek óta olvasom a menemszol.hu-t, előtte meg évekig az absolute.hu-t, mindennap végigfutottam az új hozzászólásokat meg az apróhirdetéseket. Amióta viszont ez a Megnyilványulások fül van, nem olvastam a fórumot. Számomra ez így használhatatlan. Már annak sem örültem, amikor az előző verzióban lecsökkent 5 db-ra az utolsó témák megjelenítése, ráadásul időpont nélkül, de hogy most már ömlesztve vannak a hozzászólások, ráadásul az apróhirdetésekkel együtt, ez nekem már végleg sok. Nem hozzászólásokat akarok olvasni egyesével, hanem témákat, gyorsan, egyszerűen.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta kib:

Már annak sem örültem, amikor az előző verzióban lecsökkent 5 db-ra az utolsó témák megjelenítése, ráadásul időpont nélkül....

Egyetértek. Én azt az egy részt néztem meg korábban minden nap többször is, hogy van-e valami értelmes dolog, amihez hozzá lehet szólni.
Nekem egyszerűen nincsen arra időm, hogy ezek után kotorásszak, bár mint írjátok sokat javult a kereső,
így ezután talán meg is találom majd ha keresek valamit.
Persze az is lehet amúgy, hogy az én fórumozási szokásaimmal van a baj, ezt én nem tudom megítélni. :)
Tudom, hogy lehet értesítést is kérni az engem érdeklő topikokról, ha új beírás érkezik, de eddig csak egy ilyet jelöltem be,
mert a napi email hegyek mellé nem akarok még egy kupacot kapni.

Link to comment
Share on other sites

Mint szintúgy régi olvasó a legnagyobb problémát én ott látom, hogy mindezek a szűrők, testreszabások csak akkor élnek, és működnek, ha be vagyok jelentkezve (nyilván). Biztosan jópárunknak nem áll módjában egész nap a gép előtt ülni. Olyan megoldás kellene, amivel az ember pl. mobilról is, és főleg bejelentkezés nélkül is látná a legutolsó 10-15 hozzászólást (mondjuk abból az első egy két sort) , vagy csak a legutolsó hozzászóló nevét és/vagy a hozzászólás időpontját. Kb. a régi hitspace fórumon is így volt, ha jól emlékszem, látszott a 3 fő téma (amatőr/profi/free ?) utolsó 3-3 témája és hozzászólója az időponttal ... én értem, hogy az üzemeltetők szeretnék látni, hogy ki merre mozog az oldalon, mi érdekli, de egyszerűen nem vagyok hajlandó csak azért mobilról naponta 3-4-szer bejelentkezni, hogy ránézzek az új hozzászólásokra vagy az apróhirdetésekre. Bejelentkezés nélkül nézem az oldalt, és csak akkor jelentkezek be, ha hozzá akarok szólni.

Link to comment
Share on other sites

Zoli!

A státuszváltozások egy gyenge facebook imitáció akar lenni. Valóban kérdéses az értelme.

Oscar!

A régi absolute fórum egyes részei valóban jók és informatívak, praktikusak voltak (akkor méltán nagyra is tartva a hitspace részéről is), de mára már hivatkozni is bűn akkori "ódonságokra" itt ahogy tapasztaljuk. Meg kell hajolni a divat új hullámai előtt, ha már a főnöknek nem esik le az a bizonyos tantusz, mit is szeretnének az olvasók... ;)

Amúgy a böngészőt be lehet állítani auto-bejelentkezésre is, ennyivel talán orvosolható némileg hogy csak rápillantásszerűen is mindig billentyűzni kelljen.

Link to comment
Share on other sites

23 órája írta DeMarco:

Zoli!

A státuszváltozások egy gyenge facebook imitáció akar lenni. Valóban kérdéses az értelme.

 

Ami nyugodtan mehetne a kukába, helyette ott lehetne a tíz legfrissebb hír (apróhirdetés nélkül). Vagy a megnyilvánulásokból kidobni az apróhírdetés részt, aminek már van egy külön fül amúgy is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...