Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg electribe szekvenszere


Axel

Kérdés

Sziasztok!

Vonla pár kérdésem az új Electribe szekvenszerének működésével kapcsolatban.

  • Az egyik gondom az, hogy ha létrehozok egy part-ot a saját hangjaimmal és utána meggondolom magam mert mondjuk más ritmikát akarok akkor ha pl. a step1-en lévő hangot kiveszem és átteszem step3-ra akkor ott nem az fog szólni amit én úgymond "kitekertem" magamnak és eredetileg step1-re raktam hanem az adott oszcillátor alaphangja. Tehát ha az eredeti szekvenciát módosítani akarom akkor a hagjaim gyakorlatilag elvesznek elölről kell kezdenem mindent. Ez eléggé zavaró jó lenne ha volna erre valami megoldás.
  • Kérdésem még ,hogy miként lehet a szekvenszert step-by-step programozni tehát nem record módban. Mert ha így csinálom akkor pl. akkordokat nem tudok beilleszteni hiszen mindig az adott oszcillátor alaphangja kerül be a szekvenszerbe. Chord-ot csak feljátszani tudok record módban ami szintén gáz mert ha valahol nem teljesen pontosak a leütések akkor módosítani kell a szekvenciát -> lásd az első problémámat

Ha erre tudna valaki megoldást akkor az nagy segítség volna mert amúgy nagyon szimpatikus lenne a gép de ezek számomra olyan gátló tényezők amik gyakorlatilag lehetetlenné teszik az effektív zenekészítést.

Üdv,
Axel"

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

7 órája írta Koródi Csaba:

Nem USB-n keresztül ment. Én csak MIDI DIN-el operálok (konzervatív vagyok) :) A szoftszinti az iPad-en ment dokkolóval. A MIDI CC ettől függetlenül szerintem ugyanúgy működik mindenhol. Annyi, hogy az Electribe2 nem minden potija van kivezetve CC-re… például OSC potik, az IFX potik, a Modulációs effektek potijai nem mennek ki, viszont a VOLUME, PAN, CUTOFF, RESONANCE és a PAD XY azok kimennek.

De várjál akkor nem értem, hogy az iPad-es szintire hogy vettél fel automatizációt MIDI-n?

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Koródi Csaba:

Nem USB-n keresztül ment. Én csak MIDI DIN-el operálok (konzervatív vagyok) :) A szoftszinti az iPad-en ment dokkolóval. A MIDI CC ettől függetlenül szerintem ugyanúgy működik mindenhol. Annyi, hogy az Electribe2 nem minden potija van kivezetve CC-re… például OSC potik, az IFX potik, a Modulációs effektek potijai nem mennek ki, viszont a VOLUME, PAN, CUTOFF, RESONANCE és a PAD XY azok kimennek.

Közben kipróbáltam, hogy változik-e a pattern hangereje amelyiken a külső szinti van de sajnos nem. A következő történik:

  • Rec gomb benyom
  • Majd play gomb és level poti csavargatása
  • Kiírja, hogy rögzíti az automatizációt de semmi sem történik ha utána elindítom a pattern-t, előre beállított fix hangerőn szólal meg a part.

Ugyanez a Tribe saját hangjainál viszont működik. Illetve azt nem értem még ,hogy miért van az ,hogy a level-llel szabályozhatom milyen hangerőn szóljon a külső szinti de az automatizációt már nem tudom felvenni.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Semmi trükk. Az Electribe játszotta a note-okat is és az Electribe-n tekergettem a potikat a szoftszinti manipulálásához is.

És DIN MIDI-vel voltak összekötve? Hogyan lehet azt megoldani? Van erre is valami adapter?

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Axel:

És DIN MIDI-vel voltak összekötve? Hogyan lehet azt megoldani? Van erre is valami adapter?

Nem kaptál az Electribe-hoz 3,5 - DIN adaptert?  2db gyári tartozék. Én nem kaptam, úgyhogy forrasztottam magamnak. Az iPad pedig dokkolóban volt (Alesis iODock). 

A többi felvetésedre nem tudok mit mondani, elég sok összetevős. Esetleg az Electribe Global menüjében a 6/19 oldalon OFF-ra van állítva a paraméter? 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Két nap után az új Electribe Sampler-rel kapcsolatban van pár homályos pont, ha valaki valemelyikhez hozzá tud szólni akkor örömmel veszem :)

1. A leírás szerint a filterek gombjait nyomogatva többféle filtertípus között válogathatunk a lo hi és bypasson belül. A próba során viszont nem láttam ilyet.

2. Szintén a leírásban, ha jól értelmeztem a sequencerben aktivált pad-lépés hangnemét ha megváltoztatod (step -editben) és újból ki be kapcsolod az adott padot akkor visszaugrik az alap C4-re. Ez nekem nem történt meg. (bár ne tragédia)

3. Verziószámot lehet valahol ellenőrizni melyik fut rajta?

4. Mi az az alternate a menüben?

5. Van ugye a voice assign mono - poly értem de mi a különbség a mono1 2 illetve a poly 1-2 között? Mivel egyik sem működik úgy amit én keresek, mégpedig, hogy az egyik pad/note leütése kioltsa a másikat. Van ilyen funkció a gépezetben valahol?


6. One-shot mód beállításának lehetőségét sem találtam. Néha jó lenne ha nem kéne nyomva tartani a padot.

7. Mi a part priority?

8. A step editnél miért van 4 note állítási lehetőség? Az első működik a többi nem. Valami layerfunkcióhoz lenne...bár ilyet nem találtam.

9. A motion sequencenél csak az egészet lehet törölni gondolom adott paramétereket külön külön nem....

10. Valami nudge funkció?

11. Valami olyasmit olvastam hogy ha SD kártya van a gépben akkor indításkor automatikusan feltölti? Meg felülírja a régit? Mi van ha több file-om van?

12. A PCM hangok és az Analog hangok is törlődnek ha újakat rakok fel, illetve factory resettel visszaállíthatók mindig az alap hangkészlet?

Ennyi.... :)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Arnoux.:

Sziasztok!

Két nap után az új Electribe Sampler-rel kapcsolatban van pár homályos pont, ha valaki valemelyikhez hozzá tud szólni akkor örömmel veszem :)

1. A leírás szerint a filterek gombjait nyomogatva többféle filtertípus között válogathatunk a lo hi és bypasson belül. A próba során viszont nem láttam ilyet.

2. Szintén a leírásban, ha jól értelmeztem a sequencerben aktivált pad-lépés hangnemét ha megváltoztatod (step -editben) és újból ki be kapcsolod az adott padot akkor visszaugrik az alap C4-re. Ez nekem nem történt meg. (bár ne tragédia)

3. Verziószámot lehet valahol ellenőrizni melyik fut rajta?

4. Mi az az alternate a menüben?

5. Van ugye a voice assign mono - poly értem de mi a különbség a mono1 2 illetve a poly 1-2 között? Mivel egyik sem működik úgy amit én keresek, mégpedig, hogy az egyik pad/note leütése kioltsa a másikat. Van ilyen funkció a gépezetben valahol?


6. One-shot mód beállításának lehetőségét sem találtam. Néha jó lenne ha nem kéne nyomva tartani a padot.

7. Mi a part priority?

8. A step editnél miért van 4 note állítási lehetőség? Az első működik a többi nem. Valami layerfunkcióhoz lenne...bár ilyet nem találtam.

9. A motion sequencenél csak az egészet lehet törölni gondolom adott paramétereket külön külön nem....

10. Valami nudge funkció?

11. Valami olyasmit olvastam hogy ha SD kártya van a gépben akkor indításkor automatikusan feltölti? Meg felülírja a régit? Mi van ha több file-om van?

12. A PCM hangok és az Analog hangok is törlődnek ha újakat rakok fel, illetve factory resettel visszaállíthatók mindig az alap hangkészlet?

Ennyi.... :)

Szia! 

Megpróbálok néhányat megválaszolni. 

1. Ez csak a sima Electribe2-n van így, a Sampleren nem. 

4. A 13-14-es és 15-16-os Part-ok tudnak úgy működni mint open és closed lábcin, vagyis a 14-es Parton van az open és lenyomod a 13-as closed-et, akkor leharapja a 14-est.

5. Az 1-es és 2-es módok között az a különbség, hogy az egyiknél újraindul a hang, a másiknál pedig folytatólagos. Itt azon múlik minden, hogy hogyan nyomjuk, engedjük fel a billentyűket. 

6. Az EG Release-t maxra tekered és megvan. 

7. Mikor elfogy a kevéske polifónia, akkor ez alapján dönt a gép hogy mit hagyjon el. A low prioritású hangok múlnak ki előbb. A szőnyegeket érdemes például high-ra tenni. 

9. Igen, csak az egészet. 

A sampleres kérdésekre nincs infóm, nekem sima van. A többi kérdést még fel kell dolgoznom :)

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Szia! 

Megpróbálok néhányat megválaszolni. 

1. Ez csak a sima Electribe2-n van így, a Sampleren nem. 

4. A 13-14-es és 15-16-os Part-ok tudnak úgy működni mint open és closed lábcin, vagyis a 14-es Parton van az open és lenyomod a 13-as closed-et, akkor leharapja a 14-est.

5. Az 1-es és 2-es módok között az a különbség, hogy az egyiknél újraindul a hang, a másiknál pedig folytatólagos. Itt azon múlik minden, hogy hogyan nyomjuk, engedjük fel a billentyűket. 

6. Az EG Release-t maxra tekered és megvan. 

7. Mikor elfogy a kevéske polifónia, akkor ez alapján dönt a gép hogy mit hagyjon el. A low prioritású hangok múlnak ki előbb. A szőnyegeket érdemes például high-ra tenni. 

9. Igen, csak az egészet. 

A sampleres kérdésekre nincs infóm, nekem sima van. A többi kérdést még fel kell dolgoznom :)

Így már sokkal beljebb vagyok, rövidebb lett a lista :)...Köszönöm a válaszokat!!! 

Link to comment
Share on other sites

Nekem is lenne kérdésem. A sima Electribe2 - re rá lehet tenni a Sampler oprendszerét. Ezzel alapvetően csak a filtereket bukja az ember. 

Gondolkodok egy ideje hogy kipróbálom. 

Ami számomra felfoghatatlan, az a RAM. Amióta az eszemet tudom,  a samplerekbe memória kell. Az is világos a számomra, hogy egy preset hangszerbe nem építenek sample RAM-ot. 

De akkor mitől működik a dolog? (mert működik) Az Electribe Sampler minden mintát az SD kártyáról használ? 

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Koródi Csaba:

A paraméterek pontos CC értékeit nem tudnám megmondani, ugyanis azt csináltam, hogy iPad-en egy szoftszintinek a paramétereihez "LEARN" funkcióban hozzácsavargattam az Electribe potijait, illetve az XY pad-ot.

Más eszköz meghajtásánál is így járnék el, azaz nem az Electribe-ban próbálnám a másik eszköz hangerőértékeit rögzíteni, hanem az Electribe hangerő potijához rendelném a külső eszköz CC paraméterét és az Electribe potijának csavargatását rögzíteném az Electribe patternjében.

Az szoftverszintinél akkor gondolom USB-n keresztül ment a dolog ugye? Elvileg az adott csatorna hengereje a 7-es CC, szerintem ezt állítja az amp/eg level potija is, kérdés kimegy-e ez a midi out-on. Ha igen, akkor igazad van, érdemesbb ezt az Electribe-on megoldani nem pedig a MIDI in-t próbálni rögzíteni. Holnap kipróbálom ezt.

Link to comment
Share on other sites

Electribe 2 samplerrel kapcsolatban lenne kérdésem:  hangzás terén nyújt valami extrát ez a cucc a szoftveres samplerekhez képest ? Nyilván nem mpc60ra számítok, de van valami extra dinamika, feszesség, színezés, bármi, ami miatt megéri beszerezni ezt a holmit, vagy inkább csak a hardveres kezelőfelület amiben többletet nyújt ?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 25/4/2016 at 8:15 írta cisco:

Electribe 2 samplerrel kapcsolatban lenne kérdésem:  hangzás terén nyújt valami extrát ez a cucc a szoftveres samplerekhez képest ? Nyilván nem mpc60ra számítok, de van valami extra dinamika, feszesség, színezés, bármi, ami miatt megéri beszerezni ezt a holmit, vagy inkább csak a hardveres kezelőfelület amiben többletet nyújt ?

Üdv!

 

Az ég világon semmi, sőt! A mai szoftver-samplerek egy jó DAC -rel sokkal de sokkal jobban szólnak!

(értsd. átvitel, dinamika, tranziensek, etc.. tehát minden viszonylatban!)

A szekvenszere pedig gyakorlatilag egy nagyon egyszerű X0X-típusú, fix grid, annyi csak a fűszer,

hogy vannak ilyen előre definiált groove template-ek, amiket százalékosan lehet "hozzáadni" a patternhez..

(note shift és velocity variáció-ból állnak)

Szóval szekvenszer vonatkozásban is csak egy közepes dobgép szintjén van.

MUltisampling nuku, minta szerkeszthetőség - granulár szintézis nuku, az effektek meg.. hát olyanok amilyenek;

1 insert per part, plusz 1 global Master effekt - send/return konfigurációban, ahol az effekt buszra küldött jel és az effekt arányát

nem lehet állítani!!

Az egész electribe családból, sztem csak a saját szintézissel operáló darabok azok amik egy kicsit is érdekesek; pl. ER-1 (mk2),

EA-1 (mk2), MX (!) és a mostani Electribe (MPS).

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 6/4/2016 at 22:19 írta Koródi Csaba:

Nekem is lenne kérdésem. A sima Electribe2 - re rá lehet tenni a Sampler oprendszerét. Ezzel alapvetően csak a filtereket bukja az ember. 

Gondolkodok egy ideje hogy kipróbálom. 

Ami számomra felfoghatatlan, az a RAM. Amióta az eszemet tudom,  a samplerekbe memória kell. Az is világos a számomra, hogy egy preset hangszerbe nem építenek sample RAM-ot. 

De akkor mitől működik a dolog? (mert működik) Az Electribe Sampler minden mintát az SD kártyáról használ? 

Flash memória; a gyári minták mellé rakod be a sajátokat.. illetve a gép is ezt a memória területet használja, innen

a limitek, ha samplere váltasz! Én kipróbáltam és egy rakás xar a "sampler" változat (mmint a hack-et)!

Gyakorlatilag minden ami érdekessé teszi az MPS verziót az a Sampler-ből hiányzik!

Ja és a saját minták másolása, még az editorral is óriási s.opás!!

Nem írja felül a minták neveit rendesen, csak ha egy bizonyos sorszám-tól kezded el felírni őket, ráadásul

a kategórizálás miatt is szétesik az egész.. Agyfasz!

Én személy szerint örülük, hogy a MPS verziót vettem meg, mert csak ez ér vmit..

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta wax83:

Én személy szerint örülök, hogy a MPS verziót vettem meg, mert csak ez ér vmit.

Nagyon köszönöm a válaszodat! Sokat segített hogy megkíméljem magam a Samplerre átállás idő- és agyf@sz befektetésétől :)

Azóta találtam egy Youtube videót, amiben végigmennek a Sampler verzió 421 darab OSC sampléjén, és valami kegyetlen értelmetlen a válogatás. Csakis a saját samplék felhasználásában bízhattam, de még hezitáltam, mert azt meg elég melósnak gondoltam. A hétvégén csavargattam, hangszerelgettem a gépemen és a Te hozzászólásoddal együtt megerősítést nyert, hogy nem fogok a Sampler-el vacakolni. Majd inkább külső modullal toldom meg. Nekem főleg a szőnyegek hiányoznak, de erre van sok külső alternatíva.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Koródi Csaba:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Sokat segített hogy megkíméljem magam a Samplerre átállás idő- és agyf@sz befektetésétől :)

Azóta találtam egy Youtube videót, amiben végigmennek a Sampler verzió 421 darab OSC sampléjén, és valami kegyetlen értelmetlen a válogatás. Csakis a saját samplék felhasználásában bízhattam, de még hezitáltam, mert azt meg elég melósnak gondoltam. A hétvégén csavargattam, hangszerelgettem a gépemen és a Te hozzászólásoddal együtt megerősítést nyert, hogy nem fogok a Sampler-el vacakolni. Majd inkább külső modullal toldom meg. Nekem főleg a szőnyegek hiányoznak, de erre van sok külső alternatíva.

Sajnos így van, az Electribe Sampler meg sem közelíti azt az ideát amit "hardware sampler-nek" hívtak vmikor.. (mai aggyal pedig tisztán látható, hogy ez olyan vkiknek

készült akiknek fogalmuk sincs az elektronikus zenéről..) Az E2-t csak a mókás szinti "engine" menti meg.. Bár sztem a tudásához képest túl van árazva az is; de itt a workflow-t

és a nevet fizetteti meg velünk a gyártó.

Talán az egyetlen vmire való cucc az MPC-ket leszámítva az Octatrack, de az egy más kategória árban is és munkamódszerben is.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta wax83:

Üdv!

 

Az ég világon semmi, sőt! A mai szoftver-samplerek egy jó DAC -rel sokkal de sokkal jobban szólnak!

(értsd. átvitel, dinamika, tranziensek, etc.. tehát minden viszonylatban!)

A szekvenszere pedig gyakorlatilag egy nagyon egyszerű X0X-típusú, fix grid, annyi csak a fűszer,

hogy vannak ilyen előre definiált groove template-ek, amiket százalékosan lehet "hozzáadni" a patternhez..

(note shift és velocity variáció-ból állnak)

Szóval szekvenszer vonatkozásban is csak egy közepes dobgép szintjén van.

MUltisampling nuku, minta szerkeszthetőség - granulár szintézis nuku, az effektek meg.. hát olyanok amilyenek;

1 insert per part, plusz 1 global Master effekt - send/return konfigurációban, ahol az effekt buszra küldött jel és az effekt arányát

nem lehet állítani!!

Az egész electribe családból, sztem csak a saját szintézissel operáló darabok azok amik egy kicsit is érdekesek; pl. ER-1 (mk2),

EA-1 (mk2), MX (!) és a mostani Electribe (MPS).

Üdv,

Köszi, hogy megkíméltél egy jelentősebb pénzkidobástól. Hálás köszönet.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta wax83:

Az E2-t csak a mókás szinti "engine" menti meg.. Bár sztem a tudásához képest túl van árazva az is; de itt a workflow-t és a nevet fizetteti meg velünk a gyártó.

Nálam a workflow majdnem fontosabb mint maga a hang, max. ráakasztok MIDI-vel még ezt-azt :)

Az E2-ben a workflow nekem nagyon bejött és a saját motorjával is nagyon jól elvagyok. Egy-két dolog hiányzott, főleg szőnyegek terén, gondoltam a Sampler verzióval ezt pótolhatnám és akkor egy motorháztető alatt lenne az egész. De a Sampler verzióval túl sokat veszít az eszköz az eredeti funkcionalitásából. Így marad minden a régiben és külső hangmodullal egészítem ki. Nekem nem volt (és nem is lesz) drága MPC, vagy Octa a kezem alatt, így nincs hiányérzetem.

Szerintem az E2 a PART-onkénti Modulációval és PART-onkénti Insert FX-el (kevés szinti dicsekedhet 16 FX-el), a rögzíthető automatizációkkal stb., 16 sávban egy egész jó alternatíva Performance szekvenszernek. Emlékszem annó, nagyon sokan (köztük én is) keresték ezt a lehetőséget, és akkor kb. a ROLAND MC50 MkII-vel tudtunk megvalósítani valami hasonlót, erre most itt van a kezünk alatt, saját Engine-el. Azt hiszem nincs okunk panaszra :)

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Koródi Csaba:

Nálam a workflow majdnem fontosabb mint maga a hang, max. ráakasztok MIDI-vel még ezt-azt :)

Az E2-ben a workflow nekem nagyon bejött és a saját motorjával is nagyon jól elvagyok. Egy-két dolog hiányzott, főleg szőnyegek terén, gondoltam a Sampler verzióval ezt pótolhatnám és akkor egy motorháztető alatt lenne az egész. De a Sampler verzióval túl sokat veszít az eszköz az eredeti funkcionalitásából. Így marad minden a régiben és külső hangmodullal egészítem ki. Nekem nem volt (és nem is lesz) drága MPC, vagy Octa a kezem alatt, így nincs hiányérzetem.

Szerintem az E2 a PART-onkénti Modulációval és PART-onkénti Insert FX-el (kevés szinti dicsekedhet 16 FX-el), a rögzíthető automatizációkkal stb., 16 sávban egy egész jó alternatíva Performance szekvenszernek. Emlékszem annó, nagyon sokan (köztük én is) keresték ezt a lehetőséget, és akkor kb. a ROLAND MC50 MkII-vel tudtunk megvalósítani valami hasonlót, erre most itt van a kezünk alatt, saját Engine-el. Azt hiszem nincs okunk panaszra :)

Hasonlóan gondolkodom én is; bennem is kialakult az évek alatt egy olyan igény, ami a kezelhetőséget

és az "akadálytalan" munkafolyamatot helyezi előrébb a pusztán fasza hang ellenében (vagy amellett).

Az E2 ilyen szempontból (főleg ha az árát figyelembe vesszük) egy arany középútnak tekinthető - nagyon gyorsan lehet megvalósítani vele

használható ötleteket, amik aztán akár egy komplett dal alapjául szolgálhatnak.. Én ezért tartom meg!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem az a gondom, hogy bár elküldi a program change üzenetet amikor megtekerem a pattern váltás potit, de az eltekerés pillanatában :o Nekem az volna logikus hogyha akkor küldené el amikor valóban vált a pattern a szekvencia végén :) 

Van erre valamilyen beállítás?

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta nyse:

Sziasztok!

Nekem az a gondom, hogy bár elküldi a program change üzenetet amikor megtekerem a pattern váltás potit, de az eltekerés pillanatában :o Nekem az volna logikus hogyha akkor küldené el amikor valóban vált a pattern a szekvencia végén :) 

Van erre valamilyen beállítás?

Szia!

Én azt gondolom, hogy a pattern váltása az Electribe2-ben a belső működésének függvénye ami miatt a szekvencia végén vált.
De kifelé a parancs akkor kerül kiadásra, amikor mi kiadjuk. Sajnos. Ezzel én is vacakoltam, de tudomásul vettem, hogy így működik.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Axel:

Szia!

Nem igazán értem. Most megnéztem amit mondtál, a Shift+part13 pad valóban előhozza a "copy part" funkciót de ez annyi csak, hogy amint írtad nem kell a menüben matatni. De a copy part funkció használatakor már pedig a gép csak annyit kér tőlem, hogy adjam meg melyik part-ra akarom átmásolni a kijellölt part tartalmát, sehol sincs olyan lehetőség, hogy azt adhatnám meg hogy melyik pattern-ből akarok másolni. Te ezt ki is próbáltad? Lehet, hogy én nem találom de ha ez valóban ennyire el van dugva akkor az meglehetősen szánalmas "megoldás" a gyártó részéről.

Üdv!

A korgforums.com-on találtam egy ide vágó thread-et, idézem az egyik fórumozó az általad is feltett kérdésre adott válaszát:

"Go to the pattern you want to copy to.
 Go to the part utility.
 Copy part sound.
 Select source pattern.
 Select source part.
 Select destination track.
 Done.
"

Ennél jobban én sem tudom elmagyarázni, csak összezavarnálak még jobban.. :)

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=102716&sid=d7ccce8ea9eae606e87ef445fd2767e3

Mindenesetre nálam működik; talán firmware-verzió függő ez a szolgáltatás... (az enyém 1.18 alatt fut, ez a legutóbbi asszem)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2015.12.28. at 14:34 írta Axel:

Sziasztok!

Vonla pár kérdésem az új Electribe szekvenszerének működésével kapcsolatban.

  • Az egyik gondom az, hogy ha létrehozok egy part-ot a saját hangjaimmal és utána meggondolom magam mert mondjuk más ritmikát akarok akkor ha pl. a step1-en lévő hangot kiveszem és átteszem step3-ra akkor ott nem az fog szólni amit én úgymond "kitekertem" magamnak és eredetileg step1-re raktam hanem az adott oszcillátor alaphangja. Tehát ha az eredeti szekvenciát módosítani akarom akkor a hagjaim gyakorlatilag elvesznek elölről kell kezdenem mindent. Ez eléggé zavaró jó lenne ha volna erre valami megoldás.

Szia! Az első problémádra már találtam is megoldást: a PART UTILITY oldalon az első menüpont (1/4) a COPY PART, gondolom ezzel másolod a "ritmikát". Mellette a következő menüpont (2/4) a COPY PART SOUND, ezzel meg másolhatod a kitekert hangszínt.

A második problémádra konkrét ötletem nincs, mert soha semmilyen körülmények között nem használok step felvételt. Viszont a gép marha jól pontosít. Ha nyolcadokat akarsz rögzíteni, akkor a BEAT menüpontban (3/26) tekerd leljebb a pontosítást 32-edről. Szerintem hamarabb megvan a felvétel mint lépésenként és könnyű pontos leütéseket feljátszani.

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. január 1. at 14:10 írta Koródi Csaba:

Szia! Az első problémádra már találtam is megoldást: a PART UTILITY oldalon az első menüpont (1/4) a COPY PART, gondolom ezzel másolod a "ritmikát". Mellette a következő menüpont (2/4) a COPY PART SOUND, ezzel meg másolhatod a kitekert hangszínt.

A második problémádra konkrét ötletem nincs, mert soha semmilyen körülmények között nem használok step felvételt. Viszont a gép marha jól pontosít. Ha nyolcadokat akarsz rögzíteni, akkor a BEAT menüpontban (3/26) tekerd leljebb a pontosítást 32-edről. Szerintem hamarabb megvan a felvétel mint lépésenként és könnyű pontos leütéseket feljátszani.Üdv!

 Szia!

Amit említettél Copy Part az sajnos csak pattern-en belül működik (hogy ennek így egyáltalán mi értelme van azt mondjuk nem tudom), nekem pedig pont az volna lényeg, hogy pl. a 249-es pattern-ből át tudjak másolni egy part-ot egy az egyben a 250-esbe mert pl. a 249-ben adtam hozzá egy olyan hangot ami végig az egész "szám" alatt kellene, hogy szóljon az elejétől. Úgy látszik mások is kínlódnak ugyanevvel a problémával. A beat-et már 16-ra állítottam, mégis ha lehet akkor ragaszkodnék a step-by-step bevitelhez.
Lehet ezeket a problémákat kezelni de azok mind kompromisszumos olykor parasztmegoldások mint pl. a fentebbi linken is amiket én minden téren kerülök amennyire csak lehet. Azt várnám, hogy legyen ezekre valamilyen gyári funkció. Ami sajnos akkor ezek szerint hiányzik vagy úgy el van dugva, hogy nem találtam meg eddig bár ez utóbbit mondjuk kétlem. Kár volna ha ilyen dolgokban vérezne el ez a masina mert a koncepció nagyon tetszik de ha ezek a dolgok nincsenek meg és nem is lesznek FW. frissítéssel kezelve akkor azt kell mondjam, hogy ha ezt előre tudom inkább nem veszem meg mert ezek nagyon kiábrándító hiányosságok.

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...