Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mac Pro 3.1 video upgrade?


snaper

Kérdés

Sziasztok,

Annyi infó van a neten mint áru a T*sco-ban : nem tudni mi a jó :(

Tudnátok abban segíteni, hogy milyen PC videókarik mennek a 3.1-es MacPro-ban flash nélkül? (Nincs boot screen az nem baj...)

Flashelni nem akarom, jó a mostani kari is, csak picit zúg, és jobb félni mint megijedni alapon szeretnék nézelődni, mire lehet majd cserélni :D

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Na, most én kérdeznék:

Adott MacPro 3.1 Early 2008.

Hibajelenség pá hete: Mac bekapcs, minden OK, majd a bootolás vége felé kép elmegy, és elkezd max fordulaton menni a gép hűtése. Csak a hard reset segit. Mostanra oda jutottam, hogy 5-ből jó, ha egyszer sikerül felállnia, sőt most már az is előfordult egyszer, hogy munka közben történik ugyanez. Tehát kép el, hűtés felpörgése, és csak a fizikai kikapcs gomb.

Szétszedve annyit láttam, hogy ez előtt az esemény előtt a videókártya hűtőventillátora megáll. (Egy ATI Radeon HD2600XT kártya van benne, dual monitorral megy.) Ez logikus is lehet, mert megáll a kártya hűtése, erre a gép elkezdi magát védeni a központi hűtés felpörgetésével.

Van erre tapasztalata valakinek?

Általános tápellátási para lehet, vagy csak a videókártya akar megfittyenni? Ha egyértelműen kártya para, akkor behúzok egy újat, egészen elfogadható áron megy már az ugyanilyen. Vagy esetleg jobb kártyára javaslat? (csak egy csíknyi helyem van, a dupla vastagságú (pl: NVidia Quadro sorozat) nem fér el a RayDat perifériák miatt)

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta NeoC:

Na, most én kérdeznék:

Adott MacPro 3.1 Early 2008.

Hibajelenség pá hete: Mac bekapcs, minden OK, majd a bootolás vége felé kép elmegy, és elkezd max fordulaton menni a gép hűtése. Csak a hard reset segit. Mostanra oda jutottam, hogy 5-ből jó, ha egyszer sikerül felállnia, sőt most már az is előfordult egyszer, hogy munka közben történik ugyanez. Tehát kép el, hűtés felpörgése, és csak a fizikai kikapcs gomb.

Szétszedve annyit láttam, hogy ez előtt az esemény előtt a videókártya hűtőventillátora megáll. (Egy ATI Radeon HD2600XT kártya van benne, dual monitorral megy.) Ez logikus is lehet, mert megáll a kártya hűtése, erre a gép elkezdi magát védeni a központi hűtés felpörgetésével.

Van erre tapasztalata valakinek?

Általános tápellátási para lehet, vagy csak a videókártya akar megfittyenni? Ha egyértelműen kártya para, akkor behúzok egy újat, egészen elfogadható áron megy már az ugyanilyen. Vagy esetleg jobb kártyára javaslat? (csak egy csíknyi helyem van, a dupla vastagságú (pl: NVidia Quadro sorozat) nem fér el a RayDat perifériák miatt)

Esetleg az nem lehet, hogy a venti lassú pörgés során - a kopása miatti - "deformálódik", megszorul? "Fillérekért" lehet venni ilyen hűtőventit, hátha annak cseréje megoldja a gondot. Esetleg még azt ki lehet próbálni, hogy egy másik gépben - pl. PC-ben - meghajtod a videokártyát, hogy ott is megáll-e a venti.

Link to comment
Share on other sites

Lehet...

Sőt retkes is lehet alapvetően. Lehet azzal kezdem, hogy kártya ki, majd sűrített levegővel jól átfújom a ventillátor környékét.

Egyébként, ha már a kérdés: CAD-re, és dual monitorra, figyelembe véve az 1 slotnyi helyet: ATI RADEON, vagy NVIDIA GeForce sorozat inkább?

Ha cserés lesz, végül.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...