Jump to content
Ménemszól.hu

Korg Minilogue


axon.dust

Recommended Posts

Hmm, megnéztem a demót, és valóban kiemelkedő az ár/érték arány, és tudom hogy a demó sem a legjobb (nem mutatja be elég jól a szűrőket szőnyeghangokkal, delayez, nem derül ki az LFO-k sebessége, stb), de nekem úgy tűnik, hogy összességében ez egy elég unalmas hangszer lett. A szűrőknek nincs kifejezetten egyedi karaktere.

A formaterv viszont baró, a fa hátlappal kifejezetten ütős, és kellemes hangokat produkál a cucc, de jöhetne valami érdekes a kötelező funkciókon kívül is.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 126
  • Created
  • Last Reply

Igen, bézik poliszinti, pont ez a baj. Nem tudom, hogy keverted ide a modulárist. Ha a Korg csak annyit csinált volna, hogy valamilyen extra szolgátatást pakol bele, amivel a többi Korg termékével összekapcsolható lenne, integrálná a termékvonalat valahogy, akkor megtörhetne ez a bézikség.

Pl. Kapcsolj hozzá egy Volca Sample-t, és használt monó módban oszcillátornak, vagy kösd össze egy Volca Beats-el, és vezéreld a léptető sequencerével, és delayezd a dobokat a beépített effektekkel, stb.

Nem integrálódik a termékvonal, pedig ezekkel mindenki jobban járna, én mint vásárló meg akarnám venni az összes cuccukat, és az integráció előnyei miatt egy könnyen használható hangszerrendszert kapnék.

Link to comment
Share on other sites

Szinte biztos voltam benne, hogy a Korg csinálja majd meg az "első" analóg poly-t ebben az árkategóriában,

de ez tényleg nem tűnik vmi nagy sütésnek... Fárasztó. hogy egy tapodtat sem mozdulnak a konvencionális vonalról.

Az áron kívül (lássuk meg) itt tényleg nincs semmi xtra, a nyomott ár pedig tudjuk milyen következményekkel jár..

Egy kicsit az az érzésem, mostanában, hogy ami "analóg" azt tuti el lehet adni - függetlenül attól, hogy mit tud, van e egy egyedi karaktere, jól használható(!)-e

stb.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta wax83:

Egy kicsit az az érzésem, mostanában, hogy ami "analóg" azt tuti el lehet adni - függetlenül attól, hogy mit tud, van e egy egyedi karaktere, jól használható(!)-e

Igen, ez így van. Lehet, hogy sokan gondolják úgy, hogy a szoftszinti világ ellenpólusa a valódi analóg, és egy nosztalgikus "jóságérzet" párosul hozzá a fejekben. Emiatt most bármennyi új analóg hangszert felvesz a piac.

Én itt nem érzem azt az egyedi analóg karaktert mint pl a DSI, vagy a régebbi Korg MS vonalas analógoknál. Egy picit kórházi sterilitás jellemző erre a hangszerre.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta vinnui:

Igen, ez így van. Lehet, hogy sokan gondolják úgy, hogy a szoftszinti világ ellenpólusa a valódi analóg, és egy nosztalgikus "jóságérzet" párosul hozzá a fejekben. Emiatt most bármennyi új analóg hangszert felvesz a piac.

Én itt nem érzem azt az egyedi analóg karaktert mint pl a DSI, vagy a régebbi Korg MS vonalas analógoknál. Egy picit kórházi sterilitás jellemző erre a hangszerre.

Mindenesetre az azért vicces, hogy egy majd 20 évvel ezelőtti VA szinti, "három dimenziósabb" hangot és biztos(abb) minőségérzetet

nyújt mint ezek az új "analógok".. (gondolok itt, pl. az An1x-re, vagy az első Nord Lead-re, vagy akár egy JP-8000-re)

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta vinnui:

Igen, ez így van. Lehet, hogy sokan gondolják úgy, hogy a szoftszinti világ ellenpólusa a valódi analóg, és egy nosztalgikus "jóságérzet" párosul hozzá a fejekben. Emiatt most bármennyi új analóg hangszert felvesz a piac.

Én itt nem érzem azt az egyedi analóg karaktert mint pl a DSI, vagy a régebbi Korg MS vonalas analógoknál. Egy picit kórházi sterilitás jellemző erre a hangszerre.

Én a microkorg szériában sem láttam akkora plánét, és mégis milyen böszme siker lett (legalábbis én renegeteg zenésznél láttam), ez meg kb ugyanaz analógban. Plusz a 4 motion sequencer, morfolható hullámformák, meg a sima seq az szerintem elég fasza fícsör, pláne ebben az árkategóriában. 

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta asthring:

Én a microkorg szériában sem láttam akkora plánét, és mégis milyen böszme siker lett (legalábbis én renegeteg zenésznél láttam), ez meg kb ugyanaz analógban. Plusz a 4 motion sequencer, morfolható hullámformák, meg a sima seq az szerintem elég fasza fícsör, pláne ebben az árkategóriában. 

Sztem a microkorg szériából is csak az első lett eltalálva, - hangilag mindenképpen - ezek az általad említett "fícsörök" pedig sztem nem sokat érnek

egy testes karakteres megszólalás nélkül.. (meg azért 4 hang polifóniától nem kell hanyatt esni azért)

Btw sztem a microkorg-ok is túl vannak árazva - a konstrukció nevetséges mindkettőnél, de mondom akkor inkább már az első. 

Link to comment
Share on other sites

Vicces, hogy eddig mindenki egy elérhető árkategóriájú analóg polyért sírt (nem feltétlen azok akik most ide kommenteltek), most hogy itt van, már előre fanyalgás van. Igazán nem akarok kioktató lenni, de az hogy konvencionális, szerintem kizárólag használati mód kérdése. Ha valaki moll akkordokat fog rajta, konvencionális lesz, ha ráakaszt 3-4 pedált és szanaszét tekeri a hangját, akkor meg nem. 

Link to comment
Share on other sites

Bárminek szét lehet tekerni a hangját 3-4 pedállal. Analóg áramkörökből nagyon egyszerűen lehet jó, egyedi hangkarakterű dolgot csinálni, szerintem nem kell példákat hozni rá. Itt nem sikerült az első demók alapján (elnézést ha rosszul itéltem meg). Ha ez valóban így van, akkor az első sikeren és fellángoláson túl nem sok előnyt hoz az, hogy a hangkeltő rész analóg.

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta vinnui:

Én meg ezek alapján az erre félretett pénzből (ha lenne ilyenem) inkább választanék egy jó VA szintit. :) De ez tényleg nagyon szubjektív...

Szerintem ezért a pénzért nem kapsz jó(?) (hopp, egyáltalán mi az, hogy jó?) VA szintit újonan. 

Mi a jó? Szerintem pl. a Boutique széria is jó (ár / érték arányban mindenképpen, de szerintem önmagukban is. A JX03-at kicsit csavargattam tegnap, és igazából nem nagyon tűnt fel, hogy nem igazi analógot hajtok, "csak" VA-t. Teljesen jól elvoltam vele.)

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta Bendi:

Mi a jó? Szerintem pl. a Boutique széria is jó (ár / érték arányban mindenképpen, de szerintem önmagukban is. A JX03-at kicsit csavargattam tegnap, és igazából nem nagyon tűnt fel, hogy nem igazi analógot hajtok, "csak" VA-t. Teljesen jól elvoltam vele.)

Igen, valami ilyesmire gondoltam, hogy itt nem süt az analóg felépítés "előnye", vagy inkább mássága, és személy szerint szívesen használnék helyette VA-t. Remélem van ebben a hangszerben potenciál, csak nem jött ki a videó alapján.

Pár nap, és megtudjuk. Mindenesetre le a kalappal a Korg előtt, amit reklámértékben összehozott. Az viszont eszembe jut, hogy az Akai is próbálkozott analóg dobgéppel, meg aztán polyval, és nekik nem sikerült ez a belépőszintű árkategóriás megjelenés. Ez elég rizikós. Valakinek szakítani kell itt. :) 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta _cutoff:

De ez egy bézik poliszinti, érted, nem modular. A Korg féle Arp Odyssey ennél jóval unalmasabb hangszer (szerintem), csak épp 2 és félszer ennibe kerül és monó. De igen, pár újdonság nem ártott volna bele,ami kicsit még vonzóbbá teszi.

Az Arp Odyssey igazából egy emblematikus hangszer, valószínűleg ez az árfelhajtó tényező.

Kövezzetek meg (dobjatok a mókusok elé), de szerintem pl. az MS-20 kit / MS-20M kit semmivel sem "kerül többe", vagy inkább úgy folgalmaznék, hogy nem igazán kerül többe a gyártónak, mint ez az új minilogue. (Ráadásul azok KIT-ek, tehát pl. eleve az összeszerelést megspórolják.) Ettől függetlenül egy MS-20 kit vagy egy MS-20M kit "nyálcsordítóan szép", és - legalább is nekem - be nem teljesülő vágyaim között van. (Hobbi zenészként, amíg nem vagyok milliomos, nem engedhetem meg, hogy kiadjak ennyi pénzt bármelyikért.)

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta vinnui:

Igen, valami ilyesmire gondoltam, hogy itt nem süt az analóg felépítés "előnye", vagy inkább mássága, és személy szerint szívesen használnék helyette VA-t. Remélem van ebben a hangszerben potenciál, csak nem jött ki a videó alapján.

Pár nap, és megtudjuk. Mindenesetre le a kalappal a Korg előtt, amit reklámértékben összehozott. Az viszont eszembe jut, hogy az Akai is próbálkozott analóg dobgéppel, meg aztán polyval, és nekik nem sikerült ez a belépőszintű árkategóriás megjelenés. Ez elég rizikós. Valakinek szakítani kell itt. :) 

Akainál nagyon elgurult a gyógyszer az analóg szinten. Kihozták a Timbre Wolfot, amin olyan Envelope kontroll van, hogy egy darab Decay.
Most meg jön egy 6 voice poly analóg ( http://www.synthtopia.com/content/2016/01/08/is-akai-bringing-back-the-ax-synthesizer-2016-namm-show/) potik nélkül, mintha 86-ban lennénk, mikor jöttek a digitális vezérlésű analógok.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Bendi:

Kövezzetek meg (dobjatok a mókusok elé), de szerintem pl. az MS-20 kit / MS-20M kit semmivel sem "kerül többe", vagy inkább úgy folgalmaznék, hogy nem igazán kerül többe a gyártónak, mint ez az új minilogue. (Ráadásul azok KIT-ek, tehát pl. eleve az összeszerelést megspórolják.) Ettől függetlenül egy MS-20 kit vagy egy MS-20M kit "nyálcsordítóan szép"

Nem kerülsz a mókusok elé! :) Nagyjából tényleg egy árkategória lehetne a kettő, ha csak a nyers gyártási költségeket nézzük. Valóban az ártényezőt ezek a dolgok nyomják fel, "legendás", "analóg", "reissue", stb. Amíg a használt piacon 1,3 m Ft körül felújításra váró OB-1-et lehet venni, addig minden, aminek ehhez csak közelítőleg is köze van tudati szinten, az drágán fog elkelni. :) 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Most meg jön egy 6 voice poly analóg ( http://www.synthtopia.com/content/2016/01/08/is-akai-bringing-back-the-ax-synthesizer-2016-namm-show/) potik nélkül, mintha 86-ban lennénk, mikor jöttek a digitális vezérlésű analógok.

Igen, ezt a knobless megközelítést én sem értem... Ott valami tényleg nem stimmel.

Link to comment
Share on other sites

Akaiékat én sem értem, ha már nem fejlesztenek vadi új dolgot a nulláról, akkor a régiek közül előszedhették volna a VX600-at. Az egy nagyon jó hangú masina volt. Jó méretben is, el lehet menni vele fellépni is, és szerintem jól is néz ki. (Pár potival többet lehetne még rárakni, a mai igényeknek megfelelően). ......de visszatérve a Korghoz, nekem egyre jobban tetszik, ezért az árért.
 

akai_vx600.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Bendi:

Ne felejtsük el, hogy azért szintikből sokkal kevesebbet vesznek, mint LED TV-ből, mikrohullámú sütőből. Szerintem nagyjából 5:1 lehet az arány. (Hány háztartásban van TV, mikró, míg hányban van valamilyen szinti?) Tehát sokkal kisebb példányszámon kell behozni a fejlesztési költségeket. 

Ne hasonlítsuk már össze egy mai TV fejlesztési költségeit, szintjét egy analóg eszközzel.
TV-ből sokkal több típus van, minden más elektronikai iparágban 10-15x rövidebb egy fejlesztési, termék ciklus.
Tehát szerintem nincs nagy különbség egy bizonyos TV, és egy bizonyos szinti darabszáma között.

Ennél csak a hangkártyák árával és fejlettségi szintjével (minden más IT cucchoz képest) tudnak jobban felkúrni.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta _cutoff:

basic... pár újdonság nem ártott volna bele,ami kicsit még vonzóbbá teszi.

A voice mode szekcióban vannak egzotikus dolgok.
HPF a legtöbb analógon nincs, a ring, shape moddal és delayjel együtt már lehet kreatívkodni.
Persze nem fog úgy szólni, mint egy Prophet 6, de ki kell próbálni.

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Ne hasonlítsuk már össze egy mai TV fejlesztési költségeit, szintjét egy analóg eszközzel.
TV-ből sokkal több típus van, minden más elektronikai iparágban 10-15x rövidebb egy fejlesztési, termék ciklus.
Tehát szerintem nincs nagy különbség egy bizonyos TV, és egy bizonyos szinti darabszáma között.

Ennél csak a hangkártyák árával és fejlettségi szintjével (minden más IT cucchoz képest) tudnak jobban felkúrni.

A TV-k esetében sokszor 2-3 "cikluson" keresztül 80-90%-ban ugyanaz a "belső". Ami meg újdonság, azoknak a 80%-a szoftver. Másrészt ugyanazon gyártó különböző méretű TV-je gyakorlatilag csak a kijelző panelben és a műanyag házban tér el, tehát a 22"-tól az 50"-ig ugyanaz az elektronika. Harmadrészt nagyon sok TV márka valamely nagyobb gyártónak a produktuma, csak az embléma más.
Negyedrészt TV átlagosan 1,1-1,2 db/háztartás van, szinti meg... ? Szerintem a háztartások ötödében van. 

Tehát ilyen alapon egy TV fejlesztési költsége sokkal több darabon oszlik meg.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...