Jump to content
Ménemszól.hu

Korg Minilogue


axon.dust

Recommended Posts

Miután már egyszer sikerült odavernem az asztal széléhez a Yamaha Reface DX-em szélső kilógó billentyűjét, nem kevés trágár jelzővel illetnem elsősorban saját magamat, talán mégis csak jobb lett volna ennél a Korgnál azt a fát inkább a két oldalára rakni. Most hogy egyre több és jobb képet, videót láthatunk róla, elég sérülékenynek tűnik az a nagyon szabadon kilógó billentyű. Ennek ellenére pozitív a véleményem erről a cuccról.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 126
  • Created
  • Last Reply
5 órája írta vinnui:

Mi lett az a meggyőző ok, ami miatt kell?

4 polifóniás modern analóg polyszinti elfogadható áron, stabil tuning

Modern: 100 user programhely, full MIDI kontroll az összes 41 paraméterre. A videókon látszik, hogy nagyfelbontásúak a paraméterek. Nem derül ki, de esélyes hogy a kontrollerek is tudják küldeni/fogadni. Sose kéne olyan cucc, ahol nem tudok presetet menteni, kreativitás ide vagy oda.

SysEx-et támogatja úgyhogy nagyon esélyes az USB library alkalmazás meg talán VST editor is USB-n. Jelenleg csak mindent ment és tölt.

Waveshape az oscillátorokra (ok, ezt a Basstation 2 meg a Pulse2 is tudja asszem)

A rendelkezésre álló voice-okat nemcsak egyféleképpen, fixen, hanem kreatívan lehet felhasználni a 8 féle móddal: poly, mono, duo, unison, chord, midi delay, arp meg side-chain (ilyen se volt még más fix hangszerben és abszolút lehet értelme, a fejlesztői demóban jól hallatszik/látszik).

Cross Mod - best!

Motion szekvencer az összes paraméterre, egyidőben 4 szinti paramétert modulálhat

Nagyon bejön ez a Korg filter

Mivel mono a kimenet, ezért a delay-re nem vagyok ráizgulva annyira, mixben úgysem ezt használnám.. viszont kreatív sound designra meg örömködésre perfekt!

Az a kis stílusos OLED kijelző már csak hab a tortán...

 

Azt látom, hogy ezen a hangszeren előtte gondolkoztak hogy mit is kéne kezdenünk magunkkal, 2016-ban, nem csak az unásig ismételt technikai megoldásokat újra ellőni, mert arra már hatalmas a konkurencia. Sikerült szintet lépni a fix architektúrájú szintik terén és remélhetőleg ez mindenkit ösztönözni fog az innovációra.

Persze biztos lesz majd midilogue meg megalogoue idővel, de ez a hangszer pont a korlátai teszik kreatívan használhatóvá. Egy rack verziót mondjuk el bírnék viselni a billentyűs helyett...

A Moog, Electron, Waldorf, stb. most törhetik a fejüket hogyan lesznek ár/teljesítmény arányban versenyképesek ezzel.

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem szep lassan elkzedtenek csokkenni az arak (Mondjuk a Moognal nemhiszem), de pl a DSI Tetra kb 100k-val olcsobb lett hirtelen:

http://www.thomann.de/gb/dave_smith_instruments_tetra.htm

igy hasonlo arkategoriaba kerult egy igaz, hogy nem billentyus, viszont 4 part multi 4 poly hangszer, ami 4x tobb mint egy db Minilogue

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta axon.dust:

Szerintem szep lassan elkzedtenek csokkenni az arak (Mondjuk a Moognal nemhiszem), de pl a DSI Tetra kb 100k-val olcsobb lett hirtelen:

http://www.thomann.de/gb/dave_smith_instruments_tetra.htm

igy hasonlo arkategoriaba kerult egy igaz, hogy nem billentyus, viszont 4 part multi 4 poly hangszer, ami 4x tobb mint egy db Minilogue

Álmodj királylány! :D 
2 part, de az össz poly akkor is csak 4 és eddig is ennyi volt. ? :P 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta axon.dust:

tudásban és hangban is jobb a Miniloguenal

A hangja azért erősen megosztó a dsiknek. Nekem volt mopho desktop, ami kb tök ugyanaz a tónus, mint a tetra, de amilyen gyorsan vettem, olyan gyorsan is adtam túl rajta. Tudásra elég impozáns volt már az is, de az alaptónusától egyszerűen megfájdult a fejem és a kezelőfelülete is egy rémálom volt, a kétpálcás fröccsöntött potisapkákról és a racsnizós borzalom tekerési érzetről még szót sem ejtettem. Aki kedveli a dsi karaktert, annak talán valóban jobb vétel a tetra, ott talán a potik is már jobb minőségűek.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Tazi:

Egyébként a Monotronok meg az MS-20 mini most akkor megszűnnek a Korgnál? Lehet erről tudni valamit?
Én azt látom, hogy mindent boltnak kerülnek ki a kínálatából, nyilván nem véletlenül...

Én csak tippelem, hogy nem szűnnek meg, szerintem nincs is rá ok. Attól, hogy a termékpalettában feltűnt egy jó ár/érték arányú termék, a többire még ugyanúgy lehet kereslet.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta vinnui:

Én csak tippelem, hogy nem szűnnek meg, szerintem nincs is rá ok. Attól, hogy a termékpalettában feltűnt egy jó ár/érték arányú termék, a többire még ugyanúgy lehet kereslet.

en biztosan nem cserelnem pl le az ms20-atam erre, de melle odatennem

Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt írta axon.dust:

en biztosan nem cserelnem pl le az ms20-atam erre, de melle odatennem

Pont ezt a példát hoztam volna fel én is: akinek jó monószinti kell, ami több modulációs lehetőséggel bír, az vesz egy új MS-20-at, vagy valami hasonlót. Egy poly nem lesz autómatikusan jó monószinti is.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta axon.dust:

en biztosan nem cserelnem pl le az ms20-atam erre, de melle odatennem

Az MS-20 egy "egyéniség", egy "szimbólum", egy korszak emblematikus "ikonja". "A" szintetizátor. (Igen, persze, ilyen a Minimoog, az ARP Odyssey...). Az MS-20 "bizsergető". A minilogue meg egy k... jó hangszer. Az MS-20 olyan, mint amikor az ember egy tökéletes állapotú 50-60 éves Opelt, Citroent, VW-t, Alfa Romeot (akármit) lát, kipróbál. Csodálatos. Annyi a különbség, hogy az MS-20 napi használatra is megfelel, a korából adódó "korlátokkal" együtt is. Sőt... Míg a veterán autócsodák azért - valljuk be - napi használatra eléggé kényelmetlenek lennének. Se szervó kormány, se szervó fék, lassú. lomha, imbolyog az úton, hangos, kényelmetlen... De maga a csoda!

Azért a minilogue esetén a mono mód a suboscillatorokkal egészen parádés! Ráadásul - a demók alapján - még szóló szintinek sem utolsó! 

Link to comment
Share on other sites

Áh, én egyáltalán nem összehasonlításnak szántam a kérdésem, vagy logikai kapcsolat felállításának a Minilogue-al, csak azt látom, hogy sehol nincs készleten már MS-20 mini (meg Monotronok sem mindenhol), és nem nyitottam volna neki új topicot. Alapvetően tök más kategória a kettő, más sounddal.

Egyébként a DSInél meg megszűnt a Tetra (illetve a Mopho, a Mopho KB, a Mopho KB SE és az Evolver), szerintem ennek lehet leginkább köze az olcsósághoz, ki akarják nyomni a maradék készletet. Nyilván lesz valami új tőlük most NAMMon, sőt már teaser is van.

http://www.synthtopia.com/content/2016/01/16/whats-dave-smith-bringing-to-the-2016-namm-show-sneak-preview/

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Tazi:

Áh, én egyáltalán nem összehasonlításnak szántam a kérdésem, vagy logikai kapcsolat felállításának a Minilogue-al, csak azt látom, hogy sehol nincs készleten már MS-20 mini (meg Monotronok sem mindenhol), és nem nyitottam volna neki új topicot. Alapvetően tök más kategória a kettő, más sounddal.

Egyébként a DSInél meg megszűnt a Tetra (illetve a Mopho, a Mopho KB, a Mopho KB SE és az Evolver), szerintem ennek lehet leginkább köze az olcsósághoz, ki akarják nyomni a maradék készletet. Nyilván lesz valami új tőlük most NAMMon, sőt már teaser is van.

http://www.synthtopia.com/content/2016/01/16/whats-dave-smith-bringing-to-the-2016-namm-show-sneak-preview/

Lehetséges hogy a MONOTRIBE is megszűnt?

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta Tazi:

Egyébként a DSInél meg megszűnt a Tetra (illetve a Mopho, a Mopho KB, a Mopho KB SE és az Evolver), szerintem ennek lehet leginkább köze az olcsósághoz, ki akarják nyomni a maradék készletet. Nyilván lesz valami új tőlük most NAMMon, sőt már teaser is van.

http://www.synthtopia.com/content/2016/01/16/whats-dave-smith-bringing-to-the-2016-namm-show-sneak-preview/

Szerintem a DSI-Sequentialnál újrapozícionálás folyik, ezentúl csak a felsőkategóriában fognak játszani, ezért nyugdíjaznak minden olcsó hangszerüket.
A videón Poly Evolveren játszik a bal odali.

Link to comment
Share on other sites

500 dolláros árfolyamon ez a cucc eléggé sikeres lesz, a hangja a demókról rendben lévőnek hallatszik. Habár egy-két alapvető feature-t hiányolok róla, amiből pl. mulitimbralitást nem is értem hogy miért nincs. De pölö hiányzik a szuboszcillátor, az analóg overdrive/distortion. Emiatt lehetett volna 50 dollárral drágább is akár. De 100 dollárral is ha lenne multimode a filter vagy ha két filter kombija lenne benne, legalább egy rezonáns HP filterrel megfejelve az LP filter. 

De nem akarok savanyú a szőlő lenni.

Tényleg feladja a leckét sokaknak ez az áron: 4 poli, rusztikus ( a Modal szintik néznek ki így) de tök jó felület+baromi jó/egyedi/hasznos kijelző, jó minőségű és kreatív szintézis motor, egyedi és ötletes poli/mono módok, nagyon jó beépített digit delay (szerintem ha sztereó lenne jobb lenne mint az Analog Four/Keys delay effektje), normális patch memória mentési hely. Ez az ár kicsit van fentebb mint egy Bass Station II ami szintén billentyűs. Bár szerintem egy BS II szintézis lehetősége szélesebb a többféle szűrő és a háromféle analóg effekt miatt. Viszont az csak monofón... De ott a Pulse II ami parafón, és eléggé jóféle darab, bár csak egy doboz pár tekerővel.

Jobban megéri mint egy DSI Tetra ami dupla ennyi majdnem vagy pont dupla áron megy. Habár a Tetra szuboszcillátorral, multimódban, a multitimbralitásban illetve a modulációs mátrixban jobb.

A lényeg a lényeg: egy újabb komoly versenyző harap magának tortaszeletet az alsó szegmensből. Én örülök hogy van. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...