Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Laptop+hangkártya+midi keyboard


bazookabill

Kérdés

Üdv!

Röviden és tömören:

Dawhoz, vsti pluginekhez szeretnék vásárolni egy használt laptopot. A témába beleásva magam sok helyen láttam, hogy aki win alapú laptopot használ, gyakran magas DPC Latency-vel találkozik, ami lehetetlenné teszi a számítógépes zenélést.

-Mennyire gyakori probléma ez? Ha fennáll, lehet-e orvosolni?

-Kinek mi a tapasztalata a most 60-90 ezres sávban árusított Lenovo T420 - HP Elitebook 8540p - Dell Latitude E sorozattal és társaival (1. vagy 2. generációs i5, 4-8GB DDR3, stb.)? Külső USB hangkártyával szeretném használni itthon szerkesztéshez, és lehetőleg élőben is egy CME UF7-es midi billentyűvel. Érdemes továbbra is ebben gondolkodni, esetleg válasszak egy régebbi Macbook Pro-t (Core 2 duo, 2-4 Gb ram)? Vagy hagyjam a fenébe az egész laptop históriát?

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta bazookabill:

Üdv!

Röviden és tömören:

Dawhoz, vsti pluginekhez szeretnék vásárolni egy használt laptopot. A témába beleásva magam sok helyen láttam, hogy aki win alapú laptopot használ, gyakran magas DPC Latency-vel találkozik, ami lehetetlenné teszi a számítógépes zenélést.

-Mennyire gyakori probléma ez? Ha fennáll, lehet-e orvosolni?

-Kinek mi a tapasztalata a most 60-90 ezres sávban árusított Lenovo T420 - HP Elitebook 8540p - Dell Latitude E sorozattal és társaival (1. vagy 2. generációs i5, 4-8GB DDR3, stb.)? Külső USB hangkártyával szeretném használni itthon szerkesztéshez, és lehetőleg élőben is egy CME UF7-es midi billentyűvel. Érdemes továbbra is ebben gondolkodni, esetleg válasszak egy régebbi Macbook Pro-t (Core 2 duo, 2-4 Gb ram)? Vagy hagyjam a fenébe az egész laptop históriát?

A segítséget előre is köszönöm!

A VSTi plug-inekhet mindenképpen javallott a "nyers processzorerő". Emiatt egy Core i5-ös windows-notebook előnyösebb lehet, mint egy régebbi Core2Duo MacBook Pro. Sajnos az op.rendszer "optimalizáltsága" már nem egyenlíti ki ezt a különbséget. 

Ha a VSTi plug-inek között van sampler is, és 64 bites rendszert használsz, akkor mindenképpen érdemes a 8GB RAM-ra "lőni", hogy a RAM-ba be tudja tölteni a szükséges hangmintákat. Ja, és - szerintem - SSD-vel vedd. (Nem tudom, hogy a régebbi MacBook Pro-ban a HDD cseréje SSD-re mennyire triviális. Egyes iMaceknél pl. az eredeti winyó kommunikál a rendszerrel egy "kábelen", amihez a közönséges winyókon nincs megfelelő csatlakozó, ezért a gép eszetlenül pörgeti a hűtőventit, mert nem kap hőmérséklet-infót a winyótól. Ezt vagy szoftverrel, vagy "barkácsolással" lehet orvosolni. De mindenképpen kell valahogy kezelni. Lehet, hogy a MacBookoknál is létezik ez a jelenség.)

Link to comment
Share on other sites

Üdv! én régebben laptoppal zenéltem,de nem rég vettem egy erőmű pc-t 22col monitorral 8Gb ram.. ha nem rohangálva akarsz zenét írni inkáb pc ben gondolkodj sztem.. én spec win7 64bit-en zörgök most és tökéletes megfelel most FL11-el :) hangkártyába Focusrite,M-Audio,Steinberg a laptop hangkártyája az kuka kategória nem zeneszerkesztésre való..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...