Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Firewire hangkártya ,laptop kompatibilitás


crazymonkey

Kérdés

Sziasztok !Van egy focusrite firewire hangkarim ,amit asztali géppel használtam .Szeretnék venni egy laptopot ,de nem szeretnék almát .Viszont nem találtam windows -os gépet firewire csatival .Megoldható valahogy a firewire kompatibilitás probléma ?Ha igen mit nézzek a laptop vásárlásnál ?Kérlek aki tud ,segítsen .

Nagyon szépen köszönöm ,szép napot Nektek :Karesz

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

3 órája írta rootkiller:

Egyszerűbb lesz az életed ha veszel egyszerűen egy USB-s hangkártyát, emiatt laptop kompromisszumokat kötni...

Hmmmm...

Nem akarok hitvitát, de az USB és a Firewire közt stabilitásban igen komoly szakadék tátong...persze tudom, hogy nagyon nyomják az USB-t, de sajna attól még nem erre találták ki....(mármint folyamatos adat-streamingre...), de mint mondtam ez már olyan hitvita jellegű dolog.

..és igazán a meglévő laptopok bármelyikéhez létezik picimacis firewire illesztő...

Link to comment
Share on other sites

Az egy dolog hogy létezik, de a pcmcia már 8 éve kifutott, az xpresscard 34 illetve 54 is lekopott az utóbbi 3-4 évben, tehát lehet hogy létezik hozzá illesztő, de nem mész vele semmire mert ugyanannyira fos a piacon xpresscard notebookot találni mint firewireset. El kell fogadni, a FW-nek lefőtt.

Felmentem egy webáruházba, bepipáltam hogy firewire, gyakorlatilag csak a régi még nem retina macbook pro-t dobta ki egyedülinek. Xpresscardra nincsen opció, de anyám bő 4 éves laptopjában sincsen.

Gyakorlatilag még mindig az van amit én mondtam: USB, és nem azért nyomják az ilyen kártyákat a gyártók mert nekik ez olyan jó hanem mert nincs más opciójuk. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként az USB 1.0/1.1/2.0 +5V/-/+/gnd kiosztása a 3.0-ra kiegészült egy transmit +/- illetve receive +/- illetve egy további gnd-vel, tehát a korábbi half-duplex működés immár full-duplex, így egy usb3.0-fw átalakító jó opció lehet, na de nem a sávészélességigényből adódóan.

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Egyébként az USB 1.0/1.1/2.0 +5V/-/+/gnd kiosztása a 3.0-ra kiegészült egy transmit +/- illetve receive +/- illetve egy további gnd-vel, tehát a korábbi half-duplex működés immár full-duplex, így egy usb3.0-fw átalakító jó opció lehet, na de nem a sávészélességigényből adódóan.

És hogyan néz ki ez az átalakító ,vagy hol keresgéljek ,mert nem nagyon találtam ilyet sajna 

Link to comment
Share on other sites

Valami doboz aminek áramot kell adni meg van rajta usb3.0 luk meg firewire luk, nyilván kényes megoldás, a latencyt se tudom hogy mennyire rontja le, igazából elméleti ötlet volt. Lényeg hogy ha ilyen Saffire kategóriás kártyád van, akkor tényleg jobb ha elkezdesz spórolni egy másikra mert a fw vonal az k.o.

Havernál volt helyzet hogy eredeti W7 Home, 16GB ram, vett még 16-ot mert hogy kevés, aztán kiderült hogy nem kezeli a W7home a 32-t, jó, rakjuk fel az ingyenes W10 frissítést. Csak két dologhoz nem volt driver, a hangkártyájához meg a midi billentyűzetéhez, nyilván azóta sincsen mert az újabb kártyákhoz akkor már kiadta a Roland. Ja, volt már W8 mikor a gépet vette.

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Valami doboz aminek áramot kell adni meg van rajta usb3.0 luk meg firewire luk, nyilván kényes megoldás, a latencyt se tudom hogy mennyire rontja le, igazából elméleti ötlet volt. Lényeg hogy ha ilyen Saffire kategóriás kártyád van, akkor tényleg jobb ha elkezdesz spórolni egy másikra mert a fw vonal az k.o.

Havernál volt helyzet hogy eredeti W7 Home, 16GB ram, vett még 16-ot mert hogy kevés, aztán kiderült hogy nem kezeli a W7home a 32-t, jó, rakjuk fel az ingyenes W10 frissítést. Csak két dologhoz nem volt driver, a hangkártyájához meg a midi billentyűzetéhez, nyilván azóta sincsen mert az újabb kártyákhoz akkor már kiadta a Roland. Ja, volt már W8 mikor a gépet vette.

Hát köszönöm szépen a segítséget ,a saffire -nek a 24-e van meg ami elég idegesítő mert most emiatt szívok és sajna nem két forint volt .Mégegyszer köszi a helpet

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta crazymonkey:

Szia!

 

Úgy érzem kicsit elkanyarodtunk az eredeti felvetéstől, (bár tanulságos eszmecsere volt), a fenti csatlakózó használatát nem javasolnám (bár akár még működhet is, de ha nem, illetve nem megfelelő a jelszint és/vagy adatbusz illesztés, a hangkártya és/vagy laptop elhalálozásához vezethet.)

Te döntesz.

Picimaci (cardslot) kártyát a laptophoz a vatera/jófogás/e-bay háromszögben javaslom megnézni.

Természetesen vehetsz mindenből új rendszert is, mint mondtam Te döntesz.

Sok sikert: Vlacaa

 

Link to comment
Share on other sites

50 perccel ezelőtt írta vlacaaa:

Szia!

 

Úgy érzem kicsit elkanyarodtunk az eredeti felvetéstől, (bár tanulságos eszmecsere volt), a fenti csatlakózó használatát nem javasolnám (bár akár még működhet is, de ha nem, illetve nem megfelelő a jelszint és/vagy adatbusz illesztés, a hangkártya és/vagy laptop elhalálozásához vezethet.)

Te döntesz.

Picimaci (cardslot) kártyát a laptophoz a vatera/jófogás/e-bay háromszögben javaslom megnézni.

Természetesen vehetsz mindenből új rendszert is, mint mondtam Te döntesz.

Sok sikert: Vlacaa

 

Szia !Köszi Neked is a helpet ,de sajna én se találtam ilyen laptopot .Mivel nekem zeneszerkesztéshez kell ,ahol 40 -50 sávval dolgozom nem adhatom alább egy izmos i7 -esnél 8Gb rammal ,stb .Ilyenekben meg már nincs ,csak sd memória slot .Most megpróbálom eladni a hangkarit és venni egy usb -s focusrite -ot .Sajnos valóban ez a legkézenfekvőbb döntés rövid és hosszútávon is . Thanks mégegyszer mindkettőtöknek :) Peace

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Nem biztos hogy Scarlet-be beneveznék, gyengusok, egyik kolléga mérte a Behringer UMC404-el összehasonlítva, és az a helyzet hogy jobb a Behringer, egy UMC202HD a Thomanntól meg bagó, valami 68€

Köszi szépen ránézek mindkettőre ,bár én a behringerről azt hallottam ,hogy elég zajos ,de még utánajárok .

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.

Van egy Motu 828 mk2-m.

Ha FW-vel össze van kötve a Mac minivel és bekapcsolt állapotban vannak akkor nem áll fel a Motu rendszere.

Ha ki van húzva az FW akkor rendesen elindul.

Kiprobaltam más FW kábelt,más gépet stb.....de semmi.

Nem egyszer feltelepitettem a driverét.

Hard Reseteltem is de semmi.

A rendszer egyszerűen nem látja,érzékeli a Motut.

Van valakinek valami ötlete,h mi lehet a gáz a Motummal?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...