Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

hanyag szintetizátor illesztés (Moog Sub 37)


Sarki Róka

Kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, hogy tapasztaltátok-e már ti is azt, hogy egy minőségi cucc hanyagul lett összeillesztve. Mit tettetek ilyenkor? Mennyire gyakori probléma ez?

 

Konkrét példám a tárgyban nevezett hangszerem. Figyelem: a hangszer működése egyébként kifogástalan és nagyon szeretem.

Ami elsőre feltűnt, hogy a fa oldallap az egyik csavar rögzítésénél össze lett barmolva, kis darabka ki van vésve a fából. Talán a legfájóbb pont mégis az, hogy a mod- és pitchwheel panel felülnézetből szemmel láthatóan ferdén lett rögzítve és az első két billentyűzet is „lejjebb van” a többinél, csámpás.

Továbbá a hangszer bal oldala és a fa oldallap között van egy kis hézag, a másik oldalon viszont jó az illesztés (bár netes fotókon is láttam, hogy mindkét oldalon van rés vagy résmentes az illesztés).

(Ezek mellett már szőrszálhasogatás, de hát akkor már leírom azt is, hogy ragasztott fólia egy helyen kicsit fel van púposodva, levegő szorulhatott alá + fa oldallap egy ponton picikét gyantás maradt. :-P)  

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem a kistesóból van egy otthon (Sub Phatty), használtan vettem nagyon kedvező áron. Amikor legelőször hozzányúltam egyből feltűnt, hogy a billentyűzet egy öreg ház fapadlójához hasonlatosan nyikorog, a billentyűk közül pedig több is picivel feljebb/lejjebb van, mint kéne. Olvastam sok helyen, h ez biza előfordul olykor ennél a modellnél, de mivel egyébként qrva jó a hangszer, nem foglalkozom ezzel a kérdéssel. Az viszont tuti, h ha cca. 5 kilóért vennék egy új Sub 37-et és azt tapasztalnám, amit leírsz, akkor kissé feszült lennék és ahogy azonosítottam az esztétikai/összeszerelési hibákat, azonnal mennék vissza a dílerhez. Használt cuccnál ez felejtős, de egy még garanciális új darabbal sem lehet mondjuk két hónappal a vásárlás után visszamenni azzal, h "most vettem csak észre..." Üdv.

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Sarki Róka:

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, hogy tapasztaltátok-e már ti is azt, hogy egy minőségi cucc hanyagul lett összeillesztve. Mit tettetek ilyenkor? Mennyire gyakori probléma ez?

 

 

 

Konkrét példám a tárgyban nevezett hangszerem. Figyelem: a hangszer működése egyébként kifogástalan és nagyon szeretem.

 

Ami elsőre feltűnt, hogy a fa oldallap az egyik csavar rögzítésénél össze lett barmolva, kis darabka ki van vésve a fából. Talán a legfájóbb pont mégis az, hogy a mod- és pitchwheel panel felülnézetből szemmel láthatóan ferdén lett rögzítve és az első két billentyűzet is „lejjebb van” a többinél, csámpás.

 

Továbbá a hangszer bal oldala és a fa oldallap között van egy kis hézag, a másik oldalon viszont jó az illesztés (bár netes fotókon is láttam, hogy mindkét oldalon van rés vagy résmentes az illesztés).

 

(Ezek mellett már szőrszálhasogatás, de hát akkor már leírom azt is, hogy ragasztott fólia egy helyen kicsit fel van púposodva, levegő szorulhatott alá + fa oldallap egy ponton picikét gyantás maradt. :-P)  

 

Ennyit a legendás "kézi összeszerelés"-ről. 

De félretéve a szarkazmust: engem is megütne a guta, ha ilyesmit tapasztalnék egy drága, elit, prémium hangszernél. Az biztos, hogy ezeket azért nem kellene szó nélkül hagyni. Mennyi idős a hangszer?

Link to comment
Share on other sites

A szintit 2014 szeptemberében vettem a HS-ben, tehát még garanciális. Nem minden hiba tűnt fel elsőre, munka miatt eleinte nem sok időm volt vele zenélgetni. Visszavitelen is gondolkodtam, de -szintén elfoglaltságaim miatt- nem tudtam megoldani, ráadásul teljesen jól működik és én még olcsóbban is vettem (428. E ,-Ft) eredeti rendelési áron. Ezek a tények anno picit megnyugtattak, de most szinte napi szinten játszom a hangszeren és kicsit legörbül a szájam széle a kivitelezés minősége miatt.

Szerintetek ennyi idő távlatából korrekt lenne a HS-t megkeresni, hogy cseréljék ki? Lehetne mondjuk kiállított példány a boltban és akkor senki sem járna rosszul.

Köszönöm az eddigi válaszokat!  

Link to comment
Share on other sites

Nekem SUB PHATTY van, pár hónaposan vettem, dobozában, mindennel együtt egy olasz sráctól. 2x, ha bekapcsolhatta, tényleg, mint az új. És nekem minden dolog kifogástalan rajta hál'Istennek...

Elsőre is prémium érzés volt, de most, hogy írtad ezt a parát a 37-el, aztán más meg ezzel a típussal kapcsolatban még direkt át is vizsgáltam milliméterről milliméterre...de kifogástalan, tényleg, pedig én aztán nagyon adok erre.

El sem hiszem amúgy, hogy ez van egy moog-al és ráadásul egy most készülttel...

Kézzel rakják össze: biztos picit erősebbre sikerült most a gandzsa a cigiszünetben...:D

Amúgy meg komolyra fordítva: vidd vissza, ez teljesen egyértelmű!!! A HS meg küldje vissza a gyárnak!!!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎2016‎.‎01‎.‎24‎. at 23:38 írta Sarki Róka:

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, hogy tapasztaltátok-e már ti is azt, hogy egy minőségi cucc hanyagul lett összeillesztve. Mit tettetek ilyenkor? Mennyire gyakori probléma ez?

 

 

 

Konkrét példám a tárgyban nevezett hangszerem. Figyelem: a hangszer működése egyébként kifogástalan és nagyon szeretem.

 

Ami elsőre feltűnt, hogy a fa oldallap az egyik csavar rögzítésénél össze lett barmolva, kis darabka ki van vésve a fából. Talán a legfájóbb pont mégis az, hogy a mod- és pitchwheel panel felülnézetből szemmel láthatóan ferdén lett rögzítve és az első két billentyűzet is „lejjebb van” a többinél, csámpás.

 

Továbbá a hangszer bal oldala és a fa oldallap között van egy kis hézag, a másik oldalon viszont jó az illesztés (bár netes fotókon is láttam, hogy mindkét oldalon van rés vagy résmentes az illesztés).

 

(Ezek mellett már szőrszálhasogatás, de hát akkor már leírom azt is, hogy ragasztott fólia egy helyen kicsit fel van púposodva, levegő szorulhatott alá + fa oldallap egy ponton picikét gyantás maradt. :-P)  

 

Biztos bosszantóak a leírt kis esztétikai hibák, de hangilag rendben van ? Ha igen, akkor koncentrálj arra a néhány hangra, amelyek több milliós nézettséget generálhatnak neked a yt-on pl. Ha kitalálod őket, eszedbe nem fog jutni többet az, hogy illesztéseket méregess. :) 

Link to comment
Share on other sites

A Moog, az Moog és ha már elkérik a márka árát, nem csak a hangja miatt, akkor igenis legyen külsőre is egy műalkotás.
Még egy Volca kategórás játékszernél is csak akkor nézném el az ilyeneket, ha használtan venném és ez az árban is megmutatkozik, de egy félmilkós új gépen nem tudnék elvonatkoztatni ettől.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...