Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB hangkártya Mac mini


nonozoom

Kérdés

Üdvözletem!
Mostanában szert tettem, egy kicsit jobb hangzású Aktív Stúdió Monitor hangfalpárra. (Presonus Eris 4.5) Nagyon szépen szól! :) 
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e befektetni egy külső USB-s hangkártyába? A jelenlegi számítógépem egy MAC MINI 2014-es.
Lenne-e jelentősége, illetve eredménye, jobban szólna-e még ennél is a cucc? :) Max. 30-40 forintig szánnék rá...
Köszi a válaszokat előre is!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

20 perccel ezelőtt írta idioty:

Szerintem csak a visszahallgatáshoz felesleges venni külső hangkártyát ilyen árkategóriában. Ebben a szegmensben a felvétel minősgén lehetne csak javítani. Tehát én arra szavazok, hogy felesleges :D

Igen, egyenlőre leginkább hallgatásra használom. Igazából sehol nincs feltüntetve, a Mac Mini úgymond hang képességei... legalább a miheztartás végett. :)

Link to comment
Share on other sites

Szintén egyéni vélemény, hogy az Apple figyel oda szerintem az összes gyártó közül a legjobban arra, hogy minden komponense a lehető legjobb legyen természetesen ár-érték arányban - ez nem azt jelenti, hogy a ténylegesen legjobbat vagy legdrágábbat építi be, hanem azért megpróbál odafigyelni a minőségre. Az összeszerelést is beleértve. Tehát megpróbálja úgy kialakítani a rendszerét, hogy ne legyen zajos.

Szóval összességében úgy értem, hogy nem valószínű, hogy meghallod a különbséget ilyen árkategóriában. Vagy akár egy ezzel foglalkozó hangtechnikus sem biztos, hogy meghallja. A komolyabb különbségek - szerintem - jóval a 10x-es árkülönbözetű termékeknél jön igazán elő.

Egy dolgot leszámítva. Ez a csatlakozás. Ha fixen be van építve az eszköz és nem hordozható megoldás kell, akkor szerintem nincs gond. Ellenben mondjuk ha koncertre kellene kihangosítani a számítógépet (mondjuk szoftver szinti miatt), akkor már biztosan jobb lenne az esetleges kontakthibák elkerülése miatt. Otthon meg ha van egy kis kontakhiba (esetleg), akkor arra az időre le lehet állítani a lejátszást.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta idioty:

Szintén egyéni vélemény, hogy az Apple figyel oda szerintem az összes gyártó közül a legjobban arra, hogy minden komponense a lehető legjobb legyen természetesen ár-érték arányban - ez nem azt jelenti, hogy a ténylegesen legjobbat vagy legdrágábbat építi be, hanem azért megpróbál odafigyelni a minőségre. Az összeszerelést is beleértve. Tehát megpróbálja úgy kialakítani a rendszerét, hogy ne legyen zajos.

Szóval összességében úgy értem, hogy nem valószínű, hogy meghallod a különbséget ilyen árkategóriában. Vagy akár egy ezzel foglalkozó hangtechnikus sem biztos, hogy meghallja. A komolyabb különbségek - szerintem - jóval a 10x-es árkülönbözetű termékeknél jön igazán elő.

Egy dolgot leszámítva. Ez a csatlakozás. Ha fixen be van építve az eszköz és nem hordozható megoldás kell, akkor szerintem nincs gond. Ellenben mondjuk ha koncertre kellene kihangosítani a számítógépet (mondjuk szoftver szinti miatt), akkor már biztosan jobb lenne az esetleges kontakthibák elkerülése miatt. Otthon meg ha van egy kis kontakhiba (esetleg), akkor arra az időre le lehet állítani a lejátszást.

Köszönöm a választ! :)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Szerintem sem biztos, hogy meghallanád a különbséget. Nekem 2009-es Minim és egy kövület G4-esem van. A minimnek sem rossz a hangkarija, na a G4 Digital Audio még jobban szól. (alaplapra integrált) Annak valami fantasztikus hangja van. :) Szóval a 2014-es Miniben sem lehet rosszabb, legalábbis már csak nem...

Ehhez a cucchoz, csak lehallgatásra szerintem se vegyél.

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta Ouie:

Udvözletem,

szerintem az Eriseket szimmetrikus bemenetről kell hajtani azaz a hangkimenet is legyen szimmetrikus. A kábelek is legyenek legalább Klotz minőségűek. Ha ez alapból adott, akkor nem kell kell külső hangkártya.

Ez nem az a kategória, egy pár 65 ezer belőle és van rajta aszimmetrikus bemenet, simán kisjack-RCA kábellel összekötve tökéletes az.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. február 26. at 12:32 írta Ouie:

Udvözletem,

szerintem az Eriseket szimmetrikus bemenetről kell hajtani azaz a hangkimenet is legyen szimmetrikus. A kábelek is legyenek legalább Klotz minőségűek. Ha ez alapból adott, akkor nem kell kell külső hangkártya.

Sima Jack és RCA kábel-ről megy. Persze van rajta TRS csatlakozó is. Nem tudom mennyit számít, hogy a két csatorna külön megy be, gondolom biztos lényeges ez is, de ez esetben tényleg hangkártya kell...

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. február 26. at 12:47 írta rootkiller:

Ez nem az a kategória, egy pár 65 ezer belőle és van rajta aszimmetrikus bemenet, simán kisjack-RCA kábellel összekötve tökéletes az.

Persze ez az alap modell, de az összes többin is van RCA csatlakozó is.Biztos, hogy van jelentősége, hogy TRS vagy RCA. Egyébként az árához képest kellemes meglepetés. Nagyon szépen szól! Első körben, nem is ezt rendeltem, hanem egy Mackie CR4-et, megjött de (szerencsére), hibás volt! Borzalmas hangja volt, de ez nem a hiba miatt. Aztán csere lett, gondoltam még egyszer ugyanazt nem szeretném, igy jött a képbe a Presonus Eris 4.5. Árban még elérhető volt számomra. De azt kell, hogy mondjam, nagyságrendbeli különbségek vannak a Mackie és a Presonus között!

Link to comment
Share on other sites

Nekem egy Focusrite Saffire Pro 24DSP kártyám van. Amikor zenélek, akkor van rákötve szimmetrikusan egy régi alapmodeles Yamaha montiropárra. De akkor is főként azért, mert a midi billentyűm jelét csak a hangkártyán keresztül tudom beküldeni, valamint kényelmi okokból egyszerűbb állítani a hangerőn a hangkártya potijával.
Minden más esetben csak jack-rca kábellel van bedugva. Biztos nem venném észre a különbséget, ha játék és zene közben is menne a külső hangkártya.

De azt is elhiszem, hogy ha egy komolyabb monitorral használja valaki, akkor már számíthat a csatlakozás módja.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...