Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI szekvencia felismerése fényvezérlés céljából


Attila Skyler Magyari

Kérdés

Sziasztok,

élő (elektromos) zongora performance (+aerial hoop akrobatika, de ez a kérdés szempontjából mindegy) fénnyel való kíséretének megoldásában kérném a segítségeteket.

A legtöbb fényvezérlő szoftver rendelkezik a képességgel, hogy egy bizonyos midi note vagy system message érkezésekor elindít egy fényprogrammot. Viszont én azt szeretném, hogy  ez legyen komplexebb, vagyis ha elérek a számban egy bizonyos részhez és leütök egy speciális akkordot, illetve szekvenciát, akkor keletkezzen egy trigger, mely elindítja az egyes programmokat.

Tudtok olyan megoldásról, mely felismer egy ilyen szekvenciát és akkor csinál valamit? (Ideális esetben egy midi message-t vagy note-ot, de ez már szinte mindegy is :) )

Leginkább maces megoldás érdekelne, a fényvezérlő progi is macen fut.

Nagyon köszönöm a segítségeteket! 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta Attila Skyler Magyari:

Sziasztok,

élő (elektromos) zongora performance (+aerial hoop akrobatika, de ez a kérdés szempontjából mindegy) fénnyel való kíséretének megoldásában kérném a segítségeteket.

A legtöbb fényvezérlő szoftver rendelkezik a képességgel, hogy egy bizonyos midi note vagy system message érkezésekor elindít egy fényprogrammot. Viszont én azt szeretném, hogy  ez legyen komplexebb, vagyis ha elérek a számban egy bizonyos részhez és leütök egy speciális akkordot, illetve szekvenciát, akkor keletkezzen egy trigger, mely elindítja az egyes programmokat.

Tudtok olyan megoldásról, mely felismer egy ilyen szekvenciát és akkor csinál valamit? (Ideális esetben egy midi message-t vagy note-ot, de ez már szinte mindegy is :) )

Leginkább maces megoldás érdekelne, a fényvezérlő progi is macen fut.

Nagyon köszönöm a segítségeteket! 

Nem biztos, hogy a céljaidnak megfelel, de egy pedálos megoldás nem lenne egyszerűbb? Olyasmire gondolok, mint pl a Midi Moose-ok. 4-6 pedál van rajtuk, fellövöd mindegyiket egy-egy speciális note-ra vagy cc jelre, amit nem használsz, és akkor biztosan az fog történni, amit szertnél, nem pedig egy automatizált trigger ami vagy jó vagy nem. :)

Link to comment
Share on other sites

Ha a koncerten metronómra megy az egész, akkor lehet érdemes lenne megpróbálni egy szekvenszert. Ez persze lehet akár egy fizikai eszköz is vagy mondjuk a Logic.

@Blank pedálos megoldásához: évekkel ezelőtt írtam saját programot OSx-re, amit pedállal lehetett vezérelni és pedál nyomásra lejátszotta a listában következő beállított midi üzeneteket. Persze én ezt hangszín váltásra használtam. A program amúgy tud küldeni Program Change, Control Change, NoteOn, NoteOff, System üzenetek és persze Sysex üzeneteket is. Jut eszembe, ha a fénypult tud sysex (System Exclusive) üzenetet fogadni, akkor az lenne a legjobb üzenet a vezérlésre, mivel a sysex az egyedi üzenet és tuti, hogy semmilyen más vezérlő nem fogja tudni értelmezni (kivéve, ha pont eltaláljátok az egyik gyártó saját sysex formátumát és ez benne van a láncban, aminek kicsi az esélye...).

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Blank:

Nem biztos, hogy a céljaidnak megfelel, de egy pedálos megoldás nem lenne egyszerűbb? Olyasmire gondolok, mint pl a Midi Moose-ok. 4-6 pedál van rajtuk, fellövöd mindegyiket egy-egy speciális note-ra vagy cc jelre, amit nem használsz, és akkor biztosan az fog történni, amit szertnél, nem pedig egy automatizált trigger ami vagy jó vagy nem. :)

Hi, köszönöm az ötletet! Lehet hogy jó lenne, bár örülnék, ha nem kellene a két kezemen kívül még a lábamra is figyelni :D Szal végső megoldásként szóba jöhet. 

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta idioty:

Ha a koncerten metronómra megy az egész, akkor lehet érdemes lenne megpróbálni egy szekvenszert. Ez persze lehet akár egy fizikai eszköz is vagy mondjuk a Logic.

@Blank pedálos megoldásához: évekkel ezelőtt írtam saját programot OSx-re, amit pedállal lehetett vezérelni és pedál nyomásra lejátszotta a listában következő beállított midi üzeneteket. Persze én ezt hangszín váltásra használtam. A program amúgy tud küldeni Program Change, Control Change, NoteOn, NoteOff, System üzenetek és persze Sysex üzeneteket is. Jut eszembe, ha a fénypult tud sysex (System Exclusive) üzenetet fogadni, akkor az lenne a legjobb üzenet a vezérlésre, mivel a sysex az egyedi üzenet és tuti, hogy semmilyen más vezérlő nem fogja tudni értelmezni (kivéve, ha pont eltaláljátok az egyik gyártó saját sysex formátumát és ez benne van a láncban, aminek kicsi az esélye...).

Hi,
nem metronómra megy, a zene Chopin, és az akrobata is csúszkál helyenként időben, meg a performance érzelmi töltése szerint változik a ritmus.

Nem akarom megcsinálni metronomra, mert pont az élősége az izgalmas, elvégre a Chopin darabot le lehetne adni felvételről is...  

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. március 11. at 15:15 írta oldbrian:

milyen platformon vagy? mert a Vezér erre megoldás lehet, de csak OSX-est: http://imimot.com/vezer/ 

Ez a szoftver magyar fejlesztésű? A képekről ahogy elnézem, nem gyenge cuccról van szó.

 

@Attila Skyler Magyari

Olvastam a Vezér oldalán egy sort: "MIDI Notes Track let you send multiple MIDI Note Ons and Offs like triggers, even with custom velocity set for each Note." Nem néztem utána a működésnek, de ha ez igaz, akkor pont ez a szoftver kell neked!!!

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta idioty:

Ez a szoftver magyar fejlesztésű? A képekről ahogy elnézem, nem gyenge cuccról van szó.

de még mennyire, hogy magyar, szinte gyerekkorunk óta ismerjük egymást a fejlesztőjével! :) sok épületvetítést is csinált régebben, szóval tényleg belső igények megoldására születtek a programjai.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/14/2016 at 8:09 írta idioty:

Ez a szoftver magyar fejlesztésű? A képekről ahogy elnézem, nem gyenge cuccról van szó.

 

@Attila Skyler Magyari

Olvastam a Vezér oldalán egy sort: "MIDI Notes Track let you send multiple MIDI Note Ons and Offs like triggers, even with custom velocity set for each Note." Nem néztem utána a működésnek, de ha ez igaz, akkor pont ez a szoftver kell neked!!!

Már nézegettem kicsit, egyelőre elég kínai, hogy hogy is kéne ezt összerakni, de majd belemerülök. Köszönöm! 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 16 March 2016 at 15:06 írta Attila Skyler Magyari:

Már nézegettem kicsit, egyelőre elég kínai, hogy hogy is kéne ezt összerakni, de majd belemerülök. Köszönöm! 

Hello,

dobj egy e-mailt a vezer-kukac-imimot.com-ra ha segítség kelll, általában tök gyorsan válaszolok. ;) Persze itt is szívesen segítek, de őszintén a fórum és ehhez hasonló csatornák általában alacsonyabb prioritás.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 14 March 2016 at 8:09 írta idioty:

Ez a szoftver magyar fejlesztésű? A képekről ahogy elnézem, nem gyenge cuccról van szó.

 

@Attila Skyler Magyari

Olvastam a Vezér oldalán egy sort: "MIDI Notes Track let you send multiple MIDI Note Ons and Offs like triggers, even with custom velocity set for each Note." Nem néztem utána a működésnek, de ha ez igaz, akkor pont ez a szoftver kell neked!!!

Igen, magyar :) Sokféle project-ben használják ahol időzítés és multi-protocol kommunikáció kell, itt lehet szemezgetni: http://imimot.com/blog/category/project-showcase/

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 14 March 2016 at 19:10 írta oldbrian:

de még mennyire, hogy magyar, szinte gyerekkorunk óta ismerjük egymást a fejlesztőjével! :) sok épületvetítést is csinált régebben, szóval tényleg belső igények megoldására születtek a programjai.

Kicsit meglepődtem mikor megláttam a menemszol-t a referrer-ek közt, köszi oldbrian :)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta imimotHQ:

Igen, magyar :) Sokféle project-ben használják ahol időzítés és multi-protocol kommunikáció kell, itt lehet szemezgetni: http://imimot.com/blog/category/project-showcase/

Sajnos 3-4 éve abba hagytam az aktív zenélést, kiléptem a zenekarból. Akkoriban foglalkoztatott a téma nagyon, hogy hogyan is tudnám én is megoldani a saját színpadi világításunkat. Mármint akartam rá írni egy szoftvert. Végül nem maradtam addig, hogy meg tudjam valósítani. Viszont közben írtam egy programot, amivel számonként el tudtam menteni midi beállításokat és egyetlen egy pedállal vezéreltem a billentyűimet egész végig. Azaz egy pedált nyomtam, az ugrott a következő beállításokra (egyszerre több midi üzenet) és a végén még egy pedál nyomásra ugrott a következő számra.
Mindezt azért csináltam mert koncertenként sokszor előfordult az, hogy különböző monitor rendszerek bizonyos szinti hangokat másképp adták vissza. Azaz nem pont ugyanolyan volt az arány, mint ahogy próbán csináltuk. Nem tudtam elmagyarázni a többieknek, hogy én ugyanazokat a jelszinteket állítom be, amit próbán. Szóval csináltam egy ilyen programot, egy pedált nyomogattam végig, ami az előre megjegyzett beállításokat dobta vissza és széttártam a karom koncert végén és mondtam, hogy ugyanazokat a beállításokat és jelszinteket használtam, mint próbán, mivel minden előre le volt programozva....
Persze tudom, hogy ez a különbözően szóló hangerő nem csak a belső monitor körön van jelen, hanem a külsőn is, de ott meg ott a hangtechnikus akinek az a dolga, hogy állítsa be az arányokat. Fogalmam sincs hogy szól kívülre így csak annyit tudok tenni, hogy mindig ugyanúgy állítom be a dolgokat ahogy próbán hallom...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...