Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 5 exportálás


dician

Kérdés

Sziasztok!

A Cubase-ben exportált fájlok megnyitásánál a fájl vagy néma vagy pedig hibaüzenetet ír ki a számítógép. Szerintetek mi lehet a probléma?

A csatolmányban megtalálható a kép a hibaüzenetről és az exportáláskor használt beállításokról is.

Előre köszönöm a válaszotokat! :)

Névtelen01.png

Névtelen.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok, 

Cubase-ben gondom támadt az MP3 exportálással. Az írja ki, hogy "unexpected error", és nem exportál. Lokátor jól be van állítva, és napokkal ezelőtt már 3 mixet kinyomtam ebből a projektből gond nélkül. Azóta 4 új sávot importáltam be, és ezekre rátettem néhány plugint, amiket eddig is használtam. Szóval semmi különös változás nincs sem a munkafolyamatban, sem a PC-n. Internet nincs a gépen, és vírusirtó sincs. Mi történhetett szerintetek? Volt már ilyen hiba valakinek? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Csuzlee:

sosem használtam azt a gombot, de most már meg fogom nézni mire jó :)

A Cubase-be bemenő jelet tudod monitorozni.

Ez akkor fontos, ha nincs külső összegződ / keverőd.

Többféle beállítása van (Preferences-VST, illetve Device setup-Asio részénél). Alap beállításánál, a hangkártya aktuális beállításához tartozó latency értékével késve hallod a bejövő hangot!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az eddigi válaszokat. Itt vannak a képek. Remélem ezek alapján kicsit előrébb leszünk.

Eléggé zöldfülű vagyok még ezen területen, szóval biztos lesz olyan beállítás is aminek semmi értelme sincsen vagy felesleges.

Codec pack-et már töltöttem le és át is állítottam az exportnál 24 bit-re, de semmi javulás nem volt. Még VLC-vel is próbálkoztam, de hiába. :(teljes.png

beallitas.pngbeallitas1.pngbeallitas2.pngbeallitas3.png

Link to comment
Share on other sites

nekem két javaslatom lenne, bár megjegyezném, hogy Hobkins barátunk kérése teljesen jogos :)

1.: Tölts le egy VLC-t, szerintem 99%, hogy az le fogja játszani.
2.: Próbáld ki 24 bit-el, illetve furcsa az a Mono export pipa, bár annak van értelme néhány esetben

Összességében ez szerintem ilyen régi módi Codec hiba lesz a Windows Media Playernél, hiányzik valami frissítés vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Nekem kicsit sántít a kép... Nem látok más sávot a stereo out-on kívül. Van felvett hang a projektben(Audio track) vagy. instrument track? Egyáltalán ezt így engedi kiexportálni a Cubase? Érdekes jelenség. Eddig működött, vagy most telepítetted, és azonnal ebbe a problémába ütköztél? Több infó alapján hátha sikerül megfejteni a problémát.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...